Liverpool FC

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43848
Joined: 21/05/2012 22:46

#64601 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Dobro lupa se sad sa vijestima na max, pustiti da se slegne bar sedmicu.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28544
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#64602 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Iskreno falilo mi je ovih nekih desavanja i AmiĐinih pejstanja svako pola sat-sat ovih twitter news... Monotono je samo iscekivat od subote do subote matchday.
Samo udri....
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#64603 Re: Liverpool FC

Post by Gandalf »

uopšte me ne bi čudio neki poduhvat LeBrona i Magica podržan nekim hedgefondom za preuzimanje kluba, ameri i showbiznis, tipično
ili neki brutalni naftaški diktator, ne vidim treću mogućnost, obzirom da je većina ruskih milijardera poispadala kroz prozor a i kroz sankcije
User avatar
ljevoruki
Posts: 4758
Joined: 20/05/2011 22:49

#64604 Re: Liverpool FC

Post by ljevoruki »

Gandalf wrote: 08/11/2022 08:31 uopšte me ne bi čudio neki poduhvat LeBrona i Magica podržan nekim hedgefondom za preuzimanje kluba, ameri i showbiznis, tipično
ili neki brutalni naftaški diktator, ne vidim treću mogućnost, obzirom da je većina ruskih milijardera poispadala kroz prozor a i kroz sankcije



:lol: :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#64605 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

U Rusiji se strasno zanemaruje prevencija pada sa visine.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43848
Joined: 21/05/2012 22:46

#64606 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

BHF_Manijak wrote: 07/11/2022 22:40 Iskreno falilo mi je ovih nekih desavanja i AmiĐinih pejstanja svako pola sat-sat ovih twitter news... Monotono je samo iscekivat od subote do subote matchday.
Samo udri....
:kiss:

Nekad sam kontao da zna smarati ljude kad čitavu stranicu foruma zauzmu moji pejstovi sa tw :mrgreen:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43848
Joined: 21/05/2012 22:46

#64607 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Sad sam se sjetio da tokom Mundijala ekipa ide na pripreme u Dubai... 🤔
User avatar
vaučer
Posts: 11543
Joined: 04/08/2009 15:22

#64608 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

Iskreno, ne vidim baš puno opcija u kojima će Liverpool preuzeti netko sposobniji od FSG-a a da je moralno podnošljiv. Svi znamo koji je limit FSG-a kao vlasnika i koje su greške radili tokom dosadašnjeg mandata, ali dostupni investitori s nekoliko milijardi kusura za spićkati na sportsku ekipu su rijetki i većinom manje podnošljive opcije od FSG-a. Osobno ne bih tolerirao da Liverpool kupi neka država, jednostavno bih se isključio iz praćenja nogometa. Ne mislim ni da bi Klopp ostao na čelu tima kad bi se to dogodilo, njemu je vrlo jasno šta takvi klubovi rade i kako utječu na krvnu sliku nogometa kao igre.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28544
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#64609 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Srao je Klopp i na enormno visoke transfere, rece da ce se povuci iz fudbala, pa spickase 100 miliona na Darwina.
Nema tu moralisanja...
User avatar
Logovan
Posts: 102869
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#64610 Re: Liverpool FC

Post by Logovan »

Zamirisale pare i na ovoj temi :mrgreen:
User avatar
vaučer
Posts: 11543
Joined: 04/08/2009 15:22

#64611 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

BHF_Manijak wrote: 08/11/2022 11:56 Srao je Klopp i na enormno visoke transfere, rece da ce se povuci iz fudbala, pa spickase 100 miliona na Darwina.
Nema tu moralisanja...
Moralisanje ili ne, klub kakav je Manchester City ja ne bi pratio.
So long and thanks for all the fish ako to bude rezultat njihove potrage za novim vlasnicima.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28544
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#64612 Re: Liverpool FC

Post by BHF_Manijak »

Moja je opaska bila samo za to da Klopp ne bi pristao na to ili bio dio toga...
User avatar
vaučer
Posts: 11543
Joined: 04/08/2009 15:22

#64613 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

A ok. Mislim da ne bi radio pod takvim vlasnicima. Ne mogu biti siguran, ali to je moje mišljenje. Priča o sto miliona od prije 3-4 godine i Nunez (koji opet nije koštao toliko) ništa tu ne mjenja. Klopp je svjestan smjera u kojem nogomet ide, koliko je uzet iz ruka navijača koji su temelj svega. Ne vidim kako bi poravnao svoje stavove s ambicijom neke države da se promovira kroz sport.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43848
Joined: 21/05/2012 22:46

#64614 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

User avatar
darius_maximus
Posts: 4485
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#64615 Re: Liverpool FC

Post by darius_maximus »

Paćenička priča.
Eto Liverpool sirotinja i igraju zbog ljubavi prema igri i klubu, a ostali (City, Chelsea, Newcastle, Arsenal - nastavi niz) su plastika.
Svaki klub je firma i firma je ili uspješna, ili je nema.
Osmi Socrates
Posts: 12743
Joined: 19/10/2020 15:33

#64616 Re: Liverpool FC

Post by Osmi Socrates »

To je upravo tako.

Ako ulete neki Arapi, Klopp će ili morati progutati neke od svojih glupljih izjava ili će morati napustiti ozbiljno bavljenje ovim poslom i otići raditi druge poslove oko fudbala. Uostalom, govorio je o želji da jednom preuzme njemačku reprezentaciju, pa je to možda idealan posao za njega.

Treća opcija je da se nekim administrativnim odlukama spriječi suludi utjecaj novca na svaku pojedinačnu evropsku ligu, ali, to je na dugom štapu.

Što se mene tiče, ta je priča suvišna. U fudbalu su pare uvijek bile važne.
User avatar
vaučer
Posts: 11543
Joined: 04/08/2009 15:22

#64617 Re: Liverpool FC

Post by vaučer »

darius_maximus wrote: 08/11/2022 13:40 Paćenička priča.
Eto Liverpool sirotinja i igraju zbog ljubavi prema igri i klubu, a ostali (City, Chelsea, Newcastle, Arsenal - nastavi niz) su plastika.
Svaki klub je firma i firma je ili uspješna, ili je nema.
Promašio si ceo fubal bome, ali samo nastavi. Neki klubovi se narasli do današnjih zarada kroz decenije organskog rasta i dan danas im je svaki transfer rizik jer nemaju beskonačan budžet. Drugi mogu trošiti koliko hoće bez straha i odjednom imaju veće prihode od klubova s milionima navijača širom svijeta, pola sponzora im fiktivne kompanije. Kako je to isto molim te?
User avatar
darius_maximus
Posts: 4485
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#64618 Re: Liverpool FC

Post by darius_maximus »

vaučer wrote: 08/11/2022 14:38
darius_maximus wrote: 08/11/2022 13:40 Paćenička priča.
Eto Liverpool sirotinja i igraju zbog ljubavi prema igri i klubu, a ostali (City, Chelsea, Newcastle, Arsenal - nastavi niz) su plastika.
Svaki klub je firma i firma je ili uspješna, ili je nema.
Promašio si ceo fubal bome, ali samo nastavi. Neki klubovi se narasli do današnjih zarada kroz decenije organskog rasta i dan danas im je svaki transfer rizik jer nemaju beskonačan budžet. Drugi mogu trošiti koliko hoće bez straha i odjednom imaju veće prihode od klubova s milionima navijača širom svijeta, pola sponzora im fiktivne kompanije. Kako je to isto molim te?
Kroz decenije organskog rasta kažeš?
U zadnjih 20 godina pet klubova troši najviše u EPL-u:
- Chelsea
- City
- United
- Liverpool
- Tottenham

Je li bilo organski i kada je Liverpool po 10-15 igrača u jednom prelaznom roku znao zamijeniti i uzimati Torresa iz Atletica ili onu fulu Carolla?
Misliš da City uzme 100 igrača za 50 milijardi, pa šta ispadne, ili skautiraju i planiraju ekipu?
Misliš da Liverpool ne može kupiti nekog igrača, ili neće?
Misliš da City nije profitabilan i da ne zarađuje Boga oca od marketinga, nego šejh dao milijardi, pa ako šta bude-bude?
City je dobro posložena firma i vjerujem da će dosta gruhnuti kada Guardiola ode.

United je potrošio koliko i oni (naravno, organski), pa mrka kapa.
Istina je da Arapi imaju para, ali imaju i Rusi (dobro, imali su), vaši Ameri i Kinezi (iako je njima sada otežano), itd.
User avatar
drug_profi
Posts: 65445
Joined: 16/07/2012 16:00

#64619 Re: Liverpool FC

Post by drug_profi »

Liverpul kad god se zajebo kupovinom, to se i na tabeli vidjelo.
Dok Siti samo kupi novog u prvom sljedecem roku.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#64620 Re: Liverpool FC

Post by Tito_i_Partija »

vaučer wrote: 08/11/2022 12:35
BHF_Manijak wrote: 08/11/2022 11:56 Srao je Klopp i na enormno visoke transfere, rece da ce se povuci iz fudbala, pa spickase 100 miliona na Darwina.
Nema tu moralisanja...
Moralisanje ili ne, klub kakav je Manchester City ja ne bi pratio.
Ma jok, ne bi ti sigurno. :lol:

Daj ba vaučere, nemoj zajebavat'. :D
tuitamo
Posts: 1424
Joined: 14/04/2013 00:35

#64621 Re: Liverpool FC

Post by tuitamo »

drug_profi wrote: 08/11/2022 16:40 Liverpul kad god se zajebo kupovinom, to se i na tabeli vidjelo.
Dok Siti samo kupi novog u prvom sljedecem roku.
City je osvojio 4 lige u zadnjih 5 godina. Gundogan jedan od glavnih igraca. Ekipa i trener sa najduzim stazom.

O cemu pricas?
Osmi Socrates
Posts: 12743
Joined: 19/10/2020 15:33

#64622 Re: Liverpool FC

Post by Osmi Socrates »

Mediji u Britaniji guraju najbogatijeg Britanca Jim Ratcliffa da vas kupi.

Pokušao Chelsea, pokušao United, sad će sigurno biti zainteresiran. Kod njega nema neke navijačke strasti, hoće čovjek da posjeduje veliki klub.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43848
Joined: 21/05/2012 22:46

#64623 Re: Liverpool FC

Post by AmiĐa_Idriz »

Neće.

Osmi Socrates
Posts: 12743
Joined: 19/10/2020 15:33

#64624 Re: Liverpool FC

Post by Osmi Socrates »

Pa i ta mu ima smisla. Napraviš drugi super klub u Francuskoj i barem imaš Ligu Prvaka zagarantiranu, ako ništa drugo.

Ja bih u Francuskoj kupio St. Etienne. Klub sa jakom istorijom. Pao na niske grane.
User avatar
darius_maximus
Posts: 4485
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#64625 Re: Liverpool FC

Post by darius_maximus »

drug_profi wrote: 08/11/2022 16:40 Liverpul kad god se zajebo kupovinom, to se i na tabeli vidjelo.
Dok Siti samo kupi novog u prvom sljedecem roku.
City svoju ekipu gradi na jasnim temeljima.
Znaju šta im kada treba i to traže.
Među top 10 najskupljih pojačanja u EPL-u je mislim samo jedan njihov i to Graelish zbog toga sto je Englez i zbog tajminga oko prvenstva.
Ponašate se kao da je City nabacana ekipa preplaćenih igraca, a ekipa odlično izbalansirana.

Nije da Liverpool ne može kupiti igrača, nego vlasnici neće.
To nema nikakve veze s Arapima ni Cityem.
U sličnoj je situaciji bio i Arsenal, pa su i oni na kraju izletili para...
Post Reply