Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
okanomalo
Posts: 1446
Joined: 09/01/2015 16:10

#10101 Re: Cijene stanova All about

Post by okanomalo »

NediM17 wrote: 28/08/2022 18:40 Trebate selit' u Bilecu, Gacko, Ljubinje, Berkovice, Nevesinje... :mrgreen:
ja bih sutra u trebinje.prelijep grad. :kakoste:
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#10102 Re: Cijene stanova All about

Post by NediM17 »

okanomalo wrote: 28/08/2022 18:46
NediM17 wrote: 28/08/2022 18:40 Trebate selit' u Bilecu, Gacko, Ljubinje, Berkovice, Nevesinje... :mrgreen:
ja bih sutra u trebinje.prelijep grad. :kakoste:
Pa sta te sprijecava, prodas stan u Sarajevu i odselis u "grad sunca".
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#10103 Re: Cijene stanova All about

Post by mirota »

okanomalo wrote: 28/08/2022 18:46
NediM17 wrote: 28/08/2022 18:40 Trebate selit' u Bilecu, Gacko, Ljubinje, Berkovice, Nevesinje... :mrgreen:
ja bih sutra u trebinje.prelijep grad. :kakoste:
u BiH ljepseg nema, pa ni blizu, e sad da se diskutovati o velicini i o nekim nedostacima, ali kad sve odvagas malo koji grad u BiH je bolji za zivot.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83412
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10104 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

Haris.ba wrote: 28/08/2022 18:40

Inflacija je sada veća nego inače i nekretnine kao način spasa od inflacije odrađuju svoje. Malo mi je smiješno o apokaliptičnim pričama da će se živjeti oko Sarajeva. Jer, to treba sada - imati nekretninu na kojoj možeš posijati, solare postaviti, zraka uhvatiti, da te boli briga šta će biti sa gasom....

Za kontekst šta se dešava evo euro zone na višedecenijskom nivou. Toliko je eura naštampano i podijeljeno bankama da je samo čekalo se kada će se desiti "korekcija". Krenulo je sa koronom laganini, i Rusi su bili okidač.

Image
Dobro. Poentiraj?
User avatar
okanomalo
Posts: 1446
Joined: 09/01/2015 16:10

#10105 Re: Cijene stanova All about

Post by okanomalo »

JanuaryJones wrote: 16/08/2022 17:04
Ci-Nick wrote: 16/08/2022 13:01 Vidim slucajeve gdje se stari ljudi pate,.. djeca ih zapostavila totalno i samo cekaju da umru i da podjele imovinu .
Ostaviti višak je ok,.. ali mazohizam je ako star covjek ne jede meso i povrće jer zivi od 500 maraka,.. a zivi u vlastitoj nekretnini od 150 hiljada,.. unovčiš fino nekretninu i ziviš ko covjek posljednje godine života.
Ako nijemci umiru u iznajmljenom stanu,.. što ne bi i bosanci.
Ne mora ni ici u podstanare. Dovoljno je da kupi manju nekretninu i za razliku zivi normalno, ali jok k'o moja mater - zivi u 150 kvadrata, grije 30 i vazda problem - prokisnjava, vlaga, puno struje/plina trosi, otkida od usta za rezije i lijekove. A nece da proda.
moja tetka nije zbog toga pricala samnom pola godine.zivi sama u velikom stanu, nema djece, ja joj predlozila da ga proda,kupi garsonjeru a za ostatak para i dok je zdravlje sluzi putuje po svijetu. postadoh joj smrtni neprijatelj. kad je umrla nasljednici to uradili- :cekam:
User avatar
okanomalo
Posts: 1446
Joined: 09/01/2015 16:10

#10106 Re: Cijene stanova All about

Post by okanomalo »

NediM17 wrote: 28/08/2022 18:49
okanomalo wrote: 28/08/2022 18:46

ja bih sutra u trebinje.prelijep grad. :kakoste:
Pa sta te sprijecava, prodas stan u Sarajevu i odselis u "grad sunca".
unuci :happyfamily:
User avatar
Haris.ba
Posts: 35284
Joined: 08/09/2005 20:08

#10107 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

_BataZiv_0809 wrote: 28/08/2022 18:59 Dobro. Poentiraj?
Pa ako se ne desi nešta vanredno - nema dole, samo gore cijene.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#10108 Re: Cijene stanova All about

Post by NediM17 »

okanomalo wrote: 28/08/2022 19:02
JanuaryJones wrote: 16/08/2022 17:04

Ne mora ni ici u podstanare. Dovoljno je da kupi manju nekretninu i za razliku zivi normalno, ali jok k'o moja mater - zivi u 150 kvadrata, grije 30 i vazda problem - prokisnjava, vlaga, puno struje/plina trosi, otkida od usta za rezije i lijekove. A nece da proda.
moja tetka nije zbog toga pricala samnom pola godine.zivi sama u velikom stanu, nema djece, ja joj predlozila da ga proda,kupi garsonjeru a za ostatak para i dok je zdravlje sluzi putuje po svijetu. postadoh joj smrtni neprijatelj. kad je umrla nasljednici to uradili- :cekam:
Hajde, hajde, da je tetka prodala ne biste imali vi sta prodat', hajrovalo se. :D
User avatar
okanomalo
Posts: 1446
Joined: 09/01/2015 16:10

#10109 Re: Cijene stanova All about

Post by okanomalo »

NediM17 wrote: 28/08/2022 19:05
okanomalo wrote: 28/08/2022 19:02
moja tetka nije zbog toga pricala samnom pola godine.zivi sama u velikom stanu, nema djece, ja joj predlozila da ga proda,kupi garsonjeru a za ostatak para i dok je zdravlje sluzi putuje po svijetu. postadoh joj smrtni neprijatelj. kad je umrla nasljednici to uradili- :cekam:
Hajde, hajde, da je tetka prodala ne biste imali vi sta prodat', hajrovalo se. :D
:lol: jasta,samo nas bilo sedmero pa se rastanjilo :eh: .
Piaty
Posts: 6274
Joined: 01/12/2020 00:58

#10110 Re: Cijene stanova All about

Post by Piaty »

NediM17 wrote: 28/08/2022 18:40 Trebate selit' u Bilecu, Gacko, Ljubinje, Berkovice, Nevesinje... :mrgreen:
Joj Berkovići :| prošao sam jednom kroz Berkoviće i oni čak imaju status općine.

Ne zna se ko je jači u konkurenciji njih, Nevesinja, Kalinovika i Rudog.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#10111 Re: Cijene stanova All about

Post by NediM17 »

Najjaci su Istocni Mostar i Istocni Drvar, pa onda Grahovo i Glamoc.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52679
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#10112 Re: Cijene stanova All about

Post by Chmoljo »

Meni su Hadzici super, osim strukture stanovnistva.

Pola ugodnog zivljenja je kada imas normalan komsiluk. Naravno, bude dobro, pa neko odseli, umre, dodju drugi koji nisu nornalni i imas belaj.

Ruku na srce, lokacija ne garantuje normalan komsiluk, ali mogucnost krkanluka je proprcionalno manja sa rastom cijene nekretnine.
Piaty
Posts: 6274
Joined: 01/12/2020 00:58

#10113 Re: Cijene stanova All about

Post by Piaty »

NediM17 wrote: 28/08/2022 19:20 Najjaci su Istocni Mostar i Istocni Drvar, pa onda Grahovo i Glamoc.
Znam za sve te gradove osim Istocnog Mostara. Sjecam se da sam iduci kroz Grahovo uspio vidjeti samo 2 covjeka koji su radili na nekoj pilani. I to je bilo prije 12 godina, mogu misliti kako je sada.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#10114 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Istočni Mostar je najveća smijurija koja može postojati. 3 kuće u nekoj zabiti, 10 stanovnika i ima status opštine. :run:
NediM17 wrote: 28/08/2022 18:40 Trebate selit' u Bilecu, Gacko, Ljubinje, Berkovice, Nevesinje... :mrgreen:
Ako neko odluči da preseli iz velikog mjesta, u kome je proveo čitav život, u neki od tih gradova neka sa sobom ponese i 2 metra konopca. Ne znam ima li tamo kupiti, a trebaće mu brzo. :mrgreen: Trebinje je priča za sebe, ali cijene su već na visokom nivou.

Ja da nisam kupio stan, a da planiram da to uradim, čekao bi proljeće. Nemaš šta izgubiti jer ne može drastično poskupiti, ali ako zima bude jebena kako se predviđa, može se desiti da malo padne potražnja, a čim padne potražnja malo i cijene padaju. Mada, izgleda da će u Sarajevu uvijek biti visoka potražnja, jbg.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83412
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10115 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

Haris.ba wrote: 28/08/2022 19:04
_BataZiv_0809 wrote: 28/08/2022 18:59 Dobro. Poentiraj?
Pa ako se ne desi nešta vanredno - nema dole, samo gore cijene.
Ok hvala
Sid the sloth
Posts: 3852
Joined: 30/01/2013 15:56

#10116 Re: Cijene stanova All about

Post by Sid the sloth »

Konjic je idealan. Blizu Sarajevo, blizu Hercegovina, ni more nije predaleko.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#10117 Re: Cijene stanova All about

Post by Heller »

Isner wrote: 14/08/2022 23:44
zposao wrote: 14/08/2022 23:13

Ma lako je za slučajeve sa roditelja na djecu, ali mnogo slučajeva ima gdje djedovi nisu raščistili pa ni djeca ni unučad nisu 1/1. E tu koliko sam čuo treba dosta vremena, papirologije i para.
Mi smo tu nezvanicni sampioni.. grad i stanovi hajd nekako al zemlja i šuma - svaki drugi Z.K. je 1/31
Hm Hm

Djed imao dvije parcele jedna 1/1 druga 1/2
Djed imao 5 djece, 4 umrli, samo tetka živa, jel pratiš znači 1/5 i 1/10 na djeci
Onda sestra, ja starai sestra tu dobijamo 1/15 jel pratiš
Rodica poginula na dva sina joj ostalo, po 1/40 i 1/80 :lol: :-) :-)

Eh lokacija je vrhunska jedino to nas malo vadi da se unovči. :lol:


Pranena imala 5 djece, njiva 1/5 na neni, nena imala 4 djece, jedna tetka živa... :mrgreen:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23404
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#10118 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

Sto sam ja primjetio, to je tako vecinom kod Bošnjaka. Druga dva naroda u BiH to revnosnije radi.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#10119 Re: Cijene stanova All about

Post by NediM17 »

Kod dalmosa to najlakse ide, Mate sin Ante, Ante sin Mate i tako ukrug generacijama. :lol:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79546
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#10120 Re: Cijene stanova All about

Post by Velkoski »

Chmoljo wrote: 28/08/2022 19:29 Meni su Hadzici super, osim strukture stanovnistva.

Pola ugodnog zivljenja je kada imas normalan komsiluk. Naravno, bude dobro, pa neko odseli, umre, dodju drugi koji nisu nornalni i imas belaj.

Ruku na srce, lokacija ne garantuje normalan komsiluk, ali mogucnost krkanluka je proprcionalno manja sa rastom cijene nekretnine.
ma đe pola, makar 95% je dobar komšiluk, bez zajebancije... :mrgreen:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52679
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#10121 Re: Cijene stanova All about

Post by Chmoljo »

Velkoski wrote: 28/08/2022 20:17
Chmoljo wrote: 28/08/2022 19:29 Meni su Hadzici super, osim strukture stanovnistva.

Pola ugodnog zivljenja je kada imas normalan komsiluk. Naravno, bude dobro, pa neko odseli, umre, dodju drugi koji nisu nornalni i imas belaj.

Ruku na srce, lokacija ne garantuje normalan komsiluk, ali mogucnost krkanluka je proprcionalno manja sa rastom cijene nekretnine.
ma đe pola, makar 95% je dobar komšiluk, bez zajebancije... :mrgreen:
Ima nesto i do toga koliko ti je sta daleko jbmu :mrgreen:

No, onaj ko je imao problem sa komsijom nasilnikom, sa majmunima koji potkopavaju medju, koji provociraju, drze opasne pse, mlate uze clanove porodice, kome su komsije raspali drogalji...

Sasvim sigurno ima samo jednu zelju: bolji komsiluk :D

Ne kazem da je kod tebe tako, nego iz te vizure mi je nalogicnije da je dobar komsiluk najbitniji
BiBi911
Posts: 5330
Joined: 09/12/2018 17:47

#10122 Re: Cijene stanova All about

Post by BiBi911 »

Chmoljo wrote: 28/08/2022 20:27
Velkoski wrote: 28/08/2022 20:17

ma đe pola, makar 95% je dobar komšiluk, bez zajebancije... :mrgreen:
Ima nesto i do toga koliko ti je sta daleko jbmu :mrgreen:

No, onaj ko je imao problem sa komsijom nasilnikom, sa majmunima koji potkopavaju medju, koji provociraju, drze opasne pse, mlate uze clanove porodice, kome su komsije raspali drogalji...

Sasvim sigurno ima samo jednu zelju: bolji komsiluk :D

Ne kazem da je kod tebe tako, nego iz te vizure mi je nalogicnije da je dobar komsiluk najbitniji


Sory morao sam,

Ne živim u SA ali ovdje gdje smo kada smo uzimali stan, zgrada super, stan za poželit, parkovi, prodavnice, trajvan/bus, parking, zelenilo fazoni ali zaboravim se raspitat o komšijama. Prvu sedmicu bilo ok nakontoga skontam sve turci i rusi. Auto ostavit ne zaključeno nemoguće, vazda naka galama, muzika, Policija zadnjih 5mj ne odlazi...


Tak da koliko god beton bio lijep ovi od krvi i mesa najviše živaca unište ako su oni ok onda je super
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79546
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#10123 Re: Cijene stanova All about

Post by Velkoski »

Chmoljo wrote: 28/08/2022 20:27
Velkoski wrote: 28/08/2022 20:17

ma đe pola, makar 95% je dobar komšiluk, bez zajebancije... :mrgreen:
Ima nesto i do toga koliko ti je sta daleko jbmu :mrgreen:

No, onaj ko je imao problem sa komsijom nasilnikom, sa majmunima koji potkopavaju medju, koji provociraju, drze opasne pse, mlate uze clanove porodice, kome su komsije raspali drogalji...

Sasvim sigurno ima samo jednu zelju: bolji komsiluk :D

Ne kazem da je kod tebe tako, nego iz te vizure mi je nalogicnije da je dobar komsiluk najbitniji
Ma ima, al' sve zavisi gdje radiš (ako radiš od kuće onda ti je uglavnom svejedno), koliko djece šalješ u školu itd. Možda jesam malo pretjerao, ali fakat mislim da je komšiluk najpresudniji u odabiru stana

Šip je zasad perfektan po pitanju komšiluka (kuc kuc), sve preporuke :D Nema trilion klošara i nema belaja, to je meni nekako najbitnije
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52679
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#10124 Re: Cijene stanova All about

Post by Chmoljo »

Velkoski wrote: 28/08/2022 20:42
Chmoljo wrote: 28/08/2022 20:27

Ima nesto i do toga koliko ti je sta daleko jbmu :mrgreen:

No, onaj ko je imao problem sa komsijom nasilnikom, sa majmunima koji potkopavaju medju, koji provociraju, drze opasne pse, mlate uze clanove porodice, kome su komsije raspali drogalji...

Sasvim sigurno ima samo jednu zelju: bolji komsiluk :D

Ne kazem da je kod tebe tako, nego iz te vizure mi je nalogicnije da je dobar komsiluk najbitniji
Ma ima, al' sve zavisi gdje radiš (ako radiš od kuće onda ti je uglavnom svejedno), koliko djece šalješ u školu itd. Možda jesam malo pretjerao, ali fakat mislim da je komšiluk najpresudniji u odabiru stana

Šip je zasad perfektan po pitanju komšiluka (kuc kuc), sve preporuke :D Nema trilion klošara i nema belaja, to je meni nekako najbitnije
Mi smo imali srecu da smo nabasali na stan prije strasnih poskupljenja u haustoru sa malo stanova. I u roku od mjesec sve ih znamo. Puno je lakse nego u mravinjaku, a nije da su mi i mravinjaci mrski jer sam alipasinac kao sto znas, pa sam naucio. I zasad je kod nas dobro, ne ureklo se, ali ima penzica, pa ce se to mijenjati u skorije vrijeme.

Lik sto nam je stan prodo puno je polago u taj komsiluk, i bilo mu je drago sto ne prodaje stan krkanima. Ne zavirujemo sad jedni drugima u kese, ali se fino upitamo. I bilo je simpa kad su jedan sprat okitili za bozic i novu godinu.

Tako da se slazem da su bitne stvari, al ruku na srce vecini je prosjek - ono nije savrseno ali ima sporadicnih problema.
BiBi911 wrote: 28/08/2022 20:33
Chmoljo wrote: 28/08/2022 20:27 Ima nesto i do toga koliko ti je sta daleko jbmu :mrgreen:

No, onaj ko je imao problem sa komsijom nasilnikom, sa majmunima koji potkopavaju medju, koji provociraju, drze opasne pse, mlate uze clanove porodice, kome su komsije raspali drogalji...

Sasvim sigurno ima samo jednu zelju: bolji komsiluk :D

Ne kazem da je kod tebe tako, nego iz te vizure mi je nalogicnije da je dobar komsiluk najbitniji


Sory morao sam,

Ne živim u SA ali ovdje gdje smo kada smo uzimali stan, zgrada super, stan za poželit, parkovi, prodavnice, trajvan/bus, parking, zelenilo fazoni ali zaboravim se raspitat o komšijama. Prvu sedmicu bilo ok nakontoga skontam sve turci i rusi. Auto ostavit ne zaključeno nemoguće, vazda naka galama, muzika, Policija zadnjih 5mj ne odlazi...


Tak da koliko god beton bio lijep ovi od krvi i mesa najviše živaca unište ako su oni ok onda je super
To razumijem, al kako rekoh, vecini je to tu negdje u pet deka, bar sto se tice Sarajeva. Bar ove 4 opstine sto cine grad u urbanizovanim dijelovima.

Al nezakljucano auto bilo gdje u Sa mi je SF. Ono da kazem, ako sam zaboravio, ma jebaji ga, necu sad ici kljucati. :mrgreen:
hhaarree
Posts: 3977
Joined: 14/03/2013 23:04

#10125 Re: Cijene stanova All about

Post by hhaarree »

Jel neko kupovao sta na novoj otoci nedavno, tj ove godine? Kako se krecu cijene po kvadratu? Vidim neko divljanje preko 4 hiljade, za stanove sa bas losom orijentacijom, uzas 'sredjeni' pa kontam jel realno to.
Post Reply