Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5301 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Bloo »

Login77777 wrote: 19/08/2022 16:20 Manjine ne postoje po Ustavu. Jedino ako mislis na Ostale. Ali oni nisu manjina.
Na osnovu člana IV. 4. a) Ustava Bosne i Hercegovine, Parlamentarna skupština Bosne i Hercegovine, na
sjednici Predstavničkog doma, održanoj 20. juna 2002.godine, i na sjednici Doma naroda, održanoj 1. aprila
2003. godine, usvojila je
ZAKON
O ZAŠTITI PRAVA PRIPADNIKA NACIONALNIH MANJINA

Nacionalna manjina, u skladu sa ovim zakonom, je dio stanovništva-državljana BiH koji ne pripadaju ni
jednom od tri konstitutivna naroda, a sačinjavaju je ljudi istog ili sličnog etničkog porijekla, iste ili slične
tradicije, običaja, vjerovanja, jezika, kulture i duhovnosti i bliske ili srodne povijesi i drugih obilježja.
BiH štiti položaj i ravnopravnost pripadnika nacionalnih manjina: Albanaca, Crnogoraca, Čeha, Italijana,
Jevreja, Mađara, Makedonaca, Nijemaca, Poljaka, Roma, Rumuna, Rusa, Rusina, Slovaka, Slovenaca, Turaka,
Ukrajinaca i drugih koji ispunjavaju uvjete iz stava 1. ovog člana
User avatar
Truba
Posts: 93821
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5302 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

vee-jay wrote: 19/08/2022 18:21
Black swan wrote: 19/08/2022 15:23

potpisao mislio da postoji čojstvo
definicija cojstva po Tudjmanu:

Image
Kakve ovo falsifikate podmeces?
Sta bi bilo da ja titu u kontekstu izdaje madjarskog ustanka 1956 spominjem
3000 dusa
User avatar
Truba
Posts: 93821
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5303 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

Login77777 wrote: 19/08/2022 18:55
veddeta wrote: 19/08/2022 16:24


..mozes li nabrojati ta imena ostalih
Naravno…

Vibor Handzic
Sandra Imsirovic
Rasim Kantarevic
Segmedina Srna Bajramovic
Sejad Tatarin
Mirela Trepanic Grbesic
Aner Zuljevic

:thumbup:
Ako su oni manjina ja sam seksmasina :mrgreen:
User avatar
sinuhe
Posts: 12586
Joined: 03/06/2011 11:33

#5304 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sinuhe »

Ljudi stvarno pisu da u BiH ima stotine hiljada "ostalih". Kazu tako se izjasnili na popisu. :D
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#5305 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Officer Crabtree »

Black swan wrote: 19/08/2022 21:33
Login77777 wrote: 19/08/2022 18:55

Naravno…

Vibor Handzic
Sandra Imsirovic
Rasim Kantarevic
Segmedina Srna Bajramovic
Sejad Tatarin
Mirela Trepanic Grbesic
Aner Zuljevic

:thumbup:
Ako su oni manjina ja sam seksmasina :mrgreen:
Koliko si ti bolesna osoba, to je nevjerojatno.
User avatar
Truba
Posts: 93821
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5306 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

bolesni su oni koji mijenjaju nacije i podmeću se kao manjine i oni koji glasuju za njih i podržavaju ih
ajde može 2 osobe od ovih 7 biti da liče imenom
ustvari ne znam što se s tobom kuckam ideš na ignore
User avatar
Truba
Posts: 93821
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5307 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

sinuhe wrote: 19/08/2022 21:35 Ljudi stvarno pisu da u BiH ima stotine hiljada "ostalih". Kazu tako se izjasnili na popisu. :D
koliko ih ima čudo ne traže svoj entitet
i nisu imali vojsku u ratu
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#5308 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Officer Crabtree »

Fašisto, ko si ti da određuješ, veze nemaš.

Ti sebi dao za pravo da određuješ šta je neko, a pogotovo ima li neko pravo nešto da ne bude.

Toliku zatrovanost nacionalizmom nisam nigdje vidio.

Koji paćenik.
trasport
Posts: 92
Joined: 28/04/2022 12:34

#5309 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by trasport »

Better Man wrote: 19/08/2022 18:03
trasport wrote: 19/08/2022 17:35
Da li je moguće da neko ovako razmišlja. Šta su onda Bošnjaci, BiH muslimani. Ljudi koji ne vjeruju u boga, oni su BiH ateisti. Srbi BiH pravoslavci. Bošnjaci Sandžaka srbijanski muslimani... Niko za Bosnu i Hercegovinu ne čini lošije od ljudi koji razmisljau na način taj način.
Vjerska pripadnost, tj. pripadnost određenoj religiji ne može se izjednačavati sa pripadnošću određenom narodu. Bosna i Hercegovina je zemlja Bosanaca i Hercegovaca različite vjerske pripadnosti ili ateista. Sandžqk je dio Srbije i građani Sandžaka beznobzira na vjersku pripadnost su srbijanci. Kao što su u Americi svi Amerikanci. Navedi mi razlog zašto bi jedan katolik iz BiH bio Hrvat? Kakva je njegova poveznica s Hrvatskom, ako znamo da nije rođen tamo, niti mu je rođen iko od predaka.
Jel ti stvarno negiras par stotina hiljada ljudi u BiH da su Hrvati? Jel meni negiraš da sam Bošnjak a ne Bosanac? Na stranu politika HDZ, Čović, rat, dnevna politika, SDA, Bakir... ali negirati neki narod da on to nije, nego je nesto drugo sto mu ti kažeš, to je suludo. Vracat se historijski ko je sta bio prije par stotina godina je budalaština. Imaš tri naroda sa svojim težnjama i interesima i treba ih kako tako približiti. A to nećeš sigurno s tim da se svi odreknu svog identiteta za neki imaginarni. Pogledaj pod jugoslavenstvo
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 4628
Joined: 23/04/2011 12:21

#5310 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Mr.Sojic »

Officer Crabtree wrote: 19/08/2022 21:50 Fašisto, ko si ti da određuješ, veze nemaš.

Ti sebi dao za pravo da određuješ šta je neko, a pogotovo ima li neko pravo nešto da ne bude.

Toliku zatrovanost nacionalizmom nisam nigdje vidio.

Koji paćenik.
Nemoj da te provocira, banovat' ce te :-)

Forumas je konsttrtrtutrtritvni :mrgreen:
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#5311 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

Ja mislim da bi prvo trebalo utvrditi je li Smit legitimni Njemac, pa cemo ostalo polahko.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#5312 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Officer Crabtree »

Mr.Sojic wrote: 19/08/2022 22:06
Officer Crabtree wrote: 19/08/2022 21:50 Fašisto, ko si ti da određuješ, veze nemaš.

Ti sebi dao za pravo da određuješ šta je neko, a pogotovo ima li neko pravo nešto da ne bude.

Toliku zatrovanost nacionalizmom nisam nigdje vidio.

Koji paćenik.
Nemoj da te provocira, banovat' ce te :-)

Forumas je konsttrtrtutrtritvni :mrgreen:
Ma razumijem, hvala ti, nije mi toliko ni stalo do foruma, al dokle to ide, to je nevjerojatno. U nekoj sobici sjedi i on neka vertikala koja određuje šta je neko, možeš li misliti tu ostraštenost.

Nema veze, preletio sam možda, al dobro znam osobu sa tog spiska, znam koliko se bori za običnog čovjeka obespravljenog, znam i zašto je Ostali i ima i razlog da bude, i ono došlo zatrovano ismijava nečiji odabir.

Žalosno u kakvo smo blato zapali, da čovjek pred vikend u 22 o tome razmišlja, pored svega u životu.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 4628
Joined: 23/04/2011 12:21

#5313 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Mr.Sojic »

Officer Crabtree wrote: 19/08/2022 22:13
Mr.Sojic wrote: 19/08/2022 22:06

Nemoj da te provocira, banovat' ce te :-)

Forumas je konsttrtrtutrtritvni :mrgreen:
Ma razumijem, hvala ti, nije mi toliko ni stalo do foruma, al dokle to ide, to je nevjerojatno. U nekoj sobici sjedi i on neka vertikala koja određuje šta je neko, možeš li misliti tu ostraštenost.

Nema veze, preletio sam možda, al dobro znam osobu sa tog spiska, znam koliko se bori za običnog čovjeka obespravljenog, znam i zašto je Ostali i ima i razlog da bude, i ono došlo zatrovano ismijava nečiji odabir.

Žalosno u kakvo smo blato zapali, da čovjek pred vikend u 22 o tome razmišlja, pored svega u životu.
Ma znam da si preletio jer covjeka neke stvari stvarno bole i povrijede. Nazalost :(

Drzim se jedne narodne-pusti neka prenoci pa onda reaguj :wink:

A forumas sa kojim si u diskusiji :-)

Pusti neka prenoci :thumbup:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22768
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#5314 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by GandalfSivi »

Officer Crabtree wrote: 19/08/2022 21:50 Fašisto, ko si ti da određuješ, veze nemaš.

Ti sebi dao za pravo da određuješ šta je neko, a pogotovo ima li neko pravo nešto da ne bude.

Toliku zatrovanost nacionalizmom nisam nigdje vidio.

Koji paćenik.
Puna podrska.
Decko je davno pretjerao. Sve na finjaka zadnji fasizam prosipa. Jos jednom da pitam administraciju, je li u redu kada labudan poredi Jevreje i Rome sa dzedajima?
User avatar
512MB
Posts: 11209
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#5315 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by 512MB »

Black swan wrote: 19/08/2022 21:48 bolesni su oni koji mijenjaju nacije i podmeću se kao manjine i oni koji glasuju za njih i podržavaju ih
ajde može 2 osobe od ovih 7 biti da liče imenom
ustvari ne znam što se s tobom kuckam ideš na ignore
Koji imbecil :lol:
User avatar
joint union
Posts: 3004
Joined: 31/01/2006 09:54

#5316 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by joint union »

Black swan wrote: 19/08/2022 21:48
sinuhe wrote: 19/08/2022 21:35 Ljudi stvarno pisu da u BiH ima stotine hiljada "ostalih". Kazu tako se izjasnili na popisu. :D
koliko ih ima čudo ne traže svoj entitet
i nisu imali vojsku u ratu
Itekako su imali, Armiju RBiH.
Trebaju li Srbi dobiti entitet u Hrvatskoj?
User avatar
Better Man
Posts: 18732
Joined: 01/10/2006 20:10

#5317 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Better Man »

Haris.ba wrote: 19/08/2022 18:16
Better Man wrote: 19/08/2022 18:03 Sandžqk je dio Srbije i građani Sandžaka beznobzira na vjersku pripadnost su srbijanci.
Bio popis 2011. I niko se nije izjasnio ko Srbijanac. Vec se ljudi izjasnjavali ko Bosnjaci, Muslimani, Srbi, Crnogorci, Albanci....

Poucno za procitati, ima na hrcku.
Izjašnjavanje sandžačkih Bošnjaka o nacionalnoj pripadnosti u popisima stanovništva (1948. – 2011.)
Better Man wrote: 19/08/2022 18:03 Navedi mi razlog zašto bi jedan katolik iz BiH bio Hrvat? Kakva je njegova poveznica s Hrvatskom, ako znamo da nije rođen tamo, niti mu je rođen iko od predaka
Ima pravo da izabere da bude marsovac ako hoce. Ako neko hoce da bude Hrvat u Bosni, u cemu je problem?
Problem je taj što ta osoba nema nikakve veze s Hrvatskom i pravim hrvatima državljanima te iste Hrvatske. Valjda bi se trebao roditi u Hrvatskoj ili da Ti roditelji vuku porijeklo od tamo.Sad bi se ja mogao izjasniti kao Britanac, jer eto volim njihov humor, muziku, film itd., a nisam rođenntamo, niti mi je iko od predaka rođen tamo. Smiješno.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#5318 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

Better Man wrote: 19/08/2022 23:35 Problem je taj što ta osoba nema nikakve veze s Hrvatskom i pravim hrvatima državljanima te iste Hrvatske. Valjda bi se trebao roditi u Hrvatskoj ili da Ti roditelji vuku porijeklo od tamo.Sad bi se ja mogao izjasniti kao Britanac, jer eto volim njihov humor, muziku, film itd., a nisam rođenntamo, niti mi je iko od predaka rođen tamo. Smiješno.
Mozes se izjasniti kako god zelis. U tome je poenta koju ne zelis da shvatis.
User avatar
Better Man
Posts: 18732
Joined: 01/10/2006 20:10

#5319 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Better Man »

trasport wrote: 19/08/2022 22:05
Better Man wrote: 19/08/2022 18:03

Vjerska pripadnost, tj. pripadnost određenoj religiji ne može se izjednačavati sa pripadnošću određenom narodu. Bosna i Hercegovina je zemlja Bosanaca i Hercegovaca različite vjerske pripadnosti ili ateista. Sandžqk je dio Srbije i građani Sandžaka beznobzira na vjersku pripadnost su srbijanci. Kao što su u Americi svi Amerikanci. Navedi mi razlog zašto bi jedan katolik iz BiH bio Hrvat? Kakva je njegova poveznica s Hrvatskom, ako znamo da nije rođen tamo, niti mu je rođen iko od predaka.
Jel ti stvarno negiras par stotina hiljada ljudi u BiH da su Hrvati? Jel meni negiraš da sam Bošnjak a ne Bosanac? Na stranu politika HDZ, Čović, rat, dnevna politika, SDA, Bakir... ali negirati neki narod da on to nije, nego je nesto drugo sto mu ti kažeš, to je suludo. Vracat se historijski ko je sta bio prije par stotina godina je budalaština. Imaš tri naroda sa svojim težnjama i interesima i treba ih kako tako približiti. A to nećeš sigurno s tim da se svi odreknu svog identiteta za neki imaginarni. Pogledaj pod jugoslavenstvo
Pročitaj malo istoriju, pa češ vidjeti kad su se prvi put ovdje pojavili hrvati i srbi, odnosno koje odlučio katolike i pravoslavce u BiH nazvati tako. Naziv Bošnjak je vraćen 1993.g., ali problem je bio taj što je Izetbegović bošnjacima nazvao samo muslimane. A to je kad se vratimo u prošlost netačno. Ako je neko musliman, to ne znači da je i Bošnajk. Imaš u Hrvatskoj na popisu ljudi koji su se izjašnjavali kao bošnjaci, a pod vjeroispovijest pisali katolik. Da je ovo normalna zemlja svi bi mi bili Bosanci i Hercegovci ili bi bili dobri Bošnjani kako su franjevci sebe nazivali. Hrvat može biti samo neko ko je rođen u Hrvatskoj ili su mu preci rođeni tamo, ne zato što je katolik, pa ga po automatizmu svrstavati u hrvate.
trasport
Posts: 92
Joined: 28/04/2022 12:34

#5320 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by trasport »

Better Man wrote: 19/08/2022 23:48
trasport wrote: 19/08/2022 22:05

Jel ti stvarno negiras par stotina hiljada ljudi u BiH da su Hrvati? Jel meni negiraš da sam Bošnjak a ne Bosanac? Na stranu politika HDZ, Čović, rat, dnevna politika, SDA, Bakir... ali negirati neki narod da on to nije, nego je nesto drugo sto mu ti kažeš, to je suludo. Vracat se historijski ko je sta bio prije par stotina godina je budalaština. Imaš tri naroda sa svojim težnjama i interesima i treba ih kako tako približiti. A to nećeš sigurno s tim da se svi odreknu svog identiteta za neki imaginarni. Pogledaj pod jugoslavenstvo
Pročitaj malo istoriju, pa češ vidjeti kad su se prvi put ovdje pojavili hrvati i srbi, odnosno koje odlučio katolike i pravoslavce u BiH nazvati tako. Naziv Bošnjak je vraćen 1993.g., ali problem je bio taj što je Izetbegović bošnjacima nazvao samo muslimane. A to je kad se vratimo u prošlost netačno. Ako je neko musliman, to ne znači da je i Bošnajk. Imaš u Hrvatskoj na popisu ljudi koji su se izjašnjavali kao bošnjaci, a pod vjeroispovijest pisali katolik. Da je ovo normalna zemlja svi bi mi bili Bosanci i Hercegovci ili bi bili dobri Bošnjani kako su franjevci sebe nazivali. Hrvat može biti samo neko ko je rođen u Hrvatskoj ili su mu preci rođeni tamo, ne zato što je katolik, pa ga po automatizmu svrstavati u hrvate.
Albanac iz Makedonije otvorio pekaru u Bosni, i rodi mu se dijete ovdje. Po tebi on nije Albanac nego Makedonac,.a dijete mu je Bosanac i Hercegovac. How jes no
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#5321 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dr_Evil »

trasport wrote: 19/08/2022 14:57
dr_Evil wrote: 19/08/2022 13:00

A dobro treba se zajebavat, ali realno situacija je teska. Katolicki narod je jedan od stubova BiH, i nije red dozvoliti da se ne osjecaju u svom na svom. A istovremeno sa megalomanskim zahtjevima je tesko praviti drzavu, pogotovo jer rade sve da je ne bude.

ALi rekoh, zavrsit ce Njemac ovaj izborni zakon po Covicevom, Bake je dobio zakon o genocidu, Dodo ce drzavno zemljiste, i onda ce ih sve poslat niz kanalizaciju.
Svoditi Hrvate na vjersku skupinu kao što nama radi Dodik i ostala bratija, a očekivati poboljšanje odnosa Bošnjaka i Hrvata.
Veoma mudro.

Nije mi to bila namjera, ali je zaista tesko pronaci pravu rijec kada hoces da kazes da su katolici tu otkada je Bosne. Danasnji koncept nacija koje imamo kada pricamo o historiji Bosne je samo idiotizam, ili o historiji Hrvatske, Srbije, sta god hoces.

Onda moramo poceti prevoditi knjige, znas ono kao Srbi, uzmes stranog autora, i sve gdje je Vlah stavis Srbin. Pocet cemo i mi, gdje god se u uzicama spomene Turcin, pisi Bosnjak.
trasport
Posts: 92
Joined: 28/04/2022 12:34

#5322 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by trasport »

dr_Evil wrote: 20/08/2022 07:57
trasport wrote: 19/08/2022 14:57
Svoditi Hrvate na vjersku skupinu kao što nama radi Dodik i ostala bratija, a očekivati poboljšanje odnosa Bošnjaka i Hrvata.
Veoma mudro.

Nije mi to bila namjera, ali je zaista tesko pronaci pravu rijec kada hoces da kazes da su katolici tu otkada je Bosne. Danasnji koncept nacija koje imamo kada pricamo o historiji Bosne je samo idiotizam, ili o historiji Hrvatske, Srbije, sta god hoces.

Onda moramo poceti prevoditi knjige, znas ono kao Srbi, uzmes stranog autora, i sve gdje je Vlah stavis Srbin. Pocet cemo i mi, gdje god se u uzicama spomene Turcin, pisi Bosnjak.
To je priča za 150 godina ranije. Na kraju integralno Bošnjaštvo/Bosanstvo nije htio ni tadašnji begovat. Naseljeni Vlasi su posrbljeni, katolici su se integrisali u hrvatsku naciju, a tadašnjim muslimanima je bila dovoljna samo vjerska odrednica, bez ikakvog osječaja za nacionalnu pripadnost. Znači kada se trebala praviti bosanska/bošnjačka nacija nije je niko htio, pa ni mi. E sigurno je neće napraviti ni notorni Komšić i Bajrović. Bez ikakvih simpatija za HDZ, kolko god to bilo nekom teško, mora se priznati da Bošnjaci nameću Hrvatima člana predjedništva i da se šibicari sa Edimima i sličnim. I Hrvati će blokirati do daljneg sve, na Dodikovu radost. To je politika, jbg.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5323 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Bloo »

GandalfSivi wrote: 19/08/2022 22:22 Puna podrska.
Decko je davno pretjerao. Sve na finjaka zadnji fasizam prosipa. Jos jednom da pitam administraciju, je li u redu kada labudan poredi Jevreje i Rome sa dzedajima?
Kao dzedaj, pocascena sam.

Zabrinutost za Jevreje i Rome je veoma šega kada dolazi od građanina jedne države koja tretira Rome kao što tretira, a da ne spominjemo sve divne viceve o Romima i Holokaustu.
:D

Nemojte se razboliti od brige za Ostale.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#5324 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Officer Crabtree »

Kako brzo pomiješate mišljenje jedne osobe sa cjelokupnim stanovništvom, to je ta matrica u koju smo zapali i najebali.

On lično je izrazio svoje protivljenje, nije država.

Znači bilo šta što je mišljenje većine, poništava iskrenost i relativiziruje mišljenje pojedinaca.

Eh...
Last edited by Officer Crabtree on 20/08/2022 11:06, edited 3 times in total.
User avatar
Truba
Posts: 93821
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5325 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

Prevelika briga za svoje polititicke ciljeve poklapanja drugih i drugacijih dok mile peva na pofalicima

Jednpg hladnog nijemca su gradjani raspizdili nakon godine
A cudimo se ptsp kod ljudi :mrgreen:
Locked