Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#5276 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by BHCluster »

Black swan wrote: 19/08/2022 15:23
BAK-eV wrote: 19/08/2022 14:36

Tudjman je potpisao bas to, sto ti nazivas nepostivanje.

Tudjman je pristao da se moze glasati za Komsica, da Fehim moze biti Hrvat ....
potpisao mislio da postoji čojstvo
To ono čojstvo sto je dogovorilo suradnju sa velikosrbima, podjelu Bosne i Hercegovine, humano preseljenje, UZP itd itd... Tko vas ne zna skupo ce da vas plati!
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#5277 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by BHCluster »

Point. wrote: 19/08/2022 15:32 Izborni zakon je jasno definisan. Tačka.
:thumbup:
veddeta
Posts: 103
Joined: 19/06/2014 21:01

#5278 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by veddeta »

Black swan wrote: 19/08/2022 15:18
Jordan1961 wrote: 19/08/2022 14:48
Ni tacke ni velikog slova.
Ljudi moji, ovo nije post, ovo je cista poezija.
Ostaje da se vidi sta je pjesnik htio da kaze.
kad sakupiš 3 godine forumskog staža u cugu pričat ćemo

do tad mi možeš odgovoriti ko u domu naroda popunjava 7 mjesta za manjine :D
moze li neko odgovoriti na ovo labudovo pitanje
Jordan1961
Posts: 2287
Joined: 29/07/2022 17:35

#5279 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Jordan1961 »

Black swan wrote: 19/08/2022 15:18
Jordan1961 wrote: 19/08/2022 14:48
Ni tacke ni velikog slova.
Ljudi moji, ovo nije post, ovo je cista poezija.
Ostaje da se vidi sta je pjesnik htio da kaze.
kad sakupiš 3 godine forumskog staža u cugu pričat ćemo

do tad mi možeš odgovoriti ko u domu naroda popunjava 7 mjesta za manjine :D
U svega dvije recenice contradicio in adjecto.
Cekati jos tri godine ili ne, pitanje je sad.
Lirska dusica, nema sta.
Jordan1961
Posts: 2287
Joined: 29/07/2022 17:35

#5280 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Jordan1961 »

veddeta wrote: 19/08/2022 15:54
Black swan wrote: 19/08/2022 15:18

kad sakupiš 3 godine forumskog staža u cugu pričat ćemo

do tad mi možeš odgovoriti ko u domu naroda popunjava 7 mjesta za manjine :D
moze li neko odgovoriti na ovo labudovo pitanje
Znam ja, tih 7 se bira na izborima.
veddeta
Posts: 103
Joined: 19/06/2014 21:01

#5281 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by veddeta »

Jordan1961 wrote: 19/08/2022 15:57
veddeta wrote: 19/08/2022 15:54

moze li neko odgovoriti na ovo labudovo pitanje
Znam ja, tih 7 se bira na izborima.
imena jordane, imena
RtrnOfSalisbury
Posts: 3981
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#5282 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by RtrnOfSalisbury »

eee moj smite, ti si to izgleda preozbiljno shvatio (ako ne foliras). ajde ba, plata ide, cevapa i sarme ... koji ti je :skoljka: nemeres ti popravit ono sto su drugi pokvarili ... ha ja :( pricaj ba nesto kao: mi moramo, svi moraju, krajnje je vrijeme, izrazi zabrinutost podjehkad ...
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#5283 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Login77777 »

veddeta wrote: 19/08/2022 15:54
Black swan wrote: 19/08/2022 15:18

kad sakupiš 3 godine forumskog staža u cugu pričat ćemo

do tad mi možeš odgovoriti ko u domu naroda popunjava 7 mjesta za manjine :D
moze li neko odgovoriti na ovo labudovo pitanje
Manjine ne postoje po Ustavu. Jedino ako mislis na Ostale. Ali oni nisu manjina.
veddeta
Posts: 103
Joined: 19/06/2014 21:01

#5284 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by veddeta »

Login77777 wrote: 19/08/2022 16:20
veddeta wrote: 19/08/2022 15:54

moze li neko odgovoriti na ovo labudovo pitanje
Manjine ne postoje po Ustavu. Jedino ako mislis na Ostale. Ali oni nisu manjina.

..mozes li nabrojati ta imena ostalih
BAK-eV
Posts: 2647
Joined: 17/10/2012 18:53

#5285 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by BAK-eV »

Black swan wrote: 19/08/2022 15:23
BAK-eV wrote: 19/08/2022 14:36

Tudjman je potpisao bas to, sto ti nazivas nepostivanje.

Tudjman je pristao da se moze glasati za Komsica, da Fehim moze biti Hrvat ....
potpisao mislio da postoji čojstvo
Ne broji se misljenje vec potpis.
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#5286 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Str0nz »

Pise zabranjeno prenositi bez pismenog odobrenja ali vrijedi procitat.
Azra Zornić: Herr Schmidt, jeste li Vi islamofob?
https://radiosarajevo.ba/metromahala/ja ... fob/466437

Bas ovaj zadnji dio uvezi protesta je bitan zbog nekoliko razloga. Prvi, da se pokaze pravo stanje gdje nijedan gradzanin ne podrzava nacistickog lazova. Drugo je da se domacim politicarim da do znanja da je ovo pitanje koje se itekako tice njihovi glasaca i da nece prihvatiti nikakvo njihovo pristajanje na palestinizaciju i aparthejd nego ocekuju borbu kao sto se oni boriti pred OHR-om, dobar tekst je jucer napisan na toj temi: https://nap.ba/news/97139
RtrnOfSalisbury
Posts: 3981
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#5287 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by RtrnOfSalisbury »

men je nekako pase da ta gradnja cjelovite, gradzanske i ko zna kakve bejundha, pocima bas od brace rvata i biranja njiovog predstavnika. bejundha je jedan krug a taj nema ni kraja ni pocetka pa nema smisla rec: hajmo krenut od pocetka pa onda ovo pa poslije ono. umobolnici koji su ovo napravili su kreirali cvor koji se navodno more presjec samo macem :(
User avatar
Better Man
Posts: 18732
Joined: 01/10/2006 20:10

#5288 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Better Man »

trasport wrote: 19/08/2022 14:57
dr_Evil wrote: 19/08/2022 13:00

A dobro treba se zajebavat, ali realno situacija je teska. Katolicki narod je jedan od stubova BiH, i nije red dozvoliti da se ne osjecaju u svom na svom. A istovremeno sa megalomanskim zahtjevima je tesko praviti drzavu, pogotovo jer rade sve da je ne bude.

ALi rekoh, zavrsit ce Njemac ovaj izborni zakon po Covicevom, Bake je dobio zakon o genocidu, Dodo ce drzavno zemljiste, i onda ce ih sve poslat niz kanalizaciju.
Svoditi Hrvate na vjersku skupinu kao što nama radi Dodik i ostala bratija, a očekivati poboljšanje odnosa Bošnjaka i Hrvata.
Veoma mudro.
Nisu oni vjerska skupina već BiH katolici. Kako se neko može zvati hrvatom, a nije rođen u Hrvatskoj niti ima ikakve veze sa Hrvatskom, već samo na osnovu toga što je katolik?
trasport
Posts: 92
Joined: 28/04/2022 12:34

#5289 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by trasport »

Better Man wrote: 19/08/2022 17:21
trasport wrote: 19/08/2022 14:57
Svoditi Hrvate na vjersku skupinu kao što nama radi Dodik i ostala bratija, a očekivati poboljšanje odnosa Bošnjaka i Hrvata.
Veoma mudro.
Nisu oni vjerska skupina već BiH katolici. Kako se neko može zvati hrvatom, a nije rođen u Hrvatskoj niti ima ikakve veze sa Hrvatskom, već samo na osnovu toga što je katolik?
Da li je moguće da neko ovako razmišlja. Šta su onda Bošnjaci, BiH muslimani. Ljudi koji ne vjeruju u boga, oni su BiH ateisti. Srbi BiH pravoslavci. Bošnjaci Sandžaka srbijanski muslimani... Niko za Bosnu i Hercegovinu ne čini lošije od ljudi koji razmisljau na način taj način.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#5290 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

dr_Evil wrote: 19/08/2022 13:00
Haris.ba wrote: 19/08/2022 12:55 Sta smo zakljucili? Da se Bosnjaci izjasne kao Hrvati i traze treci entitet? :D
A dobro treba se zajebavat, ali realno situacija je teska. Katolicki narod je jedan od stubova BiH, i nije red dozvoliti da se ne osjecaju u svom na svom. A istovremeno sa megalomanskim zahtjevima je tesko praviti drzavu, pogotovo jer rade sve da je ne bude.

ALi rekoh, zavrsit ce Njemac ovaj izborni zakon po Covicevom, Bake je dobio zakon o genocidu, Dodo ce drzavno zemljiste, i onda ce ih sve poslat niz kanalizaciju.
Pa gledaj. Ako se silji Hrvatima da njihov glas vrijedi vise, sto ne izabrati ako mozes da budes vise vrijedan :D
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#5291 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by General War »

Black swan wrote: 19/08/2022 15:23
BAK-eV wrote: 19/08/2022 14:36

Tudjman je potpisao bas to, sto ti nazivas nepostivanje.

Tudjman je pristao da se moze glasati za Komsica, da Fehim moze biti Hrvat ....
potpisao mislio da postoji čojstvo
:lol:
...prije ce bit da je mislio da je u potpunosti ocistio hrvate iz drugog djela bosne :mrgreen:
harisl
Posts: 683
Joined: 25/10/2002 00:00

#5292 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by harisl »

Haris.ba wrote: 19/08/2022 17:38
dr_Evil wrote: 19/08/2022 13:00

A dobro treba se zajebavat, ali realno situacija je teska. Katolicki narod je jedan od stubova BiH, i nije red dozvoliti da se ne osjecaju u svom na svom. A istovremeno sa megalomanskim zahtjevima je tesko praviti drzavu, pogotovo jer rade sve da je ne bude.

ALi rekoh, zavrsit ce Njemac ovaj izborni zakon po Covicevom, Bake je dobio zakon o genocidu, Dodo ce drzavno zemljiste, i onda ce ih sve poslat niz kanalizaciju.
Pa gledaj. Ako se silji Hrvatima da njihov glas vrijedi vise, sto ne izabrati ako mozes da budes vise vrijedan :D
Ovo je potpuno tacno, zasto bi iko dopustio sebi da bude manje vrijedan. A kako se stvarno postaje Hrvat? Mislim, ako neko ima hrvatsko drzavljanstvo, trebao bi da moze glasati u Hrvatskoj za Hrvate, a u BiH ne moze glasati za Hrvate? Cudno...
User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#5293 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Str0nz »

Sto se tice Schmidta, on ima ogranicenu mogucnost intervencije na entitetske ustave, on sada pokusava to prekoraciti i uradit selektivno. Znaci iskljucivo jedna presuda "Ljubic" koja je vec implementirana, njegova falsikovana argumentacija protiv te cinjenice je dokaz da: 1. Veze nemaju ni on ni ona dva Njemca u njegovom "pravnom timu" o zakonu i koliku nadleznost OHR ima, 2. Smatra se iznad zakona, ustavnog suda i Inzka jer ponistava njihove odluke.

Neko je spomenuo Mostar kao rijesen slucaj a zaboravilo se reci sta je uzrok dvanaestogodisnje blokade. Tadasnji VP, cini mi se Barry, je intervenirao na statut grada, te odredbe su kasnije pale na US i sljedila je blokada izbora. Isto ceka Schmidta ovdje koliko god oni pokusavali izvrtati i traziti rupe u zakonu. On jedino ima pravo se mjesati u entitetski ustav ako nesto nije u skladu sa ustavom BiH ili je ustavni sud u nekoj presudi to eksplicitno trazio.

Presuda "Ljubic" ne pripada nijednoj kategoriji sto cini intervenciju protiv ustavnu. To bi palo na ustavnom sudu i/ili u Strazburu ali do tada je najvaznji zajednicki front protiv Nazistickog simpatizera i sponzoru iz MZ-a. Pristajanje, cak djelemicno je neprihvatljivo, demonstracije su izuzetno bitan prvi korak.
Last edited by Str0nz on 19/08/2022 17:53, edited 1 time in total.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#5294 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by madner »

Totalni HDZ igrac. Nista bez anglosaksonaca.
User avatar
Better Man
Posts: 18732
Joined: 01/10/2006 20:10

#5295 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Better Man »

trasport wrote: 19/08/2022 17:35
Better Man wrote: 19/08/2022 17:21

Nisu oni vjerska skupina već BiH katolici. Kako se neko može zvati hrvatom, a nije rođen u Hrvatskoj niti ima ikakve veze sa Hrvatskom, već samo na osnovu toga što je katolik?
Da li je moguće da neko ovako razmišlja. Šta su onda Bošnjaci, BiH muslimani. Ljudi koji ne vjeruju u boga, oni su BiH ateisti. Srbi BiH pravoslavci. Bošnjaci Sandžaka srbijanski muslimani... Niko za Bosnu i Hercegovinu ne čini lošije od ljudi koji razmisljau na način taj način.
Vjerska pripadnost, tj. pripadnost određenoj religiji ne može se izjednačavati sa pripadnošću određenom narodu. Bosna i Hercegovina je zemlja Bosanaca i Hercegovaca različite vjerske pripadnosti ili ateista. Sandžqk je dio Srbije i građani Sandžaka beznobzira na vjersku pripadnost su srbijanci. Kao što su u Americi svi Amerikanci. Navedi mi razlog zašto bi jedan katolik iz BiH bio Hrvat? Kakva je njegova poveznica s Hrvatskom, ako znamo da nije rođen tamo, niti mu je rođen iko od predaka.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#5296 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

Better Man wrote: 19/08/2022 18:03 Sandžqk je dio Srbije i građani Sandžaka beznobzira na vjersku pripadnost su srbijanci.
Bio popis 2011. I niko se nije izjasnio ko Srbijanac. Vec se ljudi izjasnjavali ko Bosnjaci, Muslimani, Srbi, Crnogorci, Albanci....

Poucno za procitati, ima na hrcku.
Izjašnjavanje sandžačkih Bošnjaka o nacionalnoj pripadnosti u popisima stanovništva (1948. – 2011.)
Better Man wrote: 19/08/2022 18:03 Navedi mi razlog zašto bi jedan katolik iz BiH bio Hrvat? Kakva je njegova poveznica s Hrvatskom, ako znamo da nije rođen tamo, niti mu je rođen iko od predaka
Ima pravo da izabere da bude marsovac ako hoce. Ako neko hoce da bude Hrvat u Bosni, u cemu je problem?
User avatar
Pandakonda
Posts: 6118
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#5297 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Pandakonda »

Better Man wrote: 19/08/2022 18:03
trasport wrote: 19/08/2022 17:35
Da li je moguće da neko ovako razmišlja. Šta su onda Bošnjaci, BiH muslimani. Ljudi koji ne vjeruju u boga, oni su BiH ateisti. Srbi BiH pravoslavci. Bošnjaci Sandžaka srbijanski muslimani... Niko za Bosnu i Hercegovinu ne čini lošije od ljudi koji razmisljau na način taj način.
Vjerska pripadnost, tj. pripadnost određenoj religiji ne može se izjednačavati sa pripadnošću određenom narodu. Bosna i Hercegovina je zemlja Bosanaca i Hercegovaca različite vjerske pripadnosti ili ateista. Sandžqk je dio Srbije i građani Sandžaka beznobzira na vjersku pripadnost su srbijanci. Kao što su u Americi svi Amerikanci. Navedi mi razlog zašto bi jedan katolik iz BiH bio Hrvat? Kakva je njegova poveznica s Hrvatskom, ako znamo da nije rođen tamo, niti mu je rođen iko od predaka.
Druze naklepao si sve i svasta. Nacija je jedno, narodnost je drugo. Narodnost predstavlja jednu kolektivnu svjest određenog broja ljudi koja moze biti bazirana na milion faktora. Znaci ako hoce dzedaj da bude to je onda njegova narodnost. E drugo je to sto mi imamo poremecenu situaciju gdje neki vjeruju u koncept krvi i tla i automatski pripajaju hrvata sa hrvatskom drzavom.

A nacija je skup razlicitih ili istih narodnosti pod jedan nacionalan plast. Najbolji primjer je amerika. Svi su oni amerikanci ali kad ih pitas narodnost on ce ti reci neko svoje porijeklo ako je irac, njemac itd.
User avatar
vee-jay
Posts: 9858
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#5298 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by vee-jay »

Black swan wrote: 19/08/2022 15:23
BAK-eV wrote: 19/08/2022 14:36

Tudjman je potpisao bas to, sto ti nazivas nepostivanje.

Tudjman je pristao da se moze glasati za Komsica, da Fehim moze biti Hrvat ....
potpisao mislio da postoji čojstvo
definicija cojstva po Tudjmanu:

Image
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#5299 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

Pandakonda wrote: 19/08/2022 18:19
A nacija je skup razlicitih ili istih narodnosti pod jedan nacionalan plast. Najbolji primjer je amerika. Svi su oni amerikanci ali kad ih pitas narodnost on ce ti reci neko svoje porijeklo ako je irac, njemac itd.
To je neprimjenjivo u Bosni. Posto Hrvati i Srbi imaju svoje nacionalne drzave i ne zele da konzumiraju nacionalnost Bosne.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#5300 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Login77777 »

veddeta wrote: 19/08/2022 16:24
Login77777 wrote: 19/08/2022 16:20
Manjine ne postoje po Ustavu. Jedino ako mislis na Ostale. Ali oni nisu manjina.

..mozes li nabrojati ta imena ostalih
Naravno…

Vibor Handzic
Sandra Imsirovic
Rasim Kantarevic
Segmedina Srna Bajramovic
Sejad Tatarin
Mirela Trepanic Grbesic
Aner Zuljevic

:thumbup:
Locked