Ma idemo mi svakako niz kanalizaciju, bez zakona ili ne, pa sa citavim svijetom su nas zavadili. Teheran nas brani. Hvala im za sve u ratu, i mi njima pomoci ako mognemo i vratit, ali nemojte nas vi diplomatski branit. Onda znas da si u krcu
Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- dr_Evil
- Posts: 21782
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#5251 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
DonieBrasco
- Posts: 20089
- Joined: 31/08/2016 16:09
-
l33t
- Posts: 4787
- Joined: 04/09/2011 22:15
- Location: Sarajevo
-
Lex77
- Posts: 1001
- Joined: 09/02/2010 23:23
#5254 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Cijeli svijet radi i protiv Palestinaca i protiv Kurda i nisu oni krivi za to.
Nisu niti Bošnjaci krivi što su smetnja ostvarivanju velikodržavnih projekata.
Bošnjaci su krivi što je UN uzeo oružje ljudima u Srebrenici predao ih na klanje? SDA? DF? SDP?
Ne budi naivan.
Sada opet isto rade sa palestinizacijom.
- dr_Evil
- Posts: 21782
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#5255 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Legitimna izjava, ima covjek pravo da se bori za to legalnim sredstvima. Nek predlozi, ako ima vecinu u parlamentu nek reogranizira. Ima svoje partnere u vlasti.DonieBrasco wrote: ↑19/08/2022 13:07 https://www.klix.ba/vijesti/bih/covic-h ... /220819057
Ovakve izjave treba Šmit da nagradi ?
Nema pravo da blokira drzavu jer mu neko nije dao cucu, to je druga stvar, ali onda vidis da nema drzave jer nema niko da ga u zatvor potjera jer ne radi svoj posao.
- BHCluster
- Posts: 23465
- Joined: 13/09/2007 18:41
- Location: Time to get schwifty in here!
- Contact:
#5256 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
VP ce izgleda somo uraditi ono sta je US nalozio tj izbrisati sporne clanke iz apelacije Komsic i Ljubic, donjeti neke odredbe koje ce zaustaviti blokade. A nakon izbora ce pozvati "pobjednike" da donesu IZ koji ce provesti presude iz suda u Strazburu a ako oni to ne uradi onda ce ga on nametnuti.
- dr_Evil
- Posts: 21782
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#5257 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa zapravo Palestinci i Kurdi jesu sami sebi krivi za to. Kasnije im doslo iz guzice u glavu, Turci i Jevreji bili malo pametniji na vakat. A i Bosnjaci su krivi jer ne razumiju sta je drzava, niti kako se vodi politika drzave, a ne etnije. Valjda nam ostalo iz Osmanskog carstva sta li.Lex77 wrote: ↑19/08/2022 13:09
Cijeli svijet radi i protiv Palestinaca i protiv Kurda i nisu oni krivi za to.
Nisu niti Bošnjaci krivi što su smetnja ostvarivanju velikodržavnih projekata.
Bošnjaci su krivi što je UN uzeo oružje ljudima u Srebrenici predao ih na klanje? SDA? DF? SDP?
Ne budi naivan.
Sada opet isto rade sa palestinizacijom.
Ja iskreno krivim SDA za pad Srebrenice, ali to je moje misljenje, imam na njega pravo. Naravno nikome nisu dali pusku u ruku i rekli pucaj u civile.
-
Lex77
- Posts: 1001
- Joined: 09/02/2010 23:23
#5258 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
"Ocijenio je da Evropska unija neće dati Bosni i Hercegovini status kandidatkinje za članstvo u Uniji ako se Izborni zakon ne izmijeni. Najavio je da će to biti i uslov za formiranje vlasti."DonieBrasco wrote: ↑19/08/2022 13:07 https://www.klix.ba/vijesti/bih/covic-h ... /220819057
Ovakve izjave treba Šmit da nagradi ?
Sve mi se čini da je to plan. Održat će se izbori i onda će Schmidt odlučiti da sva vlast ide goniću robova.
-
Lex77
- Posts: 1001
- Joined: 09/02/2010 23:23
#5259 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Jeli UN rekao Bošnjacima da predaju oružje da će ih oni braniti i onda pustili četnike da ih pokolju? Odbili su im vratiti oružje.dr_Evil wrote: ↑19/08/2022 13:13Pa zapravo Palestinci i Kurdi jesu sami sebi krivi za to. Kasnije im doslo iz guzice u glavu, Turci i Jevreji bili malo pametniji na vakat. A i Bosnjaci su krivi jer ne razumiju sta je drzava, niti kako se vodi politika drzave, a ne etnije. Valjda nam ostalo iz Osmanskog carstva sta li.Lex77 wrote: ↑19/08/2022 13:09
Cijeli svijet radi i protiv Palestinaca i protiv Kurda i nisu oni krivi za to.
Nisu niti Bošnjaci krivi što su smetnja ostvarivanju velikodržavnih projekata.
Bošnjaci su krivi što je UN uzeo oružje ljudima u Srebrenici predao ih na klanje? SDA? DF? SDP?
Ne budi naivan.
Sada opet isto rade sa palestinizacijom.
Ja iskreno krivim SDA za pad Srebrenice, ali to je moje misljenje, imam na njega pravo. Naravno nikome nisu dali pusku u ruku i rekli pucaj u civile.
-
DonieBrasco
- Posts: 20089
- Joined: 31/08/2016 16:09
#5260 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
To on tako misli i ucjenuje, zakon kako ja hocu, i sve ostalo kako on hoce, nece proci naravno.Lex77 wrote: ↑19/08/2022 13:14"Ocijenio je da Evropska unija neće dati Bosni i Hercegovini status kandidatkinje za članstvo u Uniji ako se Izborni zakon ne izmijeni. Najavio je da će to biti i uslov za formiranje vlasti."DonieBrasco wrote: ↑19/08/2022 13:07 https://www.klix.ba/vijesti/bih/covic-h ... /220819057
Ovakve izjave treba Šmit da nagradi ?
Sve mi se čini da je to plan. Održat će se izbori i onda će Schmidt odlučiti da sva vlast ide goniću robova.
-
geoxx
- Posts: 2493
- Joined: 08/08/2015 23:39
#5261 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Da je postojao bilo kakav dogovor oko tih stvari, krivicni zakon oko genocida bi se primjenjivao, Schmit ne bi stavljao van snage odredbe RS vezane za drzavnu imovinu, a izborni zakon bi bio nametnut mnogo ranije. Ne mjesec pred izbore.dr_Evil wrote: ↑19/08/2022 13:00A dobro treba se zajebavat, ali realno situacija je teska. Katolicki narod je jedan od stubova BiH, i nije red dozvoliti da se ne osjecaju u svom na svom. A istovremeno sa megalomanskim zahtjevima je tesko praviti drzavu, pogotovo jer rade sve da je ne bude.
ALi rekoh, zavrsit ce Njemac ovaj izborni zakon po Covicevom, Bake je dobio zakon o genocidu, Dodo ce drzavno zemljiste, i onda ce ih sve poslat niz kanalizaciju.
Dakle, nista od toga nije dogovoreno.
Stvari su nekad jednostavne i onakve kakve i izgledaju, ne mora uvijek biti super tajni dogovor.
- dr_Evil
- Posts: 21782
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#5262 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa ja, a mi k'o naivne sobarice nakon 3.5 godina pokolja i laganja od istih tih UN-ova kazemo dobro. Nemoj dina ti, gdje god se oruzje spustilo znalo se sta ce biti. NIje to pocetak rata nakon kraj.
Moje misljenje, pardoniram ko se ne slaze.
-
Lex77
- Posts: 1001
- Joined: 09/02/2010 23:23
#5263 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Govorim ti o namjerama UN i MZ prema Bošnjacima. Svakome je iz toga sve jasno.
- dr_Evil
- Posts: 21782
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#5264 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nebitno je to druze, sve dok mi znamo sami sta hocemo. Mi imamo problem jos od prve borbe za Autonomiju BiH da ne znamo sta hocemo, nisu nas pregazili Turci, nego mi sami sebe i odvojili Hercegovinu od Bosne. Previse smo brojcano i teritorijalno mal narod da bismo dopustili sebi da nas vode gori od nas i da nam je unisteno obrazovanje.
Kad se postavi da je Bosna svetinja i ispred svega, i da se na funkcije postavljaju samo oni sta sposobni, a ne podobni, onda ce se promijeniti i odnos MZ prema nama. Ne mozes ti poslat predsjednika u Merkel da brani Erdogana, ne ide to, a mogao je dovesti Bosch u Bosnu, kao pickousti u Srbiju.
Uzmi primjer Austrougarske, dok se madjari bore da obnove BH Naciju, imas begove koji se kunu da su Srbi Allaha im, samo za neke licne interese. Konsanta lutanja, jer ne postoji jezgro pameti koje ce izaci sa planom za Bosnu kao drzavu, a posebno za Bosnjake kao narod.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51215
- Joined: 29/06/2011 23:39
- Nespin
- Posts: 1887
- Joined: 26/03/2019 19:02
#5266 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Last edited by Nespin on 06/09/2022 13:57, edited 1 time in total.
-
Lex77
- Posts: 1001
- Joined: 09/02/2010 23:23
#5267 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ma loša gluma da ne mora odgovoriti na pitanje o Ostalima.
-
BAK-eV
- Posts: 2647
- Joined: 17/10/2012 18:53
#5268 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Tudjman je potpisao bas to, sto ti nazivas nepostivanje.Black swan wrote: ↑19/08/2022 11:59
izabiranjem komšića ( da i mene je zajebao 2006.) popunjavanjem manjina u domu naroda kako ko želi i kome se prohtije mijenjanjem nacija kako kome odgovara suština daytona i vasingtona je uništena
europljani su shvatili da se dogovori ne poštuju
potpisano se želi zanemariti itd
došao je tu da pokuša nešto napraviti u federaciji
jer tu najviše ima problema i vlast u federaciji nije formirana
dajte mu da radi...vidite mostar nakon dogovora nije više grad slučaj
Tudjman je pristao da se moze glasati za Komsica, da Fehim moze biti Hrvat ....
-
Lex77
- Posts: 1001
- Joined: 09/02/2010 23:23
#5269 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
I onda Schmidt u Spiegelu danas kaže da je dobio ogromnu podršku građana za deranje na novinare.
Jel to misli na ono kad su mu hiljade protestirale neki dan?
Jel to misli na ono kad su mu hiljade protestirale neki dan?
- dr_Evil
- Posts: 21782
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
-
Jordan1961
- Posts: 2287
- Joined: 29/07/2022 17:35
#5271 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ni tacke ni velikog slova.Black swan wrote: ↑19/08/2022 11:59 izabiranjem komšića ( da i mene je zajebao 2006.) popunjavanjem manjina u domu naroda kako ko želi i kome se prohtije mijenjanjem nacija kako kome odgovara suština daytona i vasingtona je uništena
europljani su shvatili da se dogovori ne poštuju
potpisano se želi zanemariti itd
došao je tu da pokuša nešto napraviti u federaciji
jer tu najviše ima problema i vlast u federaciji nije formirana
dajte mu da radi...vidite mostar nakon dogovora nije više grad slučaj
Ljudi moji, ovo nije post, ovo je cista poezija.
Ostaje da se vidi sta je pjesnik htio da kaze.
-
trasport
- Posts: 92
- Joined: 28/04/2022 12:34
#5272 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Svoditi Hrvate na vjersku skupinu kao što nama radi Dodik i ostala bratija, a očekivati poboljšanje odnosa Bošnjaka i Hrvata.dr_Evil wrote: ↑19/08/2022 13:00A dobro treba se zajebavat, ali realno situacija je teska. Katolicki narod je jedan od stubova BiH, i nije red dozvoliti da se ne osjecaju u svom na svom. A istovremeno sa megalomanskim zahtjevima je tesko praviti drzavu, pogotovo jer rade sve da je ne bude.
ALi rekoh, zavrsit ce Njemac ovaj izborni zakon po Covicevom, Bake je dobio zakon o genocidu, Dodo ce drzavno zemljiste, i onda ce ih sve poslat niz kanalizaciju.
Veoma mudro.
- Truba
- Posts: 93823
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#5273 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
kad sakupiš 3 godine forumskog staža u cugu pričat ćemoJordan1961 wrote: ↑19/08/2022 14:48Ni tacke ni velikog slova.Black swan wrote: ↑19/08/2022 11:59 izabiranjem komšića ( da i mene je zajebao 2006.) popunjavanjem manjina u domu naroda kako ko želi i kome se prohtije mijenjanjem nacija kako kome odgovara suština daytona i vasingtona je uništena
europljani su shvatili da se dogovori ne poštuju
potpisano se želi zanemariti itd
došao je tu da pokuša nešto napraviti u federaciji
jer tu najviše ima problema i vlast u federaciji nije formirana
dajte mu da radi...vidite mostar nakon dogovora nije više grad slučaj
Ljudi moji, ovo nije post, ovo je cista poezija.
Ostaje da se vidi sta je pjesnik htio da kaze.
do tad mi možeš odgovoriti ko u domu naroda popunjava 7 mjesta za manjine
- Truba
- Posts: 93823
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#5274 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
potpisao mislio da postoji čojstvoBAK-eV wrote: ↑19/08/2022 14:36Tudjman je potpisao bas to, sto ti nazivas nepostivanje.Black swan wrote: ↑19/08/2022 11:59
izabiranjem komšića ( da i mene je zajebao 2006.) popunjavanjem manjina u domu naroda kako ko želi i kome se prohtije mijenjanjem nacija kako kome odgovara suština daytona i vasingtona je uništena
europljani su shvatili da se dogovori ne poštuju
potpisano se želi zanemariti itd
došao je tu da pokuša nešto napraviti u federaciji
jer tu najviše ima problema i vlast u federaciji nije formirana
dajte mu da radi...vidite mostar nakon dogovora nije više grad slučaj
Tudjman je pristao da se moze glasati za Komsica, da Fehim moze biti Hrvat ....
- Point.
- Posts: 33489
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#5275 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Izborni zakon je jasno definisan. Tačka.
