Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#5226 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

Str0nz wrote: 19/08/2022 11:49 Kakve veze ovo ima sa svinjom iz Njemacke? Sve ove glupost treba izbrisat.

Istovremeno Scmidt za klix potvrduje da je tu da ispuni zelje Hrvatske i hdz-a, da je tu da osigura povratak na Washingtonski sporazum, a za sve ostale probleme i presude treba pitati nekog drugog, njega se ne tice.

Ovog mitomana, manipulatora, fasiste i ckipe mora se otjerati bilo kojim sredstvima.
A novinar niti da trepne na njegovo bulažnjenje o Washingtonskom sporazumu. Trebao mu je reći da njegova ideja da Hrvatima u Goraždu (on stalno trubi o Goraždu jer po njemu tamo nema Hrvata, pa nema niti štete da ih se diskriminira) oduzme pravo da budu birani pada na europskom sudu jer je čista diskriminacija.
Ono, da mu kaže da je na snazi Daytonski sporazum, a ne Washingtonski.
A mogao mu je spomenuti i da je on jedini VP protiv kojeg su ljudi izašli na ulice. Ti novinari su dno dna. Garant je imao napisana pitanja. Bez podpitanja.
A Herr Flick samo trubi da ne može on ništa u vezi Ostalih jer je u pitanju Daytonski sporazum.
Ali čini mi se da se ne planira mijenjati izborni zakon, nego će vjerojatno kemijati nešto sa implementacijom rezultata. To bi mogao biti plan B dogovoren sa RH, SAD-om i UK.

Kakav mrtvi Washingtonski sporazum?
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5227 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

Str0nz wrote: 19/08/2022 11:49 Kakve veze ovo ima sa svinjom iz Njemacke? Sve ove glupost treba izbrisat.

Istovremeno Scmidt za klix potvrduje da je tu da ispuni zelje Hrvatske i hdz-a, da je tu da osigura povratak na Washingtonski sporazum, a za sve ostale probleme i presude treba pitati nekog drugog, njega se ne tice.

Ovog mitomana, manipulatora, fasiste i ckipe mora se otjerati bilo kojim sredstvima.
izabiranjem komšića ( da i mene je zajebao 2006.) popunjavanjem manjina u domu naroda kako ko želi i kome se prohtije mijenjanjem nacija kako kome odgovara suština daytona i vasingtona je uništena
europljani su shvatili da se dogovori ne poštuju
potpisano se želi zanemariti itd
došao je tu da pokuša nešto napraviti u federaciji
jer tu najviše ima problema i vlast u federaciji nije formirana

dajte mu da radi...vidite mostar nakon dogovora nije više grad slučaj
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5228 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

Lex77 wrote: 19/08/2022 11:56
Str0nz wrote: 19/08/2022 11:49 Kakve veze ovo ima sa svinjom iz Njemacke? Sve ove glupost treba izbrisat.

Istovremeno Scmidt za klix potvrduje da je tu da ispuni zelje Hrvatske i hdz-a, da je tu da osigura povratak na Washingtonski sporazum, a za sve ostale probleme i presude treba pitati nekog drugog, njega se ne tice.

Ovog mitomana, manipulatora, fasiste i ckipe mora se otjerati bilo kojim sredstvima.
A novinar niti da trepne na njegovo bulažnjenje o Washingtonskom sporazumu. Trebao mu je reći da njegova ideja da Hrvatima u Goraždu (on stalno trubi o Goraždu jer po njemu tamo nema Hrvata, pa nema niti štete da ih se diskriminira) oduzme pravo da budu birani pada na europskom sudu jer je čista diskriminacija.
Ono, da mu kaže da je na snazi Daytonski sporazum, a ne Washingtonski.
A mogao mu je spomenuti i da je on jedini VP protiv kojeg su ljudi izašli na ulice. Ti novinari su dno dna. Garant je imao napisana pitanja. Bez podpitanja.
A Herr Flick samo trubi da ne može on ništa u vezi Ostalih jer je u pitanju Daytonski sporazum.
Ali čini mi se da se ne planira mijenjati izborni zakon, nego će vjerojatno kemijati nešto sa implementacijom rezultata. To bi mogao biti plan B dogovoren sa RH, SAD-om i UK.

Kakav mrtvi Washingtonski sporazum?
može se hrvat goražda kandidirati i ako ga izaberu ide u dom naroda
ali ga ne izaberu jer se nije ni kandidirao onda fehim postaje hrvat
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#5229 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dr_Evil »

Black swan wrote: 19/08/2022 11:59

dajte mu da radi...vidite mostar nakon dogovora nije više grad slučaj
Do prvog problema, Mostar je grad u kome sve mora imati dva potpisa, Hurde i Kordica. Znaci ako nekim slucaju se posvadjaju oko bilo cega stao citav grad, kao sada sto je stala Federacija.

Izbornim inzinjeringom napravljeno da ce 90% slucajeva gradonacelnik biti iz HDZ-a, i neka bude, volja gradjana. Ali nemoj mi govoriti da nije grad slucaj, kada se sve moze zaustaviti za sekundu. Da je kojim slucajem Irma izabrana sta mislis da li bi sve ovako divno teklo kao u SDA/HDZ krimobratiji?
Lug
Posts: 3155
Joined: 09/02/2009 15:27

#5230 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lug »

Str0nz wrote: 19/08/2022 11:49 Kakve veze ovo ima sa svinjom iz Njemacke? Sve ove glupost treba izbrisat.

Istovremeno Scmidt za klix potvrduje da je tu da ispuni zelje Hrvatske i hdz-a, da je tu da osigura povratak na Washingtonski sporazum, a za sve ostale probleme i presude treba pitati nekog drugog, njega se ne tice.

Ovog mitomana, manipulatora, fasiste i ckipe mora se otjerati bilo kojim sredstvima.
jedan komentar:
Tri bivsa VP, Ashdown,Bildt,Schwarz-Schilling su 2018. u otvorenom pismu EU,upozorili na nedopustivo mijesanje Hrvatske u BiH i na pogresne interpretacije HDZ-a “slucaja Ljubic”.Presuda se odnosi na Dom naroda,a ne na izbor clanova Predsjednistva.Ni u Ustavu ni u Izbornom zakonu BiH ne pise da clanove Predsjednistva moraju birati biraci iz sopstvenog naroda.Schmidt radi protiv Ustava BiH.
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5231 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

bilt kome smo žviždali 1996 na atletskom mitingu u srajevu
šilign spavalica koji je nakon godinu prno u fenjer
i ešdaun britanski antisprski agent koji je doveden da promijeni dayton imao je i 35 milijuna čini mi se na raspolaganju

dovedu ljude u ambasadu isključe klimu na plus 40 i potpisuj

eto demokracije
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#5232 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Login77777 »

Esdaun britanski anti srpski agent… :lol: :lol: :lol:
A klimu im treba svakodnevno iskljuciti. Znam da je laz ali ideja je dobra. Sta ce im klima svakako nista ne rade. :thumbup:
Last edited by Login77777 on 19/08/2022 12:15, edited 1 time in total.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#5233 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dr_Evil »

Black swan wrote: 19/08/2022 12:05 bilt kome smo žviždali 1996 na atletskom mitingu u srajevu
šilign spavalica koji je nakon godinu prno u fenjer
i ešdaun britanski antisprski agent koji je doveden da promijeni dayton imao je i 35 milijuna čini mi se na raspolaganju

dovedu ljude u ambasadu isključe klimu na plus 40 i potpisuj

eto demokracije
Jel ono mi zivimo u demokratiji? Pa ja stvarno nisam znao :S

Dobra ova nasa demokratija, momacka. De labudane dodji sebi, ne pozivaj se na demokratiju kad ti pase, a de Schmidt potpisi zakon kad ne pase.

Mi smo protektorat, i kolonija. Drzava koja ima tudju vojsku na svojoj teritoriji, a ta tudja vojska ima pravo razvalit domacu vojsku, to je kolonija.


Treba im i vode ne dat, a kamoli klimu ugasit.
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#5234 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by babanovac »

Black swan wrote: 19/08/2022 11:54
Haris.ba wrote: 19/08/2022 11:39 Ovaj Smit je poslan da zavrsi neki posao, ali ocito nije skontao ni gdje je poslan, ni kome.

I zanimljivo mi je u kontekstu Incka koji je stalno govorio, a gdje su protesti naroda. A, protesti bili ispred kancelarije Smita.



To samo kad je Bosna u pitanju? U Hrvatskoj se zna sve od stoljeca sedmog? :D


Da se naucilo sta na tvom fakultetu, valjda bi se naucilo da pojam nacije nije postojao "1400ineke", niti danasnji pojam nacije se moze primjeniti na "1400ineku"....
I ti si naporan :mrgreen:

Naravno da postoje neke zemlje kao
gdje talijan od prije 500 godina je talijan...nije marsovac mikelandjelo
Slicno je i u vecini hrvatske ali npr ne u istri...mozda ne
I u cijeloj dalmaciji (marko polo)
Ali neki minimum se zna
Pojam Italija i Italijan, nije postojao niti pocetkom 19 vijeka, a prije 500 godina, da ne govorim.
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5235 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

šmit ne smije dirati dayton i ustav bih
ali može amandmane dodavati na ustav fbih

veći je problem u fbih zbog blokiranja
nek nametne amandmane koji će spriječiti buduće blokiranje
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#5236 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

Stranci su nametnuli Daytonski sporazum, nagradili četalje za genocid sa pola države (iako ih je bili 35%) i sada se prave naivni ko francuske sobarice zašto država ne funkcionira.
I onda pošalju ovog plaćenika da napravi i treći entitet po kartama koje Plenki crta u Briselu. Koji će se naravno mic po mic pripojiti Hrvatskoj.
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5237 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

to sam i napisao čitaj
od 1102
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#5238 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Login77777 »

Black swan wrote: 19/08/2022 12:16 šmit ne smije dirati dayton i ustav bih
ali može amandmane dodavati na ustav fbih

veći je problem u fbih zbog blokiranja
nek nametne amandmane koji će spriječiti buduće blokiranje
Neka samo izmjeni da svi zakoni ne moraju ici kroz DN FBiH i veliki problem je rjesen. Zakon o sportu, zabrana pusenja, porez itd nije stvari koje se ticu naroda. Tako da nema potrebe da idu kroz DN. DN neka se bavi za sta je zaduzen.
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5239 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

Lex77 wrote: 19/08/2022 12:16 Stranci su nametnuli Daytonski sporazum, nagradili četalje za genocid sa pola države (iako ih je bili 35%) i sada se prave naivni ko francuske sobarice zašto država ne funkcionira.
I onda pošalju ovog plaćenika da napravi i treći entitet po kartama koje Plenki crta u Briselu. Koji će se naravno mic po mic pripojiti Hrvatskoj.
ko jači tlači uvijek bilo u ljudskim odnosima i ljudskim obiteljima
ko je jači njegova je posljednja
zato postoji rs...jači je napravio 1992 na temeljima leševa
a jači, amerika, nije dao njezino uništenje 1995

što opet ne sprečava pokušaj jednog naroda da poklopi drugi narod u federaciji
tu su i pozivi da se ukinu kantoni
i da bude 1 čova 1 glas
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#5240 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dr_Evil »

Black swan wrote: 19/08/2022 12:21 ko jači tlači uvijek bilo u ljudskim odnosima i ljudskim obiteljima
ko je jači njegova je posljednja
zato postoji rs...jači je napravio 1992 na temeljima leševa
a jači, amerika, nije dao njezino uništenje 1995

što opet ne sprečava pokušaj jednog naroda da poklopi drugi narod u federaciji
tu su i pozivi da se ukinu kantoni
i da bude 1 čova 1 glas
Kako zovemo sistem gdje 250.000 ljudi imaju vlast nad 1.5mil?

Onda dodju Hrvati kao vladajuca kasta, vlastelini, i onda opet dodjemo na one Hrvatske kraljeve i plemstvo u BiH, pa vidis ima u tom tvom onda istine.

SviDZa mi se!

Nas 6 ima da se pita kao jedan Vi! Idealan sistem, ljubim ruku bane.
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5241 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

pa to je cijena nepostojanja 3 entiteta u bih
podjela vlasti
33% na razini bih
50% narazini fbih
100% mislim u 8 kantona a u 2 podjela 50%

ili svoj entitet pa 100% vlasti

sve ima svoje zašto i zato
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#5242 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

Black swan wrote: 19/08/2022 12:21
Lex77 wrote: 19/08/2022 12:16 Stranci su nametnuli Daytonski sporazum, nagradili četalje za genocid sa pola države (iako ih je bili 35%) i sada se prave naivni ko francuske sobarice zašto država ne funkcionira.
I onda pošalju ovog plaćenika da napravi i treći entitet po kartama koje Plenki crta u Briselu. Koji će se naravno mic po mic pripojiti Hrvatskoj.
ko jači tlači uvijek bilo u ljudskim odnosima i ljudskim obiteljima
ko je jači njegova je posljednja
zato postoji rs...jači je napravio 1992 na temeljima leševa
a jači, amerika, nije dao njezino uništenje 1995

što opet ne sprečava pokušaj jednog naroda da poklopi drugi narod u federaciji
tu su i pozivi da se ukinu kantoni
i da bude 1 čova 1 glas
Drugi narod aktivno pokušava uništiti državu skupa sa četaljima.
Od sporazuma Tuđman-Milošević naovamo.
Devedesetih sa etničkim čišćenjem, logorima, napalm bombama, miniranjem kuća i nakon završetka rata u Stocu, a sada lobiranjem (potkupljivanjem EU službenika), nazivanjem Bošnjaka prljavim i smrdljivima, prijetnjama slanjem vojske iz RH, porukama da će Schmidt nametnuti odluku "koja je samo početak" (uništenja BIH), negiranjem genocida u Srebrenici, blokiranjem donošenja zakona itd, itd.
User avatar
Truba
Posts: 93824
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5243 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

šuplja priča
sretno u borbi protiv neprijatelja
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#5244 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

Black swan wrote: 19/08/2022 11:54
Naravno da postoje neke zemlje kao
gdje talijan od prije 500 godina je talijan...nije marsovac mikelandjelo
Slicno je i u vecini hrvatske ali npr ne u istri...mozda ne
I u cijeloj dalmaciji (marko polo)
Ali neki minimum se zna
Koji minimum? Ti znas da je Italija i geografski pojam, i da kada se kaze da je Mikelandjelo Italijan, to znaci i da dolazi iz geografskog pojma Italija i shvatanje sta je Italijan gledajuci i kontekst vremena iz kojega je, i kontekst kada se poceo se upotrebljavati pojam italijanski. Stvaranje italijanske nacije i shvatanja pojma Italijanski narod nastupilo je u 19st.

Mozda bi za tvoje shvatanje primjenjiviji primjer bio npr. Japan. Ali, nacionalizam - stvaranje nacija u sustini i jeste evropska prica.
Last edited by Haris.ba on 19/08/2022 12:33, edited 1 time in total.
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#5245 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

Black swan wrote: 19/08/2022 12:29 pa to je cijena nepostojanja 3 entiteta u bih
podjela vlasti
33% na razini bih
50% narazini fbih
100% mislim u 8 kantona a u 2 podjela 50%

ili svoj entitet pa 100% vlasti

sve ima svoje zašto i zato
Gdje 3. entitet? U Mostaru u kojem katoličko stanovništvo nikada nije imalo niti relativnu većinu do etničkog čišćenja devedestih? U kojem se protjerivalo čak i Hrvate koji su bili u braku s Bošnjacima? U kojem su Bošnjaci preživjeli iživljavanje HV-a i HVO-a?
Za to će se morati ratovati, nije dovoljno dati par milijuna eura hrvatskih poreznih obveznika nesposobnjakoviću Šarl Mišelu.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#5246 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dr_Evil »

Black swan wrote: 19/08/2022 12:29 pa to je cijena nepostojanja 3 entiteta u bih
podjela vlasti
33% na razini bih
50% narazini fbih
100% mislim u 8 kantona a u 2 podjela 50%

ili svoj entitet pa 100% vlasti

sve ima svoje zašto i zato
Samo sto kod vas taj entitet ima ovlasti vece od drzave, hoce financije, sudstvo, policiju , zdravstvo, obrazovanje, i jos hoce sve etnicki ociscene regije u taj svoj entitet. Ako moze i vojsku daj.

Ne valja da se nijedan gradjani BiH osjeca "majoriziranim", i nama je pricat kako da zivimo zajedno. Ali jasno je i tebi da se nasa generacija(mada si ti vjerovatno 15 godina stariji), nece dogovoriti.

Mozda neke generacije koje dolaze budu centripetalne, pa ce oni naci recept. Ja sa svojim sjecanjem na Herceg Bosnu nikad ne bih potpisao treci. Ali rekoh opet Covic trazi sta je Alija obecao.

I opet entitet od 200.000 ljudi on ocekuje da mu bude "jednakopravan" sa entitetom od 1.55mil ljudi. Prebacih malo Hrvata i u taj tvoj virtuelni "Bosnjacki"
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#5247 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by saabsa »

Black swan wrote: 18/08/2022 15:10
DonieBrasco wrote: 18/08/2022 15:06

Dirnula osinjak sa realnim i opravdanim pitanjem, inace Šmit je sam sebi skocio u stomak, a izgleda da je shvatio kako stoje stvari.
Bolje bi joj bilo da istrazi ko je sve zauzeo pozicije manjina i dijela konstirutitutivnih
Ima popis imena na stranici parlamenta
Goran Opsenica je među njima ?
User avatar
Haris.ba
Posts: 35294
Joined: 08/09/2005 20:08

#5248 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Haris.ba »

Sta smo zakljucili? Da se Bosnjaci izjasne kao Hrvati i traze treci entitet? :D
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#5249 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dr_Evil »

Haris.ba wrote: 19/08/2022 12:55 Sta smo zakljucili? Da se Bosnjaci izjasne kao Hrvati i traze treci entitet? :D
A dobro treba se zajebavat, ali realno situacija je teska. Katolicki narod je jedan od stubova BiH, i nije red dozvoliti da se ne osjecaju u svom na svom. A istovremeno sa megalomanskim zahtjevima je tesko praviti drzavu, pogotovo jer rade sve da je ne bude.

ALi rekoh, zavrsit ce Njemac ovaj izborni zakon po Covicevom, Bake je dobio zakon o genocidu, Dodo ce drzavno zemljiste, i onda ce ih sve poslat niz kanalizaciju.
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#5250 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

dr_Evil wrote: 19/08/2022 13:00
Haris.ba wrote: 19/08/2022 12:55 Sta smo zakljucili? Da se Bosnjaci izjasne kao Hrvati i traze treci entitet? :D
A dobro treba se zajebavat, ali realno situacija je teska. Katolicki narod je jedan od stubova BiH, i nije red dozvoliti da se ne osjecaju u svom na svom. A istovremeno sa megalomanskim zahtjevima je tesko praviti drzavu, pogotovo jer rade sve da je ne bude.

ALi rekoh, zavrsit ce Njemac ovaj izborni zakon po Covicevom, Bake je dobio zakon o genocidu, Dodo ce drzavno zemljiste, i onda ce ih sve poslat niz kanalizaciju.
Ako to napravi jedino BIH i Bošnjaci idu niz kanalizaciju.
Tapšanje po ramenu sa zakonom o genocidu koji nitko ne poštuje, a agresorima raspad države.
A od katoličkog naroda je ostao uglavnom hercegovački dio koji je poznat po klanjima od drugog svjetskog rata do ovog rata. Onaj dio koji je bio za BIH je pobijen ili prodan od strane HDZ-a.
Last edited by Lex77 on 19/08/2022 13:06, edited 1 time in total.
Locked