Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#5251 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dr_Evil »

Lex77 wrote: 19/08/2022 13:04
Ako to napravi jedino BIH i Bošnjaci idu niz kanalizaciju.
Tapšanje po ramenu sa zakonom o genocidu koji nitko ne poštuje, a agresorima raspad države.
Ma idemo mi svakako niz kanalizaciju, bez zakona ili ne, pa sa citavim svijetom su nas zavadili. Teheran nas brani. Hvala im za sve u ratu, i mi njima pomoci ako mognemo i vratit, ali nemojte nas vi diplomatski branit. Onda znas da si u krcu
DonieBrasco
Posts: 20089
Joined: 31/08/2016 16:09

#5252 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/covic-h ... /220819057

Ovakve izjave treba Šmit da nagradi ?
l33t
Posts: 4786
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#5253 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by l33t »

Haris.ba wrote: 19/08/2022 12:55 Sta smo zakljucili? Da se Bosnjaci izjasne kao Hrvati i traze treci entitet? :D
Mogu li se građani skupit pa tražit to isto ?
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#5254 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

dr_Evil wrote: 19/08/2022 13:05
Lex77 wrote: 19/08/2022 13:04
Ako to napravi jedino BIH i Bošnjaci idu niz kanalizaciju.
Tapšanje po ramenu sa zakonom o genocidu koji nitko ne poštuje, a agresorima raspad države.
Ma idemo mi svakako niz kanalizaciju, bez zakona ili ne, pa sa citavim svijetom su nas zavadili. Teheran nas brani. Hvala im za sve u ratu, i mi njima pomoci ako mognemo i vratit, ali nemojte nas vi diplomatski branit. Onda znas da si u krcu
Cijeli svijet radi i protiv Palestinaca i protiv Kurda i nisu oni krivi za to.
Nisu niti Bošnjaci krivi što su smetnja ostvarivanju velikodržavnih projekata.
Bošnjaci su krivi što je UN uzeo oružje ljudima u Srebrenici predao ih na klanje? SDA? DF? SDP?
Ne budi naivan.
Sada opet isto rade sa palestinizacijom.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#5255 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dr_Evil »

DonieBrasco wrote: 19/08/2022 13:07 https://www.klix.ba/vijesti/bih/covic-h ... /220819057

Ovakve izjave treba Šmit da nagradi ?
Legitimna izjava, ima covjek pravo da se bori za to legalnim sredstvima. Nek predlozi, ako ima vecinu u parlamentu nek reogranizira. Ima svoje partnere u vlasti.

Nema pravo da blokira drzavu jer mu neko nije dao cucu, to je druga stvar, ali onda vidis da nema drzave jer nema niko da ga u zatvor potjera jer ne radi svoj posao.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#5256 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by BHCluster »

VP ce izgleda somo uraditi ono sta je US nalozio tj izbrisati sporne clanke iz apelacije Komsic i Ljubic, donjeti neke odredbe koje ce zaustaviti blokade. A nakon izbora ce pozvati "pobjednike" da donesu IZ koji ce provesti presude iz suda u Strazburu a ako oni to ne uradi onda ce ga on nametnuti.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#5257 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dr_Evil »

Lex77 wrote: 19/08/2022 13:09
Cijeli svijet radi i protiv Palestinaca i protiv Kurda i nisu oni krivi za to.
Nisu niti Bošnjaci krivi što su smetnja ostvarivanju velikodržavnih projekata.
Bošnjaci su krivi što je UN uzeo oružje ljudima u Srebrenici predao ih na klanje? SDA? DF? SDP?
Ne budi naivan.
Sada opet isto rade sa palestinizacijom.
Pa zapravo Palestinci i Kurdi jesu sami sebi krivi za to. Kasnije im doslo iz guzice u glavu, Turci i Jevreji bili malo pametniji na vakat. A i Bosnjaci su krivi jer ne razumiju sta je drzava, niti kako se vodi politika drzave, a ne etnije. Valjda nam ostalo iz Osmanskog carstva sta li.

Ja iskreno krivim SDA za pad Srebrenice, ali to je moje misljenje, imam na njega pravo. Naravno nikome nisu dali pusku u ruku i rekli pucaj u civile.
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#5258 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

DonieBrasco wrote: 19/08/2022 13:07 https://www.klix.ba/vijesti/bih/covic-h ... /220819057

Ovakve izjave treba Šmit da nagradi ?
"Ocijenio je da Evropska unija neće dati Bosni i Hercegovini status kandidatkinje za članstvo u Uniji ako se Izborni zakon ne izmijeni. Najavio je da će to biti i uslov za formiranje vlasti."

Sve mi se čini da je to plan. Održat će se izbori i onda će Schmidt odlučiti da sva vlast ide goniću robova.
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#5259 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

dr_Evil wrote: 19/08/2022 13:13
Lex77 wrote: 19/08/2022 13:09
Cijeli svijet radi i protiv Palestinaca i protiv Kurda i nisu oni krivi za to.
Nisu niti Bošnjaci krivi što su smetnja ostvarivanju velikodržavnih projekata.
Bošnjaci su krivi što je UN uzeo oružje ljudima u Srebrenici predao ih na klanje? SDA? DF? SDP?
Ne budi naivan.
Sada opet isto rade sa palestinizacijom.
Pa zapravo Palestinci i Kurdi jesu sami sebi krivi za to. Kasnije im doslo iz guzice u glavu, Turci i Jevreji bili malo pametniji na vakat. A i Bosnjaci su krivi jer ne razumiju sta je drzava, niti kako se vodi politika drzave, a ne etnije. Valjda nam ostalo iz Osmanskog carstva sta li.

Ja iskreno krivim SDA za pad Srebrenice, ali to je moje misljenje, imam na njega pravo. Naravno nikome nisu dali pusku u ruku i rekli pucaj u civile.
Jeli UN rekao Bošnjacima da predaju oružje da će ih oni braniti i onda pustili četnike da ih pokolju? Odbili su im vratiti oružje.
DonieBrasco
Posts: 20089
Joined: 31/08/2016 16:09

#5260 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

Lex77 wrote: 19/08/2022 13:14
DonieBrasco wrote: 19/08/2022 13:07 https://www.klix.ba/vijesti/bih/covic-h ... /220819057

Ovakve izjave treba Šmit da nagradi ?
"Ocijenio je da Evropska unija neće dati Bosni i Hercegovini status kandidatkinje za članstvo u Uniji ako se Izborni zakon ne izmijeni. Najavio je da će to biti i uslov za formiranje vlasti."

Sve mi se čini da je to plan. Održat će se izbori i onda će Schmidt odlučiti da sva vlast ide goniću robova.
To on tako misli i ucjenuje, zakon kako ja hocu, i sve ostalo kako on hoce, nece proci naravno.
geoxx
Posts: 2493
Joined: 08/08/2015 23:39

#5261 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

dr_Evil wrote: 19/08/2022 13:00
Haris.ba wrote: 19/08/2022 12:55 Sta smo zakljucili? Da se Bosnjaci izjasne kao Hrvati i traze treci entitet? :D
A dobro treba se zajebavat, ali realno situacija je teska. Katolicki narod je jedan od stubova BiH, i nije red dozvoliti da se ne osjecaju u svom na svom. A istovremeno sa megalomanskim zahtjevima je tesko praviti drzavu, pogotovo jer rade sve da je ne bude.

ALi rekoh, zavrsit ce Njemac ovaj izborni zakon po Covicevom, Bake je dobio zakon o genocidu, Dodo ce drzavno zemljiste, i onda ce ih sve poslat niz kanalizaciju.
Da je postojao bilo kakav dogovor oko tih stvari, krivicni zakon oko genocida bi se primjenjivao, Schmit ne bi stavljao van snage odredbe RS vezane za drzavnu imovinu, a izborni zakon bi bio nametnut mnogo ranije. Ne mjesec pred izbore.
Dakle, nista od toga nije dogovoreno.

Stvari su nekad jednostavne i onakve kakve i izgledaju, ne mora uvijek biti super tajni dogovor.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#5262 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dr_Evil »

Lex77 wrote: 19/08/2022 13:15
Jeli UN rekao Bošnjacima da predaju oružje da će ih oni braniti i onda pustili četnike da ih pokolju? Odbili su im vratiti oružje.
Pa ja, a mi k'o naivne sobarice nakon 3.5 godina pokolja i laganja od istih tih UN-ova kazemo dobro. Nemoj dina ti, gdje god se oruzje spustilo znalo se sta ce biti. NIje to pocetak rata nakon kraj.

Moje misljenje, pardoniram ko se ne slaze.
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#5263 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

dr_Evil wrote: 19/08/2022 13:22
Lex77 wrote: 19/08/2022 13:15
Jeli UN rekao Bošnjacima da predaju oružje da će ih oni braniti i onda pustili četnike da ih pokolju? Odbili su im vratiti oružje.
Pa ja, a mi k'o naivne sobarice nakon 3.5 godina pokolja i laganja od istih tih UN-ova kazemo dobro. Nemoj dina ti, gdje god se oruzje spustilo znalo se sta ce biti. NIje to pocetak rata nakon kraj.

Moje misljenje, pardoniram ko se ne slaze.
Govorim ti o namjerama UN i MZ prema Bošnjacima. Svakome je iz toga sve jasno.
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#5264 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dr_Evil »

Lex77 wrote: 19/08/2022 13:24
Govorim ti o namjerama UN i MZ prema Bošnjacima. Svakome je iz toga sve jasno.
Nebitno je to druze, sve dok mi znamo sami sta hocemo. Mi imamo problem jos od prve borbe za Autonomiju BiH da ne znamo sta hocemo, nisu nas pregazili Turci, nego mi sami sebe i odvojili Hercegovinu od Bosne. Previse smo brojcano i teritorijalno mal narod da bismo dopustili sebi da nas vode gori od nas i da nam je unisteno obrazovanje.

Kad se postavi da je Bosna svetinja i ispred svega, i da se na funkcije postavljaju samo oni sta sposobni, a ne podobni, onda ce se promijeniti i odnos MZ prema nama. Ne mozes ti poslat predsjednika u Merkel da brani Erdogana, ne ide to, a mogao je dovesti Bosch u Bosnu, kao pickousti u Srbiju.

Uzmi primjer Austrougarske, dok se madjari bore da obnove BH Naciju, imas begove koji se kunu da su Srbi Allaha im, samo za neke licne interese. Konsanta lutanja, jer ne postoji jezgro pameti koje ce izaci sa planom za Bosnu kao drzavu, a posebno za Bosnjake kao narod.
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#5266 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nespin »

8-)
Last edited by Nespin on 06/09/2022 13:57, edited 1 time in total.
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#5267 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

dječak sa šibicama wrote: 19/08/2022 13:53

:D
Ma loša gluma da ne mora odgovoriti na pitanje o Ostalima.
BAK-eV
Posts: 2647
Joined: 17/10/2012 18:53

#5268 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by BAK-eV »

Black swan wrote: 19/08/2022 11:59

izabiranjem komšića ( da i mene je zajebao 2006.) popunjavanjem manjina u domu naroda kako ko želi i kome se prohtije mijenjanjem nacija kako kome odgovara suština daytona i vasingtona je uništena
europljani su shvatili da se dogovori ne poštuju
potpisano se želi zanemariti itd
došao je tu da pokuša nešto napraviti u federaciji
jer tu najviše ima problema i vlast u federaciji nije formirana

dajte mu da radi...vidite mostar nakon dogovora nije više grad slučaj
Tudjman je potpisao bas to, sto ti nazivas nepostivanje.

Tudjman je pristao da se moze glasati za Komsica, da Fehim moze biti Hrvat ....
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#5269 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

I onda Schmidt u Spiegelu danas kaže da je dobio ogromnu podršku građana za deranje na novinare.
Jel to misli na ono kad su mu hiljade protestirale neki dan?
User avatar
dr_Evil
Posts: 21782
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!

#5270 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dr_Evil »

Lex77 wrote: 19/08/2022 14:39 I onda Schmidt u Spiegelu danas kaže da je dobio ogromnu podršku građana za deranje na novinare.
Jel to misli na ono kad su mu hiljade protestirale neki dan?
Ma u nas narod voli tersove, i autoritete, a sustina toga svega recenog tj. izderanog je nula.
Jordan1961
Posts: 2287
Joined: 29/07/2022 17:35

#5271 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Jordan1961 »

Black swan wrote: 19/08/2022 11:59 izabiranjem komšića ( da i mene je zajebao 2006.) popunjavanjem manjina u domu naroda kako ko želi i kome se prohtije mijenjanjem nacija kako kome odgovara suština daytona i vasingtona je uništena
europljani su shvatili da se dogovori ne poštuju
potpisano se želi zanemariti itd
došao je tu da pokuša nešto napraviti u federaciji
jer tu najviše ima problema i vlast u federaciji nije formirana

dajte mu da radi...vidite mostar nakon dogovora nije više grad slučaj
Ni tacke ni velikog slova.
Ljudi moji, ovo nije post, ovo je cista poezija.
Ostaje da se vidi sta je pjesnik htio da kaze.
trasport
Posts: 92
Joined: 28/04/2022 12:34

#5272 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by trasport »

dr_Evil wrote: 19/08/2022 13:00
Haris.ba wrote: 19/08/2022 12:55 Sta smo zakljucili? Da se Bosnjaci izjasne kao Hrvati i traze treci entitet? :D
A dobro treba se zajebavat, ali realno situacija je teska. Katolicki narod je jedan od stubova BiH, i nije red dozvoliti da se ne osjecaju u svom na svom. A istovremeno sa megalomanskim zahtjevima je tesko praviti drzavu, pogotovo jer rade sve da je ne bude.

ALi rekoh, zavrsit ce Njemac ovaj izborni zakon po Covicevom, Bake je dobio zakon o genocidu, Dodo ce drzavno zemljiste, i onda ce ih sve poslat niz kanalizaciju.
Svoditi Hrvate na vjersku skupinu kao što nama radi Dodik i ostala bratija, a očekivati poboljšanje odnosa Bošnjaka i Hrvata.
Veoma mudro.
User avatar
Truba
Posts: 93823
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5273 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

Jordan1961 wrote: 19/08/2022 14:48
Black swan wrote: 19/08/2022 11:59 izabiranjem komšića ( da i mene je zajebao 2006.) popunjavanjem manjina u domu naroda kako ko želi i kome se prohtije mijenjanjem nacija kako kome odgovara suština daytona i vasingtona je uništena
europljani su shvatili da se dogovori ne poštuju
potpisano se želi zanemariti itd
došao je tu da pokuša nešto napraviti u federaciji
jer tu najviše ima problema i vlast u federaciji nije formirana

dajte mu da radi...vidite mostar nakon dogovora nije više grad slučaj
Ni tacke ni velikog slova.
Ljudi moji, ovo nije post, ovo je cista poezija.
Ostaje da se vidi sta je pjesnik htio da kaze.
kad sakupiš 3 godine forumskog staža u cugu pričat ćemo

do tad mi možeš odgovoriti ko u domu naroda popunjava 7 mjesta za manjine :D
User avatar
Truba
Posts: 93823
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#5274 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

BAK-eV wrote: 19/08/2022 14:36
Black swan wrote: 19/08/2022 11:59

izabiranjem komšića ( da i mene je zajebao 2006.) popunjavanjem manjina u domu naroda kako ko želi i kome se prohtije mijenjanjem nacija kako kome odgovara suština daytona i vasingtona je uništena
europljani su shvatili da se dogovori ne poštuju
potpisano se želi zanemariti itd
došao je tu da pokuša nešto napraviti u federaciji
jer tu najviše ima problema i vlast u federaciji nije formirana

dajte mu da radi...vidite mostar nakon dogovora nije više grad slučaj
Tudjman je potpisao bas to, sto ti nazivas nepostivanje.

Tudjman je pristao da se moze glasati za Komsica, da Fehim moze biti Hrvat ....
potpisao mislio da postoji čojstvo
User avatar
Point.
Posts: 33486
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#5275 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Point. »

Izborni zakon je jasno definisan. Tačka.
Locked