Ne odustaje. A i dosao je s namjerom da ukine OHR.ROK ZA DOGOVOR
Schmidt poručio bh. političarima da pripreme ideje: Vidimo se u augustu ili septembru
Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- sinuhe
- Posts: 12589
- Joined: 03/06/2011 11:33
#4826 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5428
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#4827 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Naravno da ne odustaje. Postoje sudske presude i IZ se mora mijenjati. Oko toga se svi slažu. Naravno, ključno pitanje je kako? Hdz je dao svoj prijedlog.
Ovo što govori VP, ne može jasnija poruka tzv probih političarima da sjedu i dogovore se oko svog prijedloga za te izmjene. I onda bi se trebalo tražiti neko kompromisno rješenje.
Mada, teško da će ove probih slunte i išta uraditi
Ovo što govori VP, ne može jasnija poruka tzv probih političarima da sjedu i dogovore se oko svog prijedloga za te izmjene. I onda bi se trebalo tražiti neko kompromisno rješenje.
Mada, teško da će ove probih slunte i išta uraditi
Last edited by duh_sa_sjekirom on 28/07/2022 07:50, edited 1 time in total.
-
Milenkov buraz
- Posts: 6956
- Joined: 27/11/2018 13:02
-
Milenkov buraz
- Posts: 6956
- Joined: 27/11/2018 13:02
#4829 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Schmidt: Čavara će dobiti još jednu šansu, a onda će dobiti dopis od mene. Neka se pripremi
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5428
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#4830 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ovdje se i na mobilizaciju pozivalo, spominjalo se prebrojavanje nekakvih lovaca i dron mahera, belosvetska zavera protiv islama i Bošnjaka itd itd a niko nije znao tačno šta čovjek namjerava nametnuti...
Nevjerovatan amaterizam tzv probih političara
-
Milenkov buraz
- Posts: 6956
- Joined: 27/11/2018 13:02
#4831 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Razloga za uzbunu je bilo samo što su neki pretjerali. Pogotovo te izjave o prebrojavanju, vidim neki se lože na to, godrina im, još onaj levat pominje lovce i dronove operatera, kao da operateri dronova (i sam sam jedan od operatetara dronova) iz guzice izijavaju munje koje tope sve oko sebe na 200km. Budala. Najgore što će sada na ovome graditi kampanju pred i u izborima, kao oni su ta brana koja je zaustavila OHR, kako su oni zaslužni aman zaman, kako nema boljih do njih...a mnogi će se uhvatiti na tu šuplju priču. HSZ opet sa druge strane nastavk gradnje priče o ugroženosti, zlim Bošnjacima, nelegitimnom Schmidtu, u superlativu pričati o RS-u i Dodiku...neka nam je Bog na pomoći. Da bogdo Schmidt i zapad imaju muda pa smijeniti obojicu, ili svu trojicu...to bi bio pravedan zakon svih zakona.duh_sa_sjekirom wrote: ↑28/07/2022 07:56Ovdje se i na mobilizaciju pozivalo, spominjalo se prebrojavanje nekakvih lovaca i dron mahera, belosvetska zavera protiv islama i Bošnjaka itd itd a niko nije znao tačno šta čovjek namjerava nametnuti...
Nevjerovatan amaterizam tzv probih političara
Last edited by Milenkov buraz on 28/07/2022 08:10, edited 1 time in total.
- skrbavi-admin
- Posts: 7121
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#4832 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ne branim ja nas olos niti je izvedeno kako treba al treba pozivat na mobilizaciju svaki put kad se uskurci ustaskocetnicki element koji javno i sto je jos tuznije putem javnih sredstava informisanja koristi svaku priliku da negira genocid nekaznjeno, ubija povratnike, puca po dzamijama, maltretira povratnike unistavajuci im imovinu i tako dalje.... Slobodno ti budi tupson i to je izborduh_sa_sjekirom wrote: ↑28/07/2022 07:56Ovdje se i na mobilizaciju pozivalo, spominjalo se prebrojavanje nekakvih lovaca i dron mahera, belosvetska zavera protiv islama i Bošnjaka itd itd a niko nije znao tačno šta čovjek namjerava nametnuti...
Nevjerovatan amaterizam tzv probih političara
-
Milenkov buraz
- Posts: 6956
- Joined: 27/11/2018 13:02
#4833 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
@skrbavi-admin
Ima zakon o negiranju genocida pa neka insistiraju na provedbi, traže i zahtijevaju decidnu provedbu. Taj isti zakon je nametnuo bivši VP pa je pitanje i odnosa prema tom zakonu ali i prema genocidu u Srebrenici. Ovakavim pristupom mislim da se degradira pozicija VP i sve odluke u prošlosti koje su pogodovale BiH kao državi i Bošnjacima ali i mogućnost budućih koje će biti u interesu države. Nemoj zbog kile mesa zaklati cijelu kravu ili cijelo krdo.
Ima zakon o negiranju genocida pa neka insistiraju na provedbi, traže i zahtijevaju decidnu provedbu. Taj isti zakon je nametnuo bivši VP pa je pitanje i odnosa prema tom zakonu ali i prema genocidu u Srebrenici. Ovakavim pristupom mislim da se degradira pozicija VP i sve odluke u prošlosti koje su pogodovale BiH kao državi i Bošnjacima ali i mogućnost budućih koje će biti u interesu države. Nemoj zbog kile mesa zaklati cijelu kravu ili cijelo krdo.
- duh_sa_sjekirom
- Posts: 5428
- Joined: 24/05/2007 17:50
- Location: tamo gdje se vali lome...
#4834 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Postoje načini za rješavanje navedenih situacija koji se primjenjuju u civilizovanom i demokratskom društvu kojem valjda težimo.skrbavi-admin wrote: ↑28/07/2022 08:04Ne branim ja nas olos niti je izvedeno kako treba al treba pozivat na mobilizaciju svaki put kad se uskurci ustaskocetnicki element koji javno i sto je jos tuznije putem javnih sredstava informisanja koristi svaku priliku da negira genocid nekaznjeno, ubija povratnike, puca po dzamijama, maltretira povratnike unistavajuci im imovinu i tako dalje.... Slobodno ti budi tupson i to je izborduh_sa_sjekirom wrote: ↑28/07/2022 07:56
Ovdje se i na mobilizaciju pozivalo, spominjalo se prebrojavanje nekakvih lovaca i dron mahera, belosvetska zavera protiv islama i Bošnjaka itd itd a niko nije znao tačno šta čovjek namjerava nametnuti...
Nevjerovatan amaterizam tzv probih političara
Ne možeš zbog neprovjerenog novinarskog članka i neznanja i nerada vlastitih političkih predstavnika, prizivati rat i proljevanje krvi nedužnih ljudi.
Aj vozdra
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#4835 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
vako je nama profesor fizike pavle valentić
pred zimski raspust
vidimo se u kolovozu... odmah znaš padaš na popravni
-
konami666
- Posts: 3697
- Joined: 11/05/2015 21:57
#4836 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nego, eto dao je rok Šmit da se dogovore svi ko ljudi inače nastavlja on sa svojom pričom, nije mi jasno sto to svi slave kao pobjedu? Dok su se u Sarajevu svi opustili i kontaju da su pobijedili, u isto vrijeme Hrvatska diplomatija radi 24/7.
Šta radi MVP BiH? Ili je na godišnjem?
Vidim sad je zanimljivija tema o robotima a šest sedmica brzo proleti.
Šta radi MVP BiH? Ili je na godišnjem?
Vidim sad je zanimljivija tema o robotima a šest sedmica brzo proleti.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#4837 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ti zaista mislis da ce HDZ pristati i na kakav ustupak?konami666 wrote: ↑28/07/2022 09:16 Nego, eto dao je rok Šmit da se dogovore svi ko ljudi inače nastavlja on sa svojom pričom, nije mi jasno sto to svi slave kao pobjedu? Dok su se u Sarajevu svi opustili i kontaju da su pobijedili, u isto vrijeme Hrvatska diplomatija radi 24/7.
Šta radi MVP BiH? Ili je na godišnjem?
Vidim sad je zanimljivija tema o robotima a šest sedmica brzo proleti.
Pa znaju da ce na kraju dobiti sta zele.....
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#4838 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa jel moguce da i dalje mislite da je ovo sve bilo od zakona, da onaj dio o predaji drzave HDZ nije bio zamisljen

Tacno smo narod za izucavanja
Tacno smo narod za izucavanja
-
Horcrux
- Posts: 1296
- Joined: 24/04/2016 13:22
#4839 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Evo jedne ideje za Schmidt ako ovo cita, ili ako neko cita iz OHRa:
1) napraviti rang listu "top" clanova, funkcionera ili bliskih saradnika iz SDA, HDZ i SNSDa
2) zabraniti svako politicko djelovanje i javne funkcije, i to: prvih 300 osoba iz 1) za SDA, 250 osoba iz 1) za HDZ i 250 osoba iz 1) za SNSD.
Mislim da bi svi lakse disali.
1) napraviti rang listu "top" clanova, funkcionera ili bliskih saradnika iz SDA, HDZ i SNSDa
2) zabraniti svako politicko djelovanje i javne funkcije, i to: prvih 300 osoba iz 1) za SDA, 250 osoba iz 1) za HDZ i 250 osoba iz 1) za SNSD.
Mislim da bi svi lakse disali.
-
palermo
- Posts: 25348
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#4840 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Zasto bi lakse disali? Cudne stvari se ovdje mogu procitati, bogami ispade kao da ove tri stranke nemaju nikakvu podrsku u narodu.Horcrux wrote: ↑28/07/2022 09:43 Evo jedne ideje za Schmidt ako ovo cita, ili ako neko cita iz OHRa:
1) napraviti rang listu "top" clanova, funkcionera ili bliskih saradnika iz SDA, HDZ i SNSDa
2) zabraniti svako politicko djelovanje i javne funkcije, i to: prvih 300 osoba iz 1) za SDA, 250 osoba iz 1) za HDZ i 250 osoba iz 1) za SNSD.
Mislim da bi svi lakse disali.
-
Horcrux
- Posts: 1296
- Joined: 24/04/2016 13:22
#4841 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Zato sto tenzije medju gradjanima dolaze odozgo, a ne odozdo.palermo wrote: ↑28/07/2022 09:49Zasto bi lakse disali? Cudne stvari se ovdje mogu procitati, bogami ispade kao da ove tri stranke nemaju nikakvu podrsku u narodu.Horcrux wrote: ↑28/07/2022 09:43 Evo jedne ideje za Schmidt ako ovo cita, ili ako neko cita iz OHRa:
1) napraviti rang listu "top" clanova, funkcionera ili bliskih saradnika iz SDA, HDZ i SNSDa
2) zabraniti svako politicko djelovanje i javne funkcije, i to: prvih 300 osoba iz 1) za SDA, 250 osoba iz 1) za HDZ i 250 osoba iz 1) za SNSD.
Mislim da bi svi lakse disali.
-
palermo
- Posts: 25348
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#4842 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Sto, mislis da ce novih 250 ljudi drugacije razmisljati....ako vec ides u tom pravcu onda bi jmnogo bolje bilo ukinuti politicki zivot na neodredeno vrijeme I uvesti puni protektorat
-
Officer Crabtree
- Posts: 3553
- Joined: 14/10/2006 10:09
- Location: Gol u selu
#4843 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa načelnici općina koji su duže od 8 godina na poziciji imaju svoje ljude u svim institucijama općina, kontrolišu sve sfere života sa 10 ljudi u gradu, tenderi, krađe na izborima.
Zamisli šta onda drže prvih 10 ljudi u ove 3 stranke, koliko ljudi u sistemu.
Svakih 2 mandata trebalo bi zabraniti kandidiranje istih osoba na izvršne funkcije.
- okanomalo
- Posts: 1446
- Joined: 09/01/2015 16:10
#4844 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
sjecas se valentica? LEGENDA.vidi se da si tri svjetlosne godine ispred nekih na forumu.Black swan wrote: ↑28/07/2022 09:10vako je nama profesor fizike pavle valentić
pred zimski raspust
vidimo se u kolovozu... odmah znaš padaš na popravni![]()
-
Seawolf
- Posts: 9168
- Joined: 14/06/2012 22:59
#4845 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Mislim da ga se vas dvoje ne sjećate iz iste srednje škole.okanomalo wrote: ↑28/07/2022 10:16sjecas se valentica? LEGENDA.vidi se da si tri svjetlosne godine ispred nekih na forumu.Black swan wrote: ↑28/07/2022 09:10
vako je nama profesor fizike pavle valentić
pred zimski raspust
vidimo se u kolovozu... odmah znaš padaš na popravni![]()
![]()
- okanomalo
- Posts: 1446
- Joined: 09/01/2015 16:10
-
Seawolf
- Posts: 9168
- Joined: 14/06/2012 22:59
- Ramzess Veliki
- Posts: 18286
- Joined: 11/02/2013 11:32
- okanomalo
- Posts: 1446
- Joined: 09/01/2015 16:10
#4849 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
ne,pamtim ga kao profesora moje kcerke iz KSC
- dulekrele
- Posts: 4738
- Joined: 10/04/2014 18:25
#4850 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
HDZ nece uopste da pregovara o bilo cemu jer znaju da je švabo dosao da njima ugodi. Zasto bi ista kvarili sto ce on da napravi u njihovu korist.skafiskafsnjak wrote: ↑28/07/2022 09:20Ti zaista mislis da ce HDZ pristati i na kakav ustupak?konami666 wrote: ↑28/07/2022 09:16 Nego, eto dao je rok Šmit da se dogovore svi ko ljudi inače nastavlja on sa svojom pričom, nije mi jasno sto to svi slave kao pobjedu? Dok su se u Sarajevu svi opustili i kontaju da su pobijedili, u isto vrijeme Hrvatska diplomatija radi 24/7.
Šta radi MVP BiH? Ili je na godišnjem?
Vidim sad je zanimljivija tema o robotima a šest sedmica brzo proleti.
Pa znaju da ce na kraju dobiti sta zele.....
