Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
User avatar
sinuhe
Posts: 12589
Joined: 03/06/2011 11:33

#4826 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sinuhe »

ROK ZA DOGOVOR
Schmidt poručio bh. političarima da pripreme ideje: Vidimo se u augustu ili septembru
Ne odustaje. A i dosao je s namjerom da ukine OHR.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5427
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#4827 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by duh_sa_sjekirom »

Naravno da ne odustaje. Postoje sudske presude i IZ se mora mijenjati. Oko toga se svi slažu. Naravno, ključno pitanje je kako? Hdz je dao svoj prijedlog.
Ovo što govori VP, ne može jasnija poruka tzv probih političarima da sjedu i dogovore se oko svog prijedloga za te izmjene. I onda bi se trebalo tražiti neko kompromisno rješenje.
Mada, teško da će ove probih slunte i išta uraditi
Last edited by duh_sa_sjekirom on 28/07/2022 07:50, edited 1 time in total.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#4828 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Milenkov buraz »

Lex77 wrote: 28/07/2022 06:45 Naravno da su kozmetičke prirode. Plan je bio da one budu uvod u rasne zakone. Malo da ih sakriju.
Daj ba ne pretjerujte ljudi
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#4829 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Milenkov buraz »

Schmidt: Čavara će dobiti još jednu šansu, a onda će dobiti dopis od mene. Neka se pripremi
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5427
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#4830 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by duh_sa_sjekirom »

Milenkov buraz wrote: 28/07/2022 07:49
Lex77 wrote: 28/07/2022 06:45 Naravno da su kozmetičke prirode. Plan je bio da one budu uvod u rasne zakone. Malo da ih sakriju.
Daj ba ne pretjerujte ljudi
Ovdje se i na mobilizaciju pozivalo, spominjalo se prebrojavanje nekakvih lovaca i dron mahera, belosvetska zavera protiv islama i Bošnjaka itd itd a niko nije znao tačno šta čovjek namjerava nametnuti...
Nevjerovatan amaterizam tzv probih političara
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#4831 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Milenkov buraz »

duh_sa_sjekirom wrote: 28/07/2022 07:56
Milenkov buraz wrote: 28/07/2022 07:49

Daj ba ne pretjerujte ljudi
Ovdje se i na mobilizaciju pozivalo, spominjalo se prebrojavanje nekakvih lovaca i dron mahera, belosvetska zavera protiv islama i Bošnjaka itd itd a niko nije znao tačno šta čovjek namjerava nametnuti...
Nevjerovatan amaterizam tzv probih političara
Razloga za uzbunu je bilo samo što su neki pretjerali. Pogotovo te izjave o prebrojavanju, vidim neki se lože na to, godrina im, još onaj levat pominje lovce i dronove operatera, kao da operateri dronova (i sam sam jedan od operatetara dronova) iz guzice izijavaju munje koje tope sve oko sebe na 200km. Budala. Najgore što će sada na ovome graditi kampanju pred i u izborima, kao oni su ta brana koja je zaustavila OHR, kako su oni zaslužni aman zaman, kako nema boljih do njih...a mnogi će se uhvatiti na tu šuplju priču. HSZ opet sa druge strane nastavk gradnje priče o ugroženosti, zlim Bošnjacima, nelegitimnom Schmidtu, u superlativu pričati o RS-u i Dodiku...neka nam je Bog na pomoći. Da bogdo Schmidt i zapad imaju muda pa smijeniti obojicu, ili svu trojicu...to bi bio pravedan zakon svih zakona.
Last edited by Milenkov buraz on 28/07/2022 08:10, edited 1 time in total.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7121
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#4832 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by skrbavi-admin »

duh_sa_sjekirom wrote: 28/07/2022 07:56
Milenkov buraz wrote: 28/07/2022 07:49

Daj ba ne pretjerujte ljudi
Ovdje se i na mobilizaciju pozivalo, spominjalo se prebrojavanje nekakvih lovaca i dron mahera, belosvetska zavera protiv islama i Bošnjaka itd itd a niko nije znao tačno šta čovjek namjerava nametnuti...
Nevjerovatan amaterizam tzv probih političara
Ne branim ja nas olos niti je izvedeno kako treba al treba pozivat na mobilizaciju svaki put kad se uskurci ustaskocetnicki element koji javno i sto je jos tuznije putem javnih sredstava informisanja koristi svaku priliku da negira genocid nekaznjeno, ubija povratnike, puca po dzamijama, maltretira povratnike unistavajuci im imovinu i tako dalje.... Slobodno ti budi tupson i to je izbor
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#4833 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Milenkov buraz »

@skrbavi-admin

Ima zakon o negiranju genocida pa neka insistiraju na provedbi, traže i zahtijevaju decidnu provedbu. Taj isti zakon je nametnuo bivši VP pa je pitanje i odnosa prema tom zakonu ali i prema genocidu u Srebrenici. Ovakavim pristupom mislim da se degradira pozicija VP i sve odluke u prošlosti koje su pogodovale BiH kao državi i Bošnjacima ali i mogućnost budućih koje će biti u interesu države. Nemoj zbog kile mesa zaklati cijelu kravu ili cijelo krdo.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5427
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#4834 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by duh_sa_sjekirom »

skrbavi-admin wrote: 28/07/2022 08:04
duh_sa_sjekirom wrote: 28/07/2022 07:56

Ovdje se i na mobilizaciju pozivalo, spominjalo se prebrojavanje nekakvih lovaca i dron mahera, belosvetska zavera protiv islama i Bošnjaka itd itd a niko nije znao tačno šta čovjek namjerava nametnuti...
Nevjerovatan amaterizam tzv probih političara
Ne branim ja nas olos niti je izvedeno kako treba al treba pozivat na mobilizaciju svaki put kad se uskurci ustaskocetnicki element koji javno i sto je jos tuznije putem javnih sredstava informisanja koristi svaku priliku da negira genocid nekaznjeno, ubija povratnike, puca po dzamijama, maltretira povratnike unistavajuci im imovinu i tako dalje.... Slobodno ti budi tupson i to je izbor
Postoje načini za rješavanje navedenih situacija koji se primjenjuju u civilizovanom i demokratskom društvu kojem valjda težimo.
Ne možeš zbog neprovjerenog novinarskog članka i neznanja i nerada vlastitih političkih predstavnika, prizivati rat i proljevanje krvi nedužnih ljudi.
Aj vozdra
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4835 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Truba »

sinuhe wrote: 28/07/2022 07:33
ROK ZA DOGOVOR
Schmidt poručio bh. političarima da pripreme ideje: Vidimo se u augustu ili septembru
Ne odustaje. A i dosao je s namjerom da ukine OHR.
vako je nama profesor fizike pavle valentić

pred zimski raspust

vidimo se u kolovozu... odmah znaš padaš na popravni :lol:
konami666
Posts: 3697
Joined: 11/05/2015 21:57

#4836 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by konami666 »

Nego, eto dao je rok Šmit da se dogovore svi ko ljudi inače nastavlja on sa svojom pričom, nije mi jasno sto to svi slave kao pobjedu? Dok su se u Sarajevu svi opustili i kontaju da su pobijedili, u isto vrijeme Hrvatska diplomatija radi 24/7.
Šta radi MVP BiH? Ili je na godišnjem?
Vidim sad je zanimljivija tema o robotima a šest sedmica brzo proleti.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#4837 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by skafiskafsnjak »

konami666 wrote: 28/07/2022 09:16 Nego, eto dao je rok Šmit da se dogovore svi ko ljudi inače nastavlja on sa svojom pričom, nije mi jasno sto to svi slave kao pobjedu? Dok su se u Sarajevu svi opustili i kontaju da su pobijedili, u isto vrijeme Hrvatska diplomatija radi 24/7.
Šta radi MVP BiH? Ili je na godišnjem?
Vidim sad je zanimljivija tema o robotima a šest sedmica brzo proleti.
Ti zaista mislis da ce HDZ pristati i na kakav ustupak?
Pa znaju da ce na kraju dobiti sta zele.....
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#4838 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

Pa jel moguce da i dalje mislite da je ovo sve bilo od zakona, da onaj dio o predaji drzave HDZ nije bio zamisljen :-) :-)

Tacno smo narod za izucavanja
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#4839 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Horcrux »

Evo jedne ideje za Schmidt ako ovo cita, ili ako neko cita iz OHRa:
1) napraviti rang listu "top" clanova, funkcionera ili bliskih saradnika iz SDA, HDZ i SNSDa
2) zabraniti svako politicko djelovanje i javne funkcije, i to: prvih 300 osoba iz 1) za SDA, 250 osoba iz 1) za HDZ i 250 osoba iz 1) za SNSD.

Mislim da bi svi lakse disali.
palermo
Posts: 25348
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#4840 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

Horcrux wrote: 28/07/2022 09:43 Evo jedne ideje za Schmidt ako ovo cita, ili ako neko cita iz OHRa:
1) napraviti rang listu "top" clanova, funkcionera ili bliskih saradnika iz SDA, HDZ i SNSDa
2) zabraniti svako politicko djelovanje i javne funkcije, i to: prvih 300 osoba iz 1) za SDA, 250 osoba iz 1) za HDZ i 250 osoba iz 1) za SNSD.

Mislim da bi svi lakse disali.
Zasto bi lakse disali? Cudne stvari se ovdje mogu procitati, bogami ispade kao da ove tri stranke nemaju nikakvu podrsku u narodu.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#4841 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Horcrux »

palermo wrote: 28/07/2022 09:49
Horcrux wrote: 28/07/2022 09:43 Evo jedne ideje za Schmidt ako ovo cita, ili ako neko cita iz OHRa:
1) napraviti rang listu "top" clanova, funkcionera ili bliskih saradnika iz SDA, HDZ i SNSDa
2) zabraniti svako politicko djelovanje i javne funkcije, i to: prvih 300 osoba iz 1) za SDA, 250 osoba iz 1) za HDZ i 250 osoba iz 1) za SNSD.

Mislim da bi svi lakse disali.
Zasto bi lakse disali? Cudne stvari se ovdje mogu procitati, bogami ispade kao da ove tri stranke nemaju nikakvu podrsku u narodu.
Zato sto tenzije medju gradjanima dolaze odozgo, a ne odozdo.
palermo
Posts: 25348
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#4842 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

Horcrux wrote: 28/07/2022 09:56
palermo wrote: 28/07/2022 09:49

Zasto bi lakse disali? Cudne stvari se ovdje mogu procitati, bogami ispade kao da ove tri stranke nemaju nikakvu podrsku u narodu.
Zato sto tenzije medju gradjanima dolaze odozgo, a ne odozdo.
Sto, mislis da ce novih 250 ljudi drugacije razmisljati....ako vec ides u tom pravcu onda bi jmnogo bolje bilo ukinuti politicki zivot na neodredeno vrijeme I uvesti puni protektorat
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#4843 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Officer Crabtree »

:thumbup: Nije stvar u razmišljanju nego u hobotnici koja se uspostavi dugogodišnjom vladavinom istih osoba.

Pa načelnici općina koji su duže od 8 godina na poziciji imaju svoje ljude u svim institucijama općina, kontrolišu sve sfere života sa 10 ljudi u gradu, tenderi, krađe na izborima.

Zamisli šta onda drže prvih 10 ljudi u ove 3 stranke, koliko ljudi u sistemu.

Svakih 2 mandata trebalo bi zabraniti kandidiranje istih osoba na izvršne funkcije.
User avatar
okanomalo
Posts: 1446
Joined: 09/01/2015 16:10

#4844 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by okanomalo »

Black swan wrote: 28/07/2022 09:10
sinuhe wrote: 28/07/2022 07:33

Ne odustaje. A i dosao je s namjerom da ukine OHR.
vako je nama profesor fizike pavle valentić

pred zimski raspust

vidimo se u kolovozu... odmah znaš padaš na popravni :lol:
sjecas se valentica? LEGENDA.vidi se da si tri svjetlosne godine ispred nekih na forumu. :dada:
Seawolf
Posts: 9168
Joined: 14/06/2012 22:59

#4845 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Seawolf »

okanomalo wrote: 28/07/2022 10:16
Black swan wrote: 28/07/2022 09:10

vako je nama profesor fizike pavle valentić

pred zimski raspust

vidimo se u kolovozu... odmah znaš padaš na popravni :lol:
sjecas se valentica? LEGENDA.vidi se da si tri svjetlosne godine ispred nekih na forumu. :dada:
Mislim da ga se vas dvoje ne sjećate iz iste srednje škole.
User avatar
okanomalo
Posts: 1446
Joined: 09/01/2015 16:10

#4846 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by okanomalo »

Seawolf wrote: 28/07/2022 10:18
okanomalo wrote: 28/07/2022 10:16
sjecas se valentica? LEGENDA.vidi se da si tri svjetlosne godine ispred nekih na forumu. :dada:
Mislim da ga se vas dvoje ne sjećate iz iste srednje škole.
valentica se sjecam i KSC. IMALI SMO ZESTOK DUEL. bio je profesor za primjer.
Seawolf
Posts: 9168
Joined: 14/06/2012 22:59

#4847 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Seawolf »

okanomalo wrote: 28/07/2022 10:20
Seawolf wrote: 28/07/2022 10:18
Mislim da ga se vas dvoje ne sjećate iz iste srednje škole.
valentica se sjecam i KSC. IMALI SMO ZESTOK DUEL. bio je profesor za primjer.
O, izvini, onda da, sjećate ga se iz iste škole.

Mislio sam da ga pamtiš iz Druge gimnazije.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18286
Joined: 11/02/2013 11:32

#4848 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Ramzess Veliki »

Bloo wrote: 28/07/2022 00:16
sehohari wrote: 28/07/2022 00:15 Bošnjaci su glasali i za SDP, NS...
Uglavnom u Sarajevu. :D
U drugim gradovima, selima, zaseocima?
Pa tamo je glas 10 KM ... razumi ih ... :sad:
User avatar
okanomalo
Posts: 1446
Joined: 09/01/2015 16:10

#4849 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by okanomalo »

Seawolf wrote: 28/07/2022 10:22
okanomalo wrote: 28/07/2022 10:20
valentica se sjecam i KSC. IMALI SMO ZESTOK DUEL. bio je profesor za primjer.
O, izvini, onda da, sjećate ga se iz iste škole.

Mislio sam da ga pamtiš iz Druge gimnazije.
ne,pamtim ga kao profesora moje kcerke iz KSC :) IMAO JE SVOJE PRINCIPE KOJE SAM KAO RODITELJ POSTOVALA.
User avatar
dulekrele
Posts: 4738
Joined: 10/04/2014 18:25

#4850 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dulekrele »

skafiskafsnjak wrote: 28/07/2022 09:20
konami666 wrote: 28/07/2022 09:16 Nego, eto dao je rok Šmit da se dogovore svi ko ljudi inače nastavlja on sa svojom pričom, nije mi jasno sto to svi slave kao pobjedu? Dok su se u Sarajevu svi opustili i kontaju da su pobijedili, u isto vrijeme Hrvatska diplomatija radi 24/7.
Šta radi MVP BiH? Ili je na godišnjem?
Vidim sad je zanimljivija tema o robotima a šest sedmica brzo proleti.
Ti zaista mislis da ce HDZ pristati i na kakav ustupak?
Pa znaju da ce na kraju dobiti sta zele.....
HDZ nece uopste da pregovara o bilo cemu jer znaju da je švabo dosao da njima ugodi. Zasto bi ista kvarili sto ce on da napravi u njihovu korist.
Locked