Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4776 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Bloo »

noviforumas wrote: 27/07/2022 23:56 Kad si doselila u BiH?
Prije 5 godina, čekala da mi odobre državljanstvo BiH. Inače sam iz Tutin.
geoxx
Posts: 2493
Joined: 08/08/2015 23:39

#4777 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

noviforumas wrote: 27/07/2022 23:56
Bloo wrote: 27/07/2022 23:55

Znaci stranci mrze Bosance i Hercegovce i ovdje nam instaliraju razne budale u nadi da nas sjebu?
Aham.
Lakse nas je sjebat na drugi nacin. :D Sami sebe sjebavamo uspjesno vec 30 godina.
Kad si doselila u BiH? Ima par knjiha iz blize historije da preporucim.
:lol: :lol:
User avatar
MMM1977
Posts: 6741
Joined: 15/07/2009 12:56

#4778 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by MMM1977 »

HDZ i Hrvatska su ovdje 100% u pravu. Samo se traži da se ispoštuje ono što je dogovoreno sa najvećom bošnjačkom strankom SDA koju su izabrali ovi što se sad bune
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4779 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Bloo »

dale cooper wrote: 27/07/2022 23:53
noviforumas wrote: 27/07/2022 23:50 Ne kazem da Bake ne bi potpisao, potpisao bi on sutra podjelu zemlje. Samo, bojim se da ga precjenjujete, a potcjenjujete podmuklost, mrznju, i korumpiranost stranaca.
Strancima je nas, prije svega, pun kurac. Ima korumpiranosti svakako i kod njih, pa kod nekih možda i ovih drugih stvari, ali nije im
to nit vodilja. Hoće prije svega da nas skinu više sa dnevnog reda.
Nije ba. sve do sada je laz i obmana i zavjera ustaško-kršćanska.
:D
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#4780 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by noviforumas »

Bloo wrote: 27/07/2022 23:57
noviforumas wrote: 27/07/2022 23:56 Kad si doselila u BiH?
Prije 5 godina, čekala da mi odobre državljanstvo BiH. Inače sam iz Tutin.
Pa ne znam kako drugacije ovo da objasnim. Ozbiljno, kad si doselila? Kome su stranci uveli embargo, dopustili genocid, nagradili pocinioce istog, te sad zele da uvedu apartheid nad istom tom populacijom? Ako si zaista odavde, kako je moguce da ne znas ove stvari? Ja zaista mislio retoricko pitanje.
LSD
Posts: 29910
Joined: 24/07/2007 08:26

#4781 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by LSD »

noviforumas wrote: 27/07/2022 23:50 Ne kazem da Bake ne bi potpisao, potpisao bi on sutra podjelu zemlje. Samo, bojim se da ga precjenjujete, a potcjenjujete podmuklost, mrznju, i korumpiranost stranaca.
Nema on sta potpisati, babuka je vec potpisao podjelu zemlje jos 95, a sincina samo treba da to tu pricu izgura do kraja.
Pitanje je sam hoce li ovaj narod nijemo posmatrati kako jedna stranka/jedna familija decenijama maltretira ovu napacenu državu, radi sa njom sta hoce kao da je to njihova babovina ili ce nesto poduzeti po tom pitanju.

Pomesti prvo svoju avliju, a onda se baviti Dodikom, Covicem, strancima.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12959
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#4782 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by PreWiBa »

MMM1977 wrote: 27/07/2022 23:59 HDZ i Hrvatska su ovdje 100% u pravu. Samo se traži da se ispoštuje ono što je dogovoreno sa najvećom bošnjačkom strankom SDA koju su izabrali ovi što se sad bune
Boli nas briga, realno.

Ima li ta stranka podršku 50+1% Bošnjaka? Nema.

To što oni misle da je Bakir glavni kuhar u čevabžinici i da nema drugog je njihov problem.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#4783 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by MarlboroGold »

palermo wrote: 27/07/2022 23:33
MarlboroGold wrote: 27/07/2022 23:17 Nema tu dogovora, jer Čović se neće pomjeriti ni milimetar od svojih zahtjeva. Zna da će njegovo proći ovako ili onako. To će biti nametnuto i ostali će biti pušiona dok će rukovodstvo SDA istovremeno zadovoljno trljati ruke, a vikati u javnosti da su zabrinuti.
pa što sada nije nametnuto. Mnogo ga je lakše bilo nametnuti sada nego u avgustu ili septembru. ovo sada je moglo na buku proći, pola ljudi na odmorima, iznenađenje ustrankama.......do septembra se svašta može desiti, javnost je upozorena,mobilizaciju je lakše sprovesti, tražit će se oštriji odgovori, izbori pred vratima....neće biti dovoljno samo u javnosti govoriti da si zabrinut

Hoće li se Čović pomjeriti ne zavisi od njega, nego od eventualnog pritska ključnih zemalaja zapada na vladu republike Hrvatske......

Dakle, ne bih ja baš sa tolikom sigurnošću bilošta prognozirao.....
Zato što on pokušava da ne ispadne babaroga i da se ipak domaći nekako dogovore. Jasno je svima da će on ipak biti babaroga na kraju krajeva i da tu nema nikakvog dogovora, a onda će to Bakir i ostala SDA ekipa iskoristiti da krivicu i odgovornost svale na njega uz priču kako su hudi sve pokušali, ali eto Schmidt je tako odlučio. To je svjesna obmana javnosti od strane SDA.

Ovo nije nikakva ljevičarska šuplja ili šuplja ostalih. Dovoljno je bez ideološke pristrasnosti i emocija malo analizirati cijelu situaciju i postupke pojedinih.
Last edited by MarlboroGold on 28/07/2022 00:08, edited 2 times in total.
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#4784 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by noviforumas »

LSD wrote: 28/07/2022 00:00
noviforumas wrote: 27/07/2022 23:50 Ne kazem da Bake ne bi potpisao, potpisao bi on sutra podjelu zemlje. Samo, bojim se da ga precjenjujete, a potcjenjujete podmuklost, mrznju, i korumpiranost stranaca.
Nema on sta potpisati, babuka je vec potpisao podjelu zemlje jos 95, a sincina samo treba da to tu pricu izgura do kraja.
Pitanje je sam hoce li ovaj narod nijemo posmatrati kako jedna stranka/jedna familija decenijama maltretira ovu napacenu državu, radi sa njom sta hoce kao da je to njihova babovina ili ce nesto poduzeti po tom pitanju.

Pomesti prvo svoju avliju, a onda se baviti Dodikom, Covicem, strancima.
Sve se slazem. Samo sto jedno ne iskljucuje drugo. Rade nam svi navedeni o glavi.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4785 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Bloo »

noviforumas wrote: 28/07/2022 00:00
Bloo wrote: 27/07/2022 23:57

Prije 5 godina, čekala da mi odobre državljanstvo BiH. Inače sam iz Tutin.
Pa ne znam kako drugacije ovo da objasnim. Ozbiljno, kad si doselila? Kome su stranci uveli embargo, dopustili genocid, nagradili pocinioce istog, te sad zele da uvedu apartheid nad istom tom populacijom? Ako si zaista odavde, kako je moguce da ne znas ove stvari? Ja zaista mislio retoricko pitanje.
Embargo je uveden na uvoz naoružanja Armiji Republike Bosne i Hercegovine (odnosno embargo na uvoz naoružanja Socijalističkoj Federativnoj Republici Jugoslaviji tj. bivšim članicama).

Genocid u Srebrenici je izvršen nad većinskim stanovništvom u tom području - Bošnjacima.

Aaaaaaaaaaa.... dok nadođem, ne uče nas tome u Tutin.

Mržnja prema Bošnjacima tj. muslimanima.

Slabije kopčam, udarila mi brlja i čvarci u glavu. Halali. :|
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4786 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Bloo »

sehohari wrote: 28/07/2022 00:04
MMM1977 wrote: 27/07/2022 23:59 HDZ i Hrvatska su ovdje 100% u pravu. Samo se traži da se ispoštuje ono što je dogovoreno sa najvećom bošnjačkom strankom SDA koju su izabrali ovi što se sad bune
Boli nas briga, realno.

Ima li ta stranka podršku 50+1% Bošnjaka? Nema.

To što oni misle da je Bakir glavni kuhar u čevabžinici i da nema drugog je njihov problem.
Koja onda ima? Najveću podršku ima SDA (vidimo na raznim nivoima izbora jel da) iako ne u tom procentu. :D
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#4787 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by noviforumas »

Bloo wrote: 28/07/2022 00:05
noviforumas wrote: 28/07/2022 00:00

Pa ne znam kako drugacije ovo da objasnim. Ozbiljno, kad si doselila? Kome su stranci uveli embargo, dopustili genocid, nagradili pocinioce istog, te sad zele da uvedu apartheid nad istom tom populacijom? Ako si zaista odavde, kako je moguce da ne znas ove stvari? Ja zaista mislio retoricko pitanje.
Embargo je uveden na uvoz naoružanja Armiji Republike Bosne i Hercegovine (odnosno embargo na uvoz naoružanja Socijalističkoj Federativnoj Republici Jugoslaviji tj. bivšim članicama).

Genocid u Srebrenici je izvršen nad većinskim stanovništvom u tom području - Bošnjacima.

Aaaaaaaaaaa.... dok nadođem, ne uče nas tome u Tutin.

Mržnja prema Bošnjacima tj. muslimanima.

Slabije kopčam, udarila mi brlja i čvarci u glavu. Halali. :|
Nema veze, covjek uci dok je ziv.
User avatar
PreWiBa
Posts: 12959
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#4788 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by PreWiBa »

MarlboroGold wrote: 28/07/2022 00:04
palermo wrote: 27/07/2022 23:33

pa što sada nije nametnuto. Mnogo ga je lakše bilo nametnuti sada nego u avgustu ili septembru. ovo sada je moglo na buku proći, pola ljudi na odmorima, iznenađenje ustrankama.......do septembra se svašta može desiti, javnost je upozorena,mobilizaciju je lakše sprovesti, tražit će se oštriji odgovori, izbori pred vratima....neće biti dovoljno samo u javnosti govoriti da si zabrinut

Hoće li se Čović pomjeriti ne zavisi od njega, nego od eventualnog pritska ključnih zemalaja zapada na vladu republike Hrvatske......

Dakle, ne bih ja baš sa tolikom sigurnošću bilošta prognozirao.....
Zato što on pokušava da ne ispadne babaroga i da se ipak domaći nekako dogovore. Jasno je svima da će on ipak biti babaroga na kraju krajeva i da tu nema nikakvog dogovora, a onda će to Bakir i ostala SDA ekipa iskoristiti da odgovornost svale na njega uz priču kako su hudi sve pokušali, ali eto Schmidt je tako odlučio. To je svjesna obmana javnosti od strane SDA.
Pa pokušao je.

I još uvijek mi nije jasno nešto.
Ako je ivo Bakirovo maslo, zašto je onda SDA obavještajni aparat prvo objavio informacije o nametanju Schmidta (Avdić, koji se svako malo sastaje sa Osmicom)?
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#4789 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Hajvan »

Bloo wrote: 27/07/2022 23:57
noviforumas wrote: 27/07/2022 23:56 Kad si doselila u BiH?
Prije 5 godina, čekala da mi odobre državljanstvo BiH. Inače sam iz Tutin.
Znaci bosanka-snjakinja
Tutin je bio u sastavu Bosne do Berlinskog kongresa
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4790 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Bloo »

noviforumas wrote: 28/07/2022 00:06 Nema veze, covjek uci dok je ziv.
Jbg, sazna čovjek da je građanin drugog reda jer nije konstitutivan, niti su nad njim izvršili genocid, niti je musliman, Bošnjak, član 7. muslimanske ili neke motorizovane iako si bio u ratu i tako to...hoću i ja da me mrze stranci.

Odoh ja natrag u Tutin.
Hoš kajmaka da ti pošaljem?
LSD
Posts: 29910
Joined: 24/07/2007 08:26

#4791 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by LSD »

MMM1977 wrote: 27/07/2022 23:59 HDZ i Hrvatska su ovdje 100% u pravu. Samo se traži da se ispoštuje ono što je dogovoreno sa najvećom bošnjačkom strankom SDA koju su izabrali ovi što se sad bune
Koji dogovori ?
Nikad u zivotu nisam glasao za tu izdajnicku stranku, niti planiram, kao ni veliki broj građana....tako da nas građane boli neka stvar za njihove dogovore, nista nas ne veze, nismo uz obavezi da slijedimo i trpimo njihova sranja i talove.

Slijedi im kazna u oktobru.
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#4792 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Optimus09 »

Neces ti niđe :bih: :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4793 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Bloo »

Hajvan wrote: 28/07/2022 00:09
Bloo wrote: 27/07/2022 23:57

Prije 5 godina, čekala da mi odobre državljanstvo BiH. Inače sam iz Tutin.
Znaci bosanka-snjakinja
Tutin je bio u sastavu Bosne do Berlinskog kongresa
Zapravo više volim da me zoveš raškom Keltkinjom, ipak su naseljavali ta područja. :| A ako ne...nema kajmaka for you.
User avatar
MMM1977
Posts: 6741
Joined: 15/07/2009 12:56

#4794 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by MMM1977 »

sehohari wrote: 28/07/2022 00:04
MMM1977 wrote: 27/07/2022 23:59 HDZ i Hrvatska su ovdje 100% u pravu. Samo se traži da se ispoštuje ono što je dogovoreno sa najvećom bošnjačkom strankom SDA koju su izabrali ovi što se sad bune
Boli nas briga, realno.

Ima li ta stranka podršku 50+1% Bošnjaka? Nema.

To što oni misle da je Bakir glavni kuhar u čevabžinici i da nema drugog je njihov problem.
SDA je sjebala ovu državu totalno i to je nešto što se ne može popraviti. A zna se dobro ko je birao tu SDA. I valjda nije nikakva tajna da i njima ovo u potpunosti odgovara
User avatar
PreWiBa
Posts: 12959
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#4795 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by PreWiBa »

Bloo wrote: 28/07/2022 00:06
sehohari wrote: 28/07/2022 00:04

Boli nas briga, realno.

Ima li ta stranka podršku 50+1% Bošnjaka? Nema.

To što oni misle da je Bakir glavni kuhar u čevabžinici i da nema drugog je njihov problem.
Koja onda ima? Najveću podršku ima SDA (vidimo na raznim nivoima izbora jel da) iako ne u tom procentu. :D
I šta sad?
Navedi mi i jednu zemlju gdje jedna stranka ima toliko glasova, a da nije diktatura?

Ako neko nema većinsku podršku, onda ne možeš samo sa njim napraviti dogovor.
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#4796 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by noviforumas »

Bloo wrote: 28/07/2022 00:10
noviforumas wrote: 28/07/2022 00:06 Nema veze, covjek uci dok je ziv.
Jbg, sazna čovjek da je građanin drugog reda jer nije konstitutivan, niti su nad njim izvršili genocid, niti je musliman, Bošnjak, član 7. muslimanske ili neke motorizovane iako si bio u ratu i tako to...hoću i ja da me mrze stranci.

Odoh ja natrag u Tutin.
Hoš kajmaka da ti pošaljem?
Ti pretendujes da si emancipovana, kao, a Tutin je punchline; kajmak, seljacine, sta ce oni. Neces sa takvim mentalnim sklopom dalje od Ilidze dobacit. U Tutinu su fini ljudi, sireg uma i veceg srca od tvog, ocigledno.
User avatar
MMM1977
Posts: 6741
Joined: 15/07/2009 12:56

#4797 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by MMM1977 »

LSD wrote: 28/07/2022 00:10
MMM1977 wrote: 27/07/2022 23:59 HDZ i Hrvatska su ovdje 100% u pravu. Samo se traži da se ispoštuje ono što je dogovoreno sa najvećom bošnjačkom strankom SDA koju su izabrali ovi što se sad bune
Koji dogovori ?
Nikad u zivotu nisam glasao za tu izdajnicku stranku, niti planiram, kao ni veliki broj građana....tako da nas građane boli neka stvar za njihove dogovore, nista nas ne veze, nismo uz obavezi da slijedimo i trpimo njihova sranja i talove.

Slijedi im kazna u oktobru.
Nisam ni ja ali jeste većina. A mi možemo qrcu svirati sada, prepoznati smo kao 3 plemena i vozdra. Ja i ti smo u manjini, žestokoj manjini
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#4798 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by MarlboroGold »

sehohari wrote: 28/07/2022 00:08
MarlboroGold wrote: 28/07/2022 00:04
Zato što on pokušava da ne ispadne babaroga i da se ipak domaći nekako dogovore. Jasno je svima da će on ipak biti babaroga na kraju krajeva i da tu nema nikakvog dogovora, a onda će to Bakir i ostala SDA ekipa iskoristiti da odgovornost svale na njega uz priču kako su hudi sve pokušali, ali eto Schmidt je tako odlučio. To je svjesna obmana javnosti od strane SDA.
Pa pokušao je.

I još uvijek mi nije jasno nešto.
Ako je ivo Bakirovo maslo, zašto je onda SDA obavještajni aparat prvo objavio informacije o nametanju Schmidta (Avdić, koji se svako malo sastaje sa Osmicom)?
Ne znam... nije mi ni nešto relevantno ko je prvi objavio.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#4799 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Hajvan »

Bloo wrote: 28/07/2022 00:12
Hajvan wrote: 28/07/2022 00:09

Znaci bosanka-snjakinja
Tutin je bio u sastavu Bosne do Berlinskog kongresa
Zapravo više volim da me zoveš raškom Keltkinjom, ipak su naseljavali ta područja. :| A ako ne...nema kajmaka for you.
Hehe
Sve za klik vise i koju paricu od reklamica
Jadno i bijedno
Ja svoj novac mlogo casnije zaradim

Uzivaj
User avatar
PreWiBa
Posts: 12959
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#4800 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by PreWiBa »

MMM1977 wrote: 28/07/2022 00:12
sehohari wrote: 28/07/2022 00:04

Boli nas briga, realno.

Ima li ta stranka podršku 50+1% Bošnjaka? Nema.

To što oni misle da je Bakir glavni kuhar u čevabžinici i da nema drugog je njihov problem.
SDA je sjebala ovu državu totalno i to je nešto što se ne može popraviti. A zna se dobro ko je birao tu SDA. I valjda nije nikakva tajna da i njima ovo u potpunosti odgovara
Bošnjaci su glasali i za SDP, NS...

Ako se sa trojicom od desetero dogovoriš za nešto, ne daje ti pravo da taj ugovor preneseš i na ostalih sedam.
Locked