Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#4751 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by noviforumas »

Što se tiče garancija da će do dogovora političara doći Schmidt je spomenuo činjenicu da nisu imenovane sudije u Ustavni sud.

Taj proces je, podsjećamo, blokirao predsjednik Federacije BiH Marinko Čavara, koji je na američkoj crnoj listi.

"Ne mogu da se žalim na HDZ, ali to je tačno. Je li riječ o finansiranju izbora, je li to bilo taktiziranje ministra Vjekoslava Bevanda ili je to pitanje koje sam ja otvorio – šta je sa sudijama, postoje ljudi i njih treba i nazvati kad je riječ o ovim temama, a ja ću to i raditi. Predsjednik FBiH će dobiti još jednu šansu da uradi svoj posao, a onda će dobiti dopis od mene – neka se pripremi za takvo nešto“, poručio je Schmidt.
😂😂😂😂😂😂😂

https://www.klix.ba/vijesti/bih/schmidt ... /220727133
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4752 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Chmoljo »

Haris.ba wrote: 27/07/2022 22:37 Sda odgovara ovakav prijedlog izbornog zakona. Mogu komotno izgubiti jos vise glasova, ali da HDZ im uzvrati uslugu i uvuce ih u vlast uvijek na drzavnom i entitetskom nivou.

I onda laganini obracunavati se sa odmetnutim bivsim Sdaovcima po kantonima.

Problem je sto je garant nesta obecano Šmitu, a sto sada nece biti ispunjeno.
to ja od početka govorim. siguran HDZ u vlasti = sigurna SDA u vlasti.

frajer se pojavio na protestima samo da kamuflira svoju ulogu u svemu. tuspasio se i otišao na bitnije: skup u Hadžićima.

ja sam prvenstveno otišao na proteste što sa ovim izbornim zakonom dobijamo oligarhiju. meni lično nije sporan taj cenzus (naravno da jeste ako se gledaju presude ESLJP), ali pod uvjetom da nema mogućnosti blokada.

gotovo je nemoguće da u ovako razuđenoj državi neko nadigra SDA u izbornim marifetlucima sa njihovim hercegovačkim kompanjonima.

SDA i HDZ su samo jedno tijelo sa dvije glave. a prije nego što me dobre bošnje krenu prozivati da izjednačavam, samo ću navesti nekoliko recentnih primjera saradnje:

čuvanje leđa Sebiji od strane HDZovog ministra,
čuvanje leđa HDZu izborom HDZovaca u dom naroda
lijepa lokalna saradnja oko vitezita i bogtepitaj štasvene poslije rata i za vrijeme rata...

i da je nametnuto sve ono od neki dan, niko nas ne bi klao, ubijao i protjerivao. mislim ne bi niko sa strane. nastavila bi to kao i zadnjih 27 godina SDA.

zašto je Šmit ovo uradio pred izbore? pa zato što se jednoj glavi opasno ljulja stolica. naravno mislim na SDA. pada SDA, pada i HDZ. nije HDZ usrećio svakog Hrvata u BiH, samo ga je ubijedio da su mu "građani" veći dušmani od SDA.


i moram reći da već dugo pričam ovdje kako je Komšić šuplja priča i da je FEDERALNI DOM NARODA mjesto gdje se koplja lome.
Lex77
Posts: 1001
Joined: 09/02/2010 23:23

#4753 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Lex77 »

A jel postoji mogućnost da se njemu postavi koje pitanje?
On izgleda samo vodi monologe. Definitivno Plenkovićeva škola.
A zašto samo presuda Ljubić?
Zašto ne i Komšić?
To govori sve o njemu i njegovim ciljevima.

Bojim se da ćemo mu morati opet zakucati pred vrata.

Njegova politika je sljedeća: Nek HDZ odblokira par stvari koje blokira već godina i koje neće moći više blokirati nakon izbora i on će im zauzvrat dati izborni zakon po kojem će vječno vladati.
Nek odjebe. A s njim i Bakir koji je sve dogovorio sa gonićem robova.
L u c i f e r
Posts: 12480
Joined: 30/11/2013 14:50

#4754 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by L u c i f e r »

Kenjal ovaj svabo kenja.
Kako ga jelno zornicka nazva, haman
PODLI GAD

Mene najvise obradovalo kad sam cuo od ridjobradog metilja da imamo lovce

F16, Rafali...? ✈
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4755 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Chmoljo »

L u c i f e r wrote: 27/07/2022 22:57 Kenjal ovaj svabo kenja.
Kako ga jelno zornicka nazva, haman
PODLI GAD

Mene najvise obradovalo kad sam cuo od ridjobradog metilja da imamo lovce

F16, Rafali...? ✈
jeste li sigurni da ste dobro čuli? možda nije rekao "l"...
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#4756 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Gandalf »

Bakirnator tadam tatadam tdatadam
geoxx
Posts: 2493
Joined: 08/08/2015 23:39

#4757 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by geoxx »

Zornicka. To ona sto objavi da je Schmitov rodjo ratovo za HVO. Garant jer se isto prezivaju.
Ja bih se zakljucao u kucu i ne bih imao obraza izaci pred ljude.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#4758 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

Chmoljo wrote: 27/07/2022 22:29 inače, stranci sada imaju jedan problem, Hrvati govore jednim glasom, Srbi haman pa jednim, e ovi što se vabe Bošnjacima i svim ostalim baš i ne govore i mislim da je tu korijen tog njihovog problema.

ubijeđen sam da je SDA sve ovo prodala iz ličnih sitnih interesa.

baš onako kako je propala tužba.

baš onako kako su na svaki mogući način opstruirali Aneks 7.

zato danas Bakira nije bilo na sastanku. jer nema šta da bude kada je sa njim sve dogovoreno. problem je što on nema ruke i što nema kapacitet da umiri nezadovoljni narod.

ovih 7000 su ljudi koji još misle svojom glavom. malo, ali vrijedno.

a za zlonamjerne, ako mislite da je sav ovaj cirkus bio zbog nametanja onih tehničkih rješenja, uozbiljite se.
:bih:

Doce nas iduci put 70k ako se nastavi
DonieBrasco
Posts: 20112
Joined: 31/08/2016 16:09

#4759 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by DonieBrasco »

Ako stranke iz Sarajeva sem SDA ne sjednu zajedno usaglase se sta zele, dogovore i onta to u augustu i septembru pokazu i objasne Šmitu onda ne znam stvarno.

HDZ nece nista ponuditi ili prihvatit a hoce sve , pa eto da vidimo kako ce to proci.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#4760 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by MarlboroGold »

Nema tu dogovora, jer Čović se neće pomjeriti ni milimetar od svojih zahtjeva. Zna da će njegovo proći ovako ili onako. To će biti nametnuto i ostali će biti pušiona dok će rukovodstvo SDA istovremeno zadovoljno trljati ruke, a vikati u javnosti da su zabrinuti.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4761 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Chmoljo »

MarlboroGold wrote: 27/07/2022 23:17 Nema tu dogovora, jer Čović se neće pomjeriti ni milimetar od svojih zahtjeva. Zna da će njegovo proći ovako ili onako. To će biti nametnuto i ostali će biti pušiona dok će rukovodstvo SDA istovremeno zadovoljno trljati ruke, a vikati u javnosti da su zabrinuti.
da, milioni razloga su u pitanju, a bogami i mnogo godina.

maraka i robije.
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#4762 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Hakiz »

Spit_fire wrote: 27/07/2022 23:07
Chmoljo wrote: 27/07/2022 22:29 inače, stranci sada imaju jedan problem, Hrvati govore jednim glasom, Srbi haman pa jednim, e ovi što se vabe Bošnjacima i svim ostalim baš i ne govore i mislim da je tu korijen tog njihovog problema.

ubijeđen sam da je SDA sve ovo prodala iz ličnih sitnih interesa.

baš onako kako je propala tužba.

baš onako kako su na svaki mogući način opstruirali Aneks 7.

zato danas Bakira nije bilo na sastanku. jer nema šta da bude kada je sa njim sve dogovoreno. problem je što on nema ruke i što nema kapacitet da umiri nezadovoljni narod.

ovih 7000 su ljudi koji još misle svojom glavom. malo, ali vrijedno.

a za zlonamjerne, ako mislite da je sav ovaj cirkus bio zbog nametanja onih tehničkih rješenja, uozbiljite se.
:bih:

Doce nas iduci put 70k ako se nastavi
Neće.
palermo
Posts: 25348
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#4763 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

MarlboroGold wrote: 27/07/2022 23:17 Nema tu dogovora, jer Čović se neće pomjeriti ni milimetar od svojih zahtjeva. Zna da će njegovo proći ovako ili onako. To će biti nametnuto i ostali će biti pušiona dok će rukovodstvo SDA istovremeno zadovoljno trljati ruke, a vikati u javnosti da su zabrinuti.
pa što sada nije nametnuto. Mnogo ga je lakše bilo nametnuti sada nego u avgustu ili septembru. ovo sada je moglo na buku proći, pola ljudi na odmorima, iznenađenje ustrankama.......do septembra se svašta može desiti, javnost je upozorena,mobilizaciju je lakše sprovesti, tražit će se oštriji odgovori, izbori pred vratima....neće biti dovoljno samo u javnosti govoriti da si zabrinut

Hoće li se Čović pomjeriti ne zavisi od njega, nego od eventualnog pritska ključnih zemalaja zapada na vladu republike Hrvatske......

Dakle, ne bih ja baš sa tolikom sigurnošću bilošta prognozirao.....
User avatar
PreWiBa
Posts: 12959
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
Grijem se na: Plin i centralno
Horoskop: Lav
Contact:

#4764 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by PreWiBa »

Koji je smrad ovaj čovjek.

Prije par mjeseci OHR morao urgirati da bi se finansirali izbori, prijetio on lično, da bi sad relativizirao to sve i pričao kako se "ne može žaliti" na HDZ.

Dosad sam uprkos svemu ipak mislio da se radi o nekome ko je možda u zabludi, koji je pogrešno informisan, ali sad se stvarno moram pridružiti karakterizaciji Azre Zornić.

Ovaj "podmukli gad" mora otići. Grozno je da ovakav fašista odlučuje u ovoj državi. Ova kampanja koja je počela protiv njega treba ići do kraja.

Znam, sada će neko reći "šta ako RS...". Pa šta? Mislite da bi ovaj reagovao ako bi mu prije toga leglo par hiljada?
A i ovako, neće oni reagovati zbog nas, nego zbog sebe.

Treba raditi na tome da ovaj ode. Inzko, kakav god da je bio, bio je kao osoba ok. Sjećam se još dobro kako ga je Face TV jednom uhvatio na nekoj utakmici bh. repke.

Ovaj niti se smije, niti reaguje, niti bilo šta. Hoće da naređuje izmjene najvećeg mogućeg akta jedne administrativne cjeline bez ijednog javnog obraćanja, daje intervjue bez prava na protupitanja.
Lupa izabranim predstavnicima, zastupnicima i javnim funkcionerima jedne ipak koliko-toliko samostalne zemlje na stol i galami, kao neko razmaženo derište od južnoameričkog diktatora.

Naš narod misli da je dok je došao iz Njrmačke dobar, ne shbatajući da i tamo ima političke korupcije na pretek. Tek nedavno su objavili kako je jedan od glavnih političara imao direktora Porschea na speed-dialu, direktno torpedirajući odluke vlade po negovom nalogu.

Opet, nisu svi takvi. Da jesu, ovo bi danas prošlo.
LSD
Posts: 29910
Joined: 24/07/2007 08:26

#4765 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by LSD »

Chmoljo wrote: 27/07/2022 22:29 inače, stranci sada imaju jedan problem, Hrvati govore jednim glasom, Srbi haman pa jednim, e ovi što se vabe Bošnjacima i svim ostalim baš i ne govore i mislim da je tu korijen tog njihovog problema.

ubijeđen sam da je SDA sve ovo prodala iz ličnih sitnih interesa.

baš onako kako je propala tužba.

baš onako kako su na svaki mogući način opstruirali Aneks 7.


zato danas Bakira nije bilo na sastanku. jer nema šta da bude kada je sa njim sve dogovoreno. problem je što on nema ruke i što nema kapacitet da umiri nezadovoljni narod.

ovih 7000 su ljudi koji još misle svojom glavom. malo, ali vrijedno.

a za zlonamjerne, ako mislite da je sav ovaj cirkus bio zbog nametanja onih tehničkih rješenja, uozbiljite se.
Sve tačno.

Samo je pitanje, hoce li ovaj zatucani narod konacno doci pameti te kazniti zelenu mafiju u oktobru, poslati ih na smetljiste historije (a glavonje u zatvore) ili ce oni opet dobiti izbore i nas kao narod poslati na smetljiste historije.

To je to, vrlo jednostavno.... a sve su prilike da ce biti ovo drugo nazalost :sad: jer ovaj narod je nevjerovatno glup i samoubilacki nastrojen.
User avatar
dale cooper
Posts: 31383
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#4766 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dale cooper »

LSD wrote: 27/07/2022 23:41
Chmoljo wrote: 27/07/2022 22:29 inače, stranci sada imaju jedan problem, Hrvati govore jednim glasom, Srbi haman pa jednim, e ovi što se vabe Bošnjacima i svim ostalim baš i ne govore i mislim da je tu korijen tog njihovog problema.

ubijeđen sam da je SDA sve ovo prodala iz ličnih sitnih interesa.

baš onako kako je propala tužba.

baš onako kako su na svaki mogući način opstruirali Aneks 7.


zato danas Bakira nije bilo na sastanku. jer nema šta da bude kada je sa njim sve dogovoreno. problem je što on nema ruke i što nema kapacitet da umiri nezadovoljni narod.

ovih 7000 su ljudi koji još misle svojom glavom. malo, ali vrijedno.

a za zlonamjerne, ako mislite da je sav ovaj cirkus bio zbog nametanja onih tehničkih rješenja, uozbiljite se.
Sve tačno.

Samo je pitanje, hocemo li ovaj zatucani narod konacno doci pameti te kazniti zelenu mafiju u oktobru, poslati ih na smetljiste historije (a glavonje u zatvore) ili ce oni opet dobiti izbore i nas kao narod poslati na smetljiste historije.

To je to, vrlo jednostavno.... a sve su prilike da ce biti ovo drugo nazalost :sad: jer ovaj narod je nevjerovatno glup i samoubilacki nastrojen.
I ja nisam optimista po tom pitanju i...nažalost...mislim da će biti ovo drugo ili će biti nedovoljno da ih se izbaci iz vlasti.

A sa Chmoljom se slažem u potpunosti, mislim da je ovo Bake ranije dogovorio i potpisao samo nije imao muda stati pred narod
i reći istinu jer je svjestan da bi ga raščerupali i da bi to mogao biti dovoljan okidač da ih se narod riješi za sva vremena.
Ovako se nadao na hinjaka da će Schmidt odraditi sam sav prljavi posao, a on izaći relativno neokrznut iz svega toga.
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#4767 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by noviforumas »

Ne kazem da Bake ne bi potpisao, potpisao bi on sutra podjelu zemlje. Samo, bojim se da ga precjenjujete, a potcjenjujete podmuklost, mrznju, i korumpiranost stranaca.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#4768 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

Hakiz wrote: 27/07/2022 23:31
Spit_fire wrote: 27/07/2022 23:07

:bih:

Doce nas iduci put 70k ako se nastavi
Neće.
Vidjet cemo :bih:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4769 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Bloo »

noviforumas wrote: 27/07/2022 23:50 potcjenjujete podmuklost, mrznju, i korumpiranost stranaca.
Mrznju prema cemu/kome?
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#4770 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by noviforumas »

Bloo wrote: 27/07/2022 23:51
noviforumas wrote: 27/07/2022 23:50 potcjenjujete podmuklost, mrznju, i korumpiranost stranaca.
Mrznju prema cemu/kome?
Je li ovo retoricko pitanje?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4771 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Bloo »

noviforumas wrote: 27/07/2022 23:52
Bloo wrote: 27/07/2022 23:51

Mrznju prema cemu/kome?
Je li ovo retoricko pitanje?
Ne. Stranci mrze koga tacno?
User avatar
dale cooper
Posts: 31383
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#4772 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by dale cooper »

noviforumas wrote: 27/07/2022 23:50 Ne kazem da Bake ne bi potpisao, potpisao bi on sutra podjelu zemlje. Samo, bojim se da ga precjenjujete, a potcjenjujete podmuklost, mrznju, i korumpiranost stranaca.
Strancima je nas, prije svega, pun kurac. Ima korumpiranosti svakako i kod njih, pa kod nekih možda i ovih drugih stvari, ali nije im
to nit vodilja. Hoće prije svega da nas skinu više sa dnevnog reda.
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#4773 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by noviforumas »

Bloo wrote: 27/07/2022 23:52
noviforumas wrote: 27/07/2022 23:52

Je li ovo retoricko pitanje?
Ne. Stranci mrze koga tacno?
One kojima su uveli embargo 90-ih. :)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4774 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Bloo »

noviforumas wrote: 27/07/2022 23:53 One kojima su uveli embargo 90-ih.
Znaci stranci mrze Bosance i Hercegovce i ovdje nam instaliraju razne budale u nadi da nas sjebu?
Aham.
Lakse nas je sjebat na drugi nacin. :D Sami sebe sjebavamo uspjesno vec 30 godina.
noviforumas
Posts: 3187
Joined: 12/08/2016 22:28

#4775 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by noviforumas »

Bloo wrote: 27/07/2022 23:55
noviforumas wrote: 27/07/2022 23:53 One kojima su uveli embargo 90-ih.
Znaci stranci mrze Bosance i Hercegovce i ovdje nam instaliraju razne budale u nadi da nas sjebu?
Aham.
Lakse nas je sjebat na drugi nacin. :D Sami sebe sjebavamo uspjesno vec 30 godina.
Kad si doselila u BiH? Ima par knjiha iz blize historije da preporucim.
Locked