Prije 5 godina, čekala da mi odobre državljanstvo BiH. Inače sam iz Tutin.
Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#4776 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
geoxx
- Posts: 2493
- Joined: 08/08/2015 23:39
#4777 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
noviforumas wrote: ↑27/07/2022 23:56Kad si doselila u BiH? Ima par knjiha iz blize historije da preporucim.
- MMM1977
- Posts: 6737
- Joined: 15/07/2009 12:56
#4778 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
HDZ i Hrvatska su ovdje 100% u pravu. Samo se traži da se ispoštuje ono što je dogovoreno sa najvećom bošnjačkom strankom SDA koju su izabrali ovi što se sad bune
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#4779 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nije ba. sve do sada je laz i obmana i zavjera ustaško-kršćanska.dale cooper wrote: ↑27/07/2022 23:53Strancima je nas, prije svega, pun kurac. Ima korumpiranosti svakako i kod njih, pa kod nekih možda i ovih drugih stvari, ali nije imnoviforumas wrote: ↑27/07/2022 23:50 Ne kazem da Bake ne bi potpisao, potpisao bi on sutra podjelu zemlje. Samo, bojim se da ga precjenjujete, a potcjenjujete podmuklost, mrznju, i korumpiranost stranaca.
to nit vodilja. Hoće prije svega da nas skinu više sa dnevnog reda.
-
noviforumas
- Posts: 3187
- Joined: 12/08/2016 22:28
#4780 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa ne znam kako drugacije ovo da objasnim. Ozbiljno, kad si doselila? Kome su stranci uveli embargo, dopustili genocid, nagradili pocinioce istog, te sad zele da uvedu apartheid nad istom tom populacijom? Ako si zaista odavde, kako je moguce da ne znas ove stvari? Ja zaista mislio retoricko pitanje.
-
LSD
- Posts: 29910
- Joined: 24/07/2007 08:26
#4781 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nema on sta potpisati, babuka je vec potpisao podjelu zemlje jos 95, a sincina samo treba da to tu pricu izgura do kraja.noviforumas wrote: ↑27/07/2022 23:50 Ne kazem da Bake ne bi potpisao, potpisao bi on sutra podjelu zemlje. Samo, bojim se da ga precjenjujete, a potcjenjujete podmuklost, mrznju, i korumpiranost stranaca.
Pitanje je sam hoce li ovaj narod nijemo posmatrati kako jedna stranka/jedna familija decenijama maltretira ovu napacenu državu, radi sa njom sta hoce kao da je to njihova babovina ili ce nesto poduzeti po tom pitanju.
Pomesti prvo svoju avliju, a onda se baviti Dodikom, Covicem, strancima.
- PreWiBa
- Posts: 12959
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
#4782 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Boli nas briga, realno.
Ima li ta stranka podršku 50+1% Bošnjaka? Nema.
To što oni misle da je Bakir glavni kuhar u čevabžinici i da nema drugog je njihov problem.
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#4783 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Zato što on pokušava da ne ispadne babaroga i da se ipak domaći nekako dogovore. Jasno je svima da će on ipak biti babaroga na kraju krajeva i da tu nema nikakvog dogovora, a onda će to Bakir i ostala SDA ekipa iskoristiti da krivicu i odgovornost svale na njega uz priču kako su hudi sve pokušali, ali eto Schmidt je tako odlučio. To je svjesna obmana javnosti od strane SDA.palermo wrote: ↑27/07/2022 23:33pa što sada nije nametnuto. Mnogo ga je lakše bilo nametnuti sada nego u avgustu ili septembru. ovo sada je moglo na buku proći, pola ljudi na odmorima, iznenađenje ustrankama.......do septembra se svašta može desiti, javnost je upozorena,mobilizaciju je lakše sprovesti, tražit će se oštriji odgovori, izbori pred vratima....neće biti dovoljno samo u javnosti govoriti da si zabrinutMarlboroGold wrote: ↑27/07/2022 23:17 Nema tu dogovora, jer Čović se neće pomjeriti ni milimetar od svojih zahtjeva. Zna da će njegovo proći ovako ili onako. To će biti nametnuto i ostali će biti pušiona dok će rukovodstvo SDA istovremeno zadovoljno trljati ruke, a vikati u javnosti da su zabrinuti.
Hoće li se Čović pomjeriti ne zavisi od njega, nego od eventualnog pritska ključnih zemalaja zapada na vladu republike Hrvatske......
Dakle, ne bih ja baš sa tolikom sigurnošću bilošta prognozirao.....
Ovo nije nikakva ljevičarska šuplja ili šuplja ostalih. Dovoljno je bez ideološke pristrasnosti i emocija malo analizirati cijelu situaciju i postupke pojedinih.
Last edited by MarlboroGold on 28/07/2022 00:08, edited 2 times in total.
-
noviforumas
- Posts: 3187
- Joined: 12/08/2016 22:28
#4784 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Sve se slazem. Samo sto jedno ne iskljucuje drugo. Rade nam svi navedeni o glavi.LSD wrote: ↑28/07/2022 00:00Nema on sta potpisati, babuka je vec potpisao podjelu zemlje jos 95, a sincina samo treba da to tu pricu izgura do kraja.noviforumas wrote: ↑27/07/2022 23:50 Ne kazem da Bake ne bi potpisao, potpisao bi on sutra podjelu zemlje. Samo, bojim se da ga precjenjujete, a potcjenjujete podmuklost, mrznju, i korumpiranost stranaca.
Pitanje je sam hoce li ovaj narod nijemo posmatrati kako jedna stranka/jedna familija decenijama maltretira ovu napacenu državu, radi sa njom sta hoce kao da je to njihova babovina ili ce nesto poduzeti po tom pitanju.
Pomesti prvo svoju avliju, a onda se baviti Dodikom, Covicem, strancima.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#4785 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Embargo je uveden na uvoz naoružanja Armiji Republike Bosne i Hercegovine (odnosno embargo na uvoz naoružanja Socijalističkoj Federativnoj Republici Jugoslaviji tj. bivšim članicama).noviforumas wrote: ↑28/07/2022 00:00Pa ne znam kako drugacije ovo da objasnim. Ozbiljno, kad si doselila? Kome su stranci uveli embargo, dopustili genocid, nagradili pocinioce istog, te sad zele da uvedu apartheid nad istom tom populacijom? Ako si zaista odavde, kako je moguce da ne znas ove stvari? Ja zaista mislio retoricko pitanje.
Genocid u Srebrenici je izvršen nad većinskim stanovništvom u tom području - Bošnjacima.
Aaaaaaaaaaa.... dok nadođem, ne uče nas tome u Tutin.
Mržnja prema Bošnjacima tj. muslimanima.
Slabije kopčam, udarila mi brlja i čvarci u glavu. Halali.
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#4786 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Koja onda ima? Najveću podršku ima SDA (vidimo na raznim nivoima izbora jel da) iako ne u tom procentu.
-
noviforumas
- Posts: 3187
- Joined: 12/08/2016 22:28
#4787 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nema veze, covjek uci dok je ziv.Bloo wrote: ↑28/07/2022 00:05Embargo je uveden na uvoz naoružanja Armiji Republike Bosne i Hercegovine (odnosno embargo na uvoz naoružanja Socijalističkoj Federativnoj Republici Jugoslaviji tj. bivšim članicama).noviforumas wrote: ↑28/07/2022 00:00
Pa ne znam kako drugacije ovo da objasnim. Ozbiljno, kad si doselila? Kome su stranci uveli embargo, dopustili genocid, nagradili pocinioce istog, te sad zele da uvedu apartheid nad istom tom populacijom? Ako si zaista odavde, kako je moguce da ne znas ove stvari? Ja zaista mislio retoricko pitanje.
Genocid u Srebrenici je izvršen nad većinskim stanovništvom u tom području - Bošnjacima.
Aaaaaaaaaaa.... dok nadođem, ne uče nas tome u Tutin.
Mržnja prema Bošnjacima tj. muslimanima.
Slabije kopčam, udarila mi brlja i čvarci u glavu. Halali.![]()
- PreWiBa
- Posts: 12959
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
#4788 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa pokušao je.MarlboroGold wrote: ↑28/07/2022 00:04Zato što on pokušava da ne ispadne babaroga i da se ipak domaći nekako dogovore. Jasno je svima da će on ipak biti babaroga na kraju krajeva i da tu nema nikakvog dogovora, a onda će to Bakir i ostala SDA ekipa iskoristiti da odgovornost svale na njega uz priču kako su hudi sve pokušali, ali eto Schmidt je tako odlučio. To je svjesna obmana javnosti od strane SDA.palermo wrote: ↑27/07/2022 23:33
pa što sada nije nametnuto. Mnogo ga je lakše bilo nametnuti sada nego u avgustu ili septembru. ovo sada je moglo na buku proći, pola ljudi na odmorima, iznenađenje ustrankama.......do septembra se svašta može desiti, javnost je upozorena,mobilizaciju je lakše sprovesti, tražit će se oštriji odgovori, izbori pred vratima....neće biti dovoljno samo u javnosti govoriti da si zabrinut
Hoće li se Čović pomjeriti ne zavisi od njega, nego od eventualnog pritska ključnih zemalaja zapada na vladu republike Hrvatske......
Dakle, ne bih ja baš sa tolikom sigurnošću bilošta prognozirao.....
I još uvijek mi nije jasno nešto.
Ako je ivo Bakirovo maslo, zašto je onda SDA obavještajni aparat prvo objavio informacije o nametanju Schmidta (Avdić, koji se svako malo sastaje sa Osmicom)?
- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
#4789 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#4790 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Jbg, sazna čovjek da je građanin drugog reda jer nije konstitutivan, niti su nad njim izvršili genocid, niti je musliman, Bošnjak, član 7. muslimanske ili neke motorizovane iako si bio u ratu i tako to...hoću i ja da me mrze stranci.
Odoh ja natrag u Tutin.
Hoš kajmaka da ti pošaljem?
-
LSD
- Posts: 29910
- Joined: 24/07/2007 08:26
#4791 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Koji dogovori ?
Nikad u zivotu nisam glasao za tu izdajnicku stranku, niti planiram, kao ni veliki broj građana....tako da nas građane boli neka stvar za njihove dogovore, nista nas ne veze, nismo uz obavezi da slijedimo i trpimo njihova sranja i talove.
Slijedi im kazna u oktobru.
- Optimus09
- Posts: 3717
- Joined: 27/11/2017 06:48
- Location: Berlin
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#4793 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Zapravo više volim da me zoveš raškom Keltkinjom, ipak su naseljavali ta područja.
- MMM1977
- Posts: 6737
- Joined: 15/07/2009 12:56
#4794 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
SDA je sjebala ovu državu totalno i to je nešto što se ne može popraviti. A zna se dobro ko je birao tu SDA. I valjda nije nikakva tajna da i njima ovo u potpunosti odgovara
- PreWiBa
- Posts: 12959
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
#4795 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
I šta sad?
Navedi mi i jednu zemlju gdje jedna stranka ima toliko glasova, a da nije diktatura?
Ako neko nema većinsku podršku, onda ne možeš samo sa njim napraviti dogovor.
-
noviforumas
- Posts: 3187
- Joined: 12/08/2016 22:28
#4796 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ti pretendujes da si emancipovana, kao, a Tutin je punchline; kajmak, seljacine, sta ce oni. Neces sa takvim mentalnim sklopom dalje od Ilidze dobacit. U Tutinu su fini ljudi, sireg uma i veceg srca od tvog, ocigledno.Bloo wrote: ↑28/07/2022 00:10Jbg, sazna čovjek da je građanin drugog reda jer nije konstitutivan, niti su nad njim izvršili genocid, niti je musliman, Bošnjak, član 7. muslimanske ili neke motorizovane iako si bio u ratu i tako to...hoću i ja da me mrze stranci.
Odoh ja natrag u Tutin.
Hoš kajmaka da ti pošaljem?
- MMM1977
- Posts: 6737
- Joined: 15/07/2009 12:56
#4797 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nisam ni ja ali jeste većina. A mi možemo qrcu svirati sada, prepoznati smo kao 3 plemena i vozdra. Ja i ti smo u manjini, žestokoj manjiniLSD wrote: ↑28/07/2022 00:10Koji dogovori ?
Nikad u zivotu nisam glasao za tu izdajnicku stranku, niti planiram, kao ni veliki broj građana....tako da nas građane boli neka stvar za njihove dogovore, nista nas ne veze, nismo uz obavezi da slijedimo i trpimo njihova sranja i talove.
Slijedi im kazna u oktobru.
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#4798 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Ne znam... nije mi ni nešto relevantno ko je prvi objavio.sehohari wrote: ↑28/07/2022 00:08Pa pokušao je.MarlboroGold wrote: ↑28/07/2022 00:04
Zato što on pokušava da ne ispadne babaroga i da se ipak domaći nekako dogovore. Jasno je svima da će on ipak biti babaroga na kraju krajeva i da tu nema nikakvog dogovora, a onda će to Bakir i ostala SDA ekipa iskoristiti da odgovornost svale na njega uz priču kako su hudi sve pokušali, ali eto Schmidt je tako odlučio. To je svjesna obmana javnosti od strane SDA.
I još uvijek mi nije jasno nešto.
Ako je ivo Bakirovo maslo, zašto je onda SDA obavještajni aparat prvo objavio informacije o nametanju Schmidta (Avdić, koji se svako malo sastaje sa Osmicom)?
- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
#4799 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Hehe
Sve za klik vise i koju paricu od reklamica
Jadno i bijedno
Ja svoj novac mlogo casnije zaradim
Uzivaj
- PreWiBa
- Posts: 12959
- Joined: 22/03/2018 16:37
- Location: Njemačka - Izvor i Srce Bosne - Hercegovina
- Grijem se na: Plin i centralno
- Horoskop: Lav
- Contact:
#4800 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Bošnjaci su glasali i za SDP, NS...
Ako se sa trojicom od desetero dogovoriš za nešto, ne daje ti pravo da taj ugovor preneseš i na ostalih sedam.
