A moze.li.ova varijanta, ne nametne ga Smit, ovi moji hercegovacki susjedi galame mjesec, placu mjese I onda se svi vratimo prezivljavanju.....ili za njih vrijedi nesto drugo..sime_cipol wrote: ↑27/07/2022 15:33 Ocekuju da se dogovore za dva mjeseca ljudi koji ne mogu da se dogovore 8 godina.
Nameci ga Šmite, rijesi nas sviju patnje. Galamiti cemo mjesec, plakati mjesec i onda se vratiti prezivljavanju.
Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
palermo
- Posts: 25348
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#4551 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
palermo
- Posts: 25348
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#4552 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa lako mu bilo lupati kad tu nije bilo Baketa I Covketa
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#4553 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Jok. Zoka ne da.palermo wrote: ↑27/07/2022 15:43A moze.li.ova varijanta, ne nametne ga Smit, ovi moji hercegovacki susjedi galame mjesec, placu mjese I onda se svi vratimo prezivljavanju.....ili za njih vrijedi nesto drugo..sime_cipol wrote: ↑27/07/2022 15:33 Ocekuju da se dogovore za dva mjeseca ljudi koji ne mogu da se dogovore 8 godina.
Nameci ga Šmite, rijesi nas sviju patnje. Galamiti cemo mjesec, plakati mjesec i onda se vratiti prezivljavanju.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#4554 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Pa da.Milenkov buraz wrote: ↑27/07/2022 15:34Pa HDZ pogotovo sada se neće htjeti da se dogovoriti ako znaju da će im zakon pogodovati. Ovim samo pritišće Bošnjake i nesretnike iz SDA. Ja mislim da su amerikanci skontali da to tako mora biti i tačaka pa možemo se na glavu nasadi.
Zato kazem, samo odgoda.
Evo, dali smo vam vremena....a kad nisu za 30godina, nece ni sada.
Nama je prilika u Oktobru da se rijesimo govanay bar jednim dijelom.
Inace ce roboti janjetinu peci u Jablanici

- Nespin
- Posts: 1887
- Joined: 26/03/2019 19:02
#4555 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Last edited by Nespin on 06/09/2022 13:51, edited 1 time in total.
- sime_cipol
- Posts: 23425
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#4556 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
- corolla02
- Posts: 11334
- Joined: 18/02/2009 22:12
- Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
- Horoskop: Gemini
#4557 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
nema konsensusa ocigledno, emocije prednjace
svih 10 strana imaju svoje vidjenje
saga se nastavlja
svih 10 strana imaju svoje vidjenje
saga se nastavlja
-
HD_2015
- Posts: 1561
- Joined: 27/08/2015 12:54
#4558 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Jako je teško i politički opasno, po VP i diplomate koji ga podržavaju, nametanje odluka koje nemaju veze sa modernim demokratijama.
Druga stvar je kada VP nameće nešto što je normalno i standard, kao npr. valuta, auto tablice, funkcionalnije institucije itd.
U doba internet tehnologija, nije nikakav problem pokrenuti neku medijsku kampanju. Zamisli da kao odgovor, neko udruženje pokrene u Americi kampanju zašto Latinoamerikanci ili crnci nisu dovoljno zastupljeni ili zašto je iz većinski bijelog okruga izabran predstavnik Kinez itd.
Recimo da neko prozove Schmidta, Palmera, Escobara ili Murphya zbog podržavanja aparthejdskih zakona.
-
mishic
- Posts: 8408
- Joined: 28/04/2011 16:29
#4559 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
" Tko je ono odvožen u vagonima?" ali i tko je oodvozio (?), kuda (?) i zbog čega ?!!
Dosta pitanja traži odgovor, a ključno pitanje je o podudarnosti tih povijesnih odgovora sa ovim današnjim.
Dosta pitanja traži odgovor, a ključno pitanje je o podudarnosti tih povijesnih odgovora sa ovim današnjim.
- Gandalf
- Posts: 11175
- Joined: 02/06/2008 23:52
- Location: ...........................
#4560 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
-
palermo
- Posts: 25348
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
- Janjicar
- Posts: 5605
- Joined: 04/08/2011 13:23
- Location: Tuzla :)
#4563 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Dzabe se hrvatići veselili, nije jos sudija svir'o kraj....
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#4564 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Proći će dosta toga što HDZ traži. Sve ove priče o anticivilizacijskim djelovanjima, antidemokratskim odlukama i ostalom će pasti u vodu, jer je strancima mir na prvom mjestu bez obzira što bi neke odluke bile antidemokratske. Nakon Dejtona nikad nismo ni bili normalna država u poređenju sa drugim evropskim državama, tako da za nas mnogo šta ne važi.
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#4565 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Da glupani imaju imalo postenja i saosjecanja za gradjane, popustili bi , dogovorili bi se... Na zadovoljstvo i na stetu obje strane... Ali jok, govna samo na sebe misle. Tako da..... Bice nametanja, samo nakon izbora.
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#4566 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Za mir, kao i za rat, potrebno je dvoje.MarlboroGold wrote: ↑27/07/2022 16:05 Proći će dosta toga što HDZ traži. Sve ove priče o anticivilizacijskim djelovanjima, antidemokratskim odlukama i ostalom će pasti u vodu, jer je strancima mir na prvom mjestu bez obzira što bi neke odluke bile antidemokratske. Nakon Dejtona nikad nismo ni bili normalna država u poređenju sa drugim evropskim državama, tako da za nas mnogo šta ne važi.
- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#4567 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Poenta je da šta god sud za ljudska prava ili bilo koji drugi sud u svijetu donese, a trebalo bi se odnositi na sve, na nas se često ne odnosi jer je uređenje takvo kakvo jeste. Sve dok postoji ovakva konstitutivnost (da ne ulazim u nelogičnost u prevodu i značenju) i što istu pojedini vide kao slamku spasa ovdje nema napretka u čitavoj ovoj priči.Hakiz wrote: ↑27/07/2022 16:12Za mir, kao i za rat, potrebno je dvoje.MarlboroGold wrote: ↑27/07/2022 16:05 Proći će dosta toga što HDZ traži. Sve ove priče o anticivilizacijskim djelovanjima, antidemokratskim odlukama i ostalom će pasti u vodu, jer je strancima mir na prvom mjestu bez obzira što bi neke odluke bile antidemokratske. Nakon Dejtona nikad nismo ni bili normalna država u poređenju sa drugim evropskim državama, tako da za nas mnogo šta ne važi.
- Sanjarko
- Posts: 28455
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#4568 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
jedno za rat, dvoje za mirHakiz wrote: ↑27/07/2022 16:12Za mir, kao i za rat, potrebno je dvoje.MarlboroGold wrote: ↑27/07/2022 16:05 Proći će dosta toga što HDZ traži. Sve ove priče o anticivilizacijskim djelovanjima, antidemokratskim odlukama i ostalom će pasti u vodu, jer je strancima mir na prvom mjestu bez obzira što bi neke odluke bile antidemokratske. Nakon Dejtona nikad nismo ni bili normalna država u poređenju sa drugim evropskim državama, tako da za nas mnogo šta ne važi.
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#4569 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Bolje grob nego rob!MarlboroGold wrote: ↑27/07/2022 16:16Poenta je da šta god sud za ljudska prava ili bilo koji drugi sud u svijetu donese, a trebalo bi se odnositi na sve, na nas se često ne odnosi jer je uređenje takvo kakvo jeste. Sve dok postoji ovakva konstitutivnost (da ne ulazim u nelogičnost u prevodu i značenju) i što istu pojedini vide kao slamku spasa ovdje nema napretka u čitavoj ovoj priči.
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#4571 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nećeš se rješavanjem SDA riješiti HDZ-a, SNSD-a i drugih.skafiskafsnjak wrote: ↑27/07/2022 15:45
Nama je prilika u Oktobru da se rijesimo govanay bar jednim dijelom.
Stvorio se mit da treba samo skloniti SDA i kao posljedica sve ostalo će se automatski riješiti samo.
Neće biti baš tako.
HDZ će samo nastaviti sam umjesto da nastavi u saradnji sa SDA. A možda će naći nekog drugog saveznika koji nam je sada nepoznat?
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#4572 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Jarane, tada mogu reci, narod se opametio....i ne mogu narod krivit.Hakiz wrote: ↑27/07/2022 16:25Nećeš se rješavanjem SDA riješiti HDZ-a, SNSD-a i drugih.skafiskafsnjak wrote: ↑27/07/2022 15:45
Nama je prilika u Oktobru da se rijesimo govanay bar jednim dijelom.
Stvorio se mit da treba samo skloniti SDA i kao posljedica sve ostalo će se automatski riješiti samo.
Neće biti baš tako.
HDZ će samo nastaviti sam umjesto da nastavi u saradnji sa SDA. A možda će naći nekog drugog saveznika koji nam je sada nepoznat?
A za ovoo do sada, kriva je SDA koliko i narod koji ih bira 30g
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#4573 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Nešto sumnjam da se svima njima jedno jutro iz čista mira digo i da su, na svoju ruku, odlučili mijenjat IZ.HD_2015 wrote: ↑27/07/2022 15:48Jako je teško i politički opasno, po VP i diplomate koji ga podržavaju, nametanje odluka koje nemaju veze sa modernim demokratijama.
Druga stvar je kada VP nameće nešto što je normalno i standard, kao npr. valuta, auto tablice, funkcionalnije institucije itd.
U doba internet tehnologija, nije nikakav problem pokrenuti neku medijsku kampanju. Zamisli da kao odgovor, neko udruženje pokrene u Americi kampanju zašto Latinoamerikanci ili crnci nisu dovoljno zastupljeni ili zašto je iz većinski bijelog okruga izabran predstavnik Kinez itd.
Recimo da neko prozove Schmidta, Palmera, Escobara ili Murphya zbog podržavanja aparthejdskih zakona.
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#4574 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Kakve ima veze kriviš li narod ili ne ako ostane isto ili još gore, HDZ zacementira poziciju apsolutnog vladara?skafiskafsnjak wrote: ↑27/07/2022 16:27Jarane, tada mogu reci, narod se opametio....i ne mogu narod krivit.Hakiz wrote: ↑27/07/2022 16:25
Nećeš se rješavanjem SDA riješiti HDZ-a, SNSD-a i drugih.
Stvorio se mit da treba samo skloniti SDA i kao posljedica sve ostalo će se automatski riješiti samo.
Neće biti baš tako.
HDZ će samo nastaviti sam umjesto da nastavi u saradnji sa SDA. A možda će naći nekog drugog saveznika koji nam je sada nepoznat?
A za ovoo do sada, kriva je SDA koliko i narod koji ih bira 30g
Ovako HDZ vlada "na svome" a SDA "na svome" jer su se tako dogovorili.
Rješenje je skinuti ih sve u jednom potezu.
Last edited by Hakiz on 27/07/2022 16:31, edited 1 time in total.
-
Spit_fire
- Posts: 3325
- Joined: 27/07/2022 00:06
#4575 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?
Kao prvo po meni ovo je stvar koja nije ni trebaladuh_sa_sjekirom wrote: ↑27/07/2022 15:41 Pa dao im čovjek rok o 6 sedmica da se dogovore i naprave svoj prijedlog izmjena IZ pa da se onda traži kompromisno rješenje...a ne ovako, da se raspravlja samo o onome što hadezenjarama paše...
Valjda će im neko objasniti...
doc na red...jer se vracamo unazad i idemo u neizvjesnost
Kao drugo HdZ nema kompromis i pregovore HDZ ima ucjenu kojom hoce sve i odma
Kao trece ne znam stvarno kakav se kompromis moze napravit, miletar mimo ovog polu aparhejda koji vec postoji je Bosnjacima previse a hrvatima ocigledno premalo
Kupili smo vrijeme, pripremimo se sta i kako kad ga Smit nametne
