Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Locked
palermo
Posts: 25348
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#4551 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

sime_cipol wrote: 27/07/2022 15:33 Ocekuju da se dogovore za dva mjeseca ljudi koji ne mogu da se dogovore 8 godina.
Nameci ga Šmite, rijesi nas sviju patnje. Galamiti cemo mjesec, plakati mjesec i onda se vratiti prezivljavanju.
A moze.li.ova varijanta, ne nametne ga Smit, ovi moji hercegovacki susjedi galame mjesec, placu mjese I onda se svi vratimo prezivljavanju.....ili za njih vrijedi nesto drugo..
palermo
Posts: 25348
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#4552 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

Officer Crabtree wrote: 27/07/2022 14:57 Čuj vikao i lupao ahahahha,... joj kalifata
Pa lako mu bilo lupati kad tu nije bilo Baketa I Covketa :D
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#4553 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Hakiz »

palermo wrote: 27/07/2022 15:43
sime_cipol wrote: 27/07/2022 15:33 Ocekuju da se dogovore za dva mjeseca ljudi koji ne mogu da se dogovore 8 godina.
Nameci ga Šmite, rijesi nas sviju patnje. Galamiti cemo mjesec, plakati mjesec i onda se vratiti prezivljavanju.
A moze.li.ova varijanta, ne nametne ga Smit, ovi moji hercegovacki susjedi galame mjesec, placu mjese I onda se svi vratimo prezivljavanju.....ili za njih vrijedi nesto drugo..
Jok. Zoka ne da.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#4554 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by skafiskafsnjak »

Milenkov buraz wrote: 27/07/2022 15:34
skafiskafsnjak wrote: 27/07/2022 15:30 Ovo je samo.odgadjanje.
Cuj, da se oni dogovore neshto.... :skoljka:
Pa HDZ pogotovo sada se neće htjeti da se dogovoriti ako znaju da će im zakon pogodovati. Ovim samo pritišće Bošnjake i nesretnike iz SDA. Ja mislim da su amerikanci skontali da to tako mora biti i tačaka pa možemo se na glavu nasadi.
Pa da.
Zato kazem, samo odgoda.
Evo, dali smo vam vremena....a kad nisu za 30godina, nece ni sada.

Nama je prilika u Oktobru da se rijesimo govanay bar jednim dijelom.

Inace ce roboti janjetinu peci u Jablanici

Image
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#4555 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Nespin »

8-)
Last edited by Nespin on 06/09/2022 13:51, edited 1 time in total.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23422
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#4556 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by sime_cipol »

palermo wrote: 27/07/2022 15:44
Officer Crabtree wrote: 27/07/2022 14:57 Čuj vikao i lupao ahahahha,... joj kalifata
Pa lako mu bilo lupati kad tu nije bilo Baketa I Covketa :D
Da je dosao gazija zbo bi ga nozem :D
User avatar
corolla02
Posts: 11334
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#4557 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by corolla02 »

nema konsensusa ocigledno, emocije prednjace

svih 10 strana imaju svoje vidjenje

saga se nastavlja :mrgreen:
HD_2015
Posts: 1561
Joined: 27/08/2015 12:54

#4558 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by HD_2015 »

amko761 wrote: 27/07/2022 15:07 E ovo je dobro ispalo, nama ne smije nametnuti, samo Srbima i Hrvatima smije.

Levati :D :bih:
Jako je teško i politički opasno, po VP i diplomate koji ga podržavaju, nametanje odluka koje nemaju veze sa modernim demokratijama.

Druga stvar je kada VP nameće nešto što je normalno i standard, kao npr. valuta, auto tablice, funkcionalnije institucije itd.

U doba internet tehnologija, nije nikakav problem pokrenuti neku medijsku kampanju. Zamisli da kao odgovor, neko udruženje pokrene u Americi kampanju zašto Latinoamerikanci ili crnci nisu dovoljno zastupljeni ili zašto je iz većinski bijelog okruga izabran predstavnik Kinez itd.

Recimo da neko prozove Schmidta, Palmera, Escobara ili Murphya zbog podržavanja aparthejdskih zakona.
mishic
Posts: 8408
Joined: 28/04/2011 16:29

#4559 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by mishic »

" Tko je ono odvožen u vagonima?" ali i tko je oodvozio (?), kuda (?) i zbog čega ?!!

Dosta pitanja traži odgovor, a ključno pitanje je o podudarnosti tih povijesnih odgovora sa ovim današnjim.
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#4560 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Gandalf »

palermo wrote: 27/07/2022 15:44
Officer Crabtree wrote: 27/07/2022 14:57 Čuj vikao i lupao ahahahha,... joj kalifata
Pa lako mu bilo lupati kad tu nije bilo Baketa I Covketa :D
Bake bio zauzet naručivanjem hi tech robota preko srebrne maline :lol:
palermo
Posts: 25348
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#4561 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by palermo »

Hakiz wrote: 27/07/2022 15:44
palermo wrote: 27/07/2022 15:43

A moze.li.ova varijanta, ne nametne ga Smit, ovi moji hercegovacki susjedi galame mjesec, placu mjese I onda se svi vratimo prezivljavanju.....ili za njih vrijedi nesto drugo..
Jok. Zoka ne da.
:bih: Zoki se ne lupa sakom o sto :D
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#4562 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Hakiz »

palermo wrote: 27/07/2022 15:56
Hakiz wrote: 27/07/2022 15:44

Jok. Zoka ne da.
:bih: Zoki se ne lupa sakom o sto :D
:wink:
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#4563 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Janjicar »

Dzabe se hrvatići veselili, nije jos sudija svir'o kraj....
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#4564 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by MarlboroGold »

Proći će dosta toga što HDZ traži. Sve ove priče o anticivilizacijskim djelovanjima, antidemokratskim odlukama i ostalom će pasti u vodu, jer je strancima mir na prvom mjestu bez obzira što bi neke odluke bile antidemokratske. Nakon Dejtona nikad nismo ni bili normalna država u poređenju sa drugim evropskim državama, tako da za nas mnogo šta ne važi.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#4565 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by skafiskafsnjak »

Da glupani imaju imalo postenja i saosjecanja za gradjane, popustili bi , dogovorili bi se... Na zadovoljstvo i na stetu obje strane... Ali jok, govna samo na sebe misle. Tako da..... Bice nametanja, samo nakon izbora.
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#4566 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Hakiz »

MarlboroGold wrote: 27/07/2022 16:05 Proći će dosta toga što HDZ traži. Sve ove priče o anticivilizacijskim djelovanjima, antidemokratskim odlukama i ostalom će pasti u vodu, jer je strancima mir na prvom mjestu bez obzira što bi neke odluke bile antidemokratske. Nakon Dejtona nikad nismo ni bili normalna država u poređenju sa drugim evropskim državama, tako da za nas mnogo šta ne važi.
Za mir, kao i za rat, potrebno je dvoje.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#4567 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by MarlboroGold »

Hakiz wrote: 27/07/2022 16:12
MarlboroGold wrote: 27/07/2022 16:05 Proći će dosta toga što HDZ traži. Sve ove priče o anticivilizacijskim djelovanjima, antidemokratskim odlukama i ostalom će pasti u vodu, jer je strancima mir na prvom mjestu bez obzira što bi neke odluke bile antidemokratske. Nakon Dejtona nikad nismo ni bili normalna država u poređenju sa drugim evropskim državama, tako da za nas mnogo šta ne važi.
Za mir, kao i za rat, potrebno je dvoje.
Poenta je da šta god sud za ljudska prava ili bilo koji drugi sud u svijetu donese, a trebalo bi se odnositi na sve, na nas se često ne odnosi jer je uređenje takvo kakvo jeste. Sve dok postoji ovakva konstitutivnost (da ne ulazim u nelogičnost u prevodu i značenju) i što istu pojedini vide kao slamku spasa ovdje nema napretka u čitavoj ovoj priči.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4568 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Sanjarko »

Hakiz wrote: 27/07/2022 16:12
MarlboroGold wrote: 27/07/2022 16:05 Proći će dosta toga što HDZ traži. Sve ove priče o anticivilizacijskim djelovanjima, antidemokratskim odlukama i ostalom će pasti u vodu, jer je strancima mir na prvom mjestu bez obzira što bi neke odluke bile antidemokratske. Nakon Dejtona nikad nismo ni bili normalna država u poređenju sa drugim evropskim državama, tako da za nas mnogo šta ne važi.
Za mir, kao i za rat, potrebno je dvoje.
jedno za rat, dvoje za mir
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#4569 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Hakiz »

MarlboroGold wrote: 27/07/2022 16:16
Hakiz wrote: 27/07/2022 16:12

Za mir, kao i za rat, potrebno je dvoje.
Poenta je da šta god sud za ljudska prava ili bilo koji drugi sud u svijetu donese, a trebalo bi se odnositi na sve, na nas se često ne odnosi jer je uređenje takvo kakvo jeste. Sve dok postoji ovakva konstitutivnost (da ne ulazim u nelogičnost u prevodu i značenju) i što istu pojedini vide kao slamku spasa ovdje nema napretka u čitavoj ovoj priči.
Bolje grob nego rob!
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#4570 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Hakiz »

Sanjarko wrote: 27/07/2022 16:19
Hakiz wrote: 27/07/2022 16:12

Za mir, kao i za rat, potrebno je dvoje.
jedno za rat, dvoje za mir
Da :thumbup:
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#4571 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Hakiz »

skafiskafsnjak wrote: 27/07/2022 15:45

Nama je prilika u Oktobru da se rijesimo govanay bar jednim dijelom.

Nećeš se rješavanjem SDA riješiti HDZ-a, SNSD-a i drugih.

Stvorio se mit da treba samo skloniti SDA i kao posljedica sve ostalo će se automatski riješiti samo.

Neće biti baš tako.

HDZ će samo nastaviti sam umjesto da nastavi u saradnji sa SDA. A možda će naći nekog drugog saveznika koji nam je sada nepoznat?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#4572 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by skafiskafsnjak »

Hakiz wrote: 27/07/2022 16:25
skafiskafsnjak wrote: 27/07/2022 15:45

Nama je prilika u Oktobru da se rijesimo govanay bar jednim dijelom.

Nećeš se rješavanjem SDA riješiti HDZ-a, SNSD-a i drugih.

Stvorio se mit da treba samo skloniti SDA i kao posljedica sve ostalo će se automatski riješiti samo.

Neće biti baš tako.

HDZ će samo nastaviti sam umjesto da nastavi u saradnji sa SDA. A možda će naći nekog drugog saveznika koji nam je sada nepoznat?
Jarane, tada mogu reci, narod se opametio....i ne mogu narod krivit.
A za ovoo do sada, kriva je SDA koliko i narod koji ih bira 30g
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#4573 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by kamberovica polje »

HD_2015 wrote: 27/07/2022 15:48
amko761 wrote: 27/07/2022 15:07 E ovo je dobro ispalo, nama ne smije nametnuti, samo Srbima i Hrvatima smije.

Levati :D :bih:
Jako je teško i politički opasno, po VP i diplomate koji ga podržavaju, nametanje odluka koje nemaju veze sa modernim demokratijama.

Druga stvar je kada VP nameće nešto što je normalno i standard, kao npr. valuta, auto tablice, funkcionalnije institucije itd.

U doba internet tehnologija, nije nikakav problem pokrenuti neku medijsku kampanju. Zamisli da kao odgovor, neko udruženje pokrene u Americi kampanju zašto Latinoamerikanci ili crnci nisu dovoljno zastupljeni ili zašto je iz većinski bijelog okruga izabran predstavnik Kinez itd.

Recimo da neko prozove Schmidta, Palmera, Escobara ili Murphya zbog podržavanja aparthejdskih zakona.
Nešto sumnjam da se svima njima jedno jutro iz čista mira digo i da su, na svoju ruku, odlučili mijenjat IZ.
Hakiz
Posts: 48406
Joined: 30/07/2015 20:01

#4574 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Hakiz »

skafiskafsnjak wrote: 27/07/2022 16:27
Hakiz wrote: 27/07/2022 16:25

Nećeš se rješavanjem SDA riješiti HDZ-a, SNSD-a i drugih.

Stvorio se mit da treba samo skloniti SDA i kao posljedica sve ostalo će se automatski riješiti samo.

Neće biti baš tako.

HDZ će samo nastaviti sam umjesto da nastavi u saradnji sa SDA. A možda će naći nekog drugog saveznika koji nam je sada nepoznat?
Jarane, tada mogu reci, narod se opametio....i ne mogu narod krivit.
A za ovoo do sada, kriva je SDA koliko i narod koji ih bira 30g
Kakve ima veze kriviš li narod ili ne ako ostane isto ili još gore, HDZ zacementira poziciju apsolutnog vladara?

Ovako HDZ vlada "na svome" a SDA "na svome" jer su se tako dogovorili.

Rješenje je skinuti ih sve u jednom potezu.
Last edited by Hakiz on 27/07/2022 16:31, edited 1 time in total.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#4575 Re: Christian Schmidt, visoki predstavnik u BiH 01.08.2021-?

Post by Spit_fire »

duh_sa_sjekirom wrote: 27/07/2022 15:41 Pa dao im čovjek rok o 6 sedmica da se dogovore i naprave svoj prijedlog izmjena IZ pa da se onda traži kompromisno rješenje...a ne ovako, da se raspravlja samo o onome što hadezenjarama paše...
Valjda će im neko objasniti...
Kao prvo po meni ovo je stvar koja nije ni trebala
doc na red...jer se vracamo unazad i idemo u neizvjesnost

Kao drugo HdZ nema kompromis i pregovore HDZ ima ucjenu kojom hoce sve i odma

Kao trece ne znam stvarno kakav se kompromis moze napravit, miletar mimo ovog polu aparhejda koji vec postoji je Bosnjacima previse a hrvatima ocigledno premalo

Kupili smo vrijeme, pripremimo se sta i kako kad ga Smit nametne
Locked