Cijene stanova All about
Moderator: anex
-
dario_sa
- Posts: 25
- Joined: 04/03/2010 15:23
#9501 Re: Cijene stanova All about
Definitivno će pasti. Počinje dio ekonomskog cycle nizbrdo. Da li je to 5% ili 35% to niko precizno neće znati.
- Truba
- Posts: 93813
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9502 Re: Cijene stanova All about
Ja kupujem kad budu na razini iz 1999. 
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52680
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#9503 Re: Cijene stanova All about
šta znači povećanje kamata kupcu? manje više ništa, jer to samo znači da će više uzeti banka nego prodavac, pod uvjetom da ostanu cijene približno iste.
a ako neko misli kupovati i čekati to pojefitnjenje neka onda odmah digne kredit, jer je pitanje hoće li poslije moći...
manjak ponude će ovdje uvijek diktirati cijenu i ako mislite, a možete sada, ne čekajte. ja bih isto volio da sam prije, a imao sam jednu otvorenu priliku. sad bih imao možda stan na goroj lokaciji, ali bih imao nekretninu i skoro pola otplaćenog kredita.
a ako neko misli kupovati i čekati to pojefitnjenje neka onda odmah digne kredit, jer je pitanje hoće li poslije moći...
manjak ponude će ovdje uvijek diktirati cijenu i ako mislite, a možete sada, ne čekajte. ja bih isto volio da sam prije, a imao sam jednu otvorenu priliku. sad bih imao možda stan na goroj lokaciji, ali bih imao nekretninu i skoro pola otplaćenog kredita.
-
gidra
- Posts: 4106
- Joined: 17/11/2011 16:11
- Location: Sarajevo
#9504 Re: Cijene stanova All about
Kamate od poslije rata nikad niže i to fiksne na gotovu lovu bilo stambeni ili nenamjenski. Bankarski sektor je kod nas beton, pune banke love koje ne znaju sta ce sa novca.
Ispod 4% fiksno na 10 godina, nenamjenski tj. gotova lova se može dobiti do 50 hiljada, stambeni i puno nize još ispod 3% fiksno u mnogim bankama, nikad jeftina lova u Bosni ovako nije bila.
Nikakvog divljanja kamata kod nas nece biti.
Ispod 4% fiksno na 10 godina, nenamjenski tj. gotova lova se može dobiti do 50 hiljada, stambeni i puno nize još ispod 3% fiksno u mnogim bankama, nikad jeftina lova u Bosni ovako nije bila.
Nikakvog divljanja kamata kod nas nece biti.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52680
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#9505 Re: Cijene stanova All about
do 10 godina. sve preko 20 fiksno praktično ne postoji, osim ako nisu u pitanju banke u državnom vlasništvu.gidra wrote: ↑17/06/2022 00:55 Kamate od poslije rata nikad niže i to fiksne na gotovu lovu bilo stambeni ili nenamjenski. Bankarski sektor je kod nas beton, pune banke love koje ne znaju sta ce sa novca.
Ispod 4% fiksno na 10 godina, nenamjenski tj. gotova lova se može dobiti do 50 hiljada, stambeni i puno nize još ispod 3% fiksno u mnogim bankama, nikad jeftina lova u Bosni ovako nije bila.
Nikakvog divljanja kamata kod nas nece biti.
ni ja ne mislim da će biti divljanja kamata. povećanje možda, ali ne divljanje. ali šta to znači kada u praksi rastu ostali životni troškovi, pa ti konkretno sve manje prostora imaš za manevar kada je u pitanju visina rate.
- ZyzzSar
- Posts: 2450
- Joined: 08/04/2017 02:14
- Location: Sarajevo
-
talijan97
- Posts: 1599
- Joined: 26/11/2019 18:18
#9507 Re: Cijene stanova All about
Ja ću kredit dići za oko 3 mjeseca.
Plašim se dizanje kamata, a cijene nekretnine, ne vjerujem da će padati.
Što prije krenem to bolje, samo ne znam gdje bih živio, prioritet mi je Novo Sarajevo zbog blizine radnog mjesta. Primijetio sam u ovoj općini, ako bilo šta izleti, to ode za doslovno dan dva, ibretio sam se u više navrata
.
Dopada mi se i Ilidža ali ne poznajem situaciju dole baš najbolje ( Pejton ).
Plašim se dizanje kamata, a cijene nekretnine, ne vjerujem da će padati.
Što prije krenem to bolje, samo ne znam gdje bih živio, prioritet mi je Novo Sarajevo zbog blizine radnog mjesta. Primijetio sam u ovoj općini, ako bilo šta izleti, to ode za doslovno dan dva, ibretio sam se u više navrata
Dopada mi se i Ilidža ali ne poznajem situaciju dole baš najbolje ( Pejton ).
-
Officer Crabtree
- Posts: 3553
- Joined: 14/10/2006 10:09
- Location: Gol u selu
- Haris.ba
- Posts: 35294
- Joined: 08/09/2005 20:08
#9509 Re: Cijene stanova All about
Moze.Officer Crabtree wrote: ↑17/06/2022 08:07 Jedno pitanje, nije usko vezano za cijene al ne mogu naći temu:
Može li neko kupiti stan u manjoj zgradi i pretvoriti ga u poslovni prostor / ordinaciju / kancelariju bez saglasnosti ostalih stanara?
Odjednom mirna stambena zgrada da postane bučna i prostor gdje se kreće puno nepoznatih ljudi.
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#9510 Re: Cijene stanova All about
Moze, ako ima potpise većine.Haris.ba wrote: ↑17/06/2022 09:33Moze.Officer Crabtree wrote: ↑17/06/2022 08:07 Jedno pitanje, nije usko vezano za cijene al ne mogu naći temu:
Može li neko kupiti stan u manjoj zgradi i pretvoriti ga u poslovni prostor / ordinaciju / kancelariju bez saglasnosti ostalih stanara?
Odjednom mirna stambena zgrada da postane bučna i prostor gdje se kreće puno nepoznatih ljudi.
- madesa
- Posts: 5564
- Joined: 26/07/2013 02:37
#9511 Re: Cijene stanova All about
mislim da ne treba potpise ganjati
-
Officer Crabtree
- Posts: 3553
- Joined: 14/10/2006 10:09
- Location: Gol u selu
#9512 Re: Cijene stanova All about
Znači kupim stan u zgradi, otvorim tu fizioterapijsku ambulantu i to je to, stanari nemaju nikakvo pravo da me spriječe u tome?
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#9513 Re: Cijene stanova All about
Mora se imati saglasnost vecine etaznih vlasnika za prenamjenu stambenog u poslovni prostor.
I to ne vecina vlasnika brojem, nego vecinski (natpolovicni) udio u vlasnistvu.
I to ne vecina vlasnika brojem, nego vecinski (natpolovicni) udio u vlasnistvu.
- Truba
- Posts: 93813
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9514 Re: Cijene stanova All about
meni je pričo brico dok sam išao frizerima
da je on skupio 52% potpisa da kao izbjeglica iz okolice goražda
zajedničke prostorije koje niko ne koristi pretvori u svoj stan i frizerski salon
te je uspio u hrasnom
dakle suglasnost stanara je svetinja
da je on skupio 52% potpisa da kao izbjeglica iz okolice goražda
zajedničke prostorije koje niko ne koristi pretvori u svoj stan i frizerski salon
te je uspio u hrasnom
dakle suglasnost stanara je svetinja
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#9515 Re: Cijene stanova All about
Zna li se ista o tibrinoj zgradi kod grasa? Cijene? Neka stranica sa informacijama? Nista ne mogu da nadjem.
-
crveni_makovi
- Posts: 972
- Joined: 09/05/2021 14:34
#9516 Re: Cijene stanova All about
Ja nisam mogla da vjerujem gdje je taj tvoj brico podrumski dio pretvorio u stan.
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#9517 Re: Cijene stanova All about
To su zajednicke prostorije zato je trebao saglasnost. Isto ti treba saglasnost stanara kad npr. hoces da ogradis sebi prostor u haustoru ispred vrata od stana.Black swan wrote: ↑17/06/2022 11:49 meni je pričo brico dok sam išao frizerima
da je on skupio 52% potpisa da kao izbjeglica iz okolice goražda
zajedničke prostorije koje niko ne koristi pretvori u svoj stan i frizerski salon
te je uspio u hrasnom
dakle suglasnost stanara je svetinja
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
#9518 Re: Cijene stanova All about
Dok tiKomir zavrsi zgradu i izbaci kalkulaciju.
On ima svoju lovu od koje gradi a ne k'o vecina od love iz pretprodaje koju uzme od kupaca.
Danas se niko ne smije usuditi izaci sa nekom cijenom jer cijene materijala divljaju svakodnevno.
On ima svoju lovu od koje gradi a ne k'o vecina od love iz pretprodaje koju uzme od kupaca.
Danas se niko ne smije usuditi izaci sa nekom cijenom jer cijene materijala divljaju svakodnevno.
-
crveni_makovi
- Posts: 972
- Joined: 09/05/2021 14:34
#9519 Re: Cijene stanova All about
Ovih dana sam cula da ce se na parkingu ispod Suda BiH graditi neka stambena zgrada samo mi nije jasno kako ce graditi zgradu pored onog malog groblja.
- Truba
- Posts: 93813
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9520 Re: Cijene stanova All about
Tad sam zivio u hransomcrveni_makovi wrote: ↑17/06/2022 11:54 Ja nisam mogla da vjerujem gdje je taj tvoj brico podrumski dio pretvorio u stan.
Mislim da je silver
Tako se radnja zove
-
crveni_makovi
- Posts: 972
- Joined: 09/05/2021 14:34
#9521 Re: Cijene stanova All about
Znam ja dobro o kome se radi. Ovih dana muci drugacije brige. Jedno vrijeme je bio prisiljen zivjeti u frizerskom. Puno slojeva neurednih i nesretnih zivota.
- Truba
- Posts: 93813
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9522 Re: Cijene stanova All about
uvijek kažu važno je imati zanat i biti svoj čovjek
pa ćeš lagodno živjeti
zato zanatlije šalju djecu na fakultete
pa ćeš lagodno živjeti
zato zanatlije šalju djecu na fakultete
- Truba
- Posts: 93813
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9523 Re: Cijene stanova All about
mi smo trebali prodati zajedničke prostorije nekom francuzu stanarumirsek wrote: ↑17/06/2022 11:57To su zajednicke prostorije zato je trebao saglasnost. Isto ti treba saglasnost stanara kad npr. hoces da ogradis sebi prostor u haustoru ispred vrata od stana.Black swan wrote: ↑17/06/2022 11:49 meni je pričo brico dok sam išao frizerima
da je on skupio 52% potpisa da kao izbjeglica iz okolice goražda
zajedničke prostorije koje niko ne koristi pretvori u svoj stan i frizerski salon
te je uspio u hrasnom
dakle suglasnost stanara je svetinja
nisam ni znao da imamo te prostorje
svaki stan bi dobio po 2000
ja se obradovao ali je neka baba stopirala iz ljubomore
takav je raspored stanara da npr ja i još 3 stana nemamo pravo glasa pa je bukvalno bilo na jednoj osobi odluka
- Dosadno mii
- Posts: 3163
- Joined: 16/06/2014 20:33
- Mate_Miso_Kovac
- Posts: 1648
- Joined: 09/09/2019 10:05
#9525 Re: Cijene stanova All about
Vjerovatno mu nesigurno staviti cijenu kvadrata zbog volatilnosti cijena materijala 
