Jadi nas nezaposlenih
Moderator: anex
-
Officer Crabtree
- Posts: 3553
- Joined: 14/10/2006 10:09
- Location: Gol u selu
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#6502 Re: Jadi nas nezaposlenih
Ova tema ima glup naziv i mnogi misle da kod ovsje udje,da je jadnik koji nema posla 
Trebalo bi temu preimenovati u nesto univerzqlnije,tipa diskusija o poslovima ili nesto tako.
Trebalo bi temu preimenovati u nesto univerzqlnije,tipa diskusija o poslovima ili nesto tako.
-
Henry David Thoreau
- Posts: 174
- Joined: 25/09/2020 15:13
- Location: Vrhbosna
#6503 Re: Jadi nas nezaposlenih
Pa nije naziv glup, koliko vidim, tema je inicijalno otvorena za nezaposlene, druga je stvar što su vremenom ovdje više počeli kukati zaposleni. 
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#6504 Re: Jadi nas nezaposlenih
Istina ali temu izbjegavaju mnogi zbog naziva.
Mozda bi se vise ljudi ukljucilo u diskusiju,da je drugaciji naziv.
Mozda bi se vise ljudi ukljucilo u diskusiju,da je drugaciji naziv.
-
Henry David Thoreau
- Posts: 174
- Joined: 25/09/2020 15:13
- Location: Vrhbosna
#6505 Re: Jadi nas nezaposlenih
Otvori novu i nazovi je Jadi zaposlenih kod privatnika Rahmana. 
-
Sydnor
- Posts: 1849
- Joined: 08/02/2019 09:04
#6506 Re: Jadi nas nezaposlenih
Ja jučer otvorio, niko ništa ne pišeHenry David Thoreau wrote: ↑14/05/2022 11:22 Otvori novu i nazovi je Jadi zaposlenih kod privatnika Rahmana.![]()
viewtopic.php?p=18130018#p18130018
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83520
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6507 Re: Jadi nas nezaposlenih
Tema je otvorena 2013. Od tada biljezimo snazan pad broja nezaposlenih i rast broja zaposlenih (nije isto iako zvuci isto). Zato i jeste danas takvo stanje da na temi kukaju zaposleni. 
-
mali_balon
- Posts: 14566
- Joined: 12/09/2012 09:57
#6508 Re: Jadi nas nezaposlenih
Pa dobro, ima mjesta i za zaposlene i nezaposlene tanka je linija koja razdvaja ove dvije stavke....cak je i malo povezano....
-
Henry David Thoreau
- Posts: 174
- Joined: 25/09/2020 15:13
- Location: Vrhbosna
#6509 Re: Jadi nas nezaposlenih
Bakir ispunio obećanje o 100k radnih mjesta i priroda teme se promijenila. Bakire, Bakire._BataZiv_0809 wrote: ↑14/05/2022 11:25 Tema je otvorena 2013. Od tada biljezimo snazan pad broja nezaposlenih i rast broja zaposlenih (nije isto iako zvuci isto). Zato i jeste danas takvo stanje da na temi kukaju zaposleni.![]()
-
Henry David Thoreau
- Posts: 174
- Joined: 25/09/2020 15:13
- Location: Vrhbosna
#6510 Re: Jadi nas nezaposlenih
Bumpaj je, ima potencijala, možda si je učinio malo previše specifičnom za svoj slučaj.Sydnor wrote: ↑14/05/2022 11:24Ja jučer otvorio, niko ništa ne pišeHenry David Thoreau wrote: ↑14/05/2022 11:22 Otvori novu i nazovi je Jadi zaposlenih kod privatnika Rahmana.![]()
![]()
viewtopic.php?p=18130018#p18130018
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83520
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#6511 Re: Jadi nas nezaposlenih
Angela MerkelHenry David Thoreau wrote: ↑14/05/2022 11:31Bakir ispunio obećanje o 100k radnih mjesta i priroda teme se promijenila. Bakire, Bakire._BataZiv_0809 wrote: ↑14/05/2022 11:25 Tema je otvorena 2013. Od tada biljezimo snazan pad broja nezaposlenih i rast broja zaposlenih (nije isto iako zvuci isto). Zato i jeste danas takvo stanje da na temi kukaju zaposleni.![]()
- Truba
- Posts: 93849
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#6512 Re: Jadi nas nezaposlenih
Ne znam nikog nezaposlenog
Znam jednog u 50.bez dana staza jos studira
Ptsp borac...jbg stalno neke nadoknade i pomoc prima
-
Hakiz
- Posts: 48412
- Joined: 30/07/2015 20:01
#6513 Re: Jadi nas nezaposlenih
Znaš,znaš.Black swan wrote: ↑14/05/2022 12:19Ne znam nikog nezaposlenog
Znam jednog u 50.bez dana staza jos studira![]()
Ptsp borac...jbg stalno neke nadoknade i pomoc prima
- selenofil
- Posts: 4153
- Joined: 10/09/2021 14:35
- selenofil
- Posts: 4153
- Joined: 10/09/2021 14:35
#6517 Re: Jadi nas nezaposlenih
Znam da jesi, ali si nezadovoljan trenutnom pozicijom, koliko sam shvatila. Salji gdje god vidis, negdje ce upaliti.
-
markopd
- Posts: 1022
- Joined: 01/12/2019 23:08
- Haris.ba
- Posts: 35308
- Joined: 08/09/2005 20:08
-
markopd
- Posts: 1022
- Joined: 01/12/2019 23:08
#6520 Re: Jadi nas nezaposlenih
Slažem se,mada ovo za pauzu se podrazumijeva osim kod nekih baš teških robovlasnika.Svaka čast za ovakav oglas,ovo je koliko-toliko normalna ponuda za zaposlenje u ovaj današnji vakat.I onda se čude ovi robovlasnici pogotovo ugostitelji,što ljudi bježe od njih kao od sotone.Počeli su praviti medijsku hajku kako nema radne snage,niko nema ni zainteresovan za dugoročan rad,a uslovi i plata su iznad prosjeka kako kažu.Onaj robovlasnik iz RS Trivić kaže da se čeka uvoz iz Pakistana,Indije,Filipina,pa on stvarno misli da za taj posao nije potrebno poznavati jezik.
-
Sydnor
- Posts: 1849
- Joined: 08/02/2019 09:04
#6521 Re: Jadi nas nezaposlenih
Ma sad ne radim fizički naporan posao nakon dugo vremena, bio sam srast'o sa krampom, lopatom, vintama itd
Jaran mi bio poslovođa u firmi (fasaderski poslovi) i radili za njega Filipinci, Bangladešani, Pakistanci i ne znam ko još. Kaže lik mraka samo takva. Ne mogu njih trojica opepelit jednom našem čovjeku.
Nek ih uvoze, nemam ništa protiv. Plakaće oni za ljudima koji su otišli vani.
-
markopd
- Posts: 1022
- Joined: 01/12/2019 23:08
#6522 Re: Jadi nas nezaposlenih
Dobro za građevinske poslove ne treba jezik uopšte,šta će za ugostiteljstvo?Jedino pantomima.Sydnor wrote: ↑15/05/2022 12:40
Jaran mi bio poslovođa u firmi (fasaderski poslovi) i radili za njega Filipinci, Bangladešani, Pakistanci i ne znam ko još. Kaže lik mraka samo takva. Ne mogu njih trojica opepelit jednom našem čovjeku.
Nek ih uvoze, nemam ništa protiv. Plakaće oni za ljudima koji su otišli vani.
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#6523 Re: Jadi nas nezaposlenih
Juče čitam na FB, Banjalučka pivara traži radnike u pogonu i ne mogu ih naći...radi se 12-12-48 sistem, a plata je početno 700 KM
Otkako je novi direktor došao na čelo pivare, em je otpustio masu starih iskusnih radnika (mahom pred penziju), em je skresao plate radnicima u proizvodnji. Nema ko da radi za siću, a nove nema ko da obuči kako valja pa je kuršlus u proizvodnji čujem...Naravno hvali se zaradom i uspješnim poslovanjem u preduzeTJe
Ne treba posebno isticati da se ruka na smrt i da tri čovjeka rade posao za sedmoricu, što se kod nas zove stručno produktivnost
Kako čujem malo-malo pa ljudi rade po nekoliko dana za redom, iz noćne u drugu idu jer fali ljudi u proizvodnji jer je sad sezona i velika potražnja piva....na sve to Nektar skoro više niko ne pije jer se strašno pokvario, kiseo i smrdi
Kad postaviš na čelo firme 'Ercegovca iz BG koji je estradni umjetnik i roker ovo dobiješ. Da napomenem do prije 5 godina ljudi su se otimali za posao u BL pivari koliko su bili dobri uslovi rada, plate i benificije...
Otkako je novi direktor došao na čelo pivare, em je otpustio masu starih iskusnih radnika (mahom pred penziju), em je skresao plate radnicima u proizvodnji. Nema ko da radi za siću, a nove nema ko da obuči kako valja pa je kuršlus u proizvodnji čujem...Naravno hvali se zaradom i uspješnim poslovanjem u preduzeTJe
Kad postaviš na čelo firme 'Ercegovca iz BG koji je estradni umjetnik i roker ovo dobiješ. Da napomenem do prije 5 godina ljudi su se otimali za posao u BL pivari koliko su bili dobri uslovi rada, plate i benificije...
- Ommadawn
- Posts: 8370
- Joined: 20/02/2014 21:15
- Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!
#6524 Re: Jadi nas nezaposlenih
A jeko direktor Nektara?
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić

