Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#6501 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Officer Crabtree »

...
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6502 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Ova tema ima glup naziv i mnogi misle da kod ovsje udje,da je jadnik koji nema posla 🤣

Trebalo bi temu preimenovati u nesto univerzqlnije,tipa diskusija o poslovima ili nesto tako.
Henry David Thoreau
Posts: 174
Joined: 25/09/2020 15:13
Location: Vrhbosna

#6503 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Henry David Thoreau »

Pa nije naziv glup, koliko vidim, tema je inicijalno otvorena za nezaposlene, druga je stvar što su vremenom ovdje više počeli kukati zaposleni. :D
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6504 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Istina ali temu izbjegavaju mnogi zbog naziva.
Mozda bi se vise ljudi ukljucilo u diskusiju,da je drugaciji naziv.
Henry David Thoreau
Posts: 174
Joined: 25/09/2020 15:13
Location: Vrhbosna

#6505 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Henry David Thoreau »

Otvori novu i nazovi je Jadi zaposlenih kod privatnika Rahmana. :D
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#6506 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Sydnor »

Henry David Thoreau wrote: 14/05/2022 11:22 Otvori novu i nazovi je Jadi zaposlenih kod privatnika Rahmana. :D
Ja jučer otvorio, niko ništa ne piše :(

viewtopic.php?p=18130018#p18130018
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83532
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6507 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by _BataZiv_0809 »

Tema je otvorena 2013. Od tada biljezimo snazan pad broja nezaposlenih i rast broja zaposlenih (nije isto iako zvuci isto). Zato i jeste danas takvo stanje da na temi kukaju zaposleni. :P
mali_balon
Posts: 14566
Joined: 12/09/2012 09:57

#6508 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

Pa dobro, ima mjesta i za zaposlene i nezaposlene tanka je linija koja razdvaja ove dvije stavke....cak je i malo povezano....
Henry David Thoreau
Posts: 174
Joined: 25/09/2020 15:13
Location: Vrhbosna

#6509 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Henry David Thoreau »

_BataZiv_0809 wrote: 14/05/2022 11:25 Tema je otvorena 2013. Od tada biljezimo snazan pad broja nezaposlenih i rast broja zaposlenih (nije isto iako zvuci isto). Zato i jeste danas takvo stanje da na temi kukaju zaposleni. :P
Bakir ispunio obećanje o 100k radnih mjesta i priroda teme se promijenila. Bakire, Bakire.
Henry David Thoreau
Posts: 174
Joined: 25/09/2020 15:13
Location: Vrhbosna

#6510 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Henry David Thoreau »

Sydnor wrote: 14/05/2022 11:24
Henry David Thoreau wrote: 14/05/2022 11:22 Otvori novu i nazovi je Jadi zaposlenih kod privatnika Rahmana. :D
Ja jučer otvorio, niko ništa ne piše :(

viewtopic.php?p=18130018#p18130018
Bumpaj je, ima potencijala, možda si je učinio malo previše specifičnom za svoj slučaj. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83532
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6511 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by _BataZiv_0809 »

Henry David Thoreau wrote: 14/05/2022 11:31
_BataZiv_0809 wrote: 14/05/2022 11:25 Tema je otvorena 2013. Od tada biljezimo snazan pad broja nezaposlenih i rast broja zaposlenih (nije isto iako zvuci isto). Zato i jeste danas takvo stanje da na temi kukaju zaposleni. :P
Bakir ispunio obećanje o 100k radnih mjesta i priroda teme se promijenila. Bakire, Bakire.
Angela Merkel :P
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#6512 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

Officer Crabtree wrote: 13/05/2022 21:38 Ispadoše problemi zaposlenih najveći jadi nezaposlenih. :)
Ne znam nikog nezaposlenog

Znam jednog u 50.bez dana staza jos studira :D
Ptsp borac...jbg stalno neke nadoknade i pomoc prima
Hakiz
Posts: 48413
Joined: 30/07/2015 20:01

#6513 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

Black swan wrote: 14/05/2022 12:19
Officer Crabtree wrote: 13/05/2022 21:38 Ispadoše problemi zaposlenih najveći jadi nezaposlenih. :)
Ne znam nikog nezaposlenog

Znam jednog u 50.bez dana staza jos studira :D
Ptsp borac...jbg stalno neke nadoknade i pomoc prima
Znaš,znaš.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#6514 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Sydnor »

Image
User avatar
selenofil
Posts: 4153
Joined: 10/09/2021 14:35

#6515 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by selenofil »

Sydnor wrote: 15/05/2022 10:59 Image
Apliciraj obavezno. Nemas sta izgubiti. :thumbup:
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#6516 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Sydnor »

selenofil wrote: 15/05/2022 11:01
Sydnor wrote: 15/05/2022 10:59 Image
Apliciraj obavezno. Nemas sta izgubiti. :thumbup:
Zaposlen sam ja :D
Ovo sam više radi diskusije postavio.

A možda nekom i pomogne.
User avatar
selenofil
Posts: 4153
Joined: 10/09/2021 14:35

#6517 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by selenofil »

Sydnor wrote: 15/05/2022 11:02
selenofil wrote: 15/05/2022 11:01

Apliciraj obavezno. Nemas sta izgubiti. :thumbup:
Zaposlen sam ja :D
Ovo sam više radi diskusije postavio.

A možda nekom i pomogne.
Znam da jesi, ali si nezadovoljan trenutnom pozicijom, koliko sam shvatila. Salji gdje god vidis, negdje ce upaliti.
👍
markopd
Posts: 1022
Joined: 01/12/2019 23:08

#6518 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by markopd »

Sydnor wrote: 15/05/2022 10:59 Image
0.5h :-) Pa zar nije lakše napisati pola sata ili 30 minuta. :-D
User avatar
Haris.ba
Posts: 35319
Joined: 08/09/2005 20:08

#6519 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Haris.ba »

markopd wrote: 15/05/2022 11:54 0.5h Pa zar nije lakše napisati pola sata ili 30 minuta.
Vjerovatno neki inzinjer pisao, pa deformacija. :D

Pozdravljam ovu praksu gdje se napise tacno placa, pauza i radno vrijeme. Treba zakonom uvesti da ovo mora ovako da se oglasava.
markopd
Posts: 1022
Joined: 01/12/2019 23:08

#6520 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by markopd »

Haris.ba wrote: 15/05/2022 11:56
Pozdravljam ovu praksu gdje se napise tacno placa, pauza i radno vrijeme. Treba zakonom uvesti da ovo mora ovako da se oglasava.
Slažem se,mada ovo za pauzu se podrazumijeva osim kod nekih baš teških robovlasnika.Svaka čast za ovakav oglas,ovo je koliko-toliko normalna ponuda za zaposlenje u ovaj današnji vakat.I onda se čude ovi robovlasnici pogotovo ugostitelji,što ljudi bježe od njih kao od sotone.Počeli su praviti medijsku hajku kako nema radne snage,niko nema ni zainteresovan za dugoročan rad,a uslovi i plata su iznad prosjeka kako kažu.Onaj robovlasnik iz RS Trivić kaže da se čeka uvoz iz Pakistana,Indije,Filipina,pa on stvarno misli da za taj posao nije potrebno poznavati jezik. :-)
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#6521 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Sydnor »

selenofil wrote: 15/05/2022 11:21
Sydnor wrote: 15/05/2022 11:02

Zaposlen sam ja :D
Ovo sam više radi diskusije postavio.

A možda nekom i pomogne.
Znam da jesi, ali si nezadovoljan trenutnom pozicijom, koliko sam shvatila. Salji gdje god vidis, negdje ce upaliti.
👍
Ma sad ne radim fizički naporan posao nakon dugo vremena, bio sam srast'o sa krampom, lopatom, vintama itd :mrgreen: samo što imam previše odgovornosti za premalu platu i moram bukvalno sam sebe učit na tom mjestu.
markopd wrote: 15/05/2022 12:08 Onaj robovlasnik iz RS Trivić kaže da se čeka uvoz iz Pakistana,Indije,Filipina,pa on stvarno misli da za taj posao nije potrebno poznavati jezik. :-)
Jaran mi bio poslovođa u firmi (fasaderski poslovi) i radili za njega Filipinci, Bangladešani, Pakistanci i ne znam ko još. Kaže lik mraka samo takva. Ne mogu njih trojica opepelit jednom našem čovjeku.

Nek ih uvoze, nemam ništa protiv. Plakaće oni za ljudima koji su otišli vani.
markopd
Posts: 1022
Joined: 01/12/2019 23:08

#6522 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by markopd »

Sydnor wrote: 15/05/2022 12:40
Jaran mi bio poslovođa u firmi (fasaderski poslovi) i radili za njega Filipinci, Bangladešani, Pakistanci i ne znam ko još. Kaže lik mraka samo takva. Ne mogu njih trojica opepelit jednom našem čovjeku.

Nek ih uvoze, nemam ništa protiv. Plakaće oni za ljudima koji su otišli vani.
Dobro za građevinske poslove ne treba jezik uopšte,šta će za ugostiteljstvo?Jedino pantomima. :lol:
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#6523 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Domaci izdajnik »

Juče čitam na FB, Banjalučka pivara traži radnike u pogonu i ne mogu ih naći...radi se 12-12-48 sistem, a plata je početno 700 KM :-)

Otkako je novi direktor došao na čelo pivare, em je otpustio masu starih iskusnih radnika (mahom pred penziju), em je skresao plate radnicima u proizvodnji. Nema ko da radi za siću, a nove nema ko da obuči kako valja pa je kuršlus u proizvodnji čujem...Naravno hvali se zaradom i uspješnim poslovanjem u preduzeTJe :mrgreen: Ne treba posebno isticati da se ruka na smrt i da tri čovjeka rade posao za sedmoricu, što se kod nas zove stručno produktivnost :-) Kako čujem malo-malo pa ljudi rade po nekoliko dana za redom, iz noćne u drugu idu jer fali ljudi u proizvodnji jer je sad sezona i velika potražnja piva....na sve to Nektar skoro više niko ne pije jer se strašno pokvario, kiseo i smrdi :oops:

Kad postaviš na čelo firme 'Ercegovca iz BG koji je estradni umjetnik i roker ovo dobiješ. Da napomenem do prije 5 godina ljudi su se otimali za posao u BL pivari koliko su bili dobri uslovi rada, plate i benificije...
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6524 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Ommadawn »

A jeko direktor Nektara?
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#6525 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Domaci izdajnik »

Post Reply