Cijene stanova All about
Moderator: anex
- madesa
- Posts: 5570
- Joined: 26/07/2013 02:37
#9051 Re: Cijene stanova All about
Vala moras biti budala da kupis ovo ruglo nA pejtonu od 260 000
- sime_cipol
- Posts: 23433
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#9052 Re: Cijene stanova All about
Ne znam za vas, ali ja ne bih mogao dati 260k za gotovu kucu. Kad vec dajem tolike pare, onda bi isao na komadic zemlje i pravio po svom 
Najvise me strah omiljenog bh sporta tj. mprovizacije i gdje je ko i na cemu stedio
Najvise me strah omiljenog bh sporta tj. mprovizacije i gdje je ko i na cemu stedio
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
- vazi
- Posts: 8853
- Joined: 07/04/2010 15:31
#9054 Re: Cijene stanova All about
Znaš li slučajno koliko treba za jedan stan od nekih 60-70 m2 , na moru, blizu plaze, neko mirnije, manje mjesto , blizina aerodroma po sata vožnje do sat ?Ozimician wrote: ↑20/04/2022 19:31Moze se dobiti drzavljanstvo ako kupis stan ili vise stanova ukupne vrijednosti iznad 150 000 $. Zdravstveno imas ako prijavis boravak tamo i reguliras radni status, tj ili na "biro" tamo ili zaposlis se tamo ili uplacujes sebi. E sad ja poznajem osobu koja je kupila stan u Alanyi i boravi pola godine tamo (zimski period), radi online IT - za stranu klijentelu.Pauza wrote: ↑20/04/2022 13:36
Nisi u pravu.
BiH državljani mogu po osnovu kupovine stana u Turskoj dobiti državljanstvo Turske nakon 5 godina. Turska i BiH imaju potpisan bilateranli sporazum o ovome. Dakle, kada kupiš stan u Turskoj ti dobiješ regularan boravak što znači da možeš raditi, tj. biti zaposlen kao svaki Turčin. Onda imaš zdravstveno, normalno. A ako ti je baš stalo do zdravstvenog imaš privatno zdravstveno koje uplatiš i važi ti godinu, a nije skupo. Jezik lijepo učiš, za godinu ćeš znati većinu.
Najveci problem od svega toga nije jezik, nego sto je tursko drzavljanstvo beskorisno - sa turskim pasosem ne mozes do Bugarske, od Evrope mozes samo na Z. Balkan (koji nije u EU) i to je sve - otprilike kao bosanski pasos prije 20 god. sto je vrijedio.
Dalje, lira je u inflaciji i bilo koji posao tamo - je losije placen nego posao u BiH, prosjecna plata je ispod bosanske, tako da jedini smisao kupovine stana moze biti kao ovaj IT strucnjak, sto radi online preko zimskog perioda tamo, ali takvi mogu odakle god zele da rade i da kupuju nekretnine, ili eventualno neki bogati penzioneri koji ne vole zimu, a vole Tursku.
+ morate racunati da stanovi u Turskoj nisu vise jeftini kao prije 2-3 god., cijena je otisla mozda i duplo za primorje.
-
elcaliente
- Posts: 6925
- Joined: 13/06/2012 15:52
#9055 Re: Cijene stanova All about
Kupio sam ja prije dvije godine.vazi wrote: ↑21/04/2022 17:09Znaš li slučajno koliko treba za jedan stan od nekih 60-70 m2 , na moru, blizu plaze, neko mirnije, manje mjesto , blizina aerodroma po sata vožnje do sat ?Ozimician wrote: ↑20/04/2022 19:31
Moze se dobiti drzavljanstvo ako kupis stan ili vise stanova ukupne vrijednosti iznad 150 000 $. Zdravstveno imas ako prijavis boravak tamo i reguliras radni status, tj ili na "biro" tamo ili zaposlis se tamo ili uplacujes sebi. E sad ja poznajem osobu koja je kupila stan u Alanyi i boravi pola godine tamo (zimski period), radi online IT - za stranu klijentelu.
Najveci problem od svega toga nije jezik, nego sto je tursko drzavljanstvo beskorisno - sa turskim pasosem ne mozes do Bugarske, od Evrope mozes samo na Z. Balkan (koji nije u EU) i to je sve - otprilike kao bosanski pasos prije 20 god. sto je vrijedio.
Dalje, lira je u inflaciji i bilo koji posao tamo - je losije placen nego posao u BiH, prosjecna plata je ispod bosanske, tako da jedini smisao kupovine stana moze biti kao ovaj IT strucnjak, sto radi online preko zimskog perioda tamo, ali takvi mogu odakle god zele da rade i da kupuju nekretnine, ili eventualno neki bogati penzioneri koji ne vole zimu, a vole Tursku.
+ morate racunati da stanovi u Turskoj nisu vise jeftini kao prije 2-3 god., cijena je otisla mozda i duplo za primorje.
66 kvadrata stan i 8kvadrata praking 155 hiljada eura plus porez.
Otok Pag. Sat vremena do aerodroma Zadar.
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#9056 Re: Cijene stanova All about
Hoce bosnju u turskuelcaliente wrote: ↑21/04/2022 22:00Kupio sam ja prije dvije godine.
66 kvadrata stan i 8kvadrata praking 155 hiljada eura plus porez.
Otok Pag. Sat vremena do aerodroma Zadar.
-
elcaliente
- Posts: 6925
- Joined: 13/06/2012 15:52
#9057 Re: Cijene stanova All about
Tek sam sada vidio da ga eksplicitno Turska interesuje. Pisao je da hoce na moru neko mirnije mjesto.xamp wrote: ↑22/04/2022 10:25Hoce bosnju u turskuelcaliente wrote: ↑21/04/2022 22:00
Kupio sam ja prije dvije godine.
66 kvadrata stan i 8kvadrata praking 155 hiljada eura plus porez.
Otok Pag. Sat vremena do aerodroma Zadar.![]()
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#9058 Re: Cijene stanova All about
Lično, da bih kupio nekretninu od 200k KM u Turskoj ili nekoj drugoj zemlji, morao bih imati nekretnine u BiH u vrijednosti od bar pola miliona. Malo mi je nelogično kupovati nekretnine tamo negdje gdje ne živim, a da u svojoj zemlji nemam obezbjeđeno bar odlično mjesto za život.
Dodatno na to, troškovi nekretnine u nekoj daljoj zemlji nisu baš mizerni.
Što se tiče nekretnina u BiH, bilo gdje za 150K KM i više, nikada ne bih kupio tuđu kuću. Za te novce što neko reče, gradi se vlastita kuća pa makar i malo više koštala.
Dodatno na to, troškovi nekretnine u nekoj daljoj zemlji nisu baš mizerni.
Što se tiče nekretnina u BiH, bilo gdje za 150K KM i više, nikada ne bih kupio tuđu kuću. Za te novce što neko reče, gradi se vlastita kuća pa makar i malo više koštala.
-
elcaliente
- Posts: 6925
- Joined: 13/06/2012 15:52
#9059 Re: Cijene stanova All about
citroen xm wrote: ↑22/04/2022 11:35 Lično, da bih kupio nekretninu od 200k KM u Turskoj ili nekoj drugoj zemlji, morao bih imati nekretnine u BiH u vrijednosti od bar pola miliona. Malo mi je nelogično kupovati nekretnine tamo negdje gdje ne živim, a da u svojoj zemlji nemam obezbjeđeno bar odlično mjesto za život.
Dodatno na to, troškovi nekretnine u nekoj daljoj zemlji nisu baš mizerni.
Što se tiče nekretnina u BiH, bilo gdje za 150K KM i više, nikada ne bih kupio tuđu kuću. Za te novce što neko reče, gradi se vlastita kuća pa makar i malo više koštala.
Sta je pola miliona na danasnjim cijenama.
Ispod milion se ne nemozes osigurati.
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9060 Re: Cijene stanova All about
općenito da bi kupio nešto moraš imati ipak više novaca
uvijek je tu neka dodatna čibulja stavka...
rekao bih i 15% fore novaca
a nisu to kola da se stripiš s ljetnim ili zimskim gumama
uvijek je tu neka dodatna čibulja stavka...
rekao bih i 15% fore novaca
a nisu to kola da se stripiš s ljetnim ili zimskim gumama
- Ozimician
- Posts: 8144
- Joined: 05/09/2012 23:21
#9061 Re: Cijene stanova All about
Ma jednostavno smo, kao i u većini drugih stvari - nesvjesno žrtve marketinga.
Po meni to nema nikakvog smisla, posebno u Turskoj koja je nestabilnija od nas i čije državljanstvo i pasoš ne vrijede 5 para nažalost...
(jer da vrijedi, ne bi ga prodavali ovako ''jeftino'')
Po meni to nema nikakvog smisla, posebno u Turskoj koja je nestabilnija od nas i čije državljanstvo i pasoš ne vrijede 5 para nažalost...
(jer da vrijedi, ne bi ga prodavali ovako ''jeftino'')
-
giannibelif
- Posts: 2524
- Joined: 28/01/2017 22:11
#9062 Re: Cijene stanova All about
Turski pasoš je dobra stvar isključivo zbog jednog jedinog benefita- zdravstvenog sistema koji je jako dobro ustrojen i kvalitetan. Za sve ostalo u globalnim okvirima, taj pasoš je bezvrijedan.
- Ozimician
- Posts: 8144
- Joined: 05/09/2012 23:21
#9063 Re: Cijene stanova All about
Pa bolji je od našeg svakako, to stoji - ali ti državljanstvom ne dobijaš automatski i zdravstveno osiguranje. To moraš regulisati kroz prebivalište tamo, radni odnos, ''biro'', sam da uplaćuješ... Također, zdravstveno osiguranje u Turskoj se kroz prebivalište može dobiti i bez državljanstva. Tako da i ta prednost otpada.giannibelif wrote: ↑22/04/2022 19:33 Turski pasoš je dobra stvar isključivo zbog jednog jedinog benefita- zdravstvenog sistema koji je jako dobro ustrojen i kvalitetan. Za sve ostalo u globalnim okvirima, taj pasoš je bezvrijedan.
-
elcaliente
- Posts: 6925
- Joined: 13/06/2012 15:52
#9064 Re: Cijene stanova All about
Ma sve je to kompleksno.giannibelif wrote: ↑22/04/2022 19:33 Turski pasoš je dobra stvar isključivo zbog jednog jedinog benefita- zdravstvenog sistema koji je jako dobro ustrojen i kvalitetan. Za sve ostalo u globalnim okvirima, taj pasoš je bezvrijedan.
Razbolis se i onda kao kupis avionsku kartu da odes u Tursku da bi otisao doktoru koji ne prica tvoj jezik.
I pitanje je ima li ti koji nisi nikada uplatio ni marke u zdravstveni sistem iste benefite kojem se godina od plate odbija zdravstveno.
Dok kupis kartu avion i transfer mozes sebi platiti doktora i u BiH.
U Turskoj ga svakako ne razumijes sta prica.
- alica.k
- Posts: 8807
- Joined: 09/05/2007 17:20
- Location: Calexico :D
#9065 Re: Cijene stanova All about
https://www.olx.ba/artikal/47818858/upo ... i-prodaja/
Radi ovoga pokucas komsijama ako hoces da kupis stan i raspitas se malo jel...
Radi ovoga pokucas komsijama ako hoces da kupis stan i raspitas se malo jel...
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9066 Re: Cijene stanova All about
Ja sam imao susjeda iznad koji je prodao radijatore solju bojler
Bas je vesela scakodnevna poplava
Bas je vesela scakodnevna poplava
- Bosanac sa dna kace
- Posts: 10147
- Joined: 27/06/2005 20:21
- Location: ponutrače
#9067 Re: Cijene stanova All about
Ozimician wrote: ↑22/04/2022 19:41Pa bolji je od našeg svakako, to stoji - ali ti državljanstvom ne dobijaš automatski i zdravstveno osiguranje. To moraš regulisati kroz prebivalište tamo, radni odnos, ''biro'', sam da uplaćuješ... Također, zdravstveno osiguranje u Turskoj se kroz prebivalište može dobiti i bez državljanstva. Tako da i ta prednost otpada.giannibelif wrote: ↑22/04/2022 19:33 Turski pasoš je dobra stvar isključivo zbog jednog jedinog benefita- zdravstvenog sistema koji je jako dobro ustrojen i kvalitetan. Za sve ostalo u globalnim okvirima, taj pasoš je bezvrijedan.
Kako ce turski pasos biti bolji od naseg sa njim ne mozes u zemlhe Schengena...
Jedino ako bas radis puno i moras da putujes stalno u ne znam ti ja Egipat, Jordan, ili neke tako zemlje, ali bas puno da radis...
Nije zdravstveno idealno, ali da je bolje od naseg, 100% jeste.
- Ozimician
- Posts: 8144
- Joined: 05/09/2012 23:21
#9068 Re: Cijene stanova All about
Mislio sam na zdravstveni sistem - a pasoš ne vrijedi 5 para...Bosanac sa dna kace wrote: ↑23/04/2022 18:13Ozimician wrote: ↑22/04/2022 19:41
Pa bolji je od našeg svakako, to stoji - ali ti državljanstvom ne dobijaš automatski i zdravstveno osiguranje. To moraš regulisati kroz prebivalište tamo, radni odnos, ''biro'', sam da uplaćuješ... Također, zdravstveno osiguranje u Turskoj se kroz prebivalište može dobiti i bez državljanstva. Tako da i ta prednost otpada.![]()
![]()
Kako ce turski pasos biti bolji od naseg sa njim ne mozes u zemlhe Schengena...![]()
![]()
![]()
Jedino ako bas radis puno i moras da putujes stalno u ne znam ti ja Egipat, Jordan, ili neke tako zemlje, ali bas puno da radis...
Nije zdravstveno idealno, ali da je bolje od naseg, 100% jeste.
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#9070 Re: Cijene stanova All about
https://www.olx.ba/artikal/47177116/nam ... up-249-m2/
vidi ovog na stupu milijunček faktički
al zato penthaus 240+ m2
a što li se prodaje
vidi ovog na stupu milijunček faktički
al zato penthaus 240+ m2
a što li se prodaje
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#9071 Re: Cijene stanova All about
Ovakvi stanovi su vjenčanica.
- madesa
- Posts: 5570
- Joined: 26/07/2013 02:37
#9072 Re: Cijene stanova All about
ko jbt moze dati 900 000. Kakvu kucu mozes napraviti 
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#9073 Re: Cijene stanova All about
kazu u Zenici ima isto za milion, pa ko ce tamo to kupit' a da nije doFu privatnik, a opet milion brale idi u Dubrovnik, Split, ha ja moze i Tibra, Sarajevo Tower 
-
nekome
- Posts: 3764
- Joined: 17/05/2011 10:41
#9074 Re: Cijene stanova All about
slika 22/25Black swan wrote: ↑25/04/2022 12:21 https://www.olx.ba/artikal/47177116/nam ... up-249-m2/
vidi ovog na stupu milijunček faktički
al zato penthaus 240+ m2
a što li se prodaje![]()
lafo kino sala
"nedavno adaptiran"Black swan wrote: ↑25/04/2022 12:20 https://www.olx.ba/artikal/41547063/my- ... ten-59-m2/
lokacija prva liga![]()
adaptacija = oprali ga i prebrisali?
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#9075 Re: Cijene stanova All about
Sto je najgore, znam masu ljudi da 'renovira' i dobije ovo od stana... nije ni do para nego do toga sto nemaju ukusa.nekome wrote: ↑25/04/2022 15:32"nedavno adaptiran"Black swan wrote: ↑25/04/2022 12:20 https://www.olx.ba/artikal/41547063/my- ... ten-59-m2/
lokacija prva liga![]()
adaptacija = oprali ga i prebrisali?
