To ne mijenja cinjenicu da su ostali poganski prevaranti.ElRe wrote: ↑16/04/2022 15:52Džafići su svi pomrli prije 10-15g. Ovako sad vode žene Sarajka, Cazinka i Sarajka.dječak sa šibicama wrote: ↑16/04/2022 14:11
Primjer, sandzacka mafija iz Akove je digla cijenu tog govedjeg prsuta na 50+ maraka, a to nije meso odnosno krava koju su hranili "poskupljelom hranom", meso treba odlezati u salamuri pa se dimiti i cijeli taj proces od mjesec dva ili tri. Dakle to je meso koje su klanjem dobili prije rata u Ukrajini.
Kad im se to spomene, oni se smiju. Smiju se ljudima u lice.
INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3801 Re: Poskupljenja
-
kox
- Posts: 3244
- Joined: 12/09/2008 12:48
#3802 Re: Poskupljenja
Pa gdje je ta jeftina piletina iz Hrvatske, puter iz Njemačke i ulje iz Madjarske da nas spašavaju ? Ili su oni mozda jos i skuplji od nasih ?
- ElRe
- Posts: 16944
- Joined: 12/12/2011 11:28
#3803 Re: Poskupljenja
Generalno kvalitet proizvoda im je izrazito loš, kao i Bajrin i svi Visočki.
U zadnje vrijeme Zlatiborac kulen i sudžuk
Piletina Ptuj, Puretina Cekin.
Last edited by ElRe on 16/04/2022 16:25, edited 1 time in total.
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#3804 Re: Poskupljenja
Mogo bi Edin biti Jebendzic kad skonta na kraju balade da nece niko njegovo pile kupovati uhranjeno smecem,koncentratom i otrovima razne vrste...pravi lazljivac i pokvarenjak vidi se na njemu. Nije se naucio elementarnoj kulturi,samo zna cupkat ustima kofol zabrinut. I debil bi procitao ovog prevaranta na kilometarspinel_ wrote: ↑16/04/2022 13:18Direktor Madi kompanije Edin Jabandžić koji jako mnogo putuje po Evropi u zadnje vrijeme i kojem je rat u Ukrajini glavni krivac za sve povodom cijena u Njemackoj kaze:Amko89 wrote: ↑16/04/2022 13:00
https://www.lidl.de/l/prospekte/aktions ... iew/page/1
2,99€ 400g
https://www.globus.de/dutenhofen/aktuelles-prospekt.php
https://youtu.be/5qp3lHx_hgk?t=638
- ElRe
- Posts: 16944
- Joined: 12/12/2011 11:28
#3805 Re: Poskupljenja
https://tesco.sk/akciove-ponuky/akciove ... e-rezne-1/spinel_ wrote: ↑16/04/2022 13:18
Direktor Madi kompanije Edin Jabandžić koji jako mnogo putuje po Evropi u zadnje vrijeme i kojem je rat u Ukrajini glavni krivac za sve povodom cijena u Njemackoj kaze:
https://youtu.be/5qp3lHx_hgk?t=638
-
scarr
- Posts: 585
- Joined: 28/01/2019 23:34
#3806 Re: Poskupljenja
Zato jer je najlošija piletina koju možeš kupiti, nije mi se jednom desilo da smrdi, da je drugacijeg okusa itd itd. I često sam kupovao nije to uzorak jednom dva put, jer mi je u komsiluku
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#3807 Re: Poskupljenja
Šta bi sa Himzom, poznaješ li njega?ElRe wrote: ↑16/04/2022 15:52Džafići su svi pomrli prije 10-15g. Ovako sad vode žene Sarajka, Cazinka i Sarajka.dječak sa šibicama wrote: ↑16/04/2022 14:11
Primjer, sandzacka mafija iz Akove je digla cijenu tog govedjeg prsuta na 50+ maraka, a to nije meso odnosno krava koju su hranili "poskupljelom hranom", meso treba odlezati u salamuri pa se dimiti i cijeli taj proces od mjesec dva ili tri. Dakle to je meso koje su klanjem dobili prije rata u Ukrajini.
Kad im se to spomene, oni se smiju. Smiju se ljudima u lice.
- ElRe
- Posts: 16944
- Joined: 12/12/2011 11:28
#3808 Re: Poskupljenja
Ne znam. Znao Fajika i Džemala.
-
Naslovnica
- Posts: 35481
- Joined: 20/03/2013 15:38
#3809 Re: Poskupljenja
Mene Cekin kokoš nikada nije razočarala.
Često kupimo Gavelino, uvijek top.
Madi jednom kupio krilca, svježa, ne smrde...prilikom pečenja počela da smrde, fuj. Bacili ih na kraju, nejestiva.
Krilca često kupimo u Brojleru, marinirana, uvijek su odlična.
- gentoo
- Posts: 4596
- Joined: 05/01/2008 12:10
- Location: Ze
- Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25
#3810 Re: Poskupljenja
Ne znam brate, meni niti smrdi niti bi uzeo nesto sto smrdi i sto je na oko "onako". Koliko znam Brojler radi sa vise domacih farmi, ne iskljucujem da uzimaju piletinu i od Madi koji je 13.25 kod Bajre
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#3811 Re: Poskupljenja
Bravo
Ja bih da kafa u Metropolisu i Vatri i sličnom "izlogu" bude 20 KM za one koji hoće samo da budu viđeni
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#3812 Re: Poskupljenja
I ježeve smo jeli u ratulast mohicans wrote: ↑16/04/2022 15:04Đe se puževa sjeti,naumpade mi komšija Rade kako je u ratu puževe ganjao. Odličan izvor proteina.
Treba opet zečeve uzgajati, ima trave a kote se brzo
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#3813 Re: Poskupljenja
A ljudi slike postavljaju sta prave.salik79 wrote: ↑16/04/2022 16:09Nemoj ljudima koji poste ramazan.Login77777 wrote: ↑16/04/2022 14:16 Kad ste vec kod lidla. Preporucujem vam ovaj sladoled.![]()
Mövenpick.![]()
-
NediM17
- Posts: 26454
- Joined: 05/11/2009 11:49
#3814 Re: Poskupljenja
I još stavio ovo haram vino Metternich, po onom šupku što je našeg Zmaja od Bosne isporučio Turcima. 
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66031
- Joined: 03/08/2010 19:04
#3815 Re: Poskupljenja
najbolje da niko ništa ne radi jer eto neki ljudi poste pa im može nešto zasmetati
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
- pepeljara
- Posts: 7366
- Joined: 22/08/2003 00:00
#3817 Re: Poskupljenja
Odes u Bingo, kupis oradu, pokvarena, znaci direktno ti je uvale jer ciste je tamo mogu vidjeti.
Vratim se, cash nazad, a ne vjerujem...
elem gdje ima dobre ribe uzet u Sarajevu a da te ne zavale ko nasi?
Vratim se, cash nazad, a ne vjerujem...
elem gdje ima dobre ribe uzet u Sarajevu a da te ne zavale ko nasi?
- dječak sa šibicama
- Posts: 51319
- Joined: 29/06/2011 23:39
#3818 Re: Poskupljenja
Na zalost, ljudi kupuju, konzum i bingo mlate ovu Akovinu piletinu i to ide ko halva, valjda ljudi kupuju jer se plase novog poskupljenja a nisu ni svjesni sta rade.
Zivimo u drustvu idiota.
Zivimo u drustvu idiota.
-
Forumerrer
- Posts: 990
- Joined: 14/06/2014 17:27
#3819 Re: Poskupljenja
Sve se nema para, a ljudi kupuju ko ludi. Danas usao i izasao iz BCC, nikad vecu guzvu nisam vidio. Na svim kasama po 5-6 ljudi ceka u redu, nemas slobodnih korpi.
- DEMONIKA
- Posts: 3542
- Joined: 06/03/2016 02:35
#3820 Re: Poskupljenja
tuga
bolje frtalj pastrmke pojesti, nego pola kile piletine
ali jbga kad je u pitanju četveročlana porodica, pečeno pile + krompir i riža je ekstra ručak
od pastrmke gladan za pola sata
al kad piletina napuše ništa gore
-
Konkretni
- Posts: 146
- Joined: 09/03/2022 17:04
#3821 Re: Poskupljenja
Bolje je pojesti kilu TELETINE, junetine, janjetine nego piletine...
-
suspect_zero
- Posts: 28002
- Joined: 11/10/2008 21:45
#3822 Re: Poskupljenja
Skuša još nije poskupila...meni jedna od dražih riba. Kontam uzeti par pakovanja pa ubaciti u zamrzivač, koliko može stajati?
-
ibizza
- Posts: 4987
- Joined: 05/06/2008 00:46
#3823 Re: Poskupljenja
Kazu, ulje od 1.5. Ide na 9 markica 
- Kal El
- Posts: 6292
- Joined: 07/04/2013 21:49
- konektovan
- Posts: 51479
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3825 Re: Poskupljenja
Ono je nevjerovatno....ja danas otišao do kina, oko 11:30h zivi kolaps. Inace, zadnjih dana, posebno radnim danima nike bilo nepto raje u BCC, sli danas su prekucaliForumerrer wrote: ↑16/04/2022 21:58 Sve se nema para, a ljudi kupuju ko ludi. Danas usao i izasao iz BCC, nikad vecu guzvu nisam vidio. Na svim kasama po 5-6 ljudi ceka u redu, nemas slobodnih korpi.

