INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#3801 Re: Poskupljenja

Post by vjeshalica »

ElRe wrote: 16/04/2022 15:52
dječak sa šibicama wrote: 16/04/2022 14:11

Primjer, sandzacka mafija iz Akove je digla cijenu tog govedjeg prsuta na 50+ maraka, a to nije meso odnosno krava koju su hranili "poskupljelom hranom", meso treba odlezati u salamuri pa se dimiti i cijeli taj proces od mjesec dva ili tri. Dakle to je meso koje su klanjem dobili prije rata u Ukrajini.
Kad im se to spomene, oni se smiju. Smiju se ljudima u lice.
Džafići su svi pomrli prije 10-15g. Ovako sad vode žene Sarajka, Cazinka i Sarajka.
To ne mijenja cinjenicu da su ostali poganski prevaranti.
kox
Posts: 3244
Joined: 12/09/2008 12:48

#3802 Re: Poskupljenja

Post by kox »

Pa gdje je ta jeftina piletina iz Hrvatske, puter iz Njemačke i ulje iz Madjarske da nas spašavaju ? Ili su oni mozda jos i skuplji od nasih ?
User avatar
ElRe
Posts: 16944
Joined: 12/12/2011 11:28

#3803 Re: Poskupljenja

Post by ElRe »

vjeshalica wrote: 16/04/2022 16:20

To ne mijenja cinjenicu da su ostali poganski prevaranti.
Generalno kvalitet proizvoda im je izrazito loš, kao i Bajrin i svi Visočki.
U zadnje vrijeme Zlatiborac kulen i sudžuk :thumbup:
Piletina Ptuj, Puretina Cekin.
Last edited by ElRe on 16/04/2022 16:25, edited 1 time in total.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#3804 Re: Poskupljenja

Post by vjeshalica »

spinel_ wrote: 16/04/2022 13:18
Direktor Madi kompanije Edin Jabandžić koji jako mnogo putuje po Evropi u zadnje vrijeme i kojem je rat u Ukrajini glavni krivac za sve povodom cijena u Njemackoj kaze:
https://youtu.be/5qp3lHx_hgk?t=638
Mogo bi Edin biti Jebendzic kad skonta na kraju balade da nece niko njegovo pile kupovati uhranjeno smecem,koncentratom i otrovima razne vrste...pravi lazljivac i pokvarenjak vidi se na njemu. Nije se naucio elementarnoj kulturi,samo zna cupkat ustima kofol zabrinut. I debil bi procitao ovog prevaranta na kilometar
User avatar
ElRe
Posts: 16944
Joined: 12/12/2011 11:28

#3805 Re: Poskupljenja

Post by ElRe »

spinel_ wrote: 16/04/2022 13:18

Direktor Madi kompanije Edin Jabandžić koji jako mnogo putuje po Evropi u zadnje vrijeme i kojem je rat u Ukrajini glavni krivac za sve povodom cijena u Njemackoj kaze:
https://youtu.be/5qp3lHx_hgk?t=638
https://tesco.sk/akciove-ponuky/akciove ... e-rezne-1/
scarr
Posts: 585
Joined: 28/01/2019 23:34

#3806 Re: Poskupljenja

Post by scarr »

gentoo wrote: 16/04/2022 12:36 Brojler fileti 11.95 (bar u Zenici) i tako je vec 10-ak dana. Peceno pile 8KM kod drugih min. 10KM
Zato jer je najlošija piletina koju možeš kupiti, nije mi se jednom desilo da smrdi, da je drugacijeg okusa itd itd. I često sam kupovao nije to uzorak jednom dva put, jer mi je u komsiluku
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#3807 Re: Poskupljenja

Post by Naslovnica »

ElRe wrote: 16/04/2022 15:52
dječak sa šibicama wrote: 16/04/2022 14:11

Primjer, sandzacka mafija iz Akove je digla cijenu tog govedjeg prsuta na 50+ maraka, a to nije meso odnosno krava koju su hranili "poskupljelom hranom", meso treba odlezati u salamuri pa se dimiti i cijeli taj proces od mjesec dva ili tri. Dakle to je meso koje su klanjem dobili prije rata u Ukrajini.
Kad im se to spomene, oni se smiju. Smiju se ljudima u lice.
Džafići su svi pomrli prije 10-15g. Ovako sad vode žene Sarajka, Cazinka i Sarajka.
Šta bi sa Himzom, poznaješ li njega?
User avatar
ElRe
Posts: 16944
Joined: 12/12/2011 11:28

#3808 Re: Poskupljenja

Post by ElRe »

Naslovnica wrote: 16/04/2022 16:40
ElRe wrote: 16/04/2022 15:52

Džafići su svi pomrli prije 10-15g. Ovako sad vode žene Sarajka, Cazinka i Sarajka.
Šta bi sa Himzom, poznaješ li njega?
Ne znam. Znao Fajika i Džemala.
Naslovnica
Posts: 35481
Joined: 20/03/2013 15:38

#3809 Re: Poskupljenja

Post by Naslovnica »

scarr wrote: 16/04/2022 16:31
gentoo wrote: 16/04/2022 12:36 Brojler fileti 11.95 (bar u Zenici) i tako je vec 10-ak dana. Peceno pile 8KM kod drugih min. 10KM
Zato jer je najlošija piletina koju možeš kupiti, nije mi se jednom desilo da smrdi, da je drugacijeg okusa itd itd. I često sam kupovao nije to uzorak jednom dva put, jer mi je u komsiluku
Mene Cekin kokoš nikada nije razočarala.
Često kupimo Gavelino, uvijek top.
Madi jednom kupio krilca, svježa, ne smrde...prilikom pečenja počela da smrde, fuj. Bacili ih na kraju, nejestiva.
Krilca često kupimo u Brojleru, marinirana, uvijek su odlična.
User avatar
gentoo
Posts: 4596
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#3810 Re: Poskupljenja

Post by gentoo »

scarr wrote: 16/04/2022 16:31
gentoo wrote: 16/04/2022 12:36 Brojler fileti 11.95 (bar u Zenici) i tako je vec 10-ak dana. Peceno pile 8KM kod drugih min. 10KM
Zato jer je najlošija piletina koju možeš kupiti, nije mi se jednom desilo da smrdi, da je drugacijeg okusa itd itd. I često sam kupovao nije to uzorak jednom dva put, jer mi je u komsiluku
Ne znam brate, meni niti smrdi niti bi uzeo nesto sto smrdi i sto je na oko "onako". Koliko znam Brojler radi sa vise domacih farmi, ne iskljucujem da uzimaju piletinu i od Madi koji je 13.25 kod Bajre
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#3811 Re: Poskupljenja

Post by bumerangss »

Entropio wrote: 16/04/2022 14:53 Gospoda bi da pije kafu u Beckoj kafani u sklopu hotela od 5 zvjezdica u strogom centru Sarajeva, a da plati isto kao da sjedi na drugom spratu u Robotu na Socijalnom. Trebaju jos vise povecati cijene zbog takvih koji bi da se j*bu a da im ne udje.
Bravo :thumbup: treba levate lopatom uzimati

Ja bih da kafa u Metropolisu i Vatri i sličnom "izlogu" bude 20 KM za one koji hoće samo da budu viđeni :D
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#3812 Re: Poskupljenja

Post by bumerangss »

last mohicans wrote: 16/04/2022 15:04
NediM17 wrote: 16/04/2022 14:18 Hvataćemo golubove, loviti divljač, ribe, žabe, brat' puževe, skakavce, ima alternativa raznih. :bih:
Đe se puževa sjeti,naumpade mi komšija Rade kako je u ratu puževe ganjao. Odličan izvor proteina.
I ježeve smo jeli u ratu :) isto piletina :thumbup: samo ga nije lahko oguliti :D

Treba opet zečeve uzgajati, ima trave a kote se brzo :izet:
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#3813 Re: Poskupljenja

Post by Login77777 »

salik79 wrote: 16/04/2022 16:09
Login77777 wrote: 16/04/2022 14:16 Kad ste vec kod lidla. Preporucujem vam ovaj sladoled. :-D
Image
Mövenpick. :bih:
Nemoj ljudima koji poste ramazan.
A ljudi slike postavljaju sta prave. :lol:
NediM17
Posts: 26454
Joined: 05/11/2009 11:49

#3814 Re: Poskupljenja

Post by NediM17 »

I još stavio ovo haram vino Metternich, po onom šupku što je našeg Zmaja od Bosne isporučio Turcima. :bih:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66031
Joined: 03/08/2010 19:04

#3815 Re: Poskupljenja

Post by kakavdanakneiskustvu »

najbolje da niko ništa ne radi jer eto neki ljudi poste pa im može nešto zasmetati
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#3816 Re: Poskupljenja

Post by Login77777 »

NediM17 wrote: 16/04/2022 18:21 I još stavio ovo haram vino Metternich, po onom šupku što je našeg Zmaja od Bosne isporučio Turcima. :bih:
Ne bavim se alkoholom tako da ne poznajem koje je koje. :D
User avatar
pepeljara
Posts: 7366
Joined: 22/08/2003 00:00

#3817 Re: Poskupljenja

Post by pepeljara »

Odes u Bingo, kupis oradu, pokvarena, znaci direktno ti je uvale jer ciste je tamo mogu vidjeti.
Vratim se, cash nazad, a ne vjerujem...

elem gdje ima dobre ribe uzet u Sarajevu a da te ne zavale ko nasi?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51328
Joined: 29/06/2011 23:39

#3818 Re: Poskupljenja

Post by dječak sa šibicama »

Na zalost, ljudi kupuju, konzum i bingo mlate ovu Akovinu piletinu i to ide ko halva, valjda ljudi kupuju jer se plase novog poskupljenja a nisu ni svjesni sta rade.

Zivimo u drustvu idiota.
Forumerrer
Posts: 990
Joined: 14/06/2014 17:27

#3819 Re: Poskupljenja

Post by Forumerrer »

Sve se nema para, a ljudi kupuju ko ludi. Danas usao i izasao iz BCC, nikad vecu guzvu nisam vidio. Na svim kasama po 5-6 ljudi ceka u redu, nemas slobodnih korpi.
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#3820 Re: Poskupljenja

Post by DEMONIKA »

dječak sa šibicama wrote: 14/04/2022 22:20 Skuplja piletina od pastrmke.
tuga
bolje frtalj pastrmke pojesti, nego pola kile piletine
ali jbga kad je u pitanju četveročlana porodica, pečeno pile + krompir i riža je ekstra ručak
od pastrmke gladan za pola sata
al kad piletina napuše ništa gore
Konkretni
Posts: 146
Joined: 09/03/2022 17:04

#3821 Re: Poskupljenja

Post by Konkretni »

Bolje je pojesti kilu TELETINE, junetine, janjetine nego piletine...
suspect_zero
Posts: 28002
Joined: 11/10/2008 21:45

#3822 Re: Poskupljenja

Post by suspect_zero »

Skuša još nije poskupila...meni jedna od dražih riba. Kontam uzeti par pakovanja pa ubaciti u zamrzivač, koliko može stajati?
ibizza
Posts: 4987
Joined: 05/06/2008 00:46

#3823 Re: Poskupljenja

Post by ibizza »

Kazu, ulje od 1.5. Ide na 9 markica :-)
User avatar
Kal El
Posts: 6292
Joined: 07/04/2013 21:49

#3824 Re: Poskupljenja

Post by Kal El »

ibizza wrote: 16/04/2022 22:14 Kazu, ulje od 1.5. Ide na 9 markica :-)
U 9 materina
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3825 Re: Poskupljenja

Post by konektovan »

Forumerrer wrote: 16/04/2022 21:58 Sve se nema para, a ljudi kupuju ko ludi. Danas usao i izasao iz BCC, nikad vecu guzvu nisam vidio. Na svim kasama po 5-6 ljudi ceka u redu, nemas slobodnih korpi.
Ono je nevjerovatno....ja danas otišao do kina, oko 11:30h zivi kolaps. Inace, zadnjih dana, posebno radnim danima nike bilo nepto raje u BCC, sli danas su prekucali
Post Reply