INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#3776 Re: Poskupljenja

Post by spinel_ »

Amko89 wrote: 16/04/2022 13:00
Trappist wrote: 15/04/2022 15:52 E cuj 16 km kg piletine...

Prelistah sad lidl katalog u njemackoj, pa doslovno je skoro sve jeftinije nego kod nas...
https://www.lidl.de/l/prospekte/aktions ... iew/page/1
2,99€ 400g

https://www.globus.de/dutenhofen/aktuelles-prospekt.php
Direktor Madi kompanije Edin Jabandžić koji jako mnogo putuje po Evropi u zadnje vrijeme i kojem je rat u Ukrajini glavni krivac za sve povodom cijena u Njemackoj kaze:
https://youtu.be/5qp3lHx_hgk?t=638
akcija007
Posts: 4318
Joined: 17/05/2008 23:50

#3777 Re: Poskupljenja

Post by akcija007 »

Ljudi moji, to je kafana u sklopu hotela od 5 zvjezdica. Naravno da ce sve biti skuplje. Otidjite u Pino, Monti (hoteli s 4 zvj) sjedite na kafu isto ce biti visoke cijene.
Ja sam pocetkom februara sjedio u Beckoj i platio sam coca colu 4 KM .
Pino je ness kafa 5 KM, begova corba 9 KM. Proslo.ljeto sam otisao u Monti i nisam mogao da platim kolac od 7 KM .
User avatar
Logovan
Posts: 102863
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3778 Re: Poskupljenja

Post by Logovan »

konektovan wrote: 16/04/2022 11:55 Ma mi nismo normalan narod.... :-) piletina 18.20 :lol:
Evo Metropolis u BCC proširuje baštu. Uzeli 6-7 parking mjesta ispred stare bašte i sad ce to da spoje. Za naš narod ne postoji kriza izgleda, pa nek nas handre do mile volje...
Za 5 godina parking će biti jedna veeeliikaaaa bašta, biće na stotinu stolova
User avatar
pepeljara
Posts: 7366
Joined: 22/08/2003 00:00

#3779 Re: Poskupljenja

Post by pepeljara »

Amko89 wrote: 16/04/2022 13:00
Trappist wrote: 15/04/2022 15:52 E cuj 16 km kg piletine...

Prelistah sad lidl katalog u njemackoj, pa doslovno je skoro sve jeftinije nego kod nas...
https://www.lidl.de/l/prospekte/aktions ... iew/page/1
2,99€ 400g

https://www.globus.de/dutenhofen/aktuelles-prospekt.php
bundevo ulje 3.99€, kod nas 24KM :D

Da hoce doci lidl. Nista domace ne treba uzimati, to naviklo da klepa narod maximalno.
Trappist
Posts: 6088
Joined: 12/09/2020 08:52

#3780 Re: Poskupljenja

Post by Trappist »

Amko89 wrote: 16/04/2022 13:00
Trappist wrote: 15/04/2022 15:52 E cuj 16 km kg piletine...

Prelistah sad lidl katalog u njemackoj, pa doslovno je skoro sve jeftinije nego kod nas...
https://www.lidl.de/l/prospekte/aktions ... iew/page/1
2,99€ 400g

https://www.globus.de/dutenhofen/aktuelles-prospekt.php
vidi ove 3 krofne za manje od euro, ekran bih pojeo sad :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51309
Joined: 29/06/2011 23:39

#3781 Re: Poskupljenja

Post by dječak sa šibicama »

Ovo ce biti samo gore, mrzim pesimizam ali u razgovoru sa par ljudi koji su upuceniji, ovo je samo pocetak. Drzava ne reaguje, trgovci rade sta hoce, maksimalno su povecali marzu i slijede onu doktorsku "para se uzima dok je suza u oku".

Primjer, sandzacka mafija iz Akove je digla cijenu tog govedjeg prsuta na 50+ maraka, a to nije meso odnosno krava koju su hranili "poskupljelom hranom", meso treba odlezati u salamuri pa se dimiti i cijeli taj proces od mjesec dva ili tri. Dakle to je meso koje su klanjem dobili prije rata u Ukrajini.
Kad im se to spomene, oni se smiju. Smiju se ljudima u lice.

Inace cijena piletine uskoro ide 20+ km za bijelo, a bataci i krilca 12 km otprilike. Po kilogramu.
User avatar
Login77777
Posts: 8778
Joined: 18/05/2021 09:11

#3782 Re: Poskupljenja

Post by Login77777 »

Kad ste vec kod lidla. Preporucujem vam ovaj sladoled. :-D
Image
Mövenpick. :bih:
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#3783 Re: Poskupljenja

Post by NediM17 »

Hvataćemo golubove, loviti divljač, ribe, žabe, brat' puževe, skakavce, ima alternativa raznih. :bih:
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#3784 Re: Poskupljenja

Post by Entropio »

Gospoda bi da pije kafu u Beckoj kafani u sklopu hotela od 5 zvjezdica u strogom centru Sarajeva, a da plati isto kao da sjedi na drugom spratu u Robotu na Socijalnom. Trebaju jos vise povecati cijene zbog takvih koji bi da se j*bu a da im ne udje.
last mohicans
Posts: 18286
Joined: 09/08/2012 23:19

#3785 Re: Poskupljenja

Post by last mohicans »

NediM17 wrote: 16/04/2022 14:18 Hvataćemo golubove, loviti divljač, ribe, žabe, brat' puževe, skakavce, ima alternativa raznih. :bih:
Đe se puževa sjeti,naumpade mi komšija Rade kako je u ratu puževe ganjao. Odličan izvor proteina.
last mohicans
Posts: 18286
Joined: 09/08/2012 23:19

#3786 Re: Poskupljenja

Post by last mohicans »

Entropio wrote: 16/04/2022 14:53 Gospoda bi da pije kafu u Beckoj kafani u sklopu hotela od 5 zvjezdica u strogom centru Sarajeva, a da plati isto kao da sjedi na drugom spratu u Robotu na Socijalnom. Trebaju jos vise povecati cijene zbog takvih koji bi da se j*bu a da im ne udje.
Prvo to je rupa od hotela kojem je skinuta jedna zvijezdica, a nikad je nije trebao ni dobiti jer nema bazen. Kafana smrdi na duhan, tepisi su ubuđani,konobari skembavi i drski, a hala smrdi ko najgora na pumpi. To mi je neka elitna kafana. Šta tebi boli neka stvar gdje ko pije? Ja sam to stavio da raja zna i da se ne izlaže bespotrebnoj pljački. Ako mi bude ćeif,opet cu sjesti,ali necu iz principa. Sjeli smo jer je grad bio pun, nisi mogao naci normalno mjesto za višečlanu porodicu.
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3787 Re: Poskupljenja

Post by Truba »

last mohicans wrote: 16/04/2022 13:03
Black swan wrote: 16/04/2022 09:15

:lol: ko je ovo platio?
Beclije?
Neko je platio, jbg. Naručili sasvim normalne stvari ne očekujući udar komete. Naravno, cjenovnika nema na stolu. Je li ti gledas cjenovnik prije nego naručiš kafu,kiselu, kolu? Očekuješ neku normalnu cijenu od 2.5 za kafu do 3.5 za sok. Ovo je pljačka stoljeca. Sto je najgore,konobari kao da dzaba sjedis,jedes i pijes.
Naravno da pogledam koliko sto kosta jbg navika
Ali zato kad se priblizi vrijeme za placanje idem u wc iznenada :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 93849
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3788 Re: Poskupljenja

Post by Truba »

Dosadno mii wrote: 16/04/2022 12:10 Kad svi sletimo po 10 kg
Necemo mi iz kuce izlaziti :lol:
User avatar
JohnnyS
Posts: 17599
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#3789 Re: Poskupljenja

Post by JohnnyS »

Sydnor wrote: 16/04/2022 11:41
selenofil wrote: 16/04/2022 10:30 Opet ti sa kletvama. Evo ovaj covjek ti nije nista uradio pa ga kunes bez razloga. Zahvali Bogu sto nisi imao onkolosih pacijenata u porodici. Samo cu to reci. To se ni najgorem neprijatelju ne pozeli. A valjda si svjestan cinjenice da danas, sutra i ti mozes biti jedan od.
Imao sam nažalost, neki su i umrli zato i želim ovo gadu sa ovakvim cijenama u BiH.

A ta priča, zahvali Bogu, nemoj tako, to ni najvećem neprijatelju ne bih nas je i dovela do ovog - da za dvije prosječne plate ne možeš još malo ni pola potrošačke korpe namirit.

Ja im želim sve najgore, od Binga koji jede govna sa cijenama, do mesara koji za kg piletine hoće 15 maraka. Dabogda se gamad gladna raspadala od raka zajedno sa onima koji ne spriječavaju neosnovan rast cijena i koji ništa ne čine da se životni standard poboljša.
Haj kletve donekle kad netko poskupljuje kruh, ulje, mlijeko. Ali ovo je kafana, nije ustavno pravo pit mineralnu s espressom. To da je 20 maraka mala kava, nitko te ne tjera to kupiti. Forumaš je postavio upozorenje i hvala mu za to, dovoljna će kazna gazdi biti da mu nitko ne dolazi, a ako i dalje budu ljudi dolazili onda je to realna cijena
User avatar
okanomalo
Posts: 1446
Joined: 09/01/2015 16:10

#3790 Re: Poskupljenja

Post by okanomalo »

last mohicans wrote: 16/04/2022 01:49 Bečka kafana, lažni osjećaj kao da si u Beču, a u suštini si u polusmrdljivom prostoru sa užasnom uslugom nadrdanih konobara. Nikad više, dugooo me necete vidjeti. Fuj :run:

Image
to oni tebe pripremaju ako odlucis da odes na more. :roll:
last mohicans
Posts: 18286
Joined: 09/08/2012 23:19

#3791 Re: Poskupljenja

Post by last mohicans »

okanomalo wrote: 16/04/2022 15:31
last mohicans wrote: 16/04/2022 01:49 Bečka kafana, lažni osjećaj kao da si u Beču, a u suštini si u polusmrdljivom prostoru sa užasnom uslugom nadrdanih konobara. Nikad više, dugooo me necete vidjeti. Fuj :run:

Image
to oni tebe pripremaju ako odlucis da odes na more. :roll:
Haha,moguce
User avatar
ElRe
Posts: 16943
Joined: 12/12/2011 11:28

#3792 Re: Poskupljenja

Post by ElRe »

dječak sa šibicama wrote: 16/04/2022 14:11

Primjer, sandzacka mafija iz Akove je digla cijenu tog govedjeg prsuta na 50+ maraka, a to nije meso odnosno krava koju su hranili "poskupljelom hranom", meso treba odlezati u salamuri pa se dimiti i cijeli taj proces od mjesec dva ili tri. Dakle to je meso koje su klanjem dobili prije rata u Ukrajini.
Kad im se to spomene, oni se smiju. Smiju se ljudima u lice.
Džafići su svi pomrli prije 10-15g. Ovako sad vode žene Sarajka, Cazinka i Sarajka.
User avatar
ElRe
Posts: 16943
Joined: 12/12/2011 11:28

#3793 Re: Poskupljenja

Post by ElRe »

File Ptuj 12.20 u Bingu.
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#3794 Re: Poskupljenja

Post by nepass1 »

last mohicans wrote: 16/04/2022 13:03
Black swan wrote: 16/04/2022 09:15

:lol: ko je ovo platio?
Beclije?
Neko je platio, jbg. Naručili sasvim normalne stvari ne očekujući udar komete. Naravno, cjenovnika nema na stolu. Je li ti gledas cjenovnik prije nego naručiš kafu,kiselu, kolu? Očekuješ neku normalnu cijenu od 2.5 za kafu do 3.5 za sok. Ovo je pljačka stoljeca. Sto je najgore,konobari kao da dzaba sjedis,jedes i pijes.
Ja sjeo sa zenom u neki restoran na ferhadiji. Pogledao cjenovnik i istjerao je iz restorana kad sam vidio cjene :lol:
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#3795 Re: Poskupljenja

Post by nepass1 »

NediM17 wrote: 16/04/2022 14:18 Hvataćemo golubove, loviti divljač, ribe, žabe, brat' puževe, skakavce, ima alternativa raznih. :bih:
Napisah ja ranije, hvatati golubove i brati maslacak
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#3796 Re: Poskupljenja

Post by Rothmans »

Kod mene od bliznjih vise niko i ne kupuje to bijelo meso. Mogu ga dici na 200KM/kg , ja ga isto ne uzimam dok se ne vrati u normalu cijena. Bresklinac...
User avatar
Kal El
Posts: 6292
Joined: 07/04/2013 21:49

#3797 Re: Poskupljenja

Post by Kal El »

"Vikend Akcija: 1kg Madi Fileta 11.95KM" Hoše :lol: :-)
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#3798 Re: Poskupljenja

Post by salik79 »

Login77777 wrote: 16/04/2022 14:16 Kad ste vec kod lidla. Preporucujem vam ovaj sladoled. :-D
Image
Mövenpick. :bih:
Nemoj ljudima koji poste ramazan.
last mohicans
Posts: 18286
Joined: 09/08/2012 23:19

#3799 Re: Poskupljenja

Post by last mohicans »

U vezi najlosije kategorije mesa, famozne piletine, najjeftinija vam je u Vindi prodavnicama. Ja sam se neki dan izradio,uzeo domace Madi 7km po kg. Odem kasnije u Vindiju radi druge stvari, kad Calibro 5.45. Mislim da su najjeftiniji u gradu sa izvikanom piletinom.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#3800 Re: Poskupljenja

Post by vjeshalica »

Calibro je svakako na akšn u Mercatoru
Post Reply