Državljanin Argentine je otišao da kupi "karton jaja" i kada je prodavca pitao za cijenu, ustanovio je da je cijena iznad uobičajene, pa je pitao prodavca za razlog!?
Odgovorio mu je da su distributeri podigli cijenu!
Građanin je tiho uzeo "karton od jaja" i vratio ga na mjesto, rekavši:
Nemam potrebe za jajima, mogu živjeti bez jaja.
Tako su uradili svi građani bez kampanja i štrajkova, ali to je bila kultura naroda!
Narod nije prihvatio da ga kompanije ucjenjuju..
Manje od nedjelju dana, radnici kompanije su došli da predaju jaja u radnje, ali su vlasnici odbili da ih preuzmu jer niko nije kupio stare zalihe jaja!
Kompanije su unatoč tome ostale tvrdoglave i nisu korigovale cijenu, smatrajući da će se protesti završiti za nekoliko dana i da će se ljudi vratiti na uobičajenu kupovinu jaja.
Ali i ljudi su bili tvrdoglavi, bojkotovali su jaja i kompanije su počele enormno gubiti!
Zalihe su se gomilale jer proizvodnja nije mogla prestati!
Sastali su se vlasnici živinarskih kompanija i odlučili da vrate cijenu jaja na prethodnu cijenu!
Ipak, bojkot je nastavljen.
Firme su skoro proglasile bankrot, pa su se ponovo sastali i donijeli odluku da upute službeno izvinjenje argentinskom narodu u svim medijima i korekciju cijene na četvrtinu njihove prethodne vrijednosti.
Ovo je istinita priča, a ne plod mašte.
Mi kao narod možemo sniziti ili podići cijenu bilo koje robe.
Samo našom voljom, bez kampanja i štrajkova.
Samo nam treba malo volje, kulture i odlučnosti.
INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
-
Forumerrer
- Posts: 990
- Joined: 14/06/2014 17:27
#3676 Re: Poskupljenja
Ovo treba uraditi Klasu i Bimalu
- ElRe
- Posts: 16943
- Joined: 12/12/2011 11:28
#3677 Re: Poskupljenja
Cijena u SlovačkojBullet Tooth Tony wrote: ↑12/04/2022 11:599 eura je u Austriji u Lidlu ... Ne "Bio", ne bas kvalitetno ...
Pileći file

Juneća plećka

Šećer
https://tesco.sk/akciove-ponuky/akciove ... -praskovy/
- madesa
- Posts: 5570
- Joined: 26/07/2013 02:37
#3678 Re: Poskupljenja
iskreno ova poskupljena kod nas su zrela za proteste. Cijene nekih namirnica su manja u EU nego kod nas. A znamo kakve su plate ovdje a kakve tamo. Plus kod nas nema naznaka o povecanju plata i penzija za cca 200 KM.
- Haris.ba
- Posts: 35306
- Joined: 08/09/2005 20:08
#3679 Re: Poskupljenja
Pa cijene namirnica su skuplje u BiH nego u EU vec godinama. I niko nista. Sto bi sada bilo drugacije?
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#3680 Re: Poskupljenja
Kod nas je u zadnjih 20 godina sve zrelo za proteste, ali je narod nezreo..
Odgovor na sve je ona stara kineska "ja, i?"
Neke kompleksnije probleme narod mozda i ne moze rijesiti, ali problem korupcije, otimacine i profiterstva je iskljucivo do nas.. Ili mozda cekamo da Schmith ponisti poskupljenja..
- DaffyDuck
- Posts: 3784
- Joined: 22/06/2009 22:54
- Location: sarajevo-x
#3681 Re: Poskupljenja
Joj tebe, pa taman ove iz akove krenulo s nekretninama, ne mogu sad stati kad je poskupilo. Ide i piletina jos gore. I ostalo, jel. kao suho meso 51ElRe wrote: ↑13/04/2022 09:05Cijena u SlovačkojBullet Tooth Tony wrote: ↑12/04/2022 11:59
9 eura je u Austriji u Lidlu ... Ne "Bio", ne bas kvalitetno ...
Pileći file
Juneća plećka
Šećer
https://tesco.sk/akciove-ponuky/akciove ... -praskovy/
- madesa
- Posts: 5570
- Joined: 26/07/2013 02:37
#3682 Re: Poskupljenja
zato i neka idu ova poskupljena. Da bog da nam kila fileta bila 25 Km. Jucer mi jaran salje kg fileta u njemackoj 4,89 e. A plata tamo 2500e. Lijepa Bosnalaik1981 wrote: ↑13/04/2022 09:43Kod nas je u zadnjih 20 godina sve zrelo za proteste, ali je narod nezreo..
Odgovor na sve je ona stara kineska "ja, i?"
Neke kompleksnije probleme narod mozda i ne moze rijesiti, ali problem korupcije, otimacine i profiterstva je iskljucivo do nas.. Ili mozda cekamo da Schmith ponisti poskupljenja..
- ElRe
- Posts: 16943
- Joined: 12/12/2011 11:28
#3683 Re: Poskupljenja
Preporuka za djevičansko maslinovo ulje, turska proizvodnja
https://www.konzumshop.ba/#!/products/6 ... 1l-trentom
https://www.konzumshop.ba/#!/products/6 ... 1l-trentom
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#3684 Re: Poskupljenja
Nikad se kod nas nece to uraditi. Kad bi ulje bilo 15,5 a ne 5,5.Forumerrer wrote: ↑13/04/2022 08:52 Ovo treba uraditi Klasu i Bimalu
Državljanin Argentine je otišao da kupi "karton jaja" i kada je prodavca pitao za cijenu, ustanovio je da je cijena iznad uobičajene, pa je pitao prodavca za razlog!?
Odgovorio mu je da su distributeri podigli cijenu!
Građanin je tiho uzeo "karton od jaja" i vratio ga na mjesto, rekavši:
Nemam potrebe za jajima, mogu živjeti bez jaja.
Tako su uradili svi građani bez kampanja i štrajkova, ali to je bila kultura naroda!
Narod nije prihvatio da ga kompanije ucjenjuju..
Manje od nedjelju dana, radnici kompanije su došli da predaju jaja u radnje, ali su vlasnici odbili da ih preuzmu jer niko nije kupio stare zalihe jaja!
Kompanije su unatoč tome ostale tvrdoglave i nisu korigovale cijenu, smatrajući da će se protesti završiti za nekoliko dana i da će se ljudi vratiti na uobičajenu kupovinu jaja.
Ali i ljudi su bili tvrdoglavi, bojkotovali su jaja i kompanije su počele enormno gubiti!
Zalihe su se gomilale jer proizvodnja nije mogla prestati!
Sastali su se vlasnici živinarskih kompanija i odlučili da vrate cijenu jaja na prethodnu cijenu!
Ipak, bojkot je nastavljen.
Firme su skoro proglasile bankrot, pa su se ponovo sastali i donijeli odluku da upute službeno izvinjenje argentinskom narodu u svim medijima i korekciju cijene na četvrtinu njihove prethodne vrijednosti.
Ovo je istinita priča, a ne plod mašte.
Mi kao narod možemo sniziti ili podići cijenu bilo koje robe.
Samo našom voljom, bez kampanja i štrajkova.
Samo nam treba malo volje, kulture i odlučnosti.
Narodu bi ulje postalo statusni simbol i ne bi vise u vatri slikali kolace od 6km za instagram vec kasu u bingu kako kupuju litar ulja. Vodeci se onom ja imam za sebe ostale ko jebe. Nisu se znali snaci.
-
elcaliente
- Posts: 6925
- Joined: 13/06/2012 15:52
#3685 Re: Poskupljenja
I suneti usput.Hakiz wrote: ↑12/04/2022 15:48Po kućama?Ironmen wrote: ↑12/04/2022 11:56
Morate svatiti jednu stvar dok god je potraznja vec od potrosnje cijene ce ici gore, onog trenutnka kad raja prestane kupovati file po cijeni od 14-15 km cijena ce u narednim danima morati pasti, ja sam presao sa pileceg mesa na junetinu imam svog mesara koji po selima kolje svaki dan kilogram junetine izrezane masinski 12 km, kupim 10 kg i mjesec rahat.
![]()
-
elcaliente
- Posts: 6925
- Joined: 13/06/2012 15:52
#3686 Re: Poskupljenja
I ova pitanja nekada stvarno kao da ih mala djeca postavljaju.
Najbolja su pitanja kako Milka cokolada moze biti jeftinija od domacih.
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3687 Re: Poskupljenja
laik1981 wrote: ↑13/04/2022 09:43Kod nas je u zadnjih 20 godina sve zrelo za proteste, ali je narod nezreo..
Odgovor na sve je ona stara kineska "ja, i?"
Neke kompleksnije probleme narod mozda i ne moze rijesiti, ali problem korupcije, otimacine i profiterstva je iskljucivo do nas.. Ili mozda cekamo da Schmith ponisti poskupljenja..
-
Karikaturist
- Posts: 5991
- Joined: 20/12/2020 10:03
#3688 Re: Poskupljenja
Ovdje je nacionalizam, fasizam i grupisanje u torove vaznije od praznog stomaka i neimastine. I ko ce povesti proteste? Sve gore od gore, postenje se ovdje mjeri u promilima. Bili oni protesti, sruseno brdo objekata i sta se desilo.. Nista. Bili protesti za Memica i Dragicevica, sta se promijenilo.. Qurko..
Kakvi protesti kakav qrac palac..
Kakvi protesti kakav qrac palac..
-
Trappist
- Posts: 6088
- Joined: 12/09/2020 08:52
#3689 Re: Poskupljenja
Karikaturist wrote: ↑13/04/2022 12:59 Ovdje je nacionalizam, fasizam i grupisanje u torove vaznije od praznog stomaka i neimastine. I ko ce povesti proteste? Sve gore od gore, postenje se ovdje mjeri u promilima. Bili oni protesti, sruseno brdo objekata i sta se desilo.. Nista. Bili protesti za Memica i Dragicevica, sta se promijenilo.. Qurko..
Kakvi protesti kakav qrac palac..
samo uzmi recimo popularnost vijesti na klixu. Vijest da vucic kupuje dronove od turske ima stotine dijeljenja, dok vijest da je piletina 15 km u BiH ne znam ni 20 ima li...
-
Juni
- Posts: 548
- Joined: 30/06/2010 16:10
#3690 Re: Poskupljenja
Ja koliko znam podapeta im je (Lidlu)noga da ne kupe onu ruševinu u Nedzaricima koja je decenijama zjapila napuštene.
Više od dvije godine ima da je otvoren H&M u Banja Luci, otvaranje u Sarajevu se više ni ne pominje.
Kako to objašnjavaš?
Nemoj samo da nemaju interesa,jer da nemaju ne bi se registrirovali i obucavali kadar.
Više od dvije godine ima da je otvoren H&M u Banja Luci, otvaranje u Sarajevu se više ni ne pominje.
Kako to objašnjavaš?
Nemoj samo da nemaju interesa,jer da nemaju ne bi se registrirovali i obucavali kadar.
- teskeredzic_22
- Posts: 25328
- Joined: 12/07/2021 15:41
- Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
- Grijem se na: Toplane
- Vozim: Peugeot
- Contact:
#3691 Re: Poskupljenja
Lidl nije odustao od dolaska - naprotiv.Juni wrote: ↑13/04/2022 17:05 Ja koliko znam podapeta im je (Lidlu)noga da ne kupe onu ruševinu u Nedzaricima koja je decenijama zjapila napuštene.
Više od dvije godine ima da je otvoren H&M u Banja Luci, otvaranje u Sarajevu se više ni ne pominje.
Kako to objašnjavaš?
Nemoj samo da nemaju interesa,jer da nemaju ne bi se registrirovali i obucavali kadar.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51282
- Joined: 29/06/2011 23:39
#3692 Re: Poskupljenja
Danas sam cuo da pilece bijelo ide na 18 a krilca na 10, za batake ne znam.
Kupuj domace.
Kupuj domace.
- shape of despair
- Posts: 3989
- Joined: 09/04/2008 18:41
#3693 Re: Poskupljenja
Nek im ide mami,meni nece,svakako je piletina polumesodječak sa šibicama wrote: ↑13/04/2022 20:01 Danas sam cuo da pilece bijelo ide na 18 a krilca na 10, za batake ne znam.
Kupuj domace.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51282
- Joined: 29/06/2011 23:39
#3694 Re: Poskupljenja
Jos se nadje Cekin i Perutnina ispod 10, mislim prsa.
Ja licno jako rijetko i jedem piletinu, kupujem pureci zabatak a i on je poskupio no ne previse, sa nekih 12 i nesto na 13 i nesto, blizu 14, to i nije neko ogromno poskupljenje. Ako vec mora.
Sta se dogadja sa domacim peradarima, ne znam, ali ko to kupuje nije bas u vinklo.
Ja licno jako rijetko i jedem piletinu, kupujem pureci zabatak a i on je poskupio no ne previse, sa nekih 12 i nesto na 13 i nesto, blizu 14, to i nije neko ogromno poskupljenje. Ako vec mora.
Sta se dogadja sa domacim peradarima, ne znam, ali ko to kupuje nije bas u vinklo.
- MarshalDodik
- Posts: 1602
- Joined: 20/11/2018 16:45
#3695 Re: Poskupljenja
Smorila je prica o protestima i lozenju drugih na proteste.
Nema vise ko da protestuje.
Kome god prekipi neka se bori individualno kako zna i kako misli da treba.
Tacka.
Nema vise ko da protestuje.
Kome god prekipi neka se bori individualno kako zna i kako misli da treba.
Tacka.
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#3696 Re: Poskupljenja
"Pilece" salamure i pastete nisu nesto aman poskupile, sto je priznanje da u tim proizvodima nema piletine 
- pepeljara
- Posts: 7366
- Joined: 22/08/2003 00:00
-
Almir_
- Posts: 457
- Joined: 13/04/2013 17:46
#3698 Re: Poskupljenja
Floriol 4,20 KM -Maxi market Zenica.
U istom marketu Bimal 5,65 KM.
U Bingu puno skuplje
U istom marketu Bimal 5,65 KM.
U Bingu puno skuplje
-
boshniak
- Posts: 2007
- Joined: 20/04/2014 11:48
#3699 Re: Poskupljenja
Eno pakovanja 3x Kinder Bueno 2.50-2.60KM zavisno od marketa. Ne znam jesu li sa salmonelom al nisam u zivotu pojeo toliko ovih cokoladica. Jos kad bi nutelu snizili zavrsio bi ramazan sa 20kg viska.
- Ironmen
- Posts: 7503
- Joined: 29/07/2015 17:36
