INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#3651 Re: Poskupljenja

Post by Bullet Tooth Tony »

spinel_ wrote: 12/04/2022 11:05 Mislim da nisu ali ne mora znaciti da nece biti.
Uostalom iako ne kupujem ne znam kad je bilo koji Kinder bio na akciji?
Kako god koriste situaciju jer znaju da ljudi vjerovatno nece kupovati pa onda spusti cijenu mozda se nesto i proda.
Nece biti ... Bueno se ne proizvodi u Arlon-u (Belgija) ... Tvornica je zatvorena i svi proizvodi koji se tamo proizvode su povuceni :

Kinder Surprise, Kinder Surprise Maxi, Kinder Mini-Eggs, Schokobons, Kinder Mini Eggs, Kinder Mix Plush, Kinder Schokobons White, Kinder Happy Moments i Kinder Mix Advent Calendar ...

Prodaja je 100 % pala pogotovo ako su pri isteku roka ...
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#3652 Re: Poskupljenja

Post by NediM17 »

Sjeba ih konkurencija pred uskrs.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#3653 Re: Poskupljenja

Post by Bullet Tooth Tony »

NediM17 wrote: 12/04/2022 11:26 Sjeba ih konkurencija pred uskrs.
A jesu navaljali onih cokoladnih zeka , pogotovo u Benelux-u ... nisi mogao proci od njih u supermarketu .. dobro ce ih potopit ... 7 % svjetske godisnje proizvodnje dolazi iz Arlona

I ja sam iskreno kesicu pojeo ... nista sad za sad ... valjda imunitet poslije IKARA i onog keksa :-) :D
Last edited by Bullet Tooth Tony on 12/04/2022 11:33, edited 1 time in total.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5429
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#3654 Re: Poskupljenja

Post by duh_sa_sjekirom »

teskeredzic_22 wrote: 12/04/2022 09:39 Visoki predstavnik treba jednim dekretom posmjenjivati SVE VLADE , MINISTRE I MINISTARSTVA , RASPUSTITI SKUPŠTINE do izbora, amandmanima izbornog zakona zabraniti svim dosada izabranim dužnosicima kandidovanje narednih 8 godina zbog javašluka i štete.
Hitno , hitno , hitno.

https://www.klix.ba/biznis/privreda/bih ... /220411060
:-)
I onda dođu izbori i opet pobijede iste stranke :lol:
nlt
Posts: 2610
Joined: 18/05/2014 18:02

#3655 Re: Poskupljenja

Post by nlt »

Pa je li normalno da kilogram fileta u Austriji i Holandiji se kreće oko 5 do Max 7 eura. Većinom je 5 E
Dok je kod nas 14 KM. Pa je li to skuplje u BiH uzgajati nego kod njih?
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#3656 Re: Poskupljenja

Post by Ironmen »

spinel_ wrote: 12/04/2022 10:44 Gledaj ovih Bingo prevaranata i lopova.
Kad citava Evropa povlaci salmonela proizvode ovi cigani riskiraju necije zdravlje da bi zaradili...

https://www.bingotuzla.ba/proizvod/vafe ... g-ferrero/

Image
Mislim da kinder bueno nije povucen nigdje nego one kinder shcocle bombone cokolade kako se vec zovu, ovo za kinder bueno je Bingov direktan odgovor za akcije u Mega diskontu ili ti Yimoru gdje navlace potrosace sa ovakmvim i slicnim akcijama jer ih Mega diskont ubija sa cijenama koliko su jeftiniji od Binga.
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#3657 Re: Poskupljenja

Post by Ironmen »

nlt wrote: 12/04/2022 11:37 Pa je li normalno da kilogram fileta u Austriji i Holandiji se kreće oko 5 do Max 7 eura. Većinom je 5 E
Dok je kod nas 14 KM. Pa je li to skuplje u BiH uzgajati nego kod njih?
Morate svatiti jednu stvar dok god je potraznja vec od potrosnje cijene ce ici gore, onog trenutnka kad raja prestane kupovati file po cijeni od 14-15 km cijena ce u narednim danima morati pasti, ja sam presao sa pileceg mesa na junetinu imam svog mesara koji po selima kolje svaki dan kilogram junetine izrezane masinski 12 km, kupim 10 kg i mjesec rahat.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#3658 Re: Poskupljenja

Post by laik1981 »

I ovo je laz.. Skocili su i mnogo vise..
https://www.klix.ba/biznis/privreda/osn ... /220412048
Sa dvije prosjecne plate ne moze se ni primirisati potrosackoj korpi :-) Kojom magijom prezivljavaju ljudi od jedne prosjecne plate?
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#3659 Re: Poskupljenja

Post by Bullet Tooth Tony »

nlt wrote: 12/04/2022 11:37 Pa je li normalno da kilogram fileta u Austriji i Holandiji se kreće oko 5 do Max 7 eura. Većinom je 5 E
Dok je kod nas 14 KM. Pa je li to skuplje u BiH uzgajati nego kod njih?
9 eura je u Austriji u Lidlu ... Ne "Bio", ne bas kvalitetno ...
User avatar
jazzer
Posts: 7535
Joined: 20/12/2004 14:44

#3660 Re: Poskupljenja

Post by jazzer »

nlt wrote: 12/04/2022 11:37 Pa je li normalno da kilogram fileta u Austriji i Holandiji se kreće oko 5 do Max 7 eura. Većinom je 5 E
Dok je kod nas 14 KM. Pa je li to skuplje u BiH uzgajati nego kod njih?
Eeee, nasi pilici cijeli dan provedu napolju, jedu sta nadju, piju izvorsku vodu, ne sopaju ih hemijom...zato je razlika u cijeni izmedju te vase hibridne i nase piletine.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#3661 Re: Poskupljenja

Post by laik1981 »

nlt wrote: 12/04/2022 11:37 Pa je li normalno da kilogram fileta u Austriji i Holandiji se kreće oko 5 do Max 7 eura. Većinom je 5 E
Dok je kod nas 14 KM. Pa je li to skuplje u BiH uzgajati nego kod njih?
Vjerovatno jeste..
Sebija1980
Posts: 17
Joined: 05/09/2021 14:36

#3662 Re: Poskupljenja

Post by Sebija1980 »

JEdini naćin borbe protiv poskupljenja je da se ne kupuje to što je poskupilo
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#3663 Re: Poskupljenja

Post by hadzinicasa »

Sebija1980 wrote: 12/04/2022 13:05 JEdini naćin borbe protiv poskupljenja je da se ne kupuje to što je poskupilo
i nek jedu kolace...
ako nemaju kruha.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#3664 Re: Poskupljenja

Post by vjeshalica »

U Madiju 10 jaja, 2,70 a u Binglu ista 3,10. :lol:
User avatar
pepeljara
Posts: 7366
Joined: 22/08/2003 00:00

#3665 Re: Poskupljenja

Post by pepeljara »

Sebija1980 wrote: 12/04/2022 13:05 JEdini naćin borbe protiv poskupljenja je da se ne kupuje to što je poskupilo
upravo to. :thumbup:
Ja Fakat od poskupljenja kupujem samo osnovno i sto mi treba.
Cucemo se bingaci, konzumasi i ostali.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35306
Joined: 08/09/2005 20:08

#3666 Re: Poskupljenja

Post by Haris.ba »

laik1981 wrote: 12/04/2022 12:00
nlt wrote: 12/04/2022 11:37 Pa je li normalno da kilogram fileta u Austriji i Holandiji se kreće oko 5 do Max 7 eura. Većinom je 5 E
Dok je kod nas 14 KM. Pa je li to skuplje u BiH uzgajati nego kod njih?
Vjerovatno jeste..
Budzet EU za poljoprivredu je oko 40% ukupnog budzeta, sto je nekih 230ak milijardi eura godisnje.

Mnoge stvari oko poljoprivrede za proizvesti/uzgajati jeste skuplje u EU nego u BiH, ali subvencije EU to izravnaju.
Hakiz
Posts: 48412
Joined: 30/07/2015 20:01

#3667 Re: Poskupljenja

Post by Hakiz »

Ironmen wrote: 12/04/2022 11:56
nlt wrote: 12/04/2022 11:37 Pa je li normalno da kilogram fileta u Austriji i Holandiji se kreće oko 5 do Max 7 eura. Većinom je 5 E
Dok je kod nas 14 KM. Pa je li to skuplje u BiH uzgajati nego kod njih?
Morate svatiti jednu stvar dok god je potraznja vec od potrosnje cijene ce ici gore, onog trenutnka kad raja prestane kupovati file po cijeni od 14-15 km cijena ce u narednim danima morati pasti, ja sam presao sa pileceg mesa na junetinu imam svog mesara koji po selima kolje svaki dan kilogram junetine izrezane masinski 12 km, kupim 10 kg i mjesec rahat.
Po kućama?

:mrgreen:
solidsnake
Posts: 305
Joined: 25/01/2012 00:22

#3668 Re: Poskupljenja

Post by solidsnake »

nlt wrote: 12/04/2022 11:37 Pa je li normalno da kilogram fileta u Austriji i Holandiji se kreće oko 5 do Max 7 eura. Većinom je 5 E
Dok je kod nas 14 KM. Pa je li to skuplje u BiH uzgajati nego kod njih?
Gdje u Austriji da se uzme kg fileta za te pare?

Evo u Sparu kg fileta od 9 do 15 eura
nlt
Posts: 2610
Joined: 18/05/2014 18:02

#3669 Re: Poskupljenja

Post by nlt »

Evo u Rotterdamu npr 5 eura
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#3670 Re: Poskupljenja

Post by NediM17 »

A u Amsterdamu?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3671 Re: Poskupljenja

Post by _BataZiv_0809 »

Sta me ba briga koliko je u Heerevenu kila piletine? Sta imam od te informacije?
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#3672 Re: Poskupljenja

Post by Snake Eyes »

Pa ako je jeftinije mrzimo nasa "govna" jos vise a ako je skuplje znaci nisu nasa "govna" najgora, ha ja.
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#3673 Re: Poskupljenja

Post by Ironmen »

laik1981 wrote: 12/04/2022 11:57 I ovo je laz.. Skocili su i mnogo vise..
https://www.klix.ba/biznis/privreda/osn ... /220412048
Sa dvije prosjecne plate ne moze se ni primirisati potrosackoj korpi :-) Kojom magijom prezivljavaju ljudi od jedne prosjecne plate?
A tek penzioneri gdje zive recimo sa jednom minimalnom penzijom od 384 km, sad zamislite kakav je to zivot i patnja.
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#3674 Re: Poskupljenja

Post by Truba »

Penzioneri koje ja znam UZIVAJU
Neki su dulje u mirovini nego sto su radili
Drugi malo havaji malo ibica
Zdravi cili vise energije od mene
Dvoja kola...3 razvoda 5 razvoda po kuci
5 djece po 8 unucadi
Ovi jedni imaju po 70 a vec praunucad imaju

Jeste penzija je 400 al je pomoc djece i unucadi 1400
User avatar
muha_sa
Posts: 140467
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3675 Re: Poskupljenja

Post by muha_sa »

Image
Post Reply