Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
madesa
Posts: 5570
Joined: 26/07/2013 02:37

#8876 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

dzulijano_pike wrote: 11/04/2022 05:19 Ja sam sa 1200 KM plate digao kredit od 600 KM.
Ozenio se, dobio svoje djece, zena nije radila. Ali ja sam dodatno radio sta sam stigao, od preprodaje stvari, konobarisanja na dnevnicu slobodnim danima, fizikanerio, popunjavao kucni budzet, prvih 5 godina braka nismo isli na more.
Nakon 5 godina, nakon sto je digla dvoje djece na noge i zena pocela raditi. Ima slicnu platu kao i ja, mozda cak i nesto bolju.
Moja plata pokriva ratu kredita, rezije i gorivo.
Njena plata hranu i ostalo.
Stan platio 80 000, vracam banci 110 000. Za ovo godina bukvalno sam na nuli jer je cijena stanova skočila.
Da sam bio podstanar i kiriju placao duplo manje, sad bi bio u minusu 42 000 KM.
Ostalo jos 3 godine kredita, Bog da me vidi. Sa 3000 kucnog budzeta, ne treba mi Njemacka.

P.S. za kraj jedna poslovica. Bez odricanja, nema sticanja.
svaka ti cast pa ste sve to uspjeli
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#8877 Re: Cijene stanova All about

Post by mirsek »

dzulijano_pike wrote: 11/04/2022 05:19 Ja sam sa 1200 KM plate digao kredit od 600 KM.
Ozenio se, dobio svoje djece, zena nije radila. Ali ja sam dodatno radio sta sam stigao, od preprodaje stvari, konobarisanja na dnevnicu slobodnim danima, fizikanerio, popunjavao kucni budzet, prvih 5 godina braka nismo isli na more.
Nakon 5 godina, nakon sto je digla dvoje djece na noge i zena pocela raditi. Ima slicnu platu kao i ja, mozda cak i nesto bolju.
Moja plata pokriva ratu kredita, rezije i gorivo.
Njena plata hranu i ostalo.
Stan platio 80 000, vracam banci 110 000. Za ovo godina bukvalno sam na nuli jer je cijena stanova skočila.
Da sam bio podstanar i kiriju placao duplo manje, sad bi bio u minusu 42 000 KM.
Ostalo jos 3 godine kredita, Bog da me vidi. Sa 3000 kucnog budzeta, ne treba mi Njemacka.

P.S. za kraj jedna poslovica. Bez odricanja, nema sticanja.
Da li jedno od vas ili oboje radite ili ste radili u drzavnoj firmi ?
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8878 Re: Cijene stanova All about

Post by Truba »

svaka čast
ko izdrži 5 godina bez mora taj je zaslužio sve da ima
smjesko071
Posts: 696
Joined: 07/04/2014 22:48

#8879 Re: Cijene stanova All about

Post by smjesko071 »

dzulijano_pike wrote: 11/04/2022 05:19 Ja sam sa 1200 KM plate digao kredit od 600 KM.
Ozenio se, dobio svoje djece, zena nije radila. Ali ja sam dodatno radio sta sam stigao, od preprodaje stvari, konobarisanja na dnevnicu slobodnim danima, fizikanerio, popunjavao kucni budzet, prvih 5 godina braka nismo isli na more.
Nakon 5 godina, nakon sto je digla dvoje djece na noge i zena pocela raditi. Ima slicnu platu kao i ja, mozda cak i nesto bolju.
Moja plata pokriva ratu kredita, rezije i gorivo.
Njena plata hranu i ostalo.
Stan platio 80 000, vracam banci 110 000. Za ovo godina bukvalno sam na nuli jer je cijena stanova skočila.
Da sam bio podstanar i kiriju placao duplo manje, sad bi bio u minusu 42 000 KM.
Ostalo jos 3 godine kredita, Bog da me vidi. Sa 3000 kucnog budzeta, ne treba mi Njemacka.

P.S. za kraj jedna poslovica. Bez odricanja, nema sticanja.
svaka čast!!
Trappist
Posts: 6088
Joined: 12/09/2020 08:52

#8880 Re: Cijene stanova All about

Post by Trappist »

dzulijano_pike wrote: 11/04/2022 05:19 Ja sam sa 1200 KM plate digao kredit od 600 KM.
Ozenio se, dobio svoje djece, zena nije radila. Ali ja sam dodatno radio sta sam stigao, od preprodaje stvari, konobarisanja na dnevnicu slobodnim danima, fizikanerio, popunjavao kucni budzet, prvih 5 godina braka nismo isli na more.
Nakon 5 godina, nakon sto je digla dvoje djece na noge i zena pocela raditi. Ima slicnu platu kao i ja, mozda cak i nesto bolju.
Moja plata pokriva ratu kredita, rezije i gorivo.
Njena plata hranu i ostalo.
Stan platio 80 000, vracam banci 110 000. Za ovo godina bukvalno sam na nuli jer je cijena stanova skočila.
Da sam bio podstanar i kiriju placao duplo manje, sad bi bio u minusu 42 000 KM.
Ostalo jos 3 godine kredita, Bog da me vidi. Sa 3000 kucnog budzeta, ne treba mi Njemacka.

P.S. za kraj jedna poslovica. Bez odricanja, nema sticanja.
Nakon dugo vremena procitah jedan realan post koji dolazi direktno iz glasa (tastature) "obicnog" covjeka. SVaka cast sto si podijelio ovo :thumbup:
breuer
Posts: 7885
Joined: 06/07/2009 15:44

#8881 Re: Cijene stanova All about

Post by breuer »

Black swan wrote: 11/04/2022 10:15 svaka čast
ko izdrži 5 godina bez mora taj je zaslužio sve da ima
eh da je svijest naroda malo viša od površne pa da nas se više žrtvuje na taj način, al ne, te oće da mu babo sredi vozilicu, te da ga skući, a on i ako zaradi neku lovu naravno potroši je u najmanje bitne stvari i liječeći komplekse...

totalno odsustvo odgovornosti i plana za život, al i za to postoji opravdanje i može se naći na temi život sa roditeljima 30+ :D

forumašu iznad čestitke :thumbup:
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#8882 Re: Cijene stanova All about

Post by _Reds_ »

Kod nas je more postalo moranje i za to se dižu krediti, neki idu i po dva puta, a kad orpđe 20.ti nemaju marku u džepu, kaže čekaj me do plate.

Ali ide ljetovanje Turska + Jadran.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#8883 Re: Cijene stanova All about

Post by hadzinicasa »

dzulijano_pike wrote: 11/04/2022 05:19 Ja sam sa 1200 KM plate digao kredit od 600 KM.
Ozenio se, dobio svoje djece, zena nije radila. Ali ja sam dodatno radio sta sam stigao, od preprodaje stvari, konobarisanja na dnevnicu slobodnim danima, fizikanerio, popunjavao kucni budzet, prvih 5 godina braka nismo isli na more.
Nakon 5 godina, nakon sto je digla dvoje djece na noge i zena pocela raditi. Ima slicnu platu kao i ja, mozda cak i nesto bolju.
Moja plata pokriva ratu kredita, rezije i gorivo.
Njena plata hranu i ostalo.
Stan platio 80 000, vracam banci 110 000. Za ovo godina bukvalno sam na nuli jer je cijena stanova skočila.
Da sam bio podstanar i kiriju placao duplo manje, sad bi bio u minusu 42 000 KM.
Ostalo jos 3 godine kredita, Bog da me vidi. Sa 3000 kucnog budzeta, ne treba mi Njemacka.

P.S. za kraj jedna poslovica. Bez odricanja, nema sticanja.
to je to.
zrtvujes trenutni ceif za buduce blagostanje.
inace nema sticanja nicega. i bez hrabrosti.
User avatar
madesa
Posts: 5570
Joined: 26/07/2013 02:37

#8884 Re: Cijene stanova All about

Post by madesa »

meni samo nije jasno kako neko moze dati npr 200 000 za stan na Ciglanama. To je meni definitivno najgore naselje u Sarajevu.
breuer
Posts: 7885
Joined: 06/07/2009 15:44

#8885 Re: Cijene stanova All about

Post by breuer »

madesa wrote: 11/04/2022 14:31 meni samo nije jasno kako neko moze dati npr 200 000 za stan na Ciglanama. To je meni definitivno najgore naselje u Sarajevu.
Donje Ciglane, jedno od najboljih mjesta za život u Sa...jedina mana, rano zađe sunce jbg, znam, roditelji mi žive tamo 8-) :razz:
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#8886 Re: Cijene stanova All about

Post by xamp »

madesa wrote: 11/04/2022 14:31 meni samo nije jasno kako neko moze dati npr 200 000 za stan na Ciglanama. To je meni definitivno najgore naselje u Sarajevu.
zasto?
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#8887 Re: Cijene stanova All about

Post by Karikaturist »

hadzinicasa wrote: 11/04/2022 10:34
dzulijano_pike wrote: 11/04/2022 05:19 Ja sam sa 1200 KM plate digao kredit od 600 KM.
Ozenio se, dobio svoje djece, zena nije radila. Ali ja sam dodatno radio sta sam stigao, od preprodaje stvari, konobarisanja na dnevnicu slobodnim danima, fizikanerio, popunjavao kucni budzet, prvih 5 godina braka nismo isli na more.
Nakon 5 godina, nakon sto je digla dvoje djece na noge i zena pocela raditi. Ima slicnu platu kao i ja, mozda cak i nesto bolju.
Moja plata pokriva ratu kredita, rezije i gorivo.
Njena plata hranu i ostalo.
Stan platio 80 000, vracam banci 110 000. Za ovo godina bukvalno sam na nuli jer je cijena stanova skočila.
Da sam bio podstanar i kiriju placao duplo manje, sad bi bio u minusu 42 000 KM.
Ostalo jos 3 godine kredita, Bog da me vidi. Sa 3000 kucnog budzeta, ne treba mi Njemacka.

P.S. za kraj jedna poslovica. Bez odricanja, nema sticanja.
to je to.
zrtvujes trenutni ceif za buduce blagostanje.
inace nema sticanja nicega. i bez hrabrosti.
Buduce blagostanje.. :zzzz:
Mozda ga i ne dozivis, mozda umres, mozda budes bolestan. Nisam za rasipanje, mora se u zivotu truditi i stediti ali ako ti se ide na odmor idi vala i na odmor pa makar se krpio mjesec iza toga. Prodje zivot a nesto treba i vidjeti i obici..
dzulijano_pike
Posts: 88
Joined: 16/12/2021 23:28

#8888 Re: Cijene stanova All about

Post by dzulijano_pike »

mirsek wrote: 11/04/2022 10:10
dzulijano_pike wrote: 11/04/2022 05:19 Ja sam sa 1200 KM plate digao kredit od 600 KM.
Ozenio se, dobio svoje djece, zena nije radila. Ali ja sam dodatno radio sta sam stigao, od preprodaje stvari, konobarisanja na dnevnicu slobodnim danima, fizikanerio, popunjavao kucni budzet, prvih 5 godina braka nismo isli na more.
Nakon 5 godina, nakon sto je digla dvoje djece na noge i zena pocela raditi. Ima slicnu platu kao i ja, mozda cak i nesto bolju.
Moja plata pokriva ratu kredita, rezije i gorivo.
Njena plata hranu i ostalo.
Stan platio 80 000, vracam banci 110 000. Za ovo godina bukvalno sam na nuli jer je cijena stanova skočila.
Da sam bio podstanar i kiriju placao duplo manje, sad bi bio u minusu 42 000 KM.
Ostalo jos 3 godine kredita, Bog da me vidi. Sa 3000 kucnog budzeta, ne treba mi Njemacka.

P.S. za kraj jedna poslovica. Bez odricanja, nema sticanja.
Da li jedno od vas ili oboje radite ili ste radili u drzavnoj firmi ?
Radim ja u drzavnoj firmi. Supruga radi u privatnom sektoru, nikada nije radila u drzavnoj.
Tacnije, moja primanja od 1200 KM su: plata + topli + prevoz + sto zaradim kao PEV u svom ulazu. To su neka stabilna primanja.
Sve preko toga je nestabilno i zavisi od mjeseca do mjeseca kako mi ide preprodaja nekih stvari, koliko zaradim privatno u slobodno vrijeme itd. To bude izmedju 150-300 KM.
Moram napisati da imamo malo auto od 2000 KM staro 21 godinu.
bjjarmbar
Posts: 319
Joined: 22/02/2022 12:49

#8889 Re: Cijene stanova All about

Post by bjjarmbar »

To kako je ovdje sa 3000 km bolje nego vani sa vecim primanjima je :-)

Ti bi se u Njemackoj, po prici neko ko je vrijedan i nije mu mrsko raditi razne stvari, preporodio i lagodno zivio bez da razmisljas kad ce prvi. Ovdje je to ne moze se reci prezivljavanje, ali nije bas ni najkomforniji zivot.
daario naharis
Posts: 1067
Joined: 17/06/2015 19:42

#8890 Re: Cijene stanova All about

Post by daario naharis »

Supruga i ja imamo primanja blizu 4000, kredit od 850KM i zivimo onako :D

Sreca stan smo kupili mladi, ali eto jos imamo 210 rata da ga otplatimo :D
dzulijano_pike
Posts: 88
Joined: 16/12/2021 23:28

#8891 Re: Cijene stanova All about

Post by dzulijano_pike »

Meni je ostalo jos 40 rata, nek vam je sa srecom :thumbup:
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#8892 Re: Cijene stanova All about

Post by Rockefeller »

Dobri ste, ja jos nisam ni kupio :lol:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#8893 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Ovde ispada da jedna prosječna porodica sa dvoje djece tek sa 5000 mjesečno solidno živi. :-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8894 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

Ovdje se laze, pretjeruje, preuvelicava i kenja :D

Kao instagram samo bez slika.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#8895 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Tako nekako :D
User avatar
sime_cipol
Posts: 23439
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#8896 Re: Cijene stanova All about

Post by sime_cipol »

dzulijano_pike wrote: 11/04/2022 05:19 Ja sam sa 1200 KM plate digao kredit od 600 KM.
Ozenio se, dobio svoje djece, zena nije radila. Ali ja sam dodatno radio sta sam stigao, od preprodaje stvari, konobarisanja na dnevnicu slobodnim danima, fizikanerio, popunjavao kucni budzet, prvih 5 godina braka nismo isli na more.
Nakon 5 godina, nakon sto je digla dvoje djece na noge i zena pocela raditi. Ima slicnu platu kao i ja, mozda cak i nesto bolju.
Moja plata pokriva ratu kredita, rezije i gorivo.
Njena plata hranu i ostalo.
Stan platio 80 000, vracam banci 110 000. Za ovo godina bukvalno sam na nuli jer je cijena stanova skočila.
Da sam bio podstanar i kiriju placao duplo manje, sad bi bio u minusu 42 000 KM.
Ostalo jos 3 godine kredita, Bog da me vidi. Sa 3000 kucnog budzeta, ne treba mi Njemacka.

P.S. za kraj jedna poslovica. Bez odricanja, nema sticanja.
Aferim :thumbup:
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#8897 Re: Cijene stanova All about

Post by mirsek »

dzulijano_pike wrote: 11/04/2022 20:44
mirsek wrote: 11/04/2022 10:10
Da li jedno od vas ili oboje radite ili ste radili u drzavnoj firmi ?
Radim ja u drzavnoj firmi. Supruga radi u privatnom sektoru, nikada nije radila u drzavnoj.
Tacnije, moja primanja od 1200 KM su: plata + topli + prevoz + sto zaradim kao PEV u svom ulazu. To su neka stabilna primanja.
Sve preko toga je nestabilno i zavisi od mjeseca do mjeseca kako mi ide preprodaja nekih stvari, koliko zaradim privatno u slobodno vrijeme itd. To bude izmedju 150-300 KM.
Moram napisati da imamo malo auto od 2000 KM staro 21 godinu.
To je to :thumbup: . Ja kad racunam kredit i otplatu uvijek za privatni sektor racunam duplo vecu platu zbog nesigurnosti posla.
Npr. ako na 1200 KM drzavne plate dizem dugorocni kredit od 600 KM mjesecno onda za taj isti dugorocni kredit od 600 KM mjesecno racunam posao u privatnom sektoru sa platom od barem 2300-2500 KM, jednostavno ne bih se usudio na takav kredit sa manjom platom u privatnom sektoru.
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#8898 Re: Cijene stanova All about

Post by mirsek »

citroen xm wrote: 11/04/2022 21:50 Ovde ispada da jedna prosječna porodica sa dvoje djece tek sa 5000 mjesečno solidno živi. :-)
2500 KM u svom stanu bez kredita ili 3000 KM u rentanom stanu. Sve ispod toga je manje ili vece odricanje za ceveroclanu porodicu u Sarajevu u gradu.
Za bas bas lijep zivot, bez ikakvog odricanja porodici sa dvoje djece treba oko 4500-5000 KM. Za snobizam, preseravanje i namisljanje sve preko 6000 KM bi trebalo biti dovoljno, naravno ako se nema veci kredit ili se ne stedi znacajan iznos.
suspect_zero
Posts: 28002
Joined: 11/10/2008 21:45

#8899 Re: Cijene stanova All about

Post by suspect_zero »

Ja kad čitam kojim ciframa se gađate onda skontam da sam ispod granice siromaštva.....znači ono za sadake udijelit'....ništa, sad nek mi vitre i zekejat daju :oops: :mrgreen:
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#8900 Re: Cijene stanova All about

Post by xamp »

daario naharis wrote: 11/04/2022 21:28 Supruga i ja imamo primanja blizu 4000, kredit od 850KM i zivimo onako :D

Sreca stan smo kupili mladi, ali eto jos imamo 210 rata da ga otplatimo :D
Onda ili ne znate sa parama ili zivite zivot visokog standarda :)
Post Reply