svaka ti cast pa ste sve to uspjelidzulijano_pike wrote: ↑11/04/2022 05:19 Ja sam sa 1200 KM plate digao kredit od 600 KM.
Ozenio se, dobio svoje djece, zena nije radila. Ali ja sam dodatno radio sta sam stigao, od preprodaje stvari, konobarisanja na dnevnicu slobodnim danima, fizikanerio, popunjavao kucni budzet, prvih 5 godina braka nismo isli na more.
Nakon 5 godina, nakon sto je digla dvoje djece na noge i zena pocela raditi. Ima slicnu platu kao i ja, mozda cak i nesto bolju.
Moja plata pokriva ratu kredita, rezije i gorivo.
Njena plata hranu i ostalo.
Stan platio 80 000, vracam banci 110 000. Za ovo godina bukvalno sam na nuli jer je cijena stanova skočila.
Da sam bio podstanar i kiriju placao duplo manje, sad bi bio u minusu 42 000 KM.
Ostalo jos 3 godine kredita, Bog da me vidi. Sa 3000 kucnog budzeta, ne treba mi Njemacka.
P.S. za kraj jedna poslovica. Bez odricanja, nema sticanja.
Cijene stanova All about
Moderator: anex
- madesa
- Posts: 5570
- Joined: 26/07/2013 02:37
#8876 Re: Cijene stanova All about
- mirsek
- Posts: 12951
- Joined: 07/05/2010 15:40
#8877 Re: Cijene stanova All about
Da li jedno od vas ili oboje radite ili ste radili u drzavnoj firmi ?dzulijano_pike wrote: ↑11/04/2022 05:19 Ja sam sa 1200 KM plate digao kredit od 600 KM.
Ozenio se, dobio svoje djece, zena nije radila. Ali ja sam dodatno radio sta sam stigao, od preprodaje stvari, konobarisanja na dnevnicu slobodnim danima, fizikanerio, popunjavao kucni budzet, prvih 5 godina braka nismo isli na more.
Nakon 5 godina, nakon sto je digla dvoje djece na noge i zena pocela raditi. Ima slicnu platu kao i ja, mozda cak i nesto bolju.
Moja plata pokriva ratu kredita, rezije i gorivo.
Njena plata hranu i ostalo.
Stan platio 80 000, vracam banci 110 000. Za ovo godina bukvalno sam na nuli jer je cijena stanova skočila.
Da sam bio podstanar i kiriju placao duplo manje, sad bi bio u minusu 42 000 KM.
Ostalo jos 3 godine kredita, Bog da me vidi. Sa 3000 kucnog budzeta, ne treba mi Njemacka.
P.S. za kraj jedna poslovica. Bez odricanja, nema sticanja.
- Truba
- Posts: 93849
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#8878 Re: Cijene stanova All about
svaka čast
ko izdrži 5 godina bez mora taj je zaslužio sve da ima
ko izdrži 5 godina bez mora taj je zaslužio sve da ima
-
smjesko071
- Posts: 696
- Joined: 07/04/2014 22:48
#8879 Re: Cijene stanova All about
svaka čast!!dzulijano_pike wrote: ↑11/04/2022 05:19 Ja sam sa 1200 KM plate digao kredit od 600 KM.
Ozenio se, dobio svoje djece, zena nije radila. Ali ja sam dodatno radio sta sam stigao, od preprodaje stvari, konobarisanja na dnevnicu slobodnim danima, fizikanerio, popunjavao kucni budzet, prvih 5 godina braka nismo isli na more.
Nakon 5 godina, nakon sto je digla dvoje djece na noge i zena pocela raditi. Ima slicnu platu kao i ja, mozda cak i nesto bolju.
Moja plata pokriva ratu kredita, rezije i gorivo.
Njena plata hranu i ostalo.
Stan platio 80 000, vracam banci 110 000. Za ovo godina bukvalno sam na nuli jer je cijena stanova skočila.
Da sam bio podstanar i kiriju placao duplo manje, sad bi bio u minusu 42 000 KM.
Ostalo jos 3 godine kredita, Bog da me vidi. Sa 3000 kucnog budzeta, ne treba mi Njemacka.
P.S. za kraj jedna poslovica. Bez odricanja, nema sticanja.
-
Trappist
- Posts: 6088
- Joined: 12/09/2020 08:52
#8880 Re: Cijene stanova All about
Nakon dugo vremena procitah jedan realan post koji dolazi direktno iz glasa (tastature) "obicnog" covjeka. SVaka cast sto si podijelio ovodzulijano_pike wrote: ↑11/04/2022 05:19 Ja sam sa 1200 KM plate digao kredit od 600 KM.
Ozenio se, dobio svoje djece, zena nije radila. Ali ja sam dodatno radio sta sam stigao, od preprodaje stvari, konobarisanja na dnevnicu slobodnim danima, fizikanerio, popunjavao kucni budzet, prvih 5 godina braka nismo isli na more.
Nakon 5 godina, nakon sto je digla dvoje djece na noge i zena pocela raditi. Ima slicnu platu kao i ja, mozda cak i nesto bolju.
Moja plata pokriva ratu kredita, rezije i gorivo.
Njena plata hranu i ostalo.
Stan platio 80 000, vracam banci 110 000. Za ovo godina bukvalno sam na nuli jer je cijena stanova skočila.
Da sam bio podstanar i kiriju placao duplo manje, sad bi bio u minusu 42 000 KM.
Ostalo jos 3 godine kredita, Bog da me vidi. Sa 3000 kucnog budzeta, ne treba mi Njemacka.
P.S. za kraj jedna poslovica. Bez odricanja, nema sticanja.
-
breuer
- Posts: 7885
- Joined: 06/07/2009 15:44
#8881 Re: Cijene stanova All about
eh da je svijest naroda malo viša od površne pa da nas se više žrtvuje na taj način, al ne, te oće da mu babo sredi vozilicu, te da ga skući, a on i ako zaradi neku lovu naravno potroši je u najmanje bitne stvari i liječeći komplekse...Black swan wrote: ↑11/04/2022 10:15 svaka čast
ko izdrži 5 godina bez mora taj je zaslužio sve da ima
totalno odsustvo odgovornosti i plana za život, al i za to postoji opravdanje i može se naći na temi život sa roditeljima 30+
forumašu iznad čestitke
- _Reds_
- Posts: 9475
- Joined: 14/01/2012 20:01
- Location: Aqua S....
#8882 Re: Cijene stanova All about
Kod nas je more postalo moranje i za to se dižu krediti, neki idu i po dva puta, a kad orpđe 20.ti nemaju marku u džepu, kaže čekaj me do plate.
Ali ide ljetovanje Turska + Jadran.
Ali ide ljetovanje Turska + Jadran.
- hadzinicasa
- Posts: 13620
- Joined: 08/11/2005 16:08
- Location: u tranziciji
#8883 Re: Cijene stanova All about
to je to.dzulijano_pike wrote: ↑11/04/2022 05:19 Ja sam sa 1200 KM plate digao kredit od 600 KM.
Ozenio se, dobio svoje djece, zena nije radila. Ali ja sam dodatno radio sta sam stigao, od preprodaje stvari, konobarisanja na dnevnicu slobodnim danima, fizikanerio, popunjavao kucni budzet, prvih 5 godina braka nismo isli na more.
Nakon 5 godina, nakon sto je digla dvoje djece na noge i zena pocela raditi. Ima slicnu platu kao i ja, mozda cak i nesto bolju.
Moja plata pokriva ratu kredita, rezije i gorivo.
Njena plata hranu i ostalo.
Stan platio 80 000, vracam banci 110 000. Za ovo godina bukvalno sam na nuli jer je cijena stanova skočila.
Da sam bio podstanar i kiriju placao duplo manje, sad bi bio u minusu 42 000 KM.
Ostalo jos 3 godine kredita, Bog da me vidi. Sa 3000 kucnog budzeta, ne treba mi Njemacka.
P.S. za kraj jedna poslovica. Bez odricanja, nema sticanja.
zrtvujes trenutni ceif za buduce blagostanje.
inace nema sticanja nicega. i bez hrabrosti.
- madesa
- Posts: 5570
- Joined: 26/07/2013 02:37
#8884 Re: Cijene stanova All about
meni samo nije jasno kako neko moze dati npr 200 000 za stan na Ciglanama. To je meni definitivno najgore naselje u Sarajevu.
-
breuer
- Posts: 7885
- Joined: 06/07/2009 15:44
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
-
Karikaturist
- Posts: 5991
- Joined: 20/12/2020 10:03
#8887 Re: Cijene stanova All about
Buduce blagostanje..hadzinicasa wrote: ↑11/04/2022 10:34to je to.dzulijano_pike wrote: ↑11/04/2022 05:19 Ja sam sa 1200 KM plate digao kredit od 600 KM.
Ozenio se, dobio svoje djece, zena nije radila. Ali ja sam dodatno radio sta sam stigao, od preprodaje stvari, konobarisanja na dnevnicu slobodnim danima, fizikanerio, popunjavao kucni budzet, prvih 5 godina braka nismo isli na more.
Nakon 5 godina, nakon sto je digla dvoje djece na noge i zena pocela raditi. Ima slicnu platu kao i ja, mozda cak i nesto bolju.
Moja plata pokriva ratu kredita, rezije i gorivo.
Njena plata hranu i ostalo.
Stan platio 80 000, vracam banci 110 000. Za ovo godina bukvalno sam na nuli jer je cijena stanova skočila.
Da sam bio podstanar i kiriju placao duplo manje, sad bi bio u minusu 42 000 KM.
Ostalo jos 3 godine kredita, Bog da me vidi. Sa 3000 kucnog budzeta, ne treba mi Njemacka.
P.S. za kraj jedna poslovica. Bez odricanja, nema sticanja.
zrtvujes trenutni ceif za buduce blagostanje.
inace nema sticanja nicega. i bez hrabrosti.
Mozda ga i ne dozivis, mozda umres, mozda budes bolestan. Nisam za rasipanje, mora se u zivotu truditi i stediti ali ako ti se ide na odmor idi vala i na odmor pa makar se krpio mjesec iza toga. Prodje zivot a nesto treba i vidjeti i obici..
-
dzulijano_pike
- Posts: 88
- Joined: 16/12/2021 23:28
#8888 Re: Cijene stanova All about
Radim ja u drzavnoj firmi. Supruga radi u privatnom sektoru, nikada nije radila u drzavnoj.mirsek wrote: ↑11/04/2022 10:10Da li jedno od vas ili oboje radite ili ste radili u drzavnoj firmi ?dzulijano_pike wrote: ↑11/04/2022 05:19 Ja sam sa 1200 KM plate digao kredit od 600 KM.
Ozenio se, dobio svoje djece, zena nije radila. Ali ja sam dodatno radio sta sam stigao, od preprodaje stvari, konobarisanja na dnevnicu slobodnim danima, fizikanerio, popunjavao kucni budzet, prvih 5 godina braka nismo isli na more.
Nakon 5 godina, nakon sto je digla dvoje djece na noge i zena pocela raditi. Ima slicnu platu kao i ja, mozda cak i nesto bolju.
Moja plata pokriva ratu kredita, rezije i gorivo.
Njena plata hranu i ostalo.
Stan platio 80 000, vracam banci 110 000. Za ovo godina bukvalno sam na nuli jer je cijena stanova skočila.
Da sam bio podstanar i kiriju placao duplo manje, sad bi bio u minusu 42 000 KM.
Ostalo jos 3 godine kredita, Bog da me vidi. Sa 3000 kucnog budzeta, ne treba mi Njemacka.
P.S. za kraj jedna poslovica. Bez odricanja, nema sticanja.
Tacnije, moja primanja od 1200 KM su: plata + topli + prevoz + sto zaradim kao PEV u svom ulazu. To su neka stabilna primanja.
Sve preko toga je nestabilno i zavisi od mjeseca do mjeseca kako mi ide preprodaja nekih stvari, koliko zaradim privatno u slobodno vrijeme itd. To bude izmedju 150-300 KM.
Moram napisati da imamo malo auto od 2000 KM staro 21 godinu.
-
bjjarmbar
- Posts: 319
- Joined: 22/02/2022 12:49
#8889 Re: Cijene stanova All about
To kako je ovdje sa 3000 km bolje nego vani sa vecim primanjima je
Ti bi se u Njemackoj, po prici neko ko je vrijedan i nije mu mrsko raditi razne stvari, preporodio i lagodno zivio bez da razmisljas kad ce prvi. Ovdje je to ne moze se reci prezivljavanje, ali nije bas ni najkomforniji zivot.
Ti bi se u Njemackoj, po prici neko ko je vrijedan i nije mu mrsko raditi razne stvari, preporodio i lagodno zivio bez da razmisljas kad ce prvi. Ovdje je to ne moze se reci prezivljavanje, ali nije bas ni najkomforniji zivot.
-
daario naharis
- Posts: 1067
- Joined: 17/06/2015 19:42
#8890 Re: Cijene stanova All about
Supruga i ja imamo primanja blizu 4000, kredit od 850KM i zivimo onako
Sreca stan smo kupili mladi, ali eto jos imamo 210 rata da ga otplatimo
Sreca stan smo kupili mladi, ali eto jos imamo 210 rata da ga otplatimo
-
dzulijano_pike
- Posts: 88
- Joined: 16/12/2021 23:28
#8891 Re: Cijene stanova All about
Meni je ostalo jos 40 rata, nek vam je sa srecom 
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#8892 Re: Cijene stanova All about
Dobri ste, ja jos nisam ni kupio 
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#8893 Re: Cijene stanova All about
Ovde ispada da jedna prosječna porodica sa dvoje djece tek sa 5000 mjesečno solidno živi. 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83520
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#8894 Re: Cijene stanova All about
Ovdje se laze, pretjeruje, preuvelicava i kenja
Kao instagram samo bez slika.
Kao instagram samo bez slika.
- sime_cipol
- Posts: 23439
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#8896 Re: Cijene stanova All about
Aferimdzulijano_pike wrote: ↑11/04/2022 05:19 Ja sam sa 1200 KM plate digao kredit od 600 KM.
Ozenio se, dobio svoje djece, zena nije radila. Ali ja sam dodatno radio sta sam stigao, od preprodaje stvari, konobarisanja na dnevnicu slobodnim danima, fizikanerio, popunjavao kucni budzet, prvih 5 godina braka nismo isli na more.
Nakon 5 godina, nakon sto je digla dvoje djece na noge i zena pocela raditi. Ima slicnu platu kao i ja, mozda cak i nesto bolju.
Moja plata pokriva ratu kredita, rezije i gorivo.
Njena plata hranu i ostalo.
Stan platio 80 000, vracam banci 110 000. Za ovo godina bukvalno sam na nuli jer je cijena stanova skočila.
Da sam bio podstanar i kiriju placao duplo manje, sad bi bio u minusu 42 000 KM.
Ostalo jos 3 godine kredita, Bog da me vidi. Sa 3000 kucnog budzeta, ne treba mi Njemacka.
P.S. za kraj jedna poslovica. Bez odricanja, nema sticanja.
- mirsek
- Posts: 12951
- Joined: 07/05/2010 15:40
#8897 Re: Cijene stanova All about
To je todzulijano_pike wrote: ↑11/04/2022 20:44Radim ja u drzavnoj firmi. Supruga radi u privatnom sektoru, nikada nije radila u drzavnoj.
Tacnije, moja primanja od 1200 KM su: plata + topli + prevoz + sto zaradim kao PEV u svom ulazu. To su neka stabilna primanja.
Sve preko toga je nestabilno i zavisi od mjeseca do mjeseca kako mi ide preprodaja nekih stvari, koliko zaradim privatno u slobodno vrijeme itd. To bude izmedju 150-300 KM.
Moram napisati da imamo malo auto od 2000 KM staro 21 godinu.
Npr. ako na 1200 KM drzavne plate dizem dugorocni kredit od 600 KM mjesecno onda za taj isti dugorocni kredit od 600 KM mjesecno racunam posao u privatnom sektoru sa platom od barem 2300-2500 KM, jednostavno ne bih se usudio na takav kredit sa manjom platom u privatnom sektoru.
- mirsek
- Posts: 12951
- Joined: 07/05/2010 15:40
#8898 Re: Cijene stanova All about
2500 KM u svom stanu bez kredita ili 3000 KM u rentanom stanu. Sve ispod toga je manje ili vece odricanje za ceveroclanu porodicu u Sarajevu u gradu.citroen xm wrote: ↑11/04/2022 21:50 Ovde ispada da jedna prosječna porodica sa dvoje djece tek sa 5000 mjesečno solidno živi.![]()
Za bas bas lijep zivot, bez ikakvog odricanja porodici sa dvoje djece treba oko 4500-5000 KM. Za snobizam, preseravanje i namisljanje sve preko 6000 KM bi trebalo biti dovoljno, naravno ako se nema veci kredit ili se ne stedi znacajan iznos.
-
suspect_zero
- Posts: 28002
- Joined: 11/10/2008 21:45
#8899 Re: Cijene stanova All about
Ja kad čitam kojim ciframa se gađate onda skontam da sam ispod granice siromaštva.....znači ono za sadake udijelit'....ništa, sad nek mi vitre i zekejat daju

- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#8900 Re: Cijene stanova All about
Onda ili ne znate sa parama ili zivite zivot visokog standardadaario naharis wrote: ↑11/04/2022 21:28 Supruga i ja imamo primanja blizu 4000, kredit od 850KM i zivimo onako![]()
Sreca stan smo kupili mladi, ali eto jos imamo 210 rata da ga otplatimo![]()
