Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Da li ste za posebnu temu o računarskim konfiguracijama za igre?

da
245
44%
ne
30
5%
od*ebi Chmoljo, naporan si
282
51%
 
Total votes: 557

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52760
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#40526 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 25/03/2022 20:40
Chmoljo wrote: 25/03/2022 18:13

Fala za savjet. :kiss:

Puno sam love potrosio na BP kod Hassufa. Bar milion.

Inace, level sam 13 i vrlo brzo cu biti 14. Ima li potrebe jos levelovati?
Kako misliš, za turnir? Mislim da bi trebalo bit' u redu. Al' generalno kupi XP gdje god možeš, i ne staj dok ne udariš 20. :)
Ma kupim, zato i rjesavam sve. Rijetko izbjegavam cak i random protivnike, usicari se i tu. Sitno, al se usicari.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40527 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 25/03/2022 22:00
Tito_i_Partija wrote: 25/03/2022 20:40

Kako misliš, za turnir? Mislim da bi trebalo bit' u redu. Al' generalno kupi XP gdje god možeš, i ne staj dok ne udariš 20. :)
Ma kupim, zato i rjesavam sve. Rijetko izbjegavam cak i random protivnike, usicari se i tu. Sitno, al se usicari.
Ne znam kako je kod tebe sa full party jer ti treba više XPa, al' ja sam u svojim solo igranjima prilično brzo dobio dojam da su random protivnici manje-više gubljenje vremena. XP i monetarne nagrade su previše male za utrošeno vrijeme i napor. Ubrzo ćeš doć' u segment igre gdje će ti skill checkovi i kompletirani questovi davat' po stotine hiljada XP poena u cugu.

Tako da su random encounters nepotreban trošak vrijednog gaming vremena. Meni idu na živce toliko da reloadam svaki put kad me zaustave na mapi. :-D
User avatar
ferratilis
Posts: 8376
Joined: 25/11/2013 16:48

#40528 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Kad imas cijeli party, random encounteri se brzo zavrsavaju, pogotovo na normal tezini, a moze proci i na challenging. I ja ih rijetko preskacem (jer volim borbu u Pathfinderu) :)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52760
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#40529 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Jap. Dovoljan je jedan krug da se odradi random encounter.

Ako Ekun pogodi svih 4-5, a nok-nok dobaci do protivnika, to je to.

Cesto oustim da mi protivnik pridje, pa onda imam udarac fore.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52760
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#40530 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Eh eto, cim sinoc rijesih Ancient curse part five, dodje pozivnica od Irovettija.

Ima finih itema, ali samo za naglavu i poneki ogrtac, prsten i to. Obzirom da sam dobio Vanquisher, trgovci na ovom derneku u Pitaxu i nemaju bas toliko primamljivo oruzje.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#40532 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by NecuVise »

Zar ima vec 7 godina :run:
User avatar
pici
Posts: 46402
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#40533 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by pici »

Koja je bolja za igrati Pillars of Eternity II Deadfire ili Pathfinder Kingmaker Imperial Edition.
User avatar
ferratilis
Posts: 8376
Joined: 25/11/2013 16:48

#40534 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

pici wrote: 27/03/2022 08:24 Koja je bolja za igrati Pillars of Eternity II Deadfire ili Pathfinder Kingmaker Imperial Edition.
Pillars 2 je direktan nastavak Pillarsa 1, ako ces vec igrat PoE pocni sa kecom, a i odlican je RPG. Real time with pause borba, mracnija prica, ima dosta teksta za citanje, odlicno balansirana tezina, zanimljiv svijet (toliko zanimljiv da planiraju jos dosta igara u ovom settingu)

Pathfinder Kingmaker ima dosta kompleksniji razvoj likova, slicnija je tabletop D&Du nego PoE, izbor izmedju real time i turn based borbe, kingdom management, ogroman broj klasa, igra je dosta duza od svih ostalih cRPG-a (do 200 sati u poredjenju sa oko 100 sati za PoE), odlican UI, trenutno je u odlicnom stanju jer je dobila dosta patcheva itd.

Ne znam koja je bolja, vise zavisi sta ti vise lezi. Obje su odlicne. :D
User avatar
pici
Posts: 46402
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#40535 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by pici »

ferratilis wrote: 27/03/2022 09:34
pici wrote: 27/03/2022 08:24 Koja je bolja za igrati Pillars of Eternity II Deadfire ili Pathfinder Kingmaker Imperial Edition.
Pillars 2 je direktan nastavak Pillarsa 1, ako ces vec igrat PoE pocni sa kecom, a i odlican je RPG. Real time with pause borba, mracnija prica, ima dosta teksta za citanje, odlicno balansirana tezina, zanimljiv svijet (toliko zanimljiv da planiraju jos dosta igara u ovom settingu)

Pathfinder Kingmaker ima dosta kompleksniji razvoj likova, slicnija je tabletop D&Du nego PoE, izbor izmedju real time i turn based borbe, kingdom management, ogroman broj klasa, igra je dosta duza od svih ostalih cRPG-a (do 200 sati u poredjenju sa oko 100 sati za PoE), odlican UI, trenutno je u odlicnom stanju jer je dobila dosta patcheva itd.

Ne znam koja je bolja, vise zavisi sta ti vise lezi. Obje su odlicne. :D
:thumbup: Hvala na objasnjenju.Zanimljive su mi i jedna i druga evo skinuo sam Pathfinder Kingmaker pa cu da vidim kako mi ide a i PoE cu probati.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40536 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 26/03/2022 20:03 Eh eto, cim sinoc rijesih Ancient curse part five, dodje pozivnica od Irovettija.

Ima finih itema, ali samo za naglavu i poneki ogrtac, prsten i to. Obzirom da sam dobio Vanquisher, trgovci na ovom derneku u Pitaxu i nemaju bas toliko primamljivo oruzje.
Pa nisam ništa rek'o za oružje, nego items. Belt of Physical Perfection, Ring of Circumstance, Absolver Cloak, Metamagic Rods...ima kamara dobrih stvari, a ti imaš full party da opremiš. Mada sam pogriješio što se tiče prodavača, čitam sad da se opet pojavljuju kad dođeš u grad Pitax.

Kako si dobio Vanquisher, jesil' se pobio sa lichom il' si samo do kovčega i džalis'o? :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52760
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#40537 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 27/03/2022 15:00
Chmoljo wrote: 26/03/2022 20:03 Eh eto, cim sinoc rijesih Ancient curse part five, dodje pozivnica od Irovettija.

Ima finih itema, ali samo za naglavu i poneki ogrtac, prsten i to. Obzirom da sam dobio Vanquisher, trgovci na ovom derneku u Pitaxu i nemaju bas toliko primamljivo oruzje.
Pa nisam ništa rek'o za oružje, nego items. Belt of Physical Perfection, Ring of Circumstance, Absolver Cloak, Metamagic Rods...ima kamara dobrih stvari, a ti imaš full party da opremiš. Mada sam pogriješio što se tiče prodavača, čitam sad da se opet pojavljuju kad dođeš u grad Pitax.

Kako si dobio Vanquisher, jesil' se pobio sa lichom il' si samo do kovčega i džalis'o? :D
Potuko se. Ppbio mi je cijeli party, i nevjerovatno ali istinito, dok je to odradio ocito je iscrpio sve spellove, nankraju su ga dotukli Ekun, Okbo i Linzi.

Jos se Val dobro drzala.

Zadnju trecinu njegovog HPa bukvalno je fulao svaki hit, a njega su moji pogadjali sporadicno. Ali sasvim dovoljno da ga roknem.

Vanquisher je strasno oruzje.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40538 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 27/03/2022 17:03
Tito_i_Partija wrote: 27/03/2022 15:00

Pa nisam ništa rek'o za oružje, nego items. Belt of Physical Perfection, Ring of Circumstance, Absolver Cloak, Metamagic Rods...ima kamara dobrih stvari, a ti imaš full party da opremiš. Mada sam pogriješio što se tiče prodavača, čitam sad da se opet pojavljuju kad dođeš u grad Pitax.

Kako si dobio Vanquisher, jesil' se pobio sa lichom il' si samo do kovčega i džalis'o? :D
Potuko se. Ppbio mi je cijeli party, i nevjerovatno ali istinito, dok je to odradio ocito je iscrpio sve spellove, nankraju su ga dotukli Ekun, Okbo i Linzi.

Jos se Val dobro drzala.

Zadnju trecinu njegovog HPa bukvalno je fulao svaki hit, a njega su moji pogadjali sporadicno. Ali sasvim dovoljno da ga roknem.

Vanquisher je strasno oruzje.
Jaro, Vanquisher ti je daleko najbolje oružje u igri, koje manje-više samo od sebe rješava bitke. Jedina konkurencija je *možda* Lion's Claw Falcata, i to samo u rukama Sword Saint klase.

Čestitam, sad imaš "i win" dugme. :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52760
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#40539 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 27/03/2022 23:51
Chmoljo wrote: 27/03/2022 17:03

Potuko se. Ppbio mi je cijeli party, i nevjerovatno ali istinito, dok je to odradio ocito je iscrpio sve spellove, nankraju su ga dotukli Ekun, Okbo i Linzi.

Jos se Val dobro drzala.

Zadnju trecinu njegovog HPa bukvalno je fulao svaki hit, a njega su moji pogadjali sporadicno. Ali sasvim dovoljno da ga roknem.

Vanquisher je strasno oruzje.
Jaro, Vanquisher ti je daleko najbolje oružje u igri, koje manje-više samo od sebe rješava bitke. Jedina konkurencija je *možda* Lion's Claw Falcata, i to samo u rukama Sword Saint klase.

Čestitam, sad imaš "i win" dugme. :D
:lol:

vidim. samo se uvalim u grupu, prije toga pustim haste spell, i opleti - lijevo, desno :lol:

ali, kakav sam šok doživio, negdje sa 11 levela updatovo Octaviu na 15 jer je nisam koristio u partiju :lol: sa chain ligthningom riješila kinesku diviziju :lol: šok i nevjerica :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40540 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 28/03/2022 00:24
Tito_i_Partija wrote: 27/03/2022 23:51

Jaro, Vanquisher ti je daleko najbolje oružje u igri, koje manje-više samo od sebe rješava bitke. Jedina konkurencija je *možda* Lion's Claw Falcata, i to samo u rukama Sword Saint klase.

Čestitam, sad imaš "i win" dugme. :D
:lol:

vidim. samo se uvalim u grupu, prije toga pustim haste spell, i opleti - lijevo, desno :lol:

ali, kakav sam šok doživio, negdje sa 11 levela updatovo Octaviu na 15 jer je nisam koristio u partiju :lol: sa chain ligthningom riješila kinesku diviziju :lol: šok i nevjerica :D
Jesi li joj napuc'o Arcane Trickster levela, k'o što sam ti rek'o? Ako jesi, probaj da rokaš sa Scorching Ray i Hellfire Ray kad si u melee range sa drugim karakterom. Nećeš moć vjerovat' koji damage output je moguć. :-D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52760
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#40541 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Tito_i_Partija wrote: 28/03/2022 14:54
Chmoljo wrote: 28/03/2022 00:24

:lol:

vidim. samo se uvalim u grupu, prije toga pustim haste spell, i opleti - lijevo, desno :lol:

ali, kakav sam šok doživio, negdje sa 11 levela updatovo Octaviu na 15 jer je nisam koristio u partiju :lol: sa chain ligthningom riješila kinesku diviziju :lol: šok i nevjerica :D
Jesi li joj napuc'o Arcane Trickster levela, k'o što sam ti rek'o? Ako jesi, probaj da rokaš sa Scorching Ray i Hellfire Ray kad si u melee range sa drugim karakterom. Nećeš moć vjerovat' koji damage output je moguć. :-D
jesam. našao sam joj build i pratim ga. nevjerovatno je kolika je razlika u nekoliko levela. nisam probao Hellfire, nego samo scorching ray i chain lightning. i rezultati su odlični: 70-80 hit damage na nekoliko protivnika odmah.

probam i hellfire, izgleda da će Octavia postati neizostavni dio grupice 8-) jedino ne znam koga izbaciti jbt :D
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#40542 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Raigor Stonehoof »

jebo vas hljeb naporni, eto :D de otvorite temu alaha vam
User avatar
ferratilis
Posts: 8376
Joined: 25/11/2013 16:48

#40543 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Jesu vala dosadni. Bas razmisljam da opet instaliram Kingmaker, da im se pridruzim. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40544 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Raigora nema godinu dana, al' čim počnemo pričat' o Kingmakeru, stiže frajer za sekundu k'o japanski voz. :D

Baj de vej, ove sedmice daju Total War: Warhammer na Epicu džaba. Nisam igr'o od Total War titlova ništa još od davnih Empire i Medieval, al' obje su bile jake k'o beton.
User avatar
ferratilis
Posts: 8376
Joined: 25/11/2013 16:48

#40545 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Najniza cijena dosad
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52760
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#40546 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Raigor Stonehoof wrote: 28/03/2022 16:55 jebo vas hljeb naporni, eto :D de otvorite temu alaha vam
E jbg, taman se ponado da je tito jos nesto napiso, pa da mu, reko, odgovorim :lol:
User avatar
ferratilis
Posts: 8376
Joined: 25/11/2013 16:48

#40547 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by ferratilis »

Chmoljo wrote: 28/03/2022 22:14
Raigor Stonehoof wrote: 28/03/2022 16:55 jebo vas hljeb naporni, eto :D de otvorite temu alaha vam
E jbg, taman se ponado da je tito jos nesto napiso, pa da mu, reko, odgovorim :lol:
Koji build koristis? :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52760
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#40548 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

Melee sorcerer :mrgreen: build za Vanquisher :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#40549 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Tito_i_Partija »

Chmoljo wrote: 28/03/2022 22:14
Raigor Stonehoof wrote: 28/03/2022 16:55 jebo vas hljeb naporni, eto :D de otvorite temu alaha vam
E jbg, taman se ponado da je tito jos nesto napiso, pa da mu, reko, odgovorim :lol:
Nijedan moj komentar ne može nadmašit' Raigorovu frustraciju. :D

Zamisli jedan dan dođe kući i ugleda kako mu dijete igra Kingmaker.

Image

:lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52760
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#40550 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)

Post by Chmoljo »

:lol:

"Babi, hajd mi pokazi kako levelujem barda, da mi ne bude samo spamalica za haste i inspiration"

:mrgreen:
Post Reply