Ma kupim, zato i rjesavam sve. Rijetko izbjegavam cak i random protivnike, usicari se i tu. Sitno, al se usicari.Tito_i_Partija wrote: ↑25/03/2022 20:40Kako misliš, za turnir? Mislim da bi trebalo bit' u redu. Al' generalno kupi XP gdje god možeš, i ne staj dok ne udariš 20.![]()
Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Moderator: Benq
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52760
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#40526 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
- Tito_i_Partija
- Posts: 12409
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40527 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Ne znam kako je kod tebe sa full party jer ti treba više XPa, al' ja sam u svojim solo igranjima prilično brzo dobio dojam da su random protivnici manje-više gubljenje vremena. XP i monetarne nagrade su previše male za utrošeno vrijeme i napor. Ubrzo ćeš doć' u segment igre gdje će ti skill checkovi i kompletirani questovi davat' po stotine hiljada XP poena u cugu.Chmoljo wrote: ↑25/03/2022 22:00Ma kupim, zato i rjesavam sve. Rijetko izbjegavam cak i random protivnike, usicari se i tu. Sitno, al se usicari.Tito_i_Partija wrote: ↑25/03/2022 20:40
Kako misliš, za turnir? Mislim da bi trebalo bit' u redu. Al' generalno kupi XP gdje god možeš, i ne staj dok ne udariš 20.![]()
Tako da su random encounters nepotreban trošak vrijednog gaming vremena. Meni idu na živce toliko da reloadam svaki put kad me zaustave na mapi.
- ferratilis
- Posts: 8376
- Joined: 25/11/2013 16:48
#40528 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Kad imas cijeli party, random encounteri se brzo zavrsavaju, pogotovo na normal tezini, a moze proci i na challenging. I ja ih rijetko preskacem (jer volim borbu u Pathfinderu) 
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52760
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#40529 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Jap. Dovoljan je jedan krug da se odradi random encounter.
Ako Ekun pogodi svih 4-5, a nok-nok dobaci do protivnika, to je to.
Cesto oustim da mi protivnik pridje, pa onda imam udarac fore.
Ako Ekun pogodi svih 4-5, a nok-nok dobaci do protivnika, to je to.
Cesto oustim da mi protivnik pridje, pa onda imam udarac fore.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52760
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#40530 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Eh eto, cim sinoc rijesih Ancient curse part five, dodje pozivnica od Irovettija.
Ima finih itema, ali samo za naglavu i poneki ogrtac, prsten i to. Obzirom da sam dobio Vanquisher, trgovci na ovom derneku u Pitaxu i nemaju bas toliko primamljivo oruzje.
Ima finih itema, ali samo za naglavu i poneki ogrtac, prsten i to. Obzirom da sam dobio Vanquisher, trgovci na ovom derneku u Pitaxu i nemaju bas toliko primamljivo oruzje.
- ferratilis
- Posts: 8376
- Joined: 25/11/2013 16:48
-
NecuVise
- Posts: 2885
- Joined: 10/01/2020 20:02
#40532 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Zar ima vec 7 godina 
- pici
- Posts: 46404
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#40533 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Koja je bolja za igrati Pillars of Eternity II Deadfire ili Pathfinder Kingmaker Imperial Edition.
- ferratilis
- Posts: 8376
- Joined: 25/11/2013 16:48
#40534 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Pillars 2 je direktan nastavak Pillarsa 1, ako ces vec igrat PoE pocni sa kecom, a i odlican je RPG. Real time with pause borba, mracnija prica, ima dosta teksta za citanje, odlicno balansirana tezina, zanimljiv svijet (toliko zanimljiv da planiraju jos dosta igara u ovom settingu)
Pathfinder Kingmaker ima dosta kompleksniji razvoj likova, slicnija je tabletop D&Du nego PoE, izbor izmedju real time i turn based borbe, kingdom management, ogroman broj klasa, igra je dosta duza od svih ostalih cRPG-a (do 200 sati u poredjenju sa oko 100 sati za PoE), odlican UI, trenutno je u odlicnom stanju jer je dobila dosta patcheva itd.
Ne znam koja je bolja, vise zavisi sta ti vise lezi. Obje su odlicne.
- pici
- Posts: 46404
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#40535 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
ferratilis wrote: ↑27/03/2022 09:34Pillars 2 je direktan nastavak Pillarsa 1, ako ces vec igrat PoE pocni sa kecom, a i odlican je RPG. Real time with pause borba, mracnija prica, ima dosta teksta za citanje, odlicno balansirana tezina, zanimljiv svijet (toliko zanimljiv da planiraju jos dosta igara u ovom settingu)
Pathfinder Kingmaker ima dosta kompleksniji razvoj likova, slicnija je tabletop D&Du nego PoE, izbor izmedju real time i turn based borbe, kingdom management, ogroman broj klasa, igra je dosta duza od svih ostalih cRPG-a (do 200 sati u poredjenju sa oko 100 sati za PoE), odlican UI, trenutno je u odlicnom stanju jer je dobila dosta patcheva itd.
Ne znam koja je bolja, vise zavisi sta ti vise lezi. Obje su odlicne.![]()
- Tito_i_Partija
- Posts: 12409
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40536 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Pa nisam ništa rek'o za oružje, nego items. Belt of Physical Perfection, Ring of Circumstance, Absolver Cloak, Metamagic Rods...ima kamara dobrih stvari, a ti imaš full party da opremiš. Mada sam pogriješio što se tiče prodavača, čitam sad da se opet pojavljuju kad dođeš u grad Pitax.
Kako si dobio Vanquisher, jesil' se pobio sa lichom il' si samo do kovčega i džalis'o?
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52760
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#40537 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Potuko se. Ppbio mi je cijeli party, i nevjerovatno ali istinito, dok je to odradio ocito je iscrpio sve spellove, nankraju su ga dotukli Ekun, Okbo i Linzi.Tito_i_Partija wrote: ↑27/03/2022 15:00Pa nisam ništa rek'o za oružje, nego items. Belt of Physical Perfection, Ring of Circumstance, Absolver Cloak, Metamagic Rods...ima kamara dobrih stvari, a ti imaš full party da opremiš. Mada sam pogriješio što se tiče prodavača, čitam sad da se opet pojavljuju kad dođeš u grad Pitax.
Kako si dobio Vanquisher, jesil' se pobio sa lichom il' si samo do kovčega i džalis'o?![]()
Jos se Val dobro drzala.
Zadnju trecinu njegovog HPa bukvalno je fulao svaki hit, a njega su moji pogadjali sporadicno. Ali sasvim dovoljno da ga roknem.
Vanquisher je strasno oruzje.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12409
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40538 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Jaro, Vanquisher ti je daleko najbolje oružje u igri, koje manje-više samo od sebe rješava bitke. Jedina konkurencija je *možda* Lion's Claw Falcata, i to samo u rukama Sword Saint klase.Chmoljo wrote: ↑27/03/2022 17:03Potuko se. Ppbio mi je cijeli party, i nevjerovatno ali istinito, dok je to odradio ocito je iscrpio sve spellove, nankraju su ga dotukli Ekun, Okbo i Linzi.Tito_i_Partija wrote: ↑27/03/2022 15:00
Pa nisam ništa rek'o za oružje, nego items. Belt of Physical Perfection, Ring of Circumstance, Absolver Cloak, Metamagic Rods...ima kamara dobrih stvari, a ti imaš full party da opremiš. Mada sam pogriješio što se tiče prodavača, čitam sad da se opet pojavljuju kad dođeš u grad Pitax.
Kako si dobio Vanquisher, jesil' se pobio sa lichom il' si samo do kovčega i džalis'o?![]()
Jos se Val dobro drzala.
Zadnju trecinu njegovog HPa bukvalno je fulao svaki hit, a njega su moji pogadjali sporadicno. Ali sasvim dovoljno da ga roknem.
Vanquisher je strasno oruzje.
Čestitam, sad imaš "i win" dugme.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52760
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#40539 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Tito_i_Partija wrote: ↑27/03/2022 23:51Jaro, Vanquisher ti je daleko najbolje oružje u igri, koje manje-više samo od sebe rješava bitke. Jedina konkurencija je *možda* Lion's Claw Falcata, i to samo u rukama Sword Saint klase.Chmoljo wrote: ↑27/03/2022 17:03
Potuko se. Ppbio mi je cijeli party, i nevjerovatno ali istinito, dok je to odradio ocito je iscrpio sve spellove, nankraju su ga dotukli Ekun, Okbo i Linzi.
Jos se Val dobro drzala.
Zadnju trecinu njegovog HPa bukvalno je fulao svaki hit, a njega su moji pogadjali sporadicno. Ali sasvim dovoljno da ga roknem.
Vanquisher je strasno oruzje.
Čestitam, sad imaš "i win" dugme.![]()
vidim. samo se uvalim u grupu, prije toga pustim haste spell, i opleti - lijevo, desno
ali, kakav sam šok doživio, negdje sa 11 levela updatovo Octaviu na 15 jer je nisam koristio u partiju
- Tito_i_Partija
- Posts: 12409
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40540 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Jesi li joj napuc'o Arcane Trickster levela, k'o što sam ti rek'o? Ako jesi, probaj da rokaš sa Scorching Ray i Hellfire Ray kad si u melee range sa drugim karakterom. Nećeš moć vjerovat' koji damage output je moguć.Chmoljo wrote: ↑28/03/2022 00:24Tito_i_Partija wrote: ↑27/03/2022 23:51
Jaro, Vanquisher ti je daleko najbolje oružje u igri, koje manje-više samo od sebe rješava bitke. Jedina konkurencija je *možda* Lion's Claw Falcata, i to samo u rukama Sword Saint klase.
Čestitam, sad imaš "i win" dugme.![]()
![]()
vidim. samo se uvalim u grupu, prije toga pustim haste spell, i opleti - lijevo, desno
ali, kakav sam šok doživio, negdje sa 11 levela updatovo Octaviu na 15 jer je nisam koristio u partijusa chain ligthningom riješila kinesku diviziju
šok i nevjerica
![]()
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52760
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#40541 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
jesam. našao sam joj build i pratim ga. nevjerovatno je kolika je razlika u nekoliko levela. nisam probao Hellfire, nego samo scorching ray i chain lightning. i rezultati su odlični: 70-80 hit damage na nekoliko protivnika odmah.Tito_i_Partija wrote: ↑28/03/2022 14:54Jesi li joj napuc'o Arcane Trickster levela, k'o što sam ti rek'o? Ako jesi, probaj da rokaš sa Scorching Ray i Hellfire Ray kad si u melee range sa drugim karakterom. Nećeš moć vjerovat' koji damage output je moguć.![]()
probam i hellfire, izgleda da će Octavia postati neizostavni dio grupice
- Raigor Stonehoof
- Posts: 11384
- Joined: 15/07/2014 14:30
#40542 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
jebo vas hljeb naporni, eto
de otvorite temu alaha vam
- ferratilis
- Posts: 8376
- Joined: 25/11/2013 16:48
#40543 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Jesu vala dosadni. Bas razmisljam da opet instaliram Kingmaker, da im se pridruzim. 
- Tito_i_Partija
- Posts: 12409
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40544 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Raigora nema godinu dana, al' čim počnemo pričat' o Kingmakeru, stiže frajer za sekundu k'o japanski voz. 
Baj de vej, ove sedmice daju Total War: Warhammer na Epicu džaba. Nisam igr'o od Total War titlova ništa još od davnih Empire i Medieval, al' obje su bile jake k'o beton.
Baj de vej, ove sedmice daju Total War: Warhammer na Epicu džaba. Nisam igr'o od Total War titlova ništa još od davnih Empire i Medieval, al' obje su bile jake k'o beton.
- ferratilis
- Posts: 8376
- Joined: 25/11/2013 16:48
#40545 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Najniza cijena dosad
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52760
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#40546 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
E jbg, taman se ponado da je tito jos nesto napiso, pa da mu, reko, odgovorim
- ferratilis
- Posts: 8376
- Joined: 25/11/2013 16:48
#40547 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52760
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#40548 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
Melee sorcerer
build za Vanquisher 
- Tito_i_Partija
- Posts: 12409
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#40549 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52760
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#40550 Re: Vaše voljene PC igre (piraterija će rezultirati banom!)
"Babi, hajd mi pokazi kako levelujem barda, da mi ne bude samo spamalica za haste i inspiration"

