Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#8651 Re: Cijene stanova All about

Post by crveni_makovi »

Osim iskustva s nekom kuhinjom koja nije imala prozor nikada nigdje nisam rado koristila napu. Kad steknem uslove da renoviram kuhinju i trpezariju, planiram pokušati cijeli radni dio kuhinje pomjeriti ispod prozora. Napu nikad više nemam namjeru kupiti. Ne volim ni buku, ne želim je u prostoru, ne želim ni trošiti struju na to bez obzira koliko mala potrošnja mogla biti.
betametazon
Posts: 1965
Joined: 22/06/2011 23:56

#8652 Re: Cijene stanova All about

Post by betametazon »

madesa wrote: 24/02/2022 07:55
suspect_zero wrote: 24/02/2022 00:23

Ovome cijena nije loša, i unutrašnjost djeluje pristojno...jedino malo lokacija i "komšiluk" zezaju :oops: :mrgreen: ....joj, nikad mi neće biti jasno što se stavlja onaj malac što piški na vrata wc/kupatila....jbt., pa ako ti neko dođe jeli problem pokazati koja su vrata :oops:
meni je stan lijep bas :D . Realno nije daleko ni grad. Pa bolje ovdjee uzeti ovoliki stan i bas fino opremljen i cijena top nego na alipasinom
Stan je top, jeftin. Samo je potrebno psihloski se setovati da ces vozariti (mada u sa gdje god si moras vozariti)...ali npr na ovu stranu preko Vraca mozes brzo biti u Sa, kad nema guzve...
User avatar
azurna_obala
Posts: 5880
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#8653 Re: Cijene stanova All about

Post by azurna_obala »

Živjeti u ulici najvećeg četnika, ne znam čiji to želudac može svariti.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#8654 Re: Cijene stanova All about

Post by crveni_makovi »

betametazon wrote: 24/02/2022 11:03

Stan je top, jeftin. Samo je potrebno psihloski se setovati da ces vozariti (mada u sa gdje god si moras vozariti)...ali npr na ovu stranu preko Vraca mozes brzo biti u Sa, kad nema guzve...
I ne moras vala. Ima bruka ljudi koji skoro u svim vremenskim uslovima jednostavno idu pjeske do posla. Prosjecan covjek kojem je zao sto sjedi po 8 sati dnevno, ako moze os drugih obaveza, rado ce priustiti vrijeme za setnju i po pola sata u jednom pravcu. Ja sam to godinama radila. To je posebno jednostavno ako se ide po ravnom mada sam se ja tako ponasala i kad sam zivjela na Bjelavama a isla svaki dan do M.Dvora.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#8655 Re: Cijene stanova All about

Post by hadzinicasa »

crveni_makovi wrote: 24/02/2022 10:47 Osim iskustva s nekom kuhinjom koja nije imala prozor nikada nigdje nisam rado koristila napu. Kad steknem uslove da renoviram kuhinju i trpezariju, planiram pokušati cijeli radni dio kuhinje pomjeriti ispod prozora. Napu nikad više nemam namjeru kupiti. Ne volim ni buku, ne želim je u prostoru, ne želim ni trošiti struju na to bez obzira koliko mala potrošnja mogla biti.
Ja sam sebi napravila plocu za kuhanje ispod prozora, mijesam jelo, a pogled bludi :) imam i napu jer sam uzela plocu s ugradjenom napom. Ovu i odlicna je

Image

Image

Ima za sve rjesenje.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#8656 Re: Cijene stanova All about

Post by crveni_makovi »

hadzinicasa wrote: 24/02/2022 11:12 Ja sam sebi napravila plocu za kuhanje ispod prozora, mijesam jelo, a pogled bludi :) imam i napu jer sam uzela plocu s ugradjenom napom. Ovu i odlicna je

Ima za sve rjesenje.
Ova tvoja tehnološka rješenja su daleko iznad mojih trenutnih ideja na šta bih trošila novac a da izgleda lijepo, stvarno izgleda lijepo i djeluje kao super rješenje. Mene sad intenzivno mentalno troši spoznaja o kratkoći života i kao u ratu kad smo puno toga izgubili preko noći, ponovo sam se vratila na neki čudan osjećaj da ne treba mnogo da se zamaram materijalnim. Nadam se da ću vremenom naći neku ravnotežu.
Više me zanima ovaj zatamnjeni dio, i ako uspijem neku policu ispod prozora za začinsko bilje i mnogo mogućnosti bacanja pogleda u daljinu.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#8657 Re: Cijene stanova All about

Post by hadzinicasa »

crveni_makovi wrote: 24/02/2022 11:48
hadzinicasa wrote: 24/02/2022 11:12 Ja sam sebi napravila plocu za kuhanje ispod prozora, mijesam jelo, a pogled bludi :) imam i napu jer sam uzela plocu s ugradjenom napom. Ovu i odlicna je

Ima za sve rjesenje.
Ova tvoja tehnološka rješenja su daleko iznad mojih trenutnih ideja na šta bih trošila novac a da izgleda lijepo, stvarno izgleda lijepo i djeluje kao super rješenje. Mene sad intenzivno mentalno troši spoznaja o kratkoći života i kao u ratu kad smo puno toga izgubili preko noći, ponovo sam se vratila na neki čudan osjećaj da ne treba mnogo da se zamaram materijalnim. Nadam se da ću vremenom naći neku ravnotežu.
Više me zanima ovaj zatamnjeni dio, i ako uspijem neku policu ispod prozora za začinsko bilje i mnogo mogućnosti bacanja pogleda u daljinu.
vidi, moje razmisljanje je slicno osim sto meni matrijalno sluzi da bi mi olaksalo zivot i omogucilo da uzivam u onome sto volim da radim (gledanje na park pod prozorom), odnosno ukloni ono sto ne volim (mirise) tako da samosebi nije svrha i cilj, vec sredstvo. a ako ima pametnih rjesenja - a ima, zasto ih ne iskoristiti.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#8658 Re: Cijene stanova All about

Post by crveni_makovi »

Ima to smisla ali moram skontati šta će mi biti prioriteti u smislu troškova-hoće li biti više skuplje tehnologije ili više sredstava utrošenih za nešto drugo.
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1369
Joined: 27/10/2021 22:23

#8659 Re: Cijene stanova All about

Post by ljubicasti limun »

Hey, dragi ljudi.

Jel ima neki pravnik koji ima iskustva sa kupoprodajom stanova, da mi da savjet tj. objasni situaciju, konkretno u vezi ponasanja banke? Moze i putem pp.

Pliz.
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#8660 Re: Cijene stanova All about

Post by xamp »

ljubicasti limun wrote: 24/02/2022 18:48 Hey, dragi ljudi.

Jel ima neki pravnik koji ima iskustva sa kupoprodajom stanova, da mi da savjet tj. objasni situaciju, konkretno u vezi ponasanja banke? Moze i putem pp.

Pliz.
Pozdrav, forum upravo sluzi kako bi i drugi ljudi znali za problem jer su se susretali ili se mogu susresti sa istim, pa da znaju kako da rijese problem. Za sve ostale stvari i pravna pitanja, obrati se prvom slobodnom advokatu :)
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#8661 Re: Cijene stanova All about

Post by gidra »

azurna_obala wrote: 23/02/2022 22:26
:shock:

Ko ima pare za ovo???

Da ima još jednu sobu, na ovoliko kvadrata, možda bih i maštala da kupim :idea:
Sve prevara do prevare, te Centar, te Golf tereni, a neće da navede ime naselja, čuj "iznad Pionirske doline", to naselje ima svoje ime, Kromolj sa istoimenom ulicom.
Ne vrijedi Kromolj, a pogotovo ova zgrada tih para, čuj 3200 KM. Mada ima fine novogradnje na Kromolju.
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1369
Joined: 27/10/2021 22:23

#8662 Re: Cijene stanova All about

Post by ljubicasti limun »

xamp wrote: 25/02/2022 07:51
ljubicasti limun wrote: 24/02/2022 18:48 Hey, dragi ljudi.

Jel ima neki pravnik koji ima iskustva sa kupoprodajom stanova, da mi da savjet tj. objasni situaciju, konkretno u vezi ponasanja banke? Moze i putem pp.

Pliz.
Pozdrav, forum upravo sluzi kako bi i drugi ljudi znali za problem jer su se susretali ili se mogu susresti sa istim, pa da znaju kako da rijese problem. Za sve ostale stvari i pravna pitanja, obrati se prvom slobodnom advokatu :)
Hvala na nicim izazvanom cinizmu, ali vec sam dobila pravni savjet.
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#8663 Re: Cijene stanova All about

Post by xamp »

ljubicasti limun wrote: 25/02/2022 08:12
xamp wrote: 25/02/2022 07:51 Pozdrav, forum upravo sluzi kako bi i drugi ljudi znali za problem jer su se susretali ili se mogu susresti sa istim, pa da znaju kako da rijese problem. Za sve ostale stvari i pravna pitanja, obrati se prvom slobodnom advokatu :)
Hvala na nicim izazvanom cinizmu, ali vec sam dobila pravni savjet.
Nije cinizam, ali bi i mi voljeli da cujemo problem i rjesenje. Mozda mi brat ili sestra sutra moze imati isti problem pa da vidim kako se rjesava.
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1369
Joined: 27/10/2021 22:23

#8664 Re: Cijene stanova All about

Post by ljubicasti limun »

xamp wrote: 25/02/2022 08:36
ljubicasti limun wrote: 25/02/2022 08:12

Hvala na nicim izazvanom cinizmu, ali vec sam dobila pravni savjet.
Nije cinizam, ali bi i mi voljeli da cujemo problem i rjesenje. Mozda mi brat ili sestra sutra moze imati isti problem pa da vidim kako se rjesava.
...
Last edited by ljubicasti limun on 25/02/2022 10:04, edited 1 time in total.
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1369
Joined: 27/10/2021 22:23

#8665 Re: Cijene stanova All about

Post by ljubicasti limun »

xamp wrote: 25/02/2022 08:36
ljubicasti limun wrote: 25/02/2022 08:12

Hvala na nicim izazvanom cinizmu, ali vec sam dobila pravni savjet.
Nije cinizam, ali bi i mi voljeli da cujemo problem i rjesenje. Mozda mi brat ili sestra sutra moze imati isti problem pa da vidim kako se rjesava.
Ali znas sta, mozda si i u pravu. Pa cu kad stignem napisati na temi Hipotekarni kredit.
zurik
Posts: 24
Joined: 20/02/2022 13:59

#8666 Re: Cijene stanova All about

Post by zurik »

raja, ima li neko da dodatno prokomentarise ove stanove, neka iskustva, misljenja o lokaciji...

1. https://www.olx.ba/artikal/47015198/pro ... tan-otoka/
- cini se lijepo sredjen stan, vidio sam nekoliko ranije na isti fazon koje Prostor prodaje
- nezgodno je sto je prvi sprat i starija zgrada, ne znam kako je u pitanju ove lokacije

2. https://www.olx.ba/artikal/46954945/sig ... rg-heroja/
- puno para :-D , mozda bi se mogla cijena i spustiti

3. https://www.olx.ba/artikal/46959403/sta ... -sarajevo/
4. https://www.olx.ba/artikal/46866167/dvo ... toka-46m2/
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83557
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8667 Re: Cijene stanova All about

Post by _BataZiv_0809 »

NediM17 wrote: 22/02/2022 13:33 Ti si otišla koliko prekjuče, al' samo fizički. Visiš na ovom forumu, dijeliš razne savjete ljudima ovdje sa druge strane Atlantika, očito slabo integrisana u novoj sredini. Jbt. odete tamo, a u glavi ste još ovdje. :bih:
Ali fakat.

I to svaku temu sjebe i odvede diskusiju u totalno efemerne rukavce.

Doduse nije jedina.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3981
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#8668 Re: Cijene stanova All about

Post by RtrnOfSalisbury »

...jel se na pripadajuca parkirna mjesta mora stavit naoruzana straza il je to uracunato u cijenu? one trcivode nekako najpovoljnije, racuna se u sarajvo a nema guzve i cist zrak :D
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#8669 Re: Cijene stanova All about

Post by bilic »

zurik wrote: 01/03/2022 14:14 raja, ima li neko da dodatno prokomentarise ove stanove, neka iskustva, misljenja o lokaciji...

1. https://www.olx.ba/artikal/47015198/pro ... tan-otoka/
- cini se lijepo sredjen stan, vidio sam nekoliko ranije na isti fazon koje Prostor prodaje
- nezgodno je sto je prvi sprat i starija zgrada, ne znam kako je u pitanju ove lokacije

2. https://www.olx.ba/artikal/46954945/sig ... rg-heroja/
- puno para :-D , mozda bi se mogla cijena i spustiti

3. https://www.olx.ba/artikal/46959403/sta ... -sarajevo/
4. https://www.olx.ba/artikal/46866167/dvo ... toka-46m2/
Ti novi stanovi u Bulevaru
Pogled zloo.
Stan na Trgu Heroja neboder '''
To izbjegavaj
.
.
3 stan je preko puta Lorisa prema Željinom.
Mislim da je ok
Još cijene skinut i to je tooo
zurik
Posts: 24
Joined: 20/02/2022 13:59

#8670 Re: Cijene stanova All about

Post by zurik »

bilic wrote: 01/03/2022 16:01
zurik wrote: 01/03/2022 14:14 raja, ima li neko da dodatno prokomentarise ove stanove, neka iskustva, misljenja o lokaciji...

1. https://www.olx.ba/artikal/47015198/pro ... tan-otoka/
- cini se lijepo sredjen stan, vidio sam nekoliko ranije na isti fazon koje Prostor prodaje
- nezgodno je sto je prvi sprat i starija zgrada, ne znam kako je u pitanju ove lokacije

2. https://www.olx.ba/artikal/46954945/sig ... rg-heroja/
- puno para :-D , mozda bi se mogla cijena i spustiti

3. https://www.olx.ba/artikal/46959403/sta ... -sarajevo/
4. https://www.olx.ba/artikal/46866167/dvo ... toka-46m2/
Ti novi stanovi u Bulevaru
Pogled zloo.
Stan na Trgu Heroja neboder '''
To izbjegavaj
.
.
3 stan je preko puta Lorisa prema Željinom.
Mislim da je ok
Još cijene skinut i to je tooo
Ne znam na koji mislis, ali nijedan od ovih nije u Bulevaru. Pretpostavljam da mislis na ovaj prvi jer nije dobro lokacija postavljena na OLX-u, ali u pitanju je Gradacacka ulica, mislim da je prva zgrada do O.S. Osman Nakas.
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#8671 Re: Cijene stanova All about

Post by bilic »

zurik wrote: 01/03/2022 16:15
bilic wrote: 01/03/2022 16:01
Ti novi stanovi u Bulevaru
Pogled zloo.
Stan na Trgu Heroja neboder '''
To izbjegavaj
.
.
3 stan je preko puta Lorisa prema Željinom.
Mislim da je ok
Još cijene skinut i to je tooo
Ne znam na koji mislis, ali nijedan od ovih nije u Bulevaru. Pretpostavljam da mislis na ovaj prvi jer nije dobro lokacija postavljena na OLX-u, ali u pitanju je Gradacacka ulica, mislim da je prva zgrada do O.S. Osman Nakas.
Na brzinu sam gledao. U pravu si .
Prvi je stara Otoka ....
A ovaj zadnji je uz pijacu Otoka i oni če tu još zgrada nabiti..
User avatar
Haris.ba
Posts: 35325
Joined: 08/09/2005 20:08

#8672 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

bilic wrote: 01/03/2022 16:01 Stan na Trgu Heroja neboder '''
To izbjegavaj
A sto ovo?
bilic wrote: 01/03/2022 16:28

Na brzinu sam gledao. U pravu si .
Prvi je stara Otoka ....
A ovaj zadnji je uz pijacu Otoka i oni če tu još zgrada nabiti..
Gotov si.
betametazon
Posts: 1965
Joined: 22/06/2011 23:56

#8673 Re: Cijene stanova All about

Post by betametazon »

Sve mogu shvatit ali kad prodaje stan za 150, 160, 170... hiljada i napise prodaje se sa svim stvarima osim TV-a automacki mi treba lavor da povratim....pa kebem ti zivot, 170 hiljada uzimas i nosis tv od koliko ....700, 1000 KM????

Primjer ispod

https://www.olx.ba/r/33612341/47265
NediM17
Posts: 26454
Joined: 05/11/2009 11:49

#8674 Re: Cijene stanova All about

Post by NediM17 »

Emotivno vezan za TV. :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 35325
Joined: 08/09/2005 20:08

#8675 Re: Cijene stanova All about

Post by Haris.ba »

NediM17 wrote: 05/03/2022 12:00 Emotivno vezan za TV. :D
Mozda je od punice.

Helem, haj nekako i tv, ali dok organizira snijeti frizider sa 5.sprata bez lifta i prevoz...
Post Reply