Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Username69
- Posts: 48
- Joined: 25/01/2022 06:17
#39926 Re: Zamjena grijaca u Sarajevu
Pita covjek za zamjenu grijaca a ti mu psujes mater
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#39927 Re: Zamjena grijaca u Sarajevu
Odvuci nekom majstoru u blizini tebe, kod kojeg vidiš da ima pofino auta koje čekaju popravku.. Nije to neka nauka zamjenuti grijač, ako imaš nekog sitnog znanja i alata, možeš zamjenuti sam uz pomoc youtube
- vjeshalica
- Posts: 20768
- Joined: 31/03/2019 14:56
#39928 Re: Zamjena grijaca u Sarajevu
Kad slomi onda vriska
Mozda ima covjek nesto specificno ili se mora obratiti paznja na neki detalj.
A svaki pedantan i razborit majstor moze promjeniti grijac.
Mozda ima covjek nesto specificno ili se mora obratiti paznja na neki detalj.
A svaki pedantan i razborit majstor moze promjeniti grijac.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39558
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#39929 Re: Zamjena grijaca u Sarajevu
tesko da ce se slomiti na 2.0 ,nisu dizajna kao na francuzima i mercedesima ...
-
funeral blues
- Posts: 1839
- Joined: 08/02/2011 11:15
#39930 Re: Pitamo Mehanicare ?
Fiat stilo jtd
Nakon sto ga popljujete,pitanje: ponekad pri kocenju i stisnutim kvacilom skoci broj obraja..efekat slican kao da si ubacio u nizu brzinu bez da si prilagodio brzinu. Sta je reci?
- drug_profi
- Posts: 65427
- Joined: 16/07/2012 16:00
#39931 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da ne vozis u kundurama pa malo dohvatis i pedalu gasa kad pritisnes kocnicu?funeral blues wrote: ↑05/02/2022 23:48 Fiat stilo jtdNakon sto ga popljujete,pitanje: ponekad pri kocenju i stisnutim kvacilom skoci broj obraja..efekat slican kao da si ubacio u nizu brzinu bez da si prilagodio brzinu. Sta je reci?
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#39932 Re: Pitamo Mehanicare ?
provjeri servofuneral blues wrote: ↑05/02/2022 23:48 Fiat stilo jtdNakon sto ga popljujete,pitanje: ponekad pri kocenju i stisnutim kvacilom skoci broj obraja..efekat slican kao da si ubacio u nizu brzinu bez da si prilagodio brzinu. Sta je reci?
-
funeral blues
- Posts: 1839
- Joined: 08/02/2011 11:15
#39933 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kandidiras za sami vrhdrug_profi wrote: ↑06/02/2022 01:54Da ne vozis u kundurama pa malo dohvatis i pedalu gasa kad pritisnes kocnicu?funeral blues wrote: ↑05/02/2022 23:48 Fiat stilo jtdNakon sto ga popljujete,pitanje: ponekad pri kocenju i stisnutim kvacilom skoci broj obraja..efekat slican kao da si ubacio u nizu brzinu bez da si prilagodio brzinu. Sta je reci?
![]()
-
funeral blues
- Posts: 1839
- Joined: 08/02/2011 11:15
#39934 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisam primijetio nista neobicno. Jedino ostaje da vidim da li ce dijagnostika nesto pokazati.oruzana_pobuna wrote: ↑06/02/2022 08:10provjeri servofuneral blues wrote: ↑05/02/2022 23:48 Fiat stilo jtdNakon sto ga popljujete,pitanje: ponekad pri kocenju i stisnutim kvacilom skoci broj obraja..efekat slican kao da si ubacio u nizu brzinu bez da si prilagodio brzinu. Sta je reci?
- hopi
- Posts: 7259
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#39935 Re: Pitamo Mehanicare ?
da sam sebe kvoatam, zaboravio napisati šta je bilohopi wrote: ↑29/12/2021 20:31 čudan problem
Auto nije htio upaliti, prekleman, otišli do majstora, on uzeo taj akumulator, ostavio ga da se puni preko noći, ujutro ubačen u auto opet neće da upali.
Provjeren alternator on je ok.
Akum. je još pod garancijom, pravac vesprom, e ne mogu oni uzeti u reklamaciju akumulator moraju ga prvo testirati. Poslije 5 dana zovu, provjerili su akumulator i u redu je, ne mogu dati novi. Ja im kažem da taj neispravni ja više neću stavljati u auto, i još traže 10KM za punjenje i testiranje.
Šta uraditi? je li može biti neki drugi problem tj da nije niti akumulator niti alternator. Btw ništa od potrošača nije ostalo upaljeno tu noć tj jutro kada nije htio upaliti.
Ne da mi se opet gubiti vrijeme vraćajući akumulator, pa sada da se opet vozi neko vrijeme s tim akumulatorom pa da opet crkne.
A i nije baš da je do kupovine novog ako je ovaj stari ok.
uglavnom akumulator je preuzet iz vesproma, sa tvrdnjom da je 100 posto ispravan, napunjen i da ga ne mogu uzeti kao neispravan.
ubačen u auto, vožen čitavih 7 dana i samo 7 jutro nije htio upaliti (auto još pored toga garažiran).
u međuvremenu, dok je aku bio na servisu, vožen je s nekim posuđenim akumulatorom i sve je uredu bilo.
sve u svemu bezze, ispušili foru, kupi novi akumulator na kraju i eto.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39558
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#39937 Re: Pitamo Mehanicare ?
ako imas 150 maraka da bacis - mozes vala i meni kad si tako nagodan 
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#39938 Re: Pitamo Mehanicare ?
Odlična ideja
@hopi koji je akumulator u pitanju?
-
NecuVise
- Posts: 2885
- Joined: 10/01/2020 20:02
#39939 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vozim maloprije ja i jos tri odrasle osobe na planinu sa grijanjem na 20° na auto, vozim drugom na 3000 pa prebacim u treću na 2000 pa u krivinama nazad i tako naizmjenično kad mi odjednom izbaci da je temperatura motora previsoka. Ja na kazaljku kad fakat zakucala kazaljka vode na max a i od ulja se digla ali ne na max. Stanem odmah, temperatura i puhanje ventilacije na max i spade brzo temperatura. Nastavim dalje i vidim opet krenula rasti, opet temperatura na max i smiri se. Kad smo stigli na odredište temperatura je bila ono na sredini kako i treba, izađem i pogledam ventilator vidim ne okreće se ali ne znam je li se standardno i okreće na radnoj temperaturi. Nažalost nisam provjerio kad je baš bila skočila. Kasnije nisam imao problema. Motor 2.0 hdi 100kw.
Je li ovo normalno i ako nije do čega može biti?
Je li ovo normalno i ako nije do čega može biti?
Last edited by NecuVise on 06/02/2022 16:08, edited 1 time in total.
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#39940 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moguce da ti termostat ne otvara
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#39941 Re: Pitamo Mehanicare ?
prodaj ti ta kola 
- hopi
- Posts: 7259
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#39942 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma piše silver nešto, ne sjećam se više
ma razumijem ja i vesprom, testirali akumulator njima ok, mi ga ubacili u auto riknuo
jbg lupam možda se akumulator ne puni dobro preko alternatora tj dok je u autu, izvade ga, stave na punjač njihov tu se ok napuni.
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#39943 Re: Pitamo Mehanicare ?
To je taj jebeni HDI, sve lafo ispravno, ha ga zesce potjeras uzbrdo ode temperatura u nebesa, u gradskim guzvama isto, ides li nizbrdo spadne na 70.
-
NecuVise
- Posts: 2885
- Joined: 10/01/2020 20:02
#39944 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala, provjerit ću to.
Ne bježim ni od toga, konzerva ko konzerva svako pa i ovo.
Nije mi se ovo do sada dešavalo, a nije mi ni padala temperatura. Išao sam i prošle sedmice na planinu i sve je bilo ok.
- Laplace
- Posts: 14696
- Joined: 19/11/2012 18:37
#39945 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene je bilo slično na Fiesti, termostat. Naprosto odjednom otkazao. Krenuo iz Gračanice za Sarajevo, ljeto, temperatura zraka 15.000.000 K i usred špice termostat odlučio da ide u penziju. Jedva sam uspio da se izvučem iz špice i uhvatim par stotina metara pravca. Čim sam zamijenio termostat sve OK.
Do nekoliko godina kasnije, kad mi je termostat ostao otvoren - pogađaš: zimi, na -273°C, noću. Na šoferšajbi se nahvatao glečer, unutar auta ledeno doba.
-
NecuVise
- Posts: 2885
- Joined: 10/01/2020 20:02
#39946 Re: Pitamo Mehanicare ?
Laplace wrote: ↑06/02/2022 19:47 Kod mene je bilo slično na Fiesti, termostat. Naprosto odjednom otkazao. Krenuo iz Gračanice za Sarajevo, ljeto, temperatura zraka 15.000.000 K i usred špice termostat odlučio da ide u penziju. Jedva sam uspio da se izvučem iz špice i uhvatim par stotina metara pravca. Čim sam zamijenio termostat sve OK.
Do nekoliko godina kasnije, kad mi je termostat ostao otvoren - pogađaš: zimi, na -273°C, noću. Na šoferšajbi se nahvatao glečer, unutar auta ledeno doba.
-
Qwerty1234
- Posts: 1277
- Joined: 27/05/2021 09:57
#39947 Re: Pitamo Mehanicare ?
Danas vecina termostata ostane otvorena kad se pokvari
Sumnjam da je to.
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#39948 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma HDI je to, sve uredno a qrcu ne valja. 
-
NecuVise
- Posts: 2885
- Joined: 10/01/2020 20:02
#39949 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa dobro, šta onda drugo može biti a da nije nekonstruktivan komentar kao ovaj od NedimaQwerty1234 wrote: ↑06/02/2022 20:10 Danas vecina termostata ostane otvorena kad se pokvariSumnjam da je to.
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#39950 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vjeruj mi da ti je moj komentar najkonstruktivniji. Govorim ti iz iskustva, 306 2.0 66 kW, 307 sa istim motorom, 607 sa 2.2 HDI.
Novi auti, u garanciji, potjeras uzbrdo ode temp. u pm. Ovaj 607 je imao automatsku klimu, ljeto, pakao, iz Mostara za Sarajevo, uz Bradinu hop ugasi se. Slepa, ovlasteni servis, auto normalno upali, kazu sve uredno, rekose ugasio se da zastiti motor od havarije.
Ovaj 306 kad su radili obalu, ljeto, guzva, stani kreni, klima radi, vidim penje se temp.
Gasi klimu, prebaci na grijanje, ventilator na max. da spusti temp.
Otvori prozore, sauna unutra, u ovlastenom kazu sve uredno.
Zimi nizbrdo padne na 60-70 stepeni.
Ne znam koliko dugo imas taj auto ali uprati malo pa ces se i sam uvjeriti.
Novi auti, u garanciji, potjeras uzbrdo ode temp. u pm. Ovaj 607 je imao automatsku klimu, ljeto, pakao, iz Mostara za Sarajevo, uz Bradinu hop ugasi se. Slepa, ovlasteni servis, auto normalno upali, kazu sve uredno, rekose ugasio se da zastiti motor od havarije.
Ovaj 306 kad su radili obalu, ljeto, guzva, stani kreni, klima radi, vidim penje se temp.
Gasi klimu, prebaci na grijanje, ventilator na max. da spusti temp.
Otvori prozore, sauna unutra, u ovlastenom kazu sve uredno.
Zimi nizbrdo padne na 60-70 stepeni.
Ne znam koliko dugo imas taj auto ali uprati malo pa ces se i sam uvjeriti.
