Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#39076 Re: Pitamo Mehanicare ?
normalno da je naprednije
niko ne prica o tome
ja samo kazem da se moze i na starija auto to isto uraditi i ne moras kinesko kupovati ima nesto i njemacko americko i sl samo sto je skuplje
jbg ti navikao placati kineza pa mislis da svi kupuju kineske djidje za sve
niko ne prica o tome
ja samo kazem da se moze i na starija auto to isto uraditi i ne moras kinesko kupovati ima nesto i njemacko americko i sl samo sto je skuplje
jbg ti navikao placati kineza pa mislis da svi kupuju kineske djidje za sve
- kabal1337
- Posts: 13447
- Joined: 11/02/2012 21:08
#39077 Re: Pitamo Mehanicare ?
prizeljkujete nesto sto nece biti povoljno za korisnike. A to je problem right to repair.
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#39078 Re: Pitamo Mehanicare ?
to je problem sa elektricnim sa ovim sto ja imam right to repair nema problema jer nisam spojen nigdje sa nekim centrom koji mi nadgleda je li se nesto pokvarilo i sl
-
AtillaS
- Posts: 2140
- Joined: 27/08/2021 18:55
#39079 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma jasno da je ovo "premium" usluga, uz nova i skupa auta, odnosno za bogatu gospodu. Neće to raditi kupac takvog polovnjaka za 10 ili 20 godina.
Ne znam jel se tebi dešava kad okreneš volan da auto vuče u stranu? Strava prava. Karabaja.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#39081 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vidiš, ja nemam taj problem. Ja kad odem na zamjenu zamajca, ne zamijene mi to. Valjda to tako treba 
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#39082 Re: Pitamo Mehanicare ?
mozda ti je siri popravljalablack_adrian wrote: ↑29/12/2021 17:44 Vidiš, ja nemam taj problem. Ja kad odem na zamjenu zamajca, ne zamijene mi to. Valjda to tako treba![]()
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
- kabal1337
- Posts: 13447
- Joined: 11/02/2012 21:08
#39084 Re: Pitamo Mehanicare ?
To nije samo za gospodu. To polahko postaje realnost a to se moze vidjeti putem zamjene elektronskih dijelova na autu. Gdje neke stvari ne mozes uraditi bez pristupa serverima od fabrike. Sve dok ne zavrnu pipu.
ovo se desava i sa mobitelima, kada je tipa displej povezan za tvoj specificni mobitel. Ovo fura Samsung, Apple pa i mnogi proizvodjaci automobila.
- Optimist
- Posts: 15528
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
-
noviclan
- Posts: 15018
- Joined: 31/10/2013 06:48
#39086 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kazu da je stari lauda bio dobar a mladi se prokurcio
- kabal1337
- Posts: 13447
- Joined: 11/02/2012 21:08
#39087 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sto ne Skoro, sve na jednom mjestu, ili avanti, ili unitrade. Mozda bude unitrade ubrzo imao akciju za veliki servis.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83486
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
- Laplace
- Posts: 14696
- Joined: 19/11/2012 18:37
#39089 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ili Google Remote Desktop (oba sam koristio), preko kog sam jednom zezao kolegicu (ja iz Sarajeva, ona otvori prozor ja ga zatvorimartur morgan wrote: ↑29/12/2021 14:08 Za spajanje preko interneta udaljenih računara, laptopa, tableta, mobitela i slično koristi se program Team Viewer
Na istom principu je spajanje i sa autom jer sva novija auta imaju svoj " računar "-ECU odnosno softver i mogućnost pristupa internetu. Nije još to unapredovalo kod većine kao kod računara i sl, ali tako će biti.
- Laplace
- Posts: 14696
- Joined: 19/11/2012 18:37
#39090 Re: Pitamo Mehanicare ?
Šta fali kineskim džidžama? Kod mene je kineski mobitel i ništa mu ne fali. Štaviše, ima i (par desetina bagova) viška.AtillaS wrote: ↑29/12/2021 14:27 Kod električnih auta je to naprednije, kompjuterski se mogu praviti korekcije i rješavati brojni problemi, ili se detektovati kvar određenog modula pa ti isti servis po želji šalje originalni zamjenski. I radi se o integrisanom sistemu, ne trebaju ti nikakvi kineski adapteri.
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#39091 Re: Pitamo Mehanicare ?
neamju ti programi veze sa konekcijom auta i mobitela npr da "upravljas" njimeLaplace wrote: ↑29/12/2021 19:42Ili Google Remote Desktop (oba sam koristio), preko kog sam jednom zezao kolegicu (ja iz Sarajeva, ona otvori prozor ja ga zatvorimartur morgan wrote: ↑29/12/2021 14:08 Za spajanje preko interneta udaljenih računara, laptopa, tableta, mobitela i slično koristi se program Team Viewer
Na istom principu je spajanje i sa autom jer sva novija auta imaju svoj " računar "-ECU odnosno softver i mogućnost pristupa internetu. Nije još to unapredovalo kod većine kao kod računara i sl, ali tako će biti., mislila je da je pokupila virus).
- Laplace
- Posts: 14696
- Joined: 19/11/2012 18:37
#39092 Re: Pitamo Mehanicare ?
- Laplace
- Posts: 14696
- Joined: 19/11/2012 18:37
#39093 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
moee
- Posts: 3133
- Joined: 07/06/2011 10:44
#39094 Re: Pitamo Mehanicare ?
- hopi
- Posts: 7259
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#39095 Re: Pitamo Mehanicare ?
čudan problem
Auto nije htio upaliti, prekleman, otišli do majstora, on uzeo taj akumulator, ostavio ga da se puni preko noći, ujutro ubačen u auto opet neće da upali.
Provjeren alternator on je ok.
Akum. je još pod garancijom, pravac vesprom, e ne mogu oni uzeti u reklamaciju akumulator moraju ga prvo testirati. Poslije 5 dana zovu, provjerili su akumulator i u redu je, ne mogu dati novi. Ja im kažem da taj neispravni ja više neću stavljati u auto, i još traže 10KM za punjenje i testiranje.
Šta uraditi? je li može biti neki drugi problem tj da nije niti akumulator niti alternator. Btw ništa od potrošača nije ostalo upaljeno tu noć tj jutro kada nije htio upaliti.
Ne da mi se opet gubiti vrijeme vraćajući akumulator, pa sada da se opet vozi neko vrijeme s tim akumulatorom pa da opet crkne.
A i nije baš da je do kupovine novog ako je ovaj stari ok.
Auto nije htio upaliti, prekleman, otišli do majstora, on uzeo taj akumulator, ostavio ga da se puni preko noći, ujutro ubačen u auto opet neće da upali.
Provjeren alternator on je ok.
Akum. je još pod garancijom, pravac vesprom, e ne mogu oni uzeti u reklamaciju akumulator moraju ga prvo testirati. Poslije 5 dana zovu, provjerili su akumulator i u redu je, ne mogu dati novi. Ja im kažem da taj neispravni ja više neću stavljati u auto, i još traže 10KM za punjenje i testiranje.
Šta uraditi? je li može biti neki drugi problem tj da nije niti akumulator niti alternator. Btw ništa od potrošača nije ostalo upaljeno tu noć tj jutro kada nije htio upaliti.
Ne da mi se opet gubiti vrijeme vraćajući akumulator, pa sada da se opet vozi neko vrijeme s tim akumulatorom pa da opet crkne.
A i nije baš da je do kupovine novog ako je ovaj stari ok.
- kakotakonikako
- Posts: 3713
- Joined: 25/06/2014 14:16
#39096 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imao slican problem. Kupio akumulator - njemacki , majstor rekao da je odlican, vozio tri mjeseca i ujutro nece da upali, zovnem bihamk,njihov majstor kaze da sam ostavio nesto upaljeno ( a nije jer imam obavijest ako nesto ostane upaljeno ), preklema me i kaze mi da je do loseg auta ( nigdje veze ) a na moje da je do akumulatora, drsko mi kaze nemoj da ti ponostim garancijuhopi wrote: ↑29/12/2021 20:31 čudan problem
Auto nije htio upaliti, prekleman, otišli do majstora, on uzeo taj akumulator, ostavio ga da se puni preko noći, ujutro ubačen u auto opet neće da upali.
Provjeren alternator on je ok.
Akum. je još pod garancijom, pravac vesprom, e ne mogu oni uzeti u reklamaciju akumulator moraju ga prvo testirati. Poslije 5 dana zovu, provjerili su akumulator i u redu je, ne mogu dati novi. Ja im kažem da taj neispravni ja više neću stavljati u auto, i još traže 10KM za punjenje i testiranje.
Šta uraditi? je li može biti neki drugi problem tj da nije niti akumulator niti alternator. Btw ništa od potrošača nije ostalo upaljeno tu noć tj jutro kada nije htio upaliti.
Ne da mi se opet gubiti vrijeme vraćajući akumulator, pa sada da se opet vozi neko vrijeme s tim akumulatorom pa da opet crkne.
A i nije baš da je do kupovine novog ako je ovaj stari ok.
- hopi
- Posts: 7259
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#39097 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako nije do akumulatora, nije do alternatora, nije ništa ostalo od potrošača upaljeno, do čega je?
još je auto garažiran u toploj garaži koja je u zgradi, nije vani
još je auto garažiran u toploj garaži koja je u zgradi, nije vani
- fox-69
- Posts: 294
- Joined: 06/03/2021 03:22
#39098 Re: Pitamo Mehanicare ?
zašto su krajnice skuplje od dizni ?
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#39099 Re: Pitamo Mehanicare ?
A svaki put kad se preklema upali odma?
- hopi
- Posts: 7259
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#39100 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma upali odmah
trenutno je posuđen akumulator u njemu ovih dana, pali skroz ok
auto je inače oko 90k km prešlo, generalno je u skroz ok stanju
također, nije ništa dodatno ugrađivano kao npr alarm, radio itd.
Ili je do tog akumulatora ili neka glupost vuče struju, ili nešto treće?
