Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#38476 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

basicm wrote: 07/12/2021 15:44
lavic wrote: 07/12/2021 14:52

bmw
Ja sam prosle godine mijenjao akumulator, isto kao da nisam, dok nisam registraciju akumulatora proveo kako treba. Ali mislim da si na dobrom tragu.
đesi registrovo kumulator jel u Asa osiguranju ili ZOILu :mrgreen:
Doe_tz123
Posts: 11
Joined: 11/06/2021 15:14

#38477 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Doe_tz123 »

Skoda fabia 2003.imam problem u hladnijim danima previse magle stakla u autu,da se nw moze voziti,jedino pomogne grijanje kad se upali..u autu su gumene patosnice tako da samo sto se unese na obuci bude vlage,filter kabine je nov,tapacirung oko malog hladnjaka je suh..da li bi neko znao pomoci ili je imao slicno iskustvo..pozz
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#38478 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

basicm wrote: 07/12/2021 15:44
lavic wrote: 07/12/2021 14:52

bmw
Ja sam prosle godine mijenjao akumulator, isto kao da nisam, dok nisam registraciju akumulatora proveo kako treba. Ali mislim da si na dobrom tragu.
I ja sam promjenio akumulator prosle godine i ispraznio se prije mjesec. Dopunili ga, ispitali pod garancijom, nasli da nisu novi registrovali prvi put pa sad ponovo uradili ali nije pomoglo.... u 20-tak dana koliko me zeza struja samo sam dva puta uhvatio napon nizi od 14.6 V....sve lici na alternator i regler ali moze biti i IBS da zeza jer on kontrolise aku.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#38479 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

Doe_tz123 wrote: 07/12/2021 16:06 Skoda fabia 2003.imam problem u hladnijim danima previse magle stakla u autu,da se nw moze voziti,jedino pomogne grijanje kad se upali..u autu su gumene patosnice tako da samo sto se unese na obuci bude vlage,filter kabine je nov,tapacirung oko malog hladnjaka je suh..da li bi neko znao pomoci ili je imao slicno iskustvo..pozz
i tebi i svima drugima - auto ima nedje nakupljanje vode - da li je to u gepeku ili nekom drugom rejonu auta - ostaje vama da pregledate....

morate da shvatite da su auta kojima se zalite zastarjela na nacin da su kanalice vode ispunjene prljavstinom da ste ih vi ili prethodni vlasnici zanemarivali sto se tice pranja te su kanalice i odvodi zacepljeni najfinijim naslagama prasine koja zacementira sa vodom ili ja auto deformisano udarcem bilo koje vrste... kederi su svoj zivotni vijek od 10 15 20 godina ispucali na vratima ili na svjetlima (da i svjetla imaju svoje kedere) pa vam pustaju auta gdje treba i gdje ne treba.....


ne mozete ocekivat od nas da vam gatamo u kasike da nadjemo dje vam curi ocim u rejonu gdje imate vlage, da zadignete tapacirunge i ukljucite malo mozak i mastu gdje sve moze da vam pusta voda - a pusta na bilo kojem mjestu gdje je spoj karoserija i vrata i(li) vanjskih elemenata,...


malo se zarovite i trazite i nacicete kvar u ovom slucaju problem..... :thumbup:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#38480 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

lavic wrote: 07/12/2021 16:07
basicm wrote: 07/12/2021 15:44

Ja sam prosle godine mijenjao akumulator, isto kao da nisam, dok nisam registraciju akumulatora proveo kako treba. Ali mislim da si na dobrom tragu.
I ja sam promjenio akumulator prosle godine i ispraznio se prije mjesec. Dopunili ga, ispitali pod garancijom, nasli da nisu novi registrovali prvi put pa sad ponovo uradili ali nije pomoglo.... u 20-tak dana koliko me zeza struja samo sam dva puta uhvatio napon nizi od 14.6 V....sve lici na alternator i regler ali moze biti i IBS da zeza jer on kontrolise aku.
Visoku voltazu imas? Tako radi ibs sa starijim baterijama. Jesi mozda presao sa agm na obicni ili obratno?
corei3
Posts: 821
Joined: 22/05/2014 09:42

#38481 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corei3 »

S4mpion wrote: 03/12/2021 15:05
corei3 wrote: 01/12/2021 16:43 focus 2008,pri paljenju se na 10 sec upalilo na ekranu:power steering malfunction i nestalo. Sve ok radi,ne osjetim neke promjene. Sta bi moglo biti
Meni se znala palit' žuta lampica volana, a onda se ugasi nakon 5-6 minuta i ne pojavljuje se 10 dana. Uglavnom, nakon mjesec dana ode mi letva volana, neki spoj je bio.

Uglavnom, ne bi bilo loše da ti neko pregleda spojeve, da nema slučajno šta sumnjivo.
meni samo iskoci ma ekranu na 2-3 sec obavjest i nestane,mada od pisanja nike vise nikako bilo nista. ovo je bilo samo pri paljenju.
Nego drugo pitanje, nekad rijetko,kad je mokra cesta, na 1-2 sec mi se zacuje skripa remena kao ,i osjetim blagi otpor pri kretanju. malo mi cudno, i prije su mi remeni znali skripati ali blagi otpor nisam osjecao
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#38482 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

basicm wrote: 07/12/2021 17:34
lavic wrote: 07/12/2021 16:07

I ja sam promjenio akumulator prosle godine i ispraznio se prije mjesec. Dopunili ga, ispitali pod garancijom, nasli da nisu novi registrovali prvi put pa sad ponovo uradili ali nije pomoglo.... u 20-tak dana koliko me zeza struja samo sam dva puta uhvatio napon nizi od 14.6 V....sve lici na alternator i regler ali moze biti i IBS da zeza jer on kontrolise aku.
Visoku voltazu imas? Tako radi ibs sa starijim baterijama. Jesi mozda presao sa agm na obicni ili obratno?
Kod mene je alternator 14V, 170A. Akumulator sam stavio isti kakav je i bio, AGM 90/ 900ah
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38483 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

corei3 wrote: 07/12/2021 17:45 meni samo iskoci ma ekranu na 2-3 sec obavjest i nestane,mada od pisanja nike vise nikako bilo nista. ovo je bilo samo pri paljenju.
Nego drugo pitanje, nekad rijetko,kad je mokra cesta, na 1-2 sec mi se zacuje skripa remena kao ,i osjetim blagi otpor pri kretanju. malo mi cudno, i prije su mi remeni znali skripati ali blagi otpor nisam osjecao
Ne znam jesam li te fino upratio, al valjda je normalno na svakom autu popali sve lampice pa ih pogasi nakon sekundu dvije. Osim ako se ne zadržava nakon što upališ auto..

Vozi ga na pregled i da budeš miran. I ja svoj auto vozim jednom mjesečno na preventivni pregled - kočnice, trap, motor, dizne itd.

Image
corei3
Posts: 821
Joined: 22/05/2014 09:42

#38484 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corei3 »

eh na tom ekranu u sredini je iskakala poruka ,a lampice se sve popale na startu i ugase uredno, nijedna ne svjetli kao pokazivac nekog problema. zadnjih dana nikakvih poruka. odvest cu ga,nek ga spoje na dijagnostiku malo
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38485 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Ma samo vozi nek vide ima li kakvih problema, da si miran. Sretno.
User avatar
hopi
Posts: 7260
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#38486 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hopi »

Jednom mjesečno pregled auto?
Zašto, kako?
Sta to imaš svakih mjesec dana gledati?
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#38487 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

hopi wrote: 07/12/2021 18:56 Jednom mjesečno pregled auto?
Zašto, kako?
Sta to imaš svakih mjesec dana gledati?
Ovako majstori sa adrijanom.. :lol:

User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38488 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

hopi wrote: 07/12/2021 18:56 Jednom mjesečno pregled auto?
Zašto, kako?
Sta to imaš svakih mjesec dana gledati?
Puno prelazim kilometara na otvorenoj, pa onda bolje da ako ima šta završe na dizalici nego da šta bude u toku vožnje.
konektovan wrote: 07/12/2021 19:05 Ovako majstori sa adrijanom.. :lol:

:lol: :lol:
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1369
Joined: 27/10/2021 22:23

#38489 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ljubicasti limun »

Nema veze, izbrisat cu pitanje. Svakako je vise za vjerovali ili ne. :-D
Last edited by ljubicasti limun on 07/12/2021 20:09, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#38490 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Taj više voli majstora nego tebe,...u tome je kvaka, ono, baš se vole.
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1369
Joined: 27/10/2021 22:23

#38491 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ljubicasti limun »

:lol:

A moguce. :-D Kaze, ne bi mene M. izlevatio, on je dobar covjek. :D
User avatar
hopi
Posts: 7260
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#38492 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by hopi »

kakve šrpice za auto?
vodena pumpa i ostali troškovi tisuću eura?
ne kontam post vala
da je ne znam kakav kvar da ga radi od augusta, i kakav ti sada odgovor hoćeš?
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#38493 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Koje je vozilo u pitanju
User avatar
konektovan
Posts: 51453
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#38494 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

hopi wrote: 07/12/2021 19:45 kakve šrpice za auto?
vodena pumpa i ostali troškovi tisuću eura?
ne kontam post vala
da je ne znam kakav kvar da ga radi od augusta, i kakav ti sada odgovor hoćeš?
Možda misli na dizne...
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#38495 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by -Chesterfield- »

ljubicasti limun wrote: 07/12/2021 19:35 :lol:

A moguce. :-D Kaze, ne bi mene M. izlevatio, on je dobar covjek. :D
Pa ako je njemu nezgodno, mogla si ti do majstora.
Daš mu rok da popravi, a ako ne zna popraviti neka ti odmah kaže.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38014
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#38496 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bobi »

ljubicasti limun wrote: 07/12/2021 19:24 Moze li neki muski i strucni savjet sta uciniti u ovoj situaciji?
Razvod :mrgreen:
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1369
Joined: 27/10/2021 22:23

#38497 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ljubicasti limun »

:run:
noviclan wrote: 07/12/2021 19:48 Koje je vozilo u pitanju
Polo. 2013.

a gledajte, ja se stvarno ne razumijem u sve to, hence i moj vokabular. :D sumiram ono sto sam cula da suprug prepricava drugima. tj. da se jada. nije on budala, samo mi se cini da odbija povjerovati da ga drug kojeg zna vec 10 god. levati.

htjela bih pitati za savjet sta uciniti u ovoj situaciji. otici po auto, zaboraviti na novac i defektan auto, sukobiti se, tuziti ga? tj. misljenje da li je moguc takav kaskadni kvar da se auto ne moze popraviti 4 mjeseca. jer stalno navodi neke nove kvarove. da je auto sastavljao od najmanjeg sarafa, dosad bi ga sastavio, a kamoli popravio.
Last edited by ljubicasti limun on 07/12/2021 20:00, edited 1 time in total.
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1369
Joined: 27/10/2021 22:23

#38498 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ljubicasti limun »

-Chesterfield- wrote: 07/12/2021 19:51
ljubicasti limun wrote: 07/12/2021 19:35 :lol:

A moguce. :-D Kaze, ne bi mene M. izlevatio, on je dobar covjek. :D
Pa ako je njemu nezgodno, mogla si ti do majstora.
Daš mu rok da popravi, a ako ne zna popraviti neka ti odmah kaže.
Ok, pokusat cu.
User avatar
ljubicasti limun
Posts: 1369
Joined: 27/10/2021 22:23

#38499 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ljubicasti limun »

Bobi wrote: 07/12/2021 19:55
ljubicasti limun wrote: 07/12/2021 19:24 Moze li neki muski i strucni savjet sta uciniti u ovoj situaciji?
Razvod :mrgreen:
:lol:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38500 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

ljubicasti limun wrote: 07/12/2021 19:57 Polo. 2013.

a gledajte, ja se stvarno ne razumijem u sve to, hence i moj vokabular. :D sumiram ono sto sam cula da suprug prepricava drugima. tj. da se jada. nije on budala, samo mi se cini da odbija povjerovati da ga drug kojeg zna vec 10 god. levati.

htjela bih pitati za savjet sta uciniti u ovoj situaciji. otici po auto, zaboraviti na novac i defektan auto, sukobiti se, tuziti ga? tj. misljenje da li je moguc takav kaskadni kvar da se auto ne moze popraviti 4 mjeseca. jer stalno navodi neke nove kvarove. da je auto sastavljao od najmanjeg sarafa, dosad bi ga sastavio, a kamoli popravio.
Da je starije auto i manje vrijedno rekao bih ti da ga prodate takvog neispravnog i da se ne isplati ulagati, al ipak se radi o mlađem autu.

Muž vjerovatno misli da taj majstor treba završit kad je već počeo, al ga previše uzima da to nije realno. Prvo što odugovlači, evo 3 mjeseca. A onda što je preskupo to sve, ne znam šta da mu je radio ne bi trebalo bit 1000 Eura. Jedino ako je ugrađivao dijelove iz ovlaštenog, ma da sumnjam.

Ništa, uzimaj svoje auto dok vas nije izlevatio za još koju hiljadu i vozi kod nekog provjerenog. Samo ne znam šta može otić kod tog auta da bude 1000 Eura odjednom. Kako vidim vjerovatno dizne, ne bi trebale ni one biti toliko skupe, uglavnom se ne pokvare sve 4 odjednom.
Post Reply