đesi registrovo kumulator jel u Asa osiguranju ili ZOILu
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
-
Doe_tz123
- Posts: 11
- Joined: 11/06/2021 15:14
#38477 Re: Pitamo Mehanicare ?
Skoda fabia 2003.imam problem u hladnijim danima previse magle stakla u autu,da se nw moze voziti,jedino pomogne grijanje kad se upali..u autu su gumene patosnice tako da samo sto se unese na obuci bude vlage,filter kabine je nov,tapacirung oko malog hladnjaka je suh..da li bi neko znao pomoci ili je imao slicno iskustvo..pozz
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#38478 Re: Pitamo Mehanicare ?
I ja sam promjenio akumulator prosle godine i ispraznio se prije mjesec. Dopunili ga, ispitali pod garancijom, nasli da nisu novi registrovali prvi put pa sad ponovo uradili ali nije pomoglo.... u 20-tak dana koliko me zeza struja samo sam dva puta uhvatio napon nizi od 14.6 V....sve lici na alternator i regler ali moze biti i IBS da zeza jer on kontrolise aku.
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#38479 Re: Pitamo Mehanicare ?
i tebi i svima drugima - auto ima nedje nakupljanje vode - da li je to u gepeku ili nekom drugom rejonu auta - ostaje vama da pregledate....Doe_tz123 wrote: ↑07/12/2021 16:06 Skoda fabia 2003.imam problem u hladnijim danima previse magle stakla u autu,da se nw moze voziti,jedino pomogne grijanje kad se upali..u autu su gumene patosnice tako da samo sto se unese na obuci bude vlage,filter kabine je nov,tapacirung oko malog hladnjaka je suh..da li bi neko znao pomoci ili je imao slicno iskustvo..pozz
morate da shvatite da su auta kojima se zalite zastarjela na nacin da su kanalice vode ispunjene prljavstinom da ste ih vi ili prethodni vlasnici zanemarivali sto se tice pranja te su kanalice i odvodi zacepljeni najfinijim naslagama prasine koja zacementira sa vodom ili ja auto deformisano udarcem bilo koje vrste... kederi su svoj zivotni vijek od 10 15 20 godina ispucali na vratima ili na svjetlima (da i svjetla imaju svoje kedere) pa vam pustaju auta gdje treba i gdje ne treba.....
ne mozete ocekivat od nas da vam gatamo u kasike da nadjemo dje vam curi ocim u rejonu gdje imate vlage, da zadignete tapacirunge i ukljucite malo mozak i mastu gdje sve moze da vam pusta voda - a pusta na bilo kojem mjestu gdje je spoj karoserija i vrata i(li) vanjskih elemenata,...
malo se zarovite i trazite i nacicete kvar u ovom slucaju problem.....
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#38480 Re: Pitamo Mehanicare ?
Visoku voltazu imas? Tako radi ibs sa starijim baterijama. Jesi mozda presao sa agm na obicni ili obratno?lavic wrote: ↑07/12/2021 16:07I ja sam promjenio akumulator prosle godine i ispraznio se prije mjesec. Dopunili ga, ispitali pod garancijom, nasli da nisu novi registrovali prvi put pa sad ponovo uradili ali nije pomoglo.... u 20-tak dana koliko me zeza struja samo sam dva puta uhvatio napon nizi od 14.6 V....sve lici na alternator i regler ali moze biti i IBS da zeza jer on kontrolise aku.
-
corei3
- Posts: 821
- Joined: 22/05/2014 09:42
#38481 Re: Pitamo Mehanicare ?
meni samo iskoci ma ekranu na 2-3 sec obavjest i nestane,mada od pisanja nike vise nikako bilo nista. ovo je bilo samo pri paljenju.
Nego drugo pitanje, nekad rijetko,kad je mokra cesta, na 1-2 sec mi se zacuje skripa remena kao ,i osjetim blagi otpor pri kretanju. malo mi cudno, i prije su mi remeni znali skripati ali blagi otpor nisam osjecao
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#38482 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene je alternator 14V, 170A. Akumulator sam stavio isti kakav je i bio, AGM 90/ 900ahbasicm wrote: ↑07/12/2021 17:34Visoku voltazu imas? Tako radi ibs sa starijim baterijama. Jesi mozda presao sa agm na obicni ili obratno?lavic wrote: ↑07/12/2021 16:07
I ja sam promjenio akumulator prosle godine i ispraznio se prije mjesec. Dopunili ga, ispitali pod garancijom, nasli da nisu novi registrovali prvi put pa sad ponovo uradili ali nije pomoglo.... u 20-tak dana koliko me zeza struja samo sam dva puta uhvatio napon nizi od 14.6 V....sve lici na alternator i regler ali moze biti i IBS da zeza jer on kontrolise aku.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38483 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam jesam li te fino upratio, al valjda je normalno na svakom autu popali sve lampice pa ih pogasi nakon sekundu dvije. Osim ako se ne zadržava nakon što upališ auto..corei3 wrote: ↑07/12/2021 17:45 meni samo iskoci ma ekranu na 2-3 sec obavjest i nestane,mada od pisanja nike vise nikako bilo nista. ovo je bilo samo pri paljenju.
Nego drugo pitanje, nekad rijetko,kad je mokra cesta, na 1-2 sec mi se zacuje skripa remena kao ,i osjetim blagi otpor pri kretanju. malo mi cudno, i prije su mi remeni znali skripati ali blagi otpor nisam osjecao
Vozi ga na pregled i da budeš miran. I ja svoj auto vozim jednom mjesečno na preventivni pregled - kočnice, trap, motor, dizne itd.

-
corei3
- Posts: 821
- Joined: 22/05/2014 09:42
#38484 Re: Pitamo Mehanicare ?
eh na tom ekranu u sredini je iskakala poruka ,a lampice se sve popale na startu i ugase uredno, nijedna ne svjetli kao pokazivac nekog problema. zadnjih dana nikakvih poruka. odvest cu ga,nek ga spoje na dijagnostiku malo
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38485 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma samo vozi nek vide ima li kakvih problema, da si miran. Sretno.
- hopi
- Posts: 7261
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#38486 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jednom mjesečno pregled auto?
Zašto, kako?
Sta to imaš svakih mjesec dana gledati?
Zašto, kako?
Sta to imaš svakih mjesec dana gledati?
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38488 Re: Pitamo Mehanicare ?
Puno prelazim kilometara na otvorenoj, pa onda bolje da ako ima šta završe na dizalici nego da šta bude u toku vožnje.
- ljubicasti limun
- Posts: 1369
- Joined: 27/10/2021 22:23
#38489 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nema veze, izbrisat cu pitanje. Svakako je vise za vjerovali ili ne. 
Last edited by ljubicasti limun on 07/12/2021 20:09, edited 1 time in total.
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#38490 Re: Pitamo Mehanicare ?
Taj više voli majstora nego tebe,...u tome je kvaka, ono, baš se vole.
- ljubicasti limun
- Posts: 1369
- Joined: 27/10/2021 22:23
#38491 Re: Pitamo Mehanicare ?
A moguce.
- hopi
- Posts: 7261
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#38492 Re: Pitamo Mehanicare ?
kakve šrpice za auto?
vodena pumpa i ostali troškovi tisuću eura?
ne kontam post vala
da je ne znam kakav kvar da ga radi od augusta, i kakav ti sada odgovor hoćeš?
vodena pumpa i ostali troškovi tisuću eura?
ne kontam post vala
da je ne znam kakav kvar da ga radi od augusta, i kakav ti sada odgovor hoćeš?
-
noviclan
- Posts: 15028
- Joined: 31/10/2013 06:48
#38493 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koje je vozilo u pitanju
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- -Chesterfield-
- Posts: 6916
- Joined: 04/08/2020 19:22
#38495 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa ako je njemu nezgodno, mogla si ti do majstora.ljubicasti limun wrote: ↑07/12/2021 19:35
A moguce.Kaze, ne bi mene M. izlevatio, on je dobar covjek.
![]()
Daš mu rok da popravi, a ako ne zna popraviti neka ti odmah kaže.
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38014
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#38496 Re: Pitamo Mehanicare ?
Razvodljubicasti limun wrote: ↑07/12/2021 19:24 Moze li neki muski i strucni savjet sta uciniti u ovoj situaciji?
- ljubicasti limun
- Posts: 1369
- Joined: 27/10/2021 22:23
#38497 Re: Pitamo Mehanicare ?
Polo. 2013.
a gledajte, ja se stvarno ne razumijem u sve to, hence i moj vokabular.
htjela bih pitati za savjet sta uciniti u ovoj situaciji. otici po auto, zaboraviti na novac i defektan auto, sukobiti se, tuziti ga? tj. misljenje da li je moguc takav kaskadni kvar da se auto ne moze popraviti 4 mjeseca. jer stalno navodi neke nove kvarove. da je auto sastavljao od najmanjeg sarafa, dosad bi ga sastavio, a kamoli popravio.
Last edited by ljubicasti limun on 07/12/2021 20:00, edited 1 time in total.
- ljubicasti limun
- Posts: 1369
- Joined: 27/10/2021 22:23
#38498 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ok, pokusat cu.-Chesterfield- wrote: ↑07/12/2021 19:51Pa ako je njemu nezgodno, mogla si ti do majstora.ljubicasti limun wrote: ↑07/12/2021 19:35
A moguce.Kaze, ne bi mene M. izlevatio, on je dobar covjek.
![]()
Daš mu rok da popravi, a ako ne zna popraviti neka ti odmah kaže.
- ljubicasti limun
- Posts: 1369
- Joined: 27/10/2021 22:23
#38499 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bobi wrote: ↑07/12/2021 19:55Razvodljubicasti limun wrote: ↑07/12/2021 19:24 Moze li neki muski i strucni savjet sta uciniti u ovoj situaciji?![]()
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38500 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da je starije auto i manje vrijedno rekao bih ti da ga prodate takvog neispravnog i da se ne isplati ulagati, al ipak se radi o mlađem autu.ljubicasti limun wrote: ↑07/12/2021 19:57 Polo. 2013.
a gledajte, ja se stvarno ne razumijem u sve to, hence i moj vokabular.sumiram ono sto sam cula da suprug prepricava drugima. tj. da se jada. nije on budala, samo mi se cini da odbija povjerovati da ga drug kojeg zna vec 10 god. levati.
htjela bih pitati za savjet sta uciniti u ovoj situaciji. otici po auto, zaboraviti na novac i defektan auto, sukobiti se, tuziti ga? tj. misljenje da li je moguc takav kaskadni kvar da se auto ne moze popraviti 4 mjeseca. jer stalno navodi neke nove kvarove. da je auto sastavljao od najmanjeg sarafa, dosad bi ga sastavio, a kamoli popravio.
Muž vjerovatno misli da taj majstor treba završit kad je već počeo, al ga previše uzima da to nije realno. Prvo što odugovlači, evo 3 mjeseca. A onda što je preskupo to sve, ne znam šta da mu je radio ne bi trebalo bit 1000 Eura. Jedino ako je ugrađivao dijelove iz ovlaštenog, ma da sumnjam.
Ništa, uzimaj svoje auto dok vas nije izlevatio za još koju hiljadu i vozi kod nekog provjerenog. Samo ne znam šta može otić kod tog auta da bude 1000 Eura odjednom. Kako vidim vjerovatno dizne, ne bi trebale ni one biti toliko skupe, uglavnom se ne pokvare sve 4 odjednom.
