jel ima u onih ReAl?black_adrian wrote: ↑02/12/2021 15:58Nemoj Motorex, preskupo a nije neki kvalitet.Tesnjak_91 wrote: ↑02/12/2021 15:49 Eh društvo, drug vozi golf 7, 2013 godište, izletila mu check engine lampica, otišli u servis na dijagnostiku, kažu da je u pitanju crknuta sonda vezana za dpf ventil? Interesuje me jel' to nešto ozbiljno (mehaničar je rekao da u suštini nije al' da se treba mjenjati čim prije). Također naručuju dijelove od Motorexa, pa jel' neko zna koliko bi ga to moglo ispasti?
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Tesnjak_91
- Posts: 163
- Joined: 27/11/2021 09:01
#38376 Re: Pitamo Mehanicare ?
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38377 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne vjerujem, mislim da oni samo oko ulja i to rade, nisam siguran.
Neko mi posla automarjanovic, ukucaj tako na PIKu. Možda oni imaju. Ja sam finu ponudu za veliki servis dobio tako da ću vjerovatno kod njih kupiti kad bude vrijeme.
Edit: oni su u Doboju, to ti je i blizu
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#38378 Re: Pitamo Mehanicare ?
Promijeni ulje svakako, a uzrok može biti problematičan mjenjač M32. Valjda se potroše neki ležajevi u njemu pa zahtjeva reparaciju. Nadam se da će ovo neko od bolje upućenih/alfista vidjeti pa ti malo bolje objasniti.Frile86 wrote: ↑02/12/2021 09:47 Pozdrav raja,
Imam pitanje vezano za mjenjač. Vozim Alfa Romeo Giulietta 1.4 benzin 125 kW 99700 km. Naime u zadnje vrijeme prilikom prebacivanja u prvu i drugu brzinu mjenjač mi zapinje. Koliko znam ulje u mjenjaču nije mjenjano.Da li razlog može biti ulje ili je veći problem?
Svakako planiram slijedeće sedmice na servis, ali evo i prije toga da se informišem.
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#38379 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ta oznaka M32 svugdje problem, od opela pa nadalje. 99.000 km je nista, ja jos nikad nisam mjenjao ulje u mjenjacu niti je i jedan majstor,530i wrote: ↑02/12/2021 17:27Promijeni ulje svakako, a uzrok može biti problematičan mjenjač M32. Valjda se potroše neki ležajevi u njemu pa zahtjeva reparaciju. Nadam se da će ovo neko od bolje upućenih/alfista vidjeti pa ti malo bolje objasniti.Frile86 wrote: ↑02/12/2021 09:47 Pozdrav raja,
Imam pitanje vezano za mjenjač. Vozim Alfa Romeo Giulietta 1.4 benzin 125 kW 99700 km. Naime u zadnje vrijeme prilikom prebacivanja u prvu i drugu brzinu mjenjač mi zapinje. Koliko znam ulje u mjenjaču nije mjenjano.Da li razlog može biti ulje ili je veći problem?
Svakako planiram slijedeće sedmice na servis, ali evo i prije toga da se informišem.
rekao da to trebam, bar meni.) Prethodna astra kod mene presla 276.000, ova do sada ca. 170.000.
Doduse nisam znao da je i kod alfista getriba m32.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#38380 Re: Pitamo Mehanicare ?
Iz vremena saradnje Fiata i General Motorsa, Opel i Saab dobili odlične dizel motore, a fiat problematične mjenjače i (pre)teške platforme...
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83504
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#38381 Re: Pitamo Mehanicare ?
Otprilike tako nekako....
Doduse dobili su i cool paljenje na sredisnjem grebenu od Saaba za Cromu
Doduse dobili su i cool paljenje na sredisnjem grebenu od Saaba za Cromu
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#38382 Re: Pitamo Mehanicare ?
kako je krenulo dobice dugme i za gasenje od Saaba 
hrpa debiloida - napravis sjajan auto - potpuno novo - potpuno nanovo razvijeni multijet motori koji nemaju mane i sve to u samo jednoj karoserijskoj izvedbi i k tome svemu prodaju ga pod suho zlato - nego haj i to raja puši - nidje karavana nidje hatch..... takav poduzetnicki retard moze biti samo talijan i niko vise.....
zato neka - Bella Ciao - mrš u 3 picke materne glupe.....
hrpa debiloida - napravis sjajan auto - potpuno novo - potpuno nanovo razvijeni multijet motori koji nemaju mane i sve to u samo jednoj karoserijskoj izvedbi i k tome svemu prodaju ga pod suho zlato - nego haj i to raja puši - nidje karavana nidje hatch..... takav poduzetnicki retard moze biti samo talijan i niko vise.....
zato neka - Bella Ciao - mrš u 3 picke materne glupe.....
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38383 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ti zaboravio ko moderira ovu temu. 
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#38385 Gume/dihtunzi nosača gepeka Passat b6
Pozz forumasi
Vec 20 dana muku mucim sa vodom u desnom dijelu gepeka kod passat b6 limuzina .. danas skinem tapacirung desni u gepeku i vidim da se slijeva sa nosaca gepeka... Tu ima guma koja bi trebala da stiti od vode ali je izgleda otisla. Ima li neko ideju gdje to mogu naci? Da li se ona mjenja opste? Vidim odozdo da je na zabice ali je gore nekako uklesana sa limarijom (kao da je vareno tako)
Ima li ko iskustva?
Vec 20 dana muku mucim sa vodom u desnom dijelu gepeka kod passat b6 limuzina .. danas skinem tapacirung desni u gepeku i vidim da se slijeva sa nosaca gepeka... Tu ima guma koja bi trebala da stiti od vode ali je izgleda otisla. Ima li neko ideju gdje to mogu naci? Da li se ona mjenja opste? Vidim odozdo da je na zabice ali je gore nekako uklesana sa limarijom (kao da je vareno tako)
Ima li ko iskustva?
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#38386 Re: Gume/dihtunzi nosača gepeka Passat b6
na VW-u zna i gumica antene da pusta vodu, pa se slijeva...
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
-
enes_mne
- Posts: 5
- Joined: 03/12/2021 12:17
#38388 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav za sve clanove ako moze pomoc vezano za pasat b7 2.0 tdi 125kw ako budem uspeo da postavim sliku vezano za parametre vcds
https://usaupload.com/5rxD/20211129_140127.jpg
https://usaupload.com/5rxD/20211129_140127.jpg
Last edited by enes_mne on 03/12/2021 12:29, edited 1 time in total.
-
enes_mne
- Posts: 5
- Joined: 03/12/2021 12:17
#38389 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav za sve clanove ako moze pomoc vezano za pasat b7 2.0 tdi 125kw ako budem uspeo da postavim sliku vezano za parametre vcds
Evo link za sliku
https://usaupload.com/5rxD/20211129_140127.jpg
Evo link za sliku
https://usaupload.com/5rxD/20211129_140127.jpg
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#38390 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koji problem imaš, šta ti se dešava sa autom ?enes_mne wrote: ↑03/12/2021 12:27 Pozdrav za sve clanove ako moze pomoc vezano za pasat b7 2.0 tdi 125kw ako budem uspeo da postavim sliku vezano za parametre vcds
Evo link za sliku
https://usaupload.com/5rxD/20211129_140127.jpg
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#38391 Re: Pitamo Mehanicare ?
ocito svi moramo imat VDCS da ocitamo mesjeu greskuemotivac wrote: ↑03/12/2021 12:45Koji problem imaš, šta ti se dešava sa autom ?enes_mne wrote: ↑03/12/2021 12:27 Pozdrav za sve clanove ako moze pomoc vezano za pasat b7 2.0 tdi 125kw ako budem uspeo da postavim sliku vezano za parametre vcds
Evo link za sliku
https://usaupload.com/5rxD/20211129_140127.jpg
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#38392 Re: Pitamo Mehanicare ?
Možda čovjek konta da nije dobro "uzubljen", pretpostavljam da su ti parametri za to, možda i griješim
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#38393 Re: Pitamo Mehanicare ?
ni ja u ginekologiju al rado pogledam
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#38394 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni se znala palit' žuta lampica volana, a onda se ugasi nakon 5-6 minuta i ne pojavljuje se 10 dana. Uglavnom, nakon mjesec dana ode mi letva volana, neki spoj je bio.
Uglavnom, ne bi bilo loše da ti neko pregleda spojeve, da nema slučajno šta sumnjivo.
-
nikeze
- Posts: 676
- Joined: 07/12/2018 12:57
#38395 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dešava se to zimi kad je slabo ulje ili staro ulje u mjenjaču. Naspi sintetičko ulje za mjenjač 75w90 ili bolje.Frile86 wrote: ↑02/12/2021 09:47 Pozdrav raja,
Imam pitanje vezano za mjenjač. Vozim Alfa Romeo Giulietta 1.4 benzin 125 kW 99700 km. Naime u zadnje vrijeme prilikom prebacivanja u prvu i drugu brzinu mjenjač mi zapinje. Koliko znam ulje u mjenjaču nije mjenjano.Da li razlog može biti ulje ili je veći problem?
Svakako planiram slijedeće sedmice na servis, ali evo i prije toga da se informišem.
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#38396 Re: Gume/dihtunzi nosača gepeka Passat b6
Baci pogled i na štopke, kod njih može puštat' takođe kada otkažu oni dihtunzi koji prijanjaju uz lim i provjeri imaš li vode u vratima gepeka, odnosno da li se čuje voda kada ih otvaraš. Na dnu vrata postoje mali pipci koji su obično zatvoreni, pa ih treba otkinut', da voda može izlazit'.
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
#38397 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma skinuoo sam tapacirung i tacno se vidi da curi na gumi onoj zastitnoj sto dodje na dnu drzaca gepeka... Narucio sam u motorexu ceka se 7 dana... Niti jedan otpad to nema zvao sam 20 barem .. katastrofaS4mpion wrote: ↑03/12/2021 15:16Baci pogled i na štopke, kod njih može puštat' takođe kada otkažu oni dihtunzi koji prijanjaju uz lim i provjeri imaš li vode u vratima gepeka, odnosno da li se čuje voda kada ih otvaraš. Na dnu vrata postoje mali pipci koji su obično zatvoreni, pa ih treba otkinut', da voda može izlazit'.
-
NecuVise
- Posts: 2885
- Joined: 10/01/2020 20:02
#38398 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko je bitno da auto ima onu zaštitnu gumu ispod motora? Svakako imam u planu da je stavim ali ako je baš bitno da ne čekam.
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
