Da si samo procitao prvi post na ovoj zadnjoj stranici.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
-
corei3
- Posts: 821
- Joined: 22/05/2014 09:42
#38327 Re: Pitamo Mehanicare ?
focus 2008,pri paljenju se na 10 sec upalilo na ekranu:power steering malfunction i nestalo. Sve ok radi,ne osjetim neke promjene. Sta bi moglo biti
-
Tesnjak_91
- Posts: 163
- Joined: 27/11/2021 09:01
#38328 Re: Pitamo Mehanicare ?
Društvo, možda nije tema za to, ako nije halalite.
Zanima me dal' je ko koristio neke prekrivače/cerade ili tako nešto za zaštitu auta tokom zime i snijega? Ove zime će auto nažalost ostajati vani, pa da vidim jel' ima načina da ga zaštitim ikako?
Zanima me dal' je ko koristio neke prekrivače/cerade ili tako nešto za zaštitu auta tokom zime i snijega? Ove zime će auto nažalost ostajati vani, pa da vidim jel' ima načina da ga zaštitim ikako?
-
NecuVise
- Posts: 2885
- Joined: 10/01/2020 20:02
#38329 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mene ovo također interesuje. Inače bi valjala neka tema za generalna pitanja, ne samo ovako za mehaničare.Tesnjak_91 wrote: ↑01/12/2021 18:31 Društvo, možda nije tema za to, ako nije halalite.
Zanima me dal' je ko koristio neke prekrivače/cerade ili tako nešto za zaštitu auta tokom zime i snijega? Ove zime će auto nažalost ostajati vani, pa da vidim jel' ima načina da ga zaštitim ikako?
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#38330 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo se vlaga ispod skuplja, ili garaža ili neka stoji kako stoji.
-
noviclan
- Posts: 15028
- Joined: 31/10/2013 06:48
#38331 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znaci dekica preko krova naravno autocerada i ako smijes-mozes ostaviti dva prozora po centimetar otvorene
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#38332 Re: Pitamo Mehanicare ?
i ja sam negdje cuo ovo za vlagu pa onda bude gore nego da je pod snijegom
koliko je to istina ne znam bas
koliko je to istina ne znam bas
-
Tesnjak_91
- Posts: 163
- Joined: 27/11/2021 09:01
#38333 Re: Pitamo Mehanicare ?
Za vlagu sam i ja čuo, al' zato i pitam, reko možda neko ima neku ideju ili savjet. Ako ništa pokrit ću samo stakla i to je to. Svakako će bit poliranje na proljeće 
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#38334 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel ostavljas na javnom parkingu auto?Tesnjak_91 wrote: ↑01/12/2021 19:27 Za vlagu sam i ja čuo, al' zato i pitam, reko možda neko ima neku ideju ili savjet. Ako ništa pokrit ću samo stakla i to je to. Svakako će bit poliranje na proljeće![]()
-
alenn_m
- Posts: 32
- Joined: 22/11/2010 23:08
#38335 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel koristio neko ove prijenosne jump-startere / punjace ili kako se vec zovu.
Ide zima a vidim bihamk svaki dan na parkingu ispred zgrade i pali nekome auto, pa ne bih da i mene to doceka.
Nasao sam ova 3 koja su dovoljna za moj auto (motor je 1.4 benzin) ali ne znam valja li to ista, jel neko kinesko smece, pa ako moze savjet neki:
https://www.olx.ba/artikal/22897853/ein ... 8-1091511/
https://www.olx.ba/artikal/26442921/tel ... ower-bank/
https://www.masineialati.ba/shop/ostalo ... -vjs-3500/
Ide zima a vidim bihamk svaki dan na parkingu ispred zgrade i pali nekome auto, pa ne bih da i mene to doceka.
Nasao sam ova 3 koja su dovoljna za moj auto (motor je 1.4 benzin) ali ne znam valja li to ista, jel neko kinesko smece, pa ako moze savjet neki:
https://www.olx.ba/artikal/22897853/ein ... 8-1091511/
https://www.olx.ba/artikal/26442921/tel ... ower-bank/
https://www.masineialati.ba/shop/ostalo ... -vjs-3500/
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#38336 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jeftinije ti dodje kupiti akumulator preventivno nego ove gluposti.
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#38337 Re: Pitamo Mehanicare ?
prije rata se auto pokrivalo ceradom jerbo je bilo novo i hyjelo ga se cuvat i to je bogu plakat proces kad se umiksa vlaga smrzavanje stavljanje u gepek iste..... cerada je definitivno promasen potez.... one lagane su promasen slucaj jer se jacim vjetrom poderu ko papir.... daklem, cerada 0 do 1 boda
druga stvar je sto lopovija moze zasticen vizuelno odradjivat po autu sta hoce
druga stvar je sto lopovija moze zasticen vizuelno odradjivat po autu sta hoce
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38338 Re: Pitamo Mehanicare ?
Einhell jumper 12ka je startala potpuno ispraznjenog Land cruisera 2.8 dizela.
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#38339 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bolje pametni punjac akumulatora ili preventino nov kao sto kazu. Ovo je vise da pomazes nekome ne za licnu upotrebu. Cim ti zatreba ovo znaci moras i akumulator kupit dupli trosak.alenn_m wrote: ↑01/12/2021 21:04 Jel koristio neko ove prijenosne jump-startere / punjace ili kako se vec zovu.
Ide zima a vidim bihamk svaki dan na parkingu ispred zgrade i pali nekome auto, pa ne bih da i mene to doceka.
Nasao sam ova 3 koja su dovoljna za moj auto (motor je 1.4 benzin) ali ne znam valja li to ista, jel neko kinesko smece, pa ako moze savjet neki:
https://www.olx.ba/artikal/22897853/ein ... 8-1091511/
https://www.olx.ba/artikal/26442921/tel ... ower-bank/
https://www.masineialati.ba/shop/ostalo ... -vjs-3500/
-
Tesnjak_91
- Posts: 163
- Joined: 27/11/2021 09:01
#38340 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne, ostavljam u svom dvorištu. Trebao sam praviti garažu, međutim..vjeshalica wrote: ↑01/12/2021 20:47Jel ostavljas na javnom parkingu auto?Tesnjak_91 wrote: ↑01/12/2021 19:27 Za vlagu sam i ja čuo, al' zato i pitam, reko možda neko ima neku ideju ili savjet. Ako ništa pokrit ću samo stakla i to je to. Svakako će bit poliranje na proljeće![]()
Zato sad pokušavam skontati imal' kakvo privremeno rješenje
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#38341 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma nema potrebe za tim, ako ti je u tvom dvoristu uvijek ga mozes oprati,ocistiti i tako, ja ceradu ne bi stavljala
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#38342 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako ga neces provjetravati onda ostavi onog macijeg pijeska sto upija vlagu ili neki drugi proizvod slican. To za unutraTesnjak_91 wrote: ↑01/12/2021 21:15Ne, ostavljam u svom dvorištu. Trebao sam praviti garažu, međutim..
Zato sad pokušavam skontati imal' kakvo privremeno rješenje![]()
-
Tesnjak_91
- Posts: 163
- Joined: 27/11/2021 09:01
#38343 Re: Pitamo Mehanicare ?
I to što kažete, ništa, zaštitit prozore, a ostalo nek stoji kako i jest. Malo ranije ustajat prije posla 
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#38344 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja bas imam ovaj drugi i on moze pomoci ako ono bas malo treba za bilo sta ozbiljnije nije bas neka opcijaalenn_m wrote: ↑01/12/2021 21:04 Jel koristio neko ove prijenosne jump-startere / punjace ili kako se vec zovu.
Ide zima a vidim bihamk svaki dan na parkingu ispred zgrade i pali nekome auto, pa ne bih da i mene to doceka.
Nasao sam ova 3 koja su dovoljna za moj auto (motor je 1.4 benzin) ali ne znam valja li to ista, jel neko kinesko smece, pa ako moze savjet neki:
https://www.olx.ba/artikal/22897853/ein ... 8-1091511/
https://www.olx.ba/artikal/26442921/tel ... ower-bank/
https://www.masineialati.ba/shop/ostalo ... -vjs-3500/
to je bar moje iskustvo
ove ostale ne znam kakvi su
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#38345 Re: Pitamo Mehanicare ?
Već sam pisao kako mi je prije par godina nestalo tečnosti za šajbu a ona prljava. Lik ispred u jednom trenutku štrcnu tečnost, ona preskoči njegov auto i pravo meni na šajbu, ja sam upalih brisače i čista šajba. Uljudno sam mu zahvalio.Dzontra_Volta wrote: ↑01/12/2021 11:38Ma iglicom najnormalnije.motachjointa wrote: ↑01/12/2021 10:37 zna li neko kako se podesava smjer prskalice za vodu za sofersajbu na golf 6, da li se moze iglicom usmjeriti, ima i neki kao mali imbus pored one rupice da li se mozda sa tim steluje?
Pravo me nerviraju likovi koji voze ispred mene i upale prskalice, više od pola te tečnosti završi na mom staklu. I nije problem kad je i kod mene auto prljavo, ali kad je tek s pranja, dođe mi da popizdim.
[Dobro, malo sam pretjerao radi dramatike.]
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#38346 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja koristim onu presvlaku iz Binga, nešto kao šatorsko ili auto cerada. Ne stvara mi nešto vlagu, doduše nekad ispod stavim karton od ambalaže. Ujutru šajba bude OK i čista kao da i nije bilo minusa.Tesnjak_91 wrote: ↑01/12/2021 18:31 Društvo, možda nije tema za to, ako nije halalite.
Zanima me dal' je ko koristio neke prekrivače/cerade ili tako nešto za zaštitu auta tokom zime i snijega? Ove zime će auto nažalost ostajati vani, pa da vidim jel' ima načina da ga zaštitim ikako?
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#38347 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kakve cerade crne, ko ce to svaki dan stavljati/skidati?
Kupujete li i menstrualne uloske za svoje ljubimce na 4 tocka?
-
foxlife
- Posts: 9274
- Joined: 17/02/2021 20:34
#38348 Re: Pitamo Mehanicare ?
isto sta sam cuo da ne valja stavljati je raznorazne deke i sl jer i to valjda kad zaledi pa se zalijepi je smrt za limariju i sl
mozda najbolja solucija od tih stvari je karton ili stiropor cini mi se al je i to sada zezancija kako sta fazoni
mozda najbolja solucija od tih stvari je karton ili stiropor cini mi se al je i to sada zezancija kako sta fazoni
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38349 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako si kontao garažu samo za auto, a ne da bude neka ostava onda ti je po mom mišljenju bolje udarit 4 grede i natkriti. Može se uradit da jako lijepo izgleda, a dole staviš one betonske pločice i središ. Mislim da bi to jeftinije izašlo od garaže, bi sigurno. Al to samo u slučaju da ćeš garažu samo za auto.Tesnjak_91 wrote: ↑01/12/2021 21:15 Ne, ostavljam u svom dvorištu. Trebao sam praviti garažu, međutim..
Zato sad pokušavam skontati imal' kakvo privremeno rješenje![]()
Ja da sad pravim sebi garažu tako bih uradio, al eto.. ne pada ništa na auto, ne prži ga sunce ljeti, a zimi se suši fino...
-
corei3
- Posts: 821
- Joined: 22/05/2014 09:42
#38350 Re: Pitamo Mehanicare ?
cisto gradska voznja, tdci 1.6, 80kw, potrosnja 10.2l. ,na otvorenom 4l. zasto ovolika razlika,je li to ok
