zavisi u kojem autu?
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#38352 Re: Pitamo Mehanicare ?
Upališ kad zapneš negdje i odeš gdje si i krenuo, akumulator napuniš ili zamijeniš. Bez toga klemanje sa ko zna kakvim kablovima, nosanje akumulatora....Kako je to dupli trošak?
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#38353 Re: Pitamo Mehanicare ?
Deka se zna zalijepiti, naročito za lim. Karton je najbolje rješenje ako ne pada kiša ili snijeg, a ako pada stavim ceradu preko i sve OK.
-
corei3
- Posts: 821
- Joined: 22/05/2014 09:42
#38354 Re: Pitamo Mehanicare ?
ford karavan
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
- vjeshalica
- Posts: 20769
- Joined: 31/03/2019 14:56
#38356 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na siluxu je bilo kupiti onaj prekrivac za sajbu zimi pa se one usi preklope vratima,dobra je stvar,samo ima mahanu,magnetici koji su usiveni unutra da fiksiraju se na limariju ostavljaju ogrebotine,ja povukla i ostale tanke parnice na haubi i krovu,moze se poliranjem ukloniti...ima i druga opcija, debela najlonska kesa iz agricoma, 2komada, stavis na sajbu kad je mraz i nema teorije da zaledi,samo skines i otreses
- Koshpa
- Posts: 4931
- Joined: 20/05/2007 19:59
- Location: Sarajevo
#38357 Re: Pitamo Mehanicare ?
sajba treba da bude suha ako ces je pokrivati dekom i nece se zalijepiti, provjereno radi godinama.
- Danguba
- Posts: 15926
- Joined: 01/12/2003 00:00
- Location: Tu negdje
#38358 Re: Pitamo Mehanicare ?
deka mora biti ambasadorka ili moze bilo koja?
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
- Koshpa
- Posts: 4931
- Joined: 20/05/2007 19:59
- Location: Sarajevo
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#38361 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imas te posebne auto deke u prodavnicama dijelova, ali ja bih preporucio da se ide u ovlasteni po originalne jer ove univerzalne nisu bas nesto.
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#38362 Re: Pitamo Mehanicare ?
samo vunena deka za moj autitj da slucajno ne nazebu komponemte
reuma na poluosovinama i to
-
Naslovnica
- Posts: 35468
- Joined: 20/03/2013 15:38
- madesa
- Posts: 5570
- Joined: 26/07/2013 02:37
#38364 Re: Pitamo Mehanicare ?
sve je suho , vrata i prag. Jednostavno mokro na sredini. Nema nikakvih tragova da voda dolazi odozgo ili sa strane. Da li ima neki mozda odvod ispod koji je zacepljen ili ? Hvala na odgovoruoruzana_pobuna wrote: ↑30/11/2021 12:54isto i za tebe vazi - probaj malo posusit pa zalit vodom da vidis ima li tragova po kederima od vode.... u kakvom su stanju rubovi vrata vozacevih?
- hellhammer
- Posts: 513
- Joined: 06/01/2015 19:24
#38365 Re: Pitamo Mehanicare ?
5 godina u autu obicni akumulator i nije jos crkao. Ugradio ga za prvu pomoc i jos traje. Jedino sto start stop ne funkcionise. Cekam ga godinama da crkneTesnjak_91 wrote: ↑27/11/2021 17:16 Još par pitanja![]()
auto ima start stop sistem, koliko vidim akumulatori te vrste su haman skuplji u odnosu na obične, eh sad mene zanima:
Da li se start stop može trajno isključiti pošto mi se ne dopada taj način rada?
Da li se umjesto tog start stop može staviti obični i da li će to uticati na rad start stop sistema, odnosno da li će usčjed toga taj sistem prestati raditi ili će samo taj slabiji akumulator da brže "rikne"?
Nevezano za ovo, kad su u pitanju mali servisi i filteri/ulje vezani za isti, koje marke bi ste vi preporučili da se koriste kao "kvalitetnije" ?
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#38366 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jaooo, sto me jebe struja u zadnje vrijeme.....
, najgora opcija javi se pa nestane, pa se javi pa opet OK....
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38367 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ponestaje ti cumura, redukcije pocele. 
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#38368 Re: Pitamo Mehanicare ?
Izgleda da mi slijedi kopanje, ali po autu....
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38369 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta te briga, platice ti dnevnice i dok si u "neposluhu". 
-
Frile86
- Posts: 45
- Joined: 09/04/2013 18:52
#38370 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozdrav raja,
Imam pitanje vezano za mjenjač. Vozim Alfa Romeo Giulietta 1.4 benzin 125 kW 99700 km. Naime u zadnje vrijeme prilikom prebacivanja u prvu i drugu brzinu mjenjač mi zapinje. Koliko znam ulje u mjenjaču nije mjenjano.Da li razlog može biti ulje ili je veći problem?
Svakako planiram slijedeće sedmice na servis, ali evo i prije toga da se informišem.
Imam pitanje vezano za mjenjač. Vozim Alfa Romeo Giulietta 1.4 benzin 125 kW 99700 km. Naime u zadnje vrijeme prilikom prebacivanja u prvu i drugu brzinu mjenjač mi zapinje. Koliko znam ulje u mjenjaču nije mjenjano.Da li razlog može biti ulje ili je veći problem?
Svakako planiram slijedeće sedmice na servis, ali evo i prije toga da se informišem.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
-
Tesnjak_91
- Posts: 163
- Joined: 27/11/2021 09:01
#38372 Re: Pitamo Mehanicare ?
Eh društvo, drug vozi golf 7, 2013 godište, izletila mu check engine lampica, otišli u servis na dijagnostiku, kažu da je u pitanju crknuta sonda vezana za dpf ventil? Interesuje me jel' to nešto ozbiljno (mehaničar je rekao da u suštini nije al' da se treba mjenjati čim prije). Također naručuju dijelove od Motorexa, pa jel' neko zna koliko bi ga to moglo ispasti?
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#38373 Re: Pitamo Mehanicare ?
Motorex zvani žaraTesnjak_91 wrote: ↑02/12/2021 15:49 Eh društvo, drug vozi golf 7, 2013 godište, izletila mu check engine lampica, otišli u servis na dijagnostiku, kažu da je u pitanju crknuta sonda vezana za dpf ventil? Interesuje me jel' to nešto ozbiljno (mehaničar je rekao da u suštini nije al' da se treba mjenjati čim prije). Također naručuju dijelove od Motorexa, pa jel' neko zna koliko bi ga to moglo ispasti?
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38374 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemoj Motorex, preskupo a nije neki kvalitet.Tesnjak_91 wrote: ↑02/12/2021 15:49 Eh društvo, drug vozi golf 7, 2013 godište, izletila mu check engine lampica, otišli u servis na dijagnostiku, kažu da je u pitanju crknuta sonda vezana za dpf ventil? Interesuje me jel' to nešto ozbiljno (mehaničar je rekao da u suštini nije al' da se treba mjenjati čim prije). Također naručuju dijelove od Motorexa, pa jel' neko zna koliko bi ga to moglo ispasti?
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#38375 Re: Pitamo Mehanicare ?
ako je izletila cek endjin lampica nek je uturi nazad u tablu.... i nek pazi po rupama.....

