Impresivno.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- B6Redhell
- Posts: 7819
- Joined: 25/12/2010 04:56
#38101 Re: Pitamo Mehanicare ?
Volvo 120 km bez ulja.
Impresivno.

Impresivno.
- konektovan
- Posts: 51456
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#38103 Re: Pitamo Mehanicare ?
motoru na zdravlje za tih 120 km su se fino iscistili kuglageri lezajevi a i pofinih risova je ostalo na cilindrima kao i ostalih pokretnih sklopova motora....
izdrzao je retardluk - ali sumnjam da to nista nije kostalo
izdrzao je retardluk - ali sumnjam da to nista nije kostalo
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#38104 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sto se kaze: na pik.
Sa popustom.
Sa popustom.
-
Qwerty1234
- Posts: 1278
- Joined: 27/05/2021 09:57
#38105 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moze neko od majstora/radnika u prodavnici dijelova bacit neku okvirnu ponudu za veliki i mali servis, prednje diskove i plocice, mikroremen i sve sto ide uz njega za a3 quattro 2011 125kw 2.0 tdi.
-
preludezalude
- Posts: 7013
- Joined: 07/03/2012 00:09
#38106 Re: Pitamo Mehanicare ?
Slicna stvar kod mene. Prije dva dana na dizalici pregledavano auto i nadje se da zadnjem desnom tocku curi kociono ulje. U posudi ulje na minimumu a ja nasuo nedavno na max nakon sto mi se upalila obavjest o manjku ulja. I prije te obavjesti je bilo na max, a radio sam servis kocionog sistema u ovlastenom Mercedes servisu. Bogarao sam u autu sam sebi kako nisu dosuli ulje nakon ozracivanja. Ali na kraju se ispostavilo da su na ozraci nesto petljali, nisu do kraja stegnuli a mozda cak i ukrivo zavrnuli.
Jbt... kontas ovlasteni servis je sigurnost a ono ispade da se mora i poslije njihovih radova voziti auto drugom majstoru da prekontrolise da li su uradili kako treba.
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#38107 Re: Pitamo Mehanicare ?
Po mom iskustvu, u ovlastenom su priuceni majstori, a svaki iole dobar i vjest otvara svoj servis, jer zasto bi radio za platicu kad moze sam za sebe.
Ako vrijedi naravno.
Ako ne vrijedi, onda je platica puna saka brade.
Ako vrijedi naravno.
Ako ne vrijedi, onda je platica puna saka brade.
- Optimist
- Posts: 15530
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#38108 Re: Pitamo Mehanicare ?
Cca milja KM.Qwerty1234 wrote: ↑18/11/2021 23:04 Moze neko od majstora/radnika u prodavnici dijelova bacit neku okvirnu ponudu za veliki i mali servis, prednje diskove i plocice, mikroremen i sve sto ide uz njega za a3 quattro 2011 125kw 2.0 tdi.
-
Qwerty1234
- Posts: 1278
- Joined: 27/05/2021 09:57
#38109 Re: Pitamo Mehanicare ?
Aha, ocekivao sam slicnoOptimist wrote: ↑19/11/2021 10:04Cca milja KM.Qwerty1234 wrote: ↑18/11/2021 23:04 Moze neko od majstora/radnika u prodavnici dijelova bacit neku okvirnu ponudu za veliki i mali servis, prednje diskove i plocice, mikroremen i sve sto ide uz njega za a3 quattro 2011 125kw 2.0 tdi.
Hvala
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8008
- Joined: 20/01/2011 11:10
#38110 Re: Pitamo Mehanicare ?
Džaba, ako je tako.Optimist wrote: ↑19/11/2021 10:04Cca milja KM.Qwerty1234 wrote: ↑18/11/2021 23:04 Moze neko od majstora/radnika u prodavnici dijelova bacit neku okvirnu ponudu za veliki i mali servis, prednje diskove i plocice, mikroremen i sve sto ide uz njega za a3 quattro 2011 125kw 2.0 tdi.
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
#38111 Re: Pitamo Mehanicare ?
"Redovno održavan u ovlaštenom servisu, mali servis odrađen* prije 120 km."
*napola odrađen.
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#38112 Re: Pitamo Mehanicare ?
momentalno razradjen 
- ElRe
- Posts: 16938
- Joined: 12/12/2011 11:28
#38113 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na Meganu 4 ne rade parking senzori. Gdje kupiti nove, kod koga dijagnosticiran, popraviti u Sarajevu i okolini?
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#38114 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da prostis, ja ne znam zasto to ljudima treba na takvim autima.
#samokazem
#samokazem
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38115 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam pitao u Komelu, kažu da se mora to zamijeniti, doduše kod mene nisu fabrički.
Ma da se evo kanim da ih povadim i kupim drugi zadnji branik bez otvora za senzore. Svakako mi ne trebaju, postoje retrovizori za parkiranje.
- ElRe
- Posts: 16938
- Joined: 12/12/2011 11:28
#38116 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zato što auto vozi ženadrug_profi wrote: ↑22/11/2021 08:37 Da prostis, ja ne znam zasto to ljudima treba na takvim autima.
#samokazem
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#38117 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima logikeElRe wrote: ↑22/11/2021 09:01Zato što auto vozi ženadrug_profi wrote: ↑22/11/2021 08:37 Da prostis, ja ne znam zasto to ljudima treba na takvim autima.
#samokazem![]()
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#38118 Re: Pitamo Mehanicare ?
ne znam za vas - al kako starim sve vise grijesim pa tako i u parkiranju - parking senzor mi je stvarno dobra stvar
- the_hooligan_ec
- Posts: 369
- Joined: 05/04/2014 02:39
#38119 Re: Pitamo Mehanicare ?
...
Last edited by the_hooligan_ec on 22/11/2021 11:23, edited 1 time in total.
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#38120 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa koliko ti je to godina đuturume?oruzana_pobuna wrote: ↑22/11/2021 09:24 ne znam za vas - al kako starim sve vise grijesim pa tako i u parkiranju - parking senzor mi je stvarno dobra stvar
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#38121 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bojim se da te nisam nista pitodrug_profi wrote: ↑22/11/2021 10:41Pa koliko ti je to godina đuturume?oruzana_pobuna wrote: ↑22/11/2021 09:24 ne znam za vas - al kako starim sve vise grijesim pa tako i u parkiranju - parking senzor mi je stvarno dobra stvar![]()
- drug_profi
- Posts: 65441
- Joined: 16/07/2012 16:00
#38122 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sjećaš li se slijetanja na Mjesec?
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8008
- Joined: 20/01/2011 11:10
#38123 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vala i ja sam tako govorio šta će mi parking senzori, ali sam se toliko navikao na njih da sam nedavno službenim autom (koje nema senzore) lupio u nekakvu ogradu, vozeći u rikverc.oruzana_pobuna wrote: ↑22/11/2021 09:24 ne znam za vas - al kako starim sve vise grijesim pa tako i u parkiranju - parking senzor mi je stvarno dobra stvar
Lako se čovjek navikne na komoditet.
-
profatr
- Posts: 508
- Joined: 23/07/2016 07:01
#38124 Re: Pitamo Mehanicare ?
Električna ručna, parking senzori, automatsko paljenje svjetala .,. super je to samo kada se vratiiš u auto koje to nema, malo je nezgodno 
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38125 Re: Pitamo Mehanicare ?
Električna ručna, žešće govno.

