i tebe jebe ista stvarblack_adrian wrote: ↑14/11/2021 17:46 ne znam ni ja šta sam više probao. Neko mi preporuči da uzmem nitra i lagano, al iskreno nisam se usudio
cuj svinjska mast
Moderators: _BataZiv_0809, anex
i tebe jebe ista stvarblack_adrian wrote: ↑14/11/2021 17:46 ne znam ni ja šta sam više probao. Neko mi preporuči da uzmem nitra i lagano, al iskreno nisam se usudio
yebi ga, nisam bio upućen dovoljno oko tih detaljabitanga_sa_otesa wrote: ↑14/11/2021 17:54 i tebe jebe ista stvar![]()
,ne zaljeva se nitrom,vec malo na krpicu i trljas lagano bez pritiskanja samo to mjesto gdje je sranje.2k boje i lakovi se peku u komori za lakiranje i nisu bas toliko osjetljivi,treba bar pola sata-sat da ga progrize nitro . i ako ga uspijes sjebat to ce biti malo matirano,a to se kasnije vrati polirkom u zivot za par sekundi , al dzabe je pisati strasljivcima i pametolozima kad se ne smijete usuditi
,nema vam pomoci,patite se i dalje
![]()
cuj svinjska mast![]()
![]()
pa ni ja se ne bi te zajebancije dosjetio
![]()
![]()
![]()
Dobra za hemoroide.
Da vidis kako se povuku
Evo samo da javim da je rijesio problem. Neko crijevo od vakuma se bilo probilo i to je pravilo problem. U medjuvremenu mu sa ovim problemom sa abs-om i motor poceo trokirati, pucati iz auspuha, a dijagnostika pokazala siromasnu smjesu.. Za oba problema bilo odgovorno to crijevo od vakuma..oruzana_pobuna wrote: ↑12/11/2021 11:37moze... dobar znak da je alternator na izdisaju - otici na provjeru kod autoLektricara sto prije, bolje nego da vasrikne na cestilaik1981 wrote: ↑12/11/2021 11:16 Da priupitam i ovdje..
Astra G z16xe. Pali se abs lampica nakon dvadesetak minuta voznje. Kada se upali ne radi ni pokazivac brzine. Proradi nakon sto prodje nekih 2 sata od gasenja auta i tad radi opet normalno nekih dvadesetak minuta neovisno da li se auto vozi ili stoji u mjestu. Senzor za abs i brzinu je u lijevoj glavcini i ispravan je kao i kablovi koji vode od senzora. Negdje procitah da moze biti do niskog napona struje kada alternator oslabi ili do loseg akumulatora. Ima li neko iskustva? Moze li biti do toga.. Nije auto moje pa nemam vise nekih detalja..
Sto je najsmjesnije na taj kvar posumnjao jedan stari majstor u komsiluku koji u zivotu nikakvu dijagnostiku nije upalio. Ovi moderni sa kompjuterima mu predlagali sve zivo, od zamjene abs senzora, preko abs modula, jedan mu cak rekao da je ecu motora pobudalio i predlagao reparaciju istog koja kosta 400KM.. Sasvim slucajno otisao kod tog komsije i rijesio problem za 10KM. Sta ti je imati srece
A to je samo jos jedna lekcija da primaran problem ima 2 3 sekundarna redovno.... I da uvijek treba ispitat najjeftinije opcije prvo...drago mi je da si rijesio ko da sam jalaik1981 wrote: ↑17/11/2021 09:09Sto je najsmjesnije na taj kvar posumnjao jedan stari majstor u komsiluku koji u zivotu nikakvu dijagnostiku nije upalio. Ovi moderni sa kompjuterima mu predlagali sve zivo, od zamjene abs senzora, preko abs modula, jedan mu cak rekao da je ecu motora pobudalio i predlagao reparaciju istog koja kosta 400KM.. Sasvim slucajno otisao kod tog komsije i rijesio problem za 10KM. Sta ti je imati srece![]()
Pa naso je cica ostecenje zar ne... U tom i jest bit - istrazit a ne rec covjeku da zamijeni pola motora pa sve bude redu....drug_profi wrote: ↑17/11/2021 09:20 Ali kad imaš 3-4 opcije gdje je najjeftinija 150 a sljedece dvije 250 i 300, nije neka sreca...
To se neko dosjetio da masno masno otapablack_adrian wrote: ↑14/11/2021 17:59yebi ga, nisam bio upućen dovoljno oko tih detaljabitanga_sa_otesa wrote: ↑14/11/2021 17:54 i tebe jebe ista stvar![]()
,ne zaljeva se nitrom,vec malo na krpicu i trljas lagano bez pritiskanja samo to mjesto gdje je sranje.2k boje i lakovi se peku u komori za lakiranje i nisu bas toliko osjetljivi,treba bar pola sata-sat da ga progrize nitro . i ako ga uspijes sjebat to ce biti malo matirano,a to se kasnije vrati polirkom u zivot za par sekundi , al dzabe je pisati strasljivcima i pametolozima kad se ne smijete usuditi
,nema vam pomoci,patite se i dalje
![]()
cuj svinjska mast![]()
![]()
pa ni ja se ne bi te zajebancije dosjetio
![]()
![]()
![]()
![]()
neko napisa nitro, kontam kakav nitro.. i tako dok sam se kanio da odem kod nekog stručnog da se posavjetujem oko toga izgorila smola, tj. saprala se![]()
i meni je čudno bilo oko te masti, al eto.. ostavio preko noći bio![]()
Tako ja odem u jedan autoservis, struže mi nešto pri kočenju, istrošile se pločice. Jedan momak radi, mlad, nema ni 22-3 godine, nedavno je tu počeo. Tu su i stari majstori čiji je ujedno i servis, da ne dužim. Priđe momak, pogleda zadnje točkove, kaže diskovi i pločice za zamjenu, ponovi to dva puta. Priđe ovaj stari majstor, diže ga na dizalicu i kaže ne treba diskove, tek je počelo strugati ima tu još diska ihihi. I samo pločice uradio.S4mpion wrote: ↑17/11/2021 14:50 Pajdo tako otiš'o kod nekog majstora, nešta mu kuckalo na desnom točku. Ovaj nije ni pogled'o auto, nego k'o iz topa "otišla ti letva volana, nemam šta gledat', treba ti nova letva", a letva 5 glava.
Pajdo otiš'o kod drugog majstora, ovaj mu zamijeni stabilizator i riješi mu problem za 25KM.
I ovaj je bio mlad majstor, možda 25 godina najviše. Koliko sam vidio, gledaju ko će ispast' veća faca i odredit' kvar na autu bez da ga pogleda, nema veze što će nekog zavalit'.black_adrian wrote: ↑17/11/2021 15:04Tako ja odem u jedan autoservis, struže mi nešto pri kočenju, istrošile se pločice. Jedan momak radi, mlad, nema ni 22-3 godine, nedavno je tu počeo. Tu su i stari majstori čiji je ujedno i servis, da ne dužim. Priđe momak, pogleda zadnje točkove, kaže diskovi i pločice za zamjenu, ponovi to dva puta. Priđe ovaj stari majstor, diže ga na dizalicu i kaže ne treba diskove, tek je počelo strugati ima tu još diska ihihi. I samo pločice uradio.S4mpion wrote: ↑17/11/2021 14:50 Pajdo tako otiš'o kod nekog majstora, nešta mu kuckalo na desnom točku. Ovaj nije ni pogled'o auto, nego k'o iz topa "otišla ti letva volana, nemam šta gledat', treba ti nova letva", a letva 5 glava.
Pajdo otiš'o kod drugog majstora, ovaj mu zamijeni stabilizator i riješi mu problem za 25KM.
Baš to vala. Ma čim tako izvali odjednom šta je bez pregleda ikakvog, hvatati se noge odmah. Svega ima.
https://www.totaldiesel.eu/products/list.php?id=83Qwerty1234 wrote: ↑17/11/2021 19:09 Audi 2.0 tdi 2009 i dalje, cr motor od 125kw.Koje su dizne u njemu?