Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#38026 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

_BataZiv_0809 wrote: 11/11/2021 14:46

I šta urade sa onim naljepnicama za ekološku kategoriju i registraciju?
To moraš na tehničkom ponovo tražiti da ti izdaju.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38027 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

drug_profi wrote: 11/11/2021 15:11
_BataZiv_0809 wrote: 11/11/2021 14:46

I šta urade sa onim naljepnicama za ekološku kategoriju i registraciju?
To moraš na tehničkom ponovo tražiti da ti izdaju.
Je li to neka jebacka procedura ili odes dobar dan dobar dan hocu mijenjat sajbu, dajte mi stiker?
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#38028 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

_BataZiv_0809 wrote: 11/11/2021 15:13
drug_profi wrote: 11/11/2021 15:11

To moraš na tehničkom ponovo tražiti da ti izdaju.
Je li to neka jebacka procedura ili odes dobar dan dobar dan hocu mijenjat sajbu, dajte mi stiker?
Šajbu moraš zamijeniti ako je oštećena jer je to tehnički neispravno auto.
A za detalje nazoveš brate stanicu TP ili svratiš. Mislim da se plati nešto oko 5-10 maraka.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38029 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

@drug_profi hvala.

Ostali, ko zna: koliko je okvirno zamjena shajbe?
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38030 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

_BataZiv_0809 wrote: 11/11/2021 17:04 @drug_profi hvala.

Ostali, ko zna: koliko je okvirno zamjena shajbe?
Ja mislim da me je izašla šajba sa zamjenom na prošlom Passatu 6 2006. g. oko 200KM. Možda 50-ak KM da su ruke.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38031 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

black_adrian wrote: 11/11/2021 17:06
_BataZiv_0809 wrote: 11/11/2021 17:04 @drug_profi hvala.

Ostali, ko zna: koliko je okvirno zamjena shajbe?
Ja mislim da me je izašla šajba sa zamjenom na prošlom Passatu 6 2006. g. oko 200KM.
:thumbup:

Tako sam i racunao, oko 3 stoje...

Koga preporucujes za taj zahvat?
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#38032 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

_BataZiv_0809 wrote: 11/11/2021 17:04 @drug_profi hvala.

Ostali, ko zna: koliko je okvirno zamjena shajbe?
Zavisi je li obična, sa senzorima...itd..
Ja sam nekad davno mjenjao na 307 prednju, bila bez senzora, u sale glass sa zamjenom 250 KM.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38033 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

_BataZiv_0809 wrote: 11/11/2021 17:07 :thumbup:

Tako sam i racunao, oko 3 stoje...

Koga preporucujes za taj zahvat?
Iskreno ne znam u Sarajevu ko bi to mogao odraditi a da je vrijedan preporuke, ja sam to u Bihaću završio.
User avatar
black
Posts: 18649
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#38034 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black »

EasyMan wrote: 09/11/2021 11:47 Jutros sjednem u auto kad razbijena zadnja sajba. Imate li preporuku kod koga da odem da zamijenim?
autostakla Derby, Lukavica
naravno raspitas se za cijene i kod ostalih, ja nedavno radio reparaciju, kamencic mi ostetio sajbu, ljubazni usluzni i dobro odradjen poso, a za njih sam cuo upravo ovde, ne mogu se sjetiti ko je, al' znam da ga je zamjena sajbe dosla nesto puno jeftinije nego kod ostalih
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#38035 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Dobre su te od 2 stoje, dodju sa dioptrijom, ko nosi naočale više mu ne trebaju. :mrgreen:
Što niža cijena to veća dioptrija.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#38036 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

_BataZiv_0809 wrote: 11/11/2021 14:46
I šta urade sa onim naljepnicama za ekološku kategoriju i registraciju?
505 servis Vogošća, a treblo bi da mogu prebaciti stikere na novu šajbu. Nemoj gledati jeftino da prođeš sa šoferšajbom...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38037 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

530i wrote: 11/11/2021 18:12
_BataZiv_0809 wrote: 11/11/2021 14:46
I šta urade sa onim naljepnicama za ekološku kategoriju i registraciju?
505 servis Vogošća, a treblo bi da mogu prebaciti stikere na novu šajbu. Nemoj gledati jeftino da prođeš sa šoferšajbom...
Gdje dodju tacno u Vogosci?
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#38038 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 530i »

Sve piše ovdje http://autoglas505.com/
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#38039 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shandrprcSA »

_BataZiv_0809 wrote: 11/11/2021 18:14
530i wrote: 11/11/2021 18:12

505 servis Vogošća, a treblo bi da mogu prebaciti stikere na novu šajbu. Nemoj gledati jeftino da prođeš sa šoferšajbom...
Gdje dodju tacno u Vogosci?
pitamo-mehanicare-t78799s37700.html#p17698941
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#38040 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

To priky :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#38041 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

530i wrote: 11/11/2021 18:12 treblo bi da mogu prebaciti stikere na novu šajbu.
ma to moze svako mirne ruke uz malo vjestine s ovim
Image
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#38042 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bordo gandalf »

Ima li neko "pravilo" je li u pitanju mali hladnjak ili problem sa odvodima kod vode u kabini tacnije pod vozacevim nogama samo?...u pitanju ford mondeo karavance 2003 god
DylanD
Posts: 173
Joined: 02/04/2017 21:04

#38043 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by DylanD »

_BataZiv_0809 wrote: 11/11/2021 14:46
DylanD wrote: 09/11/2021 17:59

Meni su sajbu za 40min postavili
Koliko je para zamjena šajbe?

I šta urade sa onim naljepnicama za ekološku kategoriju i registraciju?
Meni su za P 307 uzeli 170km koliko se sjecam, a besplatna je ugradnja. Naljepnice sve regulrno prebace.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#38044 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

black wrote: 11/11/2021 17:16
EasyMan wrote: 09/11/2021 11:47 Jutros sjednem u auto kad razbijena zadnja sajba. Imate li preporuku kod koga da odem da zamijenim?
autostakla Derby, Lukavica
naravno raspitas se za cijene i kod ostalih, ja nedavno radio reparaciju, kamencic mi ostetio sajbu, ljubazni usluzni i dobro odradjen poso, a za njih sam cuo upravo ovde, ne mogu se sjetiti ko je, al' znam da ga je zamjena sajbe dosla nesto puno jeftinije nego kod ostalih
Zamijenio u MX, a imam malo ostecenje na prednjoj sajbi pa bi mogao otici da vidim isplati li se reparirati.
azdralovic
Posts: 5113
Joined: 29/05/2010 21:46

#38045 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by azdralovic »

Samo da napomenem, meni su nekada prilikom zamjene sajbe u Bensonu, prebacili i stikere i nosac za ACC...
Nisam pitao sta i kako ali su prebaceni bez ostecenja ikakvih
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#38046 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

Da priupitam i ovdje..

Astra G z16xe. Pali se abs lampica nakon dvadesetak minuta voznje. Kada se upali ne radi ni pokazivac brzine. Proradi nakon sto prodje nekih 2 sata od gasenja auta i tad radi opet normalno nekih dvadesetak minuta neovisno da li se auto vozi ili stoji u mjestu. Senzor za abs i brzinu je u lijevoj glavcini i ispravan je kao i kablovi koji vode od senzora. Negdje procitah da moze biti do niskog napona struje kada alternator oslabi ili do loseg akumulatora. Ima li neko iskustva? Moze li biti do toga.. Nije auto moje pa nemam vise nekih detalja..
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#38047 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

laik1981 wrote: 12/11/2021 11:16 Da priupitam i ovdje..

Astra G z16xe. Pali se abs lampica nakon dvadesetak minuta voznje. Kada se upali ne radi ni pokazivac brzine. Proradi nakon sto prodje nekih 2 sata od gasenja auta i tad radi opet normalno nekih dvadesetak minuta neovisno da li se auto vozi ili stoji u mjestu. Senzor za abs i brzinu je u lijevoj glavcini i ispravan je kao i kablovi koji vode od senzora. Negdje procitah da moze biti do niskog napona struje kada alternator oslabi ili do loseg akumulatora. Ima li neko iskustva? Moze li biti do toga.. Nije auto moje pa nemam vise nekih detalja..
moze... dobar znak da je alternator na izdisaju - otici na provjeru kod autoLektricara sto prije, bolje nego da vasrikne na cesti
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#38048 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

oruzana_pobuna wrote: 12/11/2021 11:37
laik1981 wrote: 12/11/2021 11:16 Da priupitam i ovdje..

Astra G z16xe. Pali se abs lampica nakon dvadesetak minuta voznje. Kada se upali ne radi ni pokazivac brzine. Proradi nakon sto prodje nekih 2 sata od gasenja auta i tad radi opet normalno nekih dvadesetak minuta neovisno da li se auto vozi ili stoji u mjestu. Senzor za abs i brzinu je u lijevoj glavcini i ispravan je kao i kablovi koji vode od senzora. Negdje procitah da moze biti do niskog napona struje kada alternator oslabi ili do loseg akumulatora. Ima li neko iskustva? Moze li biti do toga.. Nije auto moje pa nemam vise nekih detalja..
moze... dobar znak da je alternator na izdisaju - otici na provjeru kod autoLektricara sto prije, bolje nego da vasrikne na cesti
Isao kod 2 majstora i jedan i drugi mu rekli da mijenja abs modul i senzore bez da su ga prikopcali na dijagnostiku ili slucajno provjerili napon alternatora.. Meni kao laiku bilo sumnjivo jer ne brljavi random nego bas ima sablon po kojem na isti nacin gasi abs.. Reci cu mu da provjeri napon alternatora i ispravnost akumulatora.. Hvala..
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#38049 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

laik1981 wrote: 12/11/2021 11:43
oruzana_pobuna wrote: 12/11/2021 11:37

moze... dobar znak da je alternator na izdisaju - otici na provjeru kod autoLektricara sto prije, bolje nego da vasrikne na cesti
Isao kod 2 majstora i jedan i drugi mu rekli da mijenja abs modul i senzore bez da su ga prikopcali na dijagnostiku ili slucajno provjerili napon alternatora.. Meni kao laiku bilo sumnjivo jer ne brljavi random nego bas ima sablon po kojem na isti nacin gasi abs.. Reci cu mu da provjeri napon alternatora i ispravnost akumulatora.. Hvala..
hoce isto tako da polude i prozori kad se slicna stvar desi - nece da zatvore do kraja ili otvore - pa mozda se i na tom desava slicno.... ugl bolje prvo provjeriti na vece sranje
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#38050 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

oruzana_pobuna wrote: 12/11/2021 11:47
laik1981 wrote: 12/11/2021 11:43
Isao kod 2 majstora i jedan i drugi mu rekli da mijenja abs modul i senzore bez da su ga prikopcali na dijagnostiku ili slucajno provjerili napon alternatora.. Meni kao laiku bilo sumnjivo jer ne brljavi random nego bas ima sablon po kojem na isti nacin gasi abs.. Reci cu mu da provjeri napon alternatora i ispravnost akumulatora.. Hvala..
hoce isto tako da polude i prozori kad se slicna stvar desi - nece da zatvore do kraja ili otvore - pa mozda se i na tom desava slicno.... ugl bolje prvo provjeriti na vece sranje
Zna mu centralno zakljucavanje otkazati poslusnost, al rijetko. Ono jednom u 10-15 dana. Vjerovatno se radi o padu napona..
Post Reply