To moraš na tehničkom ponovo tražiti da ti izdaju._BataZiv_0809 wrote: ↑11/11/2021 14:46
I šta urade sa onim naljepnicama za ekološku kategoriju i registraciju?
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#38026 Re: Pitamo Mehanicare ?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#38027 Re: Pitamo Mehanicare ?
Je li to neka jebacka procedura ili odes dobar dan dobar dan hocu mijenjat sajbu, dajte mi stiker?drug_profi wrote: ↑11/11/2021 15:11To moraš na tehničkom ponovo tražiti da ti izdaju._BataZiv_0809 wrote: ↑11/11/2021 14:46
I šta urade sa onim naljepnicama za ekološku kategoriju i registraciju?
- drug_profi
- Posts: 65444
- Joined: 16/07/2012 16:00
#38028 Re: Pitamo Mehanicare ?
Šajbu moraš zamijeniti ako je oštećena jer je to tehnički neispravno auto._BataZiv_0809 wrote: ↑11/11/2021 15:13Je li to neka jebacka procedura ili odes dobar dan dobar dan hocu mijenjat sajbu, dajte mi stiker?
A za detalje nazoveš brate stanicu TP ili svratiš. Mislim da se plati nešto oko 5-10 maraka.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#38029 Re: Pitamo Mehanicare ?
@drug_profi hvala.
Ostali, ko zna: koliko je okvirno zamjena shajbe?
Ostali, ko zna: koliko je okvirno zamjena shajbe?
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38030 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja mislim da me je izašla šajba sa zamjenom na prošlom Passatu 6 2006. g. oko 200KM. Možda 50-ak KM da su ruke._BataZiv_0809 wrote: ↑11/11/2021 17:04 @drug_profi hvala.
Ostali, ko zna: koliko je okvirno zamjena shajbe?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#38031 Re: Pitamo Mehanicare ?
black_adrian wrote: ↑11/11/2021 17:06Ja mislim da me je izašla šajba sa zamjenom na prošlom Passatu 6 2006. g. oko 200KM._BataZiv_0809 wrote: ↑11/11/2021 17:04 @drug_profi hvala.
Ostali, ko zna: koliko je okvirno zamjena shajbe?
Tako sam i racunao, oko 3 stoje...
Koga preporucujes za taj zahvat?
- konektovan
- Posts: 51455
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#38032 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zavisi je li obična, sa senzorima...itd.._BataZiv_0809 wrote: ↑11/11/2021 17:04 @drug_profi hvala.
Ostali, ko zna: koliko je okvirno zamjena shajbe?
Ja sam nekad davno mjenjao na 307 prednju, bila bez senzora, u sale glass sa zamjenom 250 KM.
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#38033 Re: Pitamo Mehanicare ?
Iskreno ne znam u Sarajevu ko bi to mogao odraditi a da je vrijedan preporuke, ja sam to u Bihaću završio._BataZiv_0809 wrote: ↑11/11/2021 17:07![]()
Tako sam i racunao, oko 3 stoje...
Koga preporucujes za taj zahvat?
- black
- Posts: 18649
- Joined: 19/06/2004 16:00
- Location: ispod tresnje
#38034 Re: Pitamo Mehanicare ?
autostakla Derby, Lukavica
naravno raspitas se za cijene i kod ostalih, ja nedavno radio reparaciju, kamencic mi ostetio sajbu, ljubazni usluzni i dobro odradjen poso, a za njih sam cuo upravo ovde, ne mogu se sjetiti ko je, al' znam da ga je zamjena sajbe dosla nesto puno jeftinije nego kod ostalih
-
NediM17
- Posts: 26452
- Joined: 05/11/2009 11:49
#38035 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobre su te od 2 stoje, dodju sa dioptrijom, ko nosi naočale više mu ne trebaju. 
Što niža cijena to veća dioptrija.
Što niža cijena to veća dioptrija.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#38036 Re: Pitamo Mehanicare ?
505 servis Vogošća, a treblo bi da mogu prebaciti stikere na novu šajbu. Nemoj gledati jeftino da prođeš sa šoferšajbom..._BataZiv_0809 wrote: ↑11/11/2021 14:46
I šta urade sa onim naljepnicama za ekološku kategoriju i registraciju?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#38037 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gdje dodju tacno u Vogosci?530i wrote: ↑11/11/2021 18:12505 servis Vogošća, a treblo bi da mogu prebaciti stikere na novu šajbu. Nemoj gledati jeftino da prođeš sa šoferšajbom..._BataZiv_0809 wrote: ↑11/11/2021 14:46
I šta urade sa onim naljepnicama za ekološku kategoriju i registraciju?
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#38038 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sve piše ovdje http://autoglas505.com/
-
shandrprcSA
- Posts: 10219
- Joined: 23/02/2013 08:16
#38039 Re: Pitamo Mehanicare ?
pitamo-mehanicare-t78799s37700.html#p17698941
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83515
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#38040 Re: Pitamo Mehanicare ?
To priky 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39563
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#38042 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima li neko "pravilo" je li u pitanju mali hladnjak ili problem sa odvodima kod vode u kabini tacnije pod vozacevim nogama samo?...u pitanju ford mondeo karavance 2003 god
-
DylanD
- Posts: 173
- Joined: 02/04/2017 21:04
#38043 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni su za P 307 uzeli 170km koliko se sjecam, a besplatna je ugradnja. Naljepnice sve regulrno prebace._BataZiv_0809 wrote: ↑11/11/2021 14:46Koliko je para zamjena šajbe?
I šta urade sa onim naljepnicama za ekološku kategoriju i registraciju?
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#38044 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zamijenio u MX, a imam malo ostecenje na prednjoj sajbi pa bi mogao otici da vidim isplati li se reparirati.black wrote: ↑11/11/2021 17:16autostakla Derby, Lukavica
naravno raspitas se za cijene i kod ostalih, ja nedavno radio reparaciju, kamencic mi ostetio sajbu, ljubazni usluzni i dobro odradjen poso, a za njih sam cuo upravo ovde, ne mogu se sjetiti ko je, al' znam da ga je zamjena sajbe dosla nesto puno jeftinije nego kod ostalih
-
azdralovic
- Posts: 5113
- Joined: 29/05/2010 21:46
#38045 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo da napomenem, meni su nekada prilikom zamjene sajbe u Bensonu, prebacili i stikere i nosac za ACC...
Nisam pitao sta i kako ali su prebaceni bez ostecenja ikakvih
Nisam pitao sta i kako ali su prebaceni bez ostecenja ikakvih
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#38046 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da priupitam i ovdje..
Astra G z16xe. Pali se abs lampica nakon dvadesetak minuta voznje. Kada se upali ne radi ni pokazivac brzine. Proradi nakon sto prodje nekih 2 sata od gasenja auta i tad radi opet normalno nekih dvadesetak minuta neovisno da li se auto vozi ili stoji u mjestu. Senzor za abs i brzinu je u lijevoj glavcini i ispravan je kao i kablovi koji vode od senzora. Negdje procitah da moze biti do niskog napona struje kada alternator oslabi ili do loseg akumulatora. Ima li neko iskustva? Moze li biti do toga.. Nije auto moje pa nemam vise nekih detalja..
Astra G z16xe. Pali se abs lampica nakon dvadesetak minuta voznje. Kada se upali ne radi ni pokazivac brzine. Proradi nakon sto prodje nekih 2 sata od gasenja auta i tad radi opet normalno nekih dvadesetak minuta neovisno da li se auto vozi ili stoji u mjestu. Senzor za abs i brzinu je u lijevoj glavcini i ispravan je kao i kablovi koji vode od senzora. Negdje procitah da moze biti do niskog napona struje kada alternator oslabi ili do loseg akumulatora. Ima li neko iskustva? Moze li biti do toga.. Nije auto moje pa nemam vise nekih detalja..
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#38047 Re: Pitamo Mehanicare ?
moze... dobar znak da je alternator na izdisaju - otici na provjeru kod autoLektricara sto prije, bolje nego da vasrikne na cestilaik1981 wrote: ↑12/11/2021 11:16 Da priupitam i ovdje..
Astra G z16xe. Pali se abs lampica nakon dvadesetak minuta voznje. Kada se upali ne radi ni pokazivac brzine. Proradi nakon sto prodje nekih 2 sata od gasenja auta i tad radi opet normalno nekih dvadesetak minuta neovisno da li se auto vozi ili stoji u mjestu. Senzor za abs i brzinu je u lijevoj glavcini i ispravan je kao i kablovi koji vode od senzora. Negdje procitah da moze biti do niskog napona struje kada alternator oslabi ili do loseg akumulatora. Ima li neko iskustva? Moze li biti do toga.. Nije auto moje pa nemam vise nekih detalja..
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#38048 Re: Pitamo Mehanicare ?
Isao kod 2 majstora i jedan i drugi mu rekli da mijenja abs modul i senzore bez da su ga prikopcali na dijagnostiku ili slucajno provjerili napon alternatora.. Meni kao laiku bilo sumnjivo jer ne brljavi random nego bas ima sablon po kojem na isti nacin gasi abs.. Reci cu mu da provjeri napon alternatora i ispravnost akumulatora.. Hvala..oruzana_pobuna wrote: ↑12/11/2021 11:37moze... dobar znak da je alternator na izdisaju - otici na provjeru kod autoLektricara sto prije, bolje nego da vasrikne na cestilaik1981 wrote: ↑12/11/2021 11:16 Da priupitam i ovdje..
Astra G z16xe. Pali se abs lampica nakon dvadesetak minuta voznje. Kada se upali ne radi ni pokazivac brzine. Proradi nakon sto prodje nekih 2 sata od gasenja auta i tad radi opet normalno nekih dvadesetak minuta neovisno da li se auto vozi ili stoji u mjestu. Senzor za abs i brzinu je u lijevoj glavcini i ispravan je kao i kablovi koji vode od senzora. Negdje procitah da moze biti do niskog napona struje kada alternator oslabi ili do loseg akumulatora. Ima li neko iskustva? Moze li biti do toga.. Nije auto moje pa nemam vise nekih detalja..
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#38049 Re: Pitamo Mehanicare ?
hoce isto tako da polude i prozori kad se slicna stvar desi - nece da zatvore do kraja ili otvore - pa mozda se i na tom desava slicno.... ugl bolje prvo provjeriti na vece sranjelaik1981 wrote: ↑12/11/2021 11:43Isao kod 2 majstora i jedan i drugi mu rekli da mijenja abs modul i senzore bez da su ga prikopcali na dijagnostiku ili slucajno provjerili napon alternatora.. Meni kao laiku bilo sumnjivo jer ne brljavi random nego bas ima sablon po kojem na isti nacin gasi abs.. Reci cu mu da provjeri napon alternatora i ispravnost akumulatora.. Hvala..oruzana_pobuna wrote: ↑12/11/2021 11:37
moze... dobar znak da je alternator na izdisaju - otici na provjeru kod autoLektricara sto prije, bolje nego da vasrikne na cesti
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#38050 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zna mu centralno zakljucavanje otkazati poslusnost, al rijetko. Ono jednom u 10-15 dana. Vjerovatno se radi o padu napona..oruzana_pobuna wrote: ↑12/11/2021 11:47hoce isto tako da polude i prozori kad se slicna stvar desi - nece da zatvore do kraja ili otvore - pa mozda se i na tom desava slicno.... ugl bolje prvo provjeriti na vece sranjelaik1981 wrote: ↑12/11/2021 11:43
Isao kod 2 majstora i jedan i drugi mu rekli da mijenja abs modul i senzore bez da su ga prikopcali na dijagnostiku ili slucajno provjerili napon alternatora.. Meni kao laiku bilo sumnjivo jer ne brljavi random nego bas ima sablon po kojem na isti nacin gasi abs.. Reci cu mu da provjeri napon alternatora i ispravnost akumulatora.. Hvala..

