Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
B6Redhell
Posts: 7819
Joined: 25/12/2010 04:56

#38101 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Volvo 120 km bez ulja.
Impresivno. :izet: :izet:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#38102 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

B6Redhell wrote: 18/11/2021 19:06 Volvo 120 km bez ulja.
Impresivno. :izet: :izet:
PeugEot je to.. :mrgreen:
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#38103 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

motoru na zdravlje za tih 120 km su se fino iscistili kuglageri lezajevi a i pofinih risova je ostalo na cilindrima kao i ostalih pokretnih sklopova motora....

izdrzao je retardluk - ali sumnjam da to nista nije kostalo :wink:
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#38104 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Sto se kaze: na pik.
Sa popustom.
Qwerty1234
Posts: 1278
Joined: 27/05/2021 09:57

#38105 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

Moze neko od majstora/radnika u prodavnici dijelova bacit neku okvirnu ponudu za veliki i mali servis, prednje diskove i plocice, mikroremen i sve sto ide uz njega za a3 quattro 2011 125kw 2.0 tdi.
preludezalude
Posts: 7013
Joined: 07/03/2012 00:09

#38106 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

RagibUzoriti wrote: 18/11/2021 12:22
flak wrote: 17/11/2021 19:31 Molio bih za preporuku majstora/servisa.

Trebam uraditi dijagnostiku, tačnije zanima me začepljenost DPF-a. Trebao bih i čišćenje EGR-a.
Evo mogu ti ove sa slike ispod preporučiti

Image

🤣🤣
Slicna stvar kod mene. Prije dva dana na dizalici pregledavano auto i nadje se da zadnjem desnom tocku curi kociono ulje. U posudi ulje na minimumu a ja nasuo nedavno na max nakon sto mi se upalila obavjest o manjku ulja. I prije te obavjesti je bilo na max, a radio sam servis kocionog sistema u ovlastenom Mercedes servisu. Bogarao sam u autu sam sebi kako nisu dosuli ulje nakon ozracivanja. Ali na kraju se ispostavilo da su na ozraci nesto petljali, nisu do kraja stegnuli a mozda cak i ukrivo zavrnuli.
Jbt... kontas ovlasteni servis je sigurnost a ono ispade da se mora i poslije njihovih radova voziti auto drugom majstoru da prekontrolise da li su uradili kako treba.
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#38107 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Po mom iskustvu, u ovlastenom su priuceni majstori, a svaki iole dobar i vjest otvara svoj servis, jer zasto bi radio za platicu kad moze sam za sebe.
Ako vrijedi naravno.
Ako ne vrijedi, onda je platica puna saka brade.
User avatar
Optimist
Posts: 15530
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#38108 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Qwerty1234 wrote: 18/11/2021 23:04 Moze neko od majstora/radnika u prodavnici dijelova bacit neku okvirnu ponudu za veliki i mali servis, prednje diskove i plocice, mikroremen i sve sto ide uz njega za a3 quattro 2011 125kw 2.0 tdi.
Cca milja KM.
Qwerty1234
Posts: 1278
Joined: 27/05/2021 09:57

#38109 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

Optimist wrote: 19/11/2021 10:04
Qwerty1234 wrote: 18/11/2021 23:04 Moze neko od majstora/radnika u prodavnici dijelova bacit neku okvirnu ponudu za veliki i mali servis, prednje diskove i plocice, mikroremen i sve sto ide uz njega za a3 quattro 2011 125kw 2.0 tdi.
Cca milja KM.
Aha, ocekivao sam slicno

Hvala
Dzontra_Volta
Posts: 8008
Joined: 20/01/2011 11:10

#38110 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

Optimist wrote: 19/11/2021 10:04
Qwerty1234 wrote: 18/11/2021 23:04 Moze neko od majstora/radnika u prodavnici dijelova bacit neku okvirnu ponudu za veliki i mali servis, prednje diskove i plocice, mikroremen i sve sto ide uz njega za a3 quattro 2011 125kw 2.0 tdi.
Cca milja KM.
Džaba, ako je tako.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#38111 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

drug_profi wrote: 18/11/2021 22:54 Sto se kaze: na pik.
Sa popustom.
"Redovno održavan u ovlaštenom servisu, mali servis odrađen* prije 120 km."

*napola odrađen.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#38112 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

momentalno razradjen :mrgreen:
User avatar
ElRe
Posts: 16938
Joined: 12/12/2011 11:28

#38113 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

Na Meganu 4 ne rade parking senzori. Gdje kupiti nove, kod koga dijagnosticiran, popraviti u Sarajevu i okolini?
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#38114 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Da prostis, ja ne znam zasto to ljudima treba na takvim autima.
#samokazem
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#38115 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

ElRe wrote: 22/11/2021 07:01 Na Meganu 4 ne rade parking senzori. Gdje kupiti nove, kod koga dijagnosticiran, popraviti u Sarajevu i okolini?
Ja sam pitao u Komelu, kažu da se mora to zamijeniti, doduše kod mene nisu fabrički.

Ma da se evo kanim da ih povadim i kupim drugi zadnji branik bez otvora za senzore. Svakako mi ne trebaju, postoje retrovizori za parkiranje.
User avatar
ElRe
Posts: 16938
Joined: 12/12/2011 11:28

#38116 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

drug_profi wrote: 22/11/2021 08:37 Da prostis, ja ne znam zasto to ljudima treba na takvim autima.
#samokazem
Zato što auto vozi žena :-D
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#38117 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

ElRe wrote: 22/11/2021 09:01
drug_profi wrote: 22/11/2021 08:37 Da prostis, ja ne znam zasto to ljudima treba na takvim autima.
#samokazem
Zato što auto vozi žena :-D
Ima logike :mrgreen:
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#38118 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

ne znam za vas - al kako starim sve vise grijesim pa tako i u parkiranju - parking senzor mi je stvarno dobra stvar
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 369
Joined: 05/04/2014 02:39

#38119 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by the_hooligan_ec »

...
Last edited by the_hooligan_ec on 22/11/2021 11:23, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#38120 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

oruzana_pobuna wrote: 22/11/2021 09:24 ne znam za vas - al kako starim sve vise grijesim pa tako i u parkiranju - parking senzor mi je stvarno dobra stvar
Pa koliko ti je to godina đuturume? :mrgreen:
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#38121 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

drug_profi wrote: 22/11/2021 10:41
oruzana_pobuna wrote: 22/11/2021 09:24 ne znam za vas - al kako starim sve vise grijesim pa tako i u parkiranju - parking senzor mi je stvarno dobra stvar
Pa koliko ti je to godina đuturume? :mrgreen:
Bojim se da te nisam nista pito :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65441
Joined: 16/07/2012 16:00

#38122 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

oruzana_pobuna wrote: 22/11/2021 11:12
drug_profi wrote: 22/11/2021 10:41

Pa koliko ti je to godina đuturume? :mrgreen:
Bojim se da te nisam nista pito :lol:
Sjećaš li se slijetanja na Mjesec? :mrgreen:
Dzontra_Volta
Posts: 8008
Joined: 20/01/2011 11:10

#38123 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

oruzana_pobuna wrote: 22/11/2021 09:24 ne znam za vas - al kako starim sve vise grijesim pa tako i u parkiranju - parking senzor mi je stvarno dobra stvar
Vala i ja sam tako govorio šta će mi parking senzori, ali sam se toliko navikao na njih da sam nedavno službenim autom (koje nema senzore) lupio u nekakvu ogradu, vozeći u rikverc.
Lako se čovjek navikne na komoditet.
profatr
Posts: 508
Joined: 23/07/2016 07:01

#38124 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by profatr »

Električna ručna, parking senzori, automatsko paljenje svjetala .,. super je to samo kada se vratiiš u auto koje to nema, malo je nezgodno :D
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#38125 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Električna ručna, žešće govno.
Post Reply