Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#37801 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

brazzo19 wrote: 02/11/2021 19:37 Ne ometa nista, moguce samo da je zato sto sam svjetla namjestio na "automatski" tamo nisu uvijek ukljucena na "kratka" nego zavisno od jacine svejtlosti pali se svjetlo ako i osvjetljenje u autu, cim okrenem sa automatski da su stalno recimo kratka odmah tamo na postavkama na multimediji gdje izbacuje sva upozorenja odmah se ovo ugasi?
ne znam kod mene radi :mrgreen:

Image

ako je sta od pomoci - pusti ga na miru popravice se sam :mrgreen:
brazzo19
Posts: 3275
Joined: 25/09/2008 13:43

#37802 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by brazzo19 »

Ma u mene je na auto uvijek, cim desno malo pomjerim kao na slici sto je podeseno tamo na "board.u" ne pise to upozorenje vise ili greska sta je vec.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#37803 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

danas me potresla jedna tuzna vijest. :(
jucer nas je napustio jako dobar covjek i majstor- suad mujezinovic.
dugo godina je bio poslovodja u automehanici na pofalicima ,kad je propalo radio je privatno,na pocetku kasindolske .
bavio se mehanikom i ravnanjem diskova.vjerovatno ga je i poznavao neko od forumske raje.
laka mu zemlja bosanska...
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#37804 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

brazzo19 wrote: 02/11/2021 19:10 Ne mogu da nadjem ww pa cu ovdje valjda nije problem 
Prilikom voznje i kada ulazim u tunel ili garazu ili kada je ono pred mrak izbaci mi ovo, Golf 7 je u pitanju.

Fault: Automatic Headlight Control??
Senzor na sofersajbi ili instalacija do senzora.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#37805 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

black_adrian wrote: 02/11/2021 18:16 Kad smo kod toga, rek'o mi mehaničar da mi je užeglo ulje u kočnicama i da treba zamijeniti.

Ima li ko kakvu preporuku ili je svejedno koje ulje ide? Zna li ko koliko treba ulja za Passata 6 fejslift?
Odokativnom metodom ili mu je mjeru uzeo?
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37806 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

RagibUzoriti wrote: 03/11/2021 07:24 Odokativnom metodom ili mu je mjeru uzeo?
Nisam siguran, u ovlaštenom servisu. Valjda je mjeru uzeo.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#37807 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

Čuj užeglo, to se kod nas tako kaže ? :D :D
Postoje ispitivači kočione tečnosti, koji pokazuju kvalitetu iste, odnosno sadržaj vlage / vode....
Ja sam sebi baš neki dan uzeo taj ispitivač za nekih 15-ak km :izet:
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#37808 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

emotivac wrote: 03/11/2021 10:39 Čuj užeglo, to se kod nas tako kaže ? :D :D
Postoje ispitivači kočione tečnosti, koji pokazuju kvalitetu iste, odnosno sadržaj vlage / vode....
Ja sam sebi baš neki dan uzeo taj ispitivač za nekih 15-ak km :izet:
Ja cijeli svoj život mislio da se neki drugi parametri gledaju kod ulja za kocnice.. Ili ti ga kocione tecnosti. :zoka:
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#37809 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

RagibUzoriti wrote: 03/11/2021 10:52
emotivac wrote: 03/11/2021 10:39 Čuj užeglo, to se kod nas tako kaže ? :D :D
Postoje ispitivači kočione tečnosti, koji pokazuju kvalitetu iste, odnosno sadržaj vlage / vode....
Ja sam sebi baš neki dan uzeo taj ispitivač za nekih 15-ak km :izet:
Ja cijeli svoj život mislio da se neki drugi parametri gledaju kod ulja za kocnice.. Ili ti ga kocione tecnosti. :zoka:
Stvar je u tome što se kočiona tečnost ne može "UŽEĆI" jer baš zbog toga, što je tečnost, a ne ulje :lol: :lol: :run:
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#37810 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

emotivac wrote: 03/11/2021 10:39 Čuj užeglo, to se kod nas tako kaže ? :D :D
Postoje ispitivači kočione tečnosti, koji pokazuju kvalitetu iste, odnosno sadržaj vlage / vode....
Ja sam sebi baš neki dan uzeo taj ispitivač za nekih 15-ak km :izet:
Zato i jesam dao prijedlog: konzervans. Kao da govori o hrani (dobro, ulju tj. zejtinu) a ne o kočionoj tečnosti. Valjda bio kuhar pa se prebacio na automehaničara.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#37811 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

ne bih da budem prestrog - kao pojedini ovdje ali je vjerovatno se mislilo na to da je ulje postalo koloidno sa zapocetom parafinizacijom, dakle gubi tekuca svojstva a samim tim i sva druga..... a u biti ima istine u tome da je uzeglo jer je to bas izraz za domace ulje koje pocinje da parafinira.....
brazzo19
Posts: 3275
Joined: 25/09/2008 13:43

#37812 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by brazzo19 »

avijon wrote: 02/11/2021 21:58
brazzo19 wrote: 02/11/2021 19:10 Ne mogu da nadjem ww pa cu ovdje valjda nije problem 
Prilikom voznje i kada ulazim u tunel ili garazu ili kada je ono pred mrak izbaci mi ovo, Golf 7 je u pitanju.

Fault: Automatic Headlight Control??
Senzor na sofersajbi ili instalacija do senzora.
Sta to znaci, sta mi je ciniti je li neki kvar to??

P.S Trebam uraditi mali servis je li ovo ulje dobro ??
https://www.longlife100.de/storage/imag ... eight=2560
avijon
Posts: 1840
Joined: 20/08/2012 22:10

#37813 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by avijon »

brazzo19 wrote: 03/11/2021 20:59
avijon wrote: 02/11/2021 21:58

Senzor na sofersajbi ili instalacija do senzora.
Sta to znaci, sta mi je ciniti je li neki kvar to??

P.S Trebam uraditi mali servis je li ovo ulje dobro ??
https://www.longlife100.de/storage/imag ... eight=2560
Pa ne znam jel ti pali svjetla kratka navecer ako je prekidač na AUTO.
Ako ti se ne popravlja, drzi na 0 za dnevna i onda kratka ti pali kad treba.

Moze 0-30 za zime odlicno. Mozes i to fabricko, moze i ravenol, liqui moly,mobil. Sve sa tom specifikacijom 504 507
brazzo19
Posts: 3275
Joined: 25/09/2008 13:43

#37814 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by brazzo19 »

avijon wrote: 03/11/2021 21:58
brazzo19 wrote: 03/11/2021 20:59

Sta to znaci, sta mi je ciniti je li neki kvar to??

P.S Trebam uraditi mali servis je li ovo ulje dobro ??
https://www.longlife100.de/storage/imag ... eight=2560
Pa ne znam jel ti pali svjetla kratka navecer ako je prekidač na AUTO.
Ako ti se ne popravlja, drzi na 0 za dnevna i onda kratka ti pali kad treba.

Moze 0-30 za zime odlicno. Mozes i to fabricko, moze i ravenol, liqui moly,mobil. Sve sa tom specifikacijom 504 507
Pali, stoji mi uvijek na auto kako sam ga kupio, uglavnom "prepozna svaki put kada ulazim u mracnu garazu podzemnu ili tunel" recimo ako je jako sunce radi samo kao pozicija ili ispod ona pomocna svjetla ne radi u kabini osvjetljenje onih tipki dok recimo cim je mrak ili kada udjem u vlastitu garazu ako je slabije osvjetljenje izbaci mi tu poruku i autkmatski upali kartka svjetla i osvjetli mi tablu board kao i sve one tipke u autu, znaci trebalo bi da je ok cim ne moram rucno prebacivati nego on sam pali i gasi u zavisnosti od jacine djevnog svjetla napolju?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#37815 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Ako ima xenon/LED, mozda automatska nivelacija zeza ;-)
brazzo19
Posts: 3275
Joined: 25/09/2008 13:43

#37816 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by brazzo19 »

Al ne zeza me nista ljudi osim sto bude ta poruka kada mi automatski prebaci svjetla :D nisam recimo primjetio da vozim a mrak je da mi nije automatski upalio kratka i osvjetlio kabinu :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#37817 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

pa ima neki problem jebo ga ti, da je sve kako treba ne bi izbacivalo nista :)
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#37818 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

brazzo19 wrote: 03/11/2021 22:33 Al ne zeza me nista ljudi osim sto bude ta poruka kada mi automatski prebaci svjetla :D nisam recimo primjetio da vozim a mrak je da mi nije automatski upalio kratka i osvjetlio kabinu :D
suti ne diraj nista pusti govno nek blika :lol:
brazzo19
Posts: 3275
Joined: 25/09/2008 13:43

#37819 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by brazzo19 »

Evolution_IV wrote: 03/11/2021 22:35 pa ima neki problem jebo ga ti, da je sve kako treba ne bi izbacivalo nista :)

Kada budem radio ovaj mali servis nek ga "spoji na kompjuter :D" da vidimo kakva je greska i moze li se ponistiti. :D
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#37820 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ja se ne bi usudio voziti auto zbog toga...
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#37821 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Šejtanska su to posla...
User avatar
aditon
Posts: 4661
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#37822 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by aditon »

Ukoliko nekog zanima, auto sam odvezao na dijagnostiku i utvrđen je problem u nekakvom prekidaču koji s nalazi kod papučice kočnice. Ono što nisam znao jeste da je taj isti prekidač uzrokovao i prestanak rada štop svjetala. Dakle nije problem niti u kočionom ulju, niti nešto drugo već taj prekidač tako da su i troškovi servisa minimalni. Zanimljiva je činjenica da je mehaničar s tehničkog pregleda gdje mi radi drug odmah ukazivao na taj prekidač bez da je auto i vidio. Nakon dijagnostike, mogu reći da je bio i više nego pravu.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#37823 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Đ e uzet povoljno kvalitetan lezaj amortizera FAG ili koji vec samo da je dobar da se ne uzjebuni za pola godine ili 20 dana :lol:
Sarajevo lokacija
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#37824 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

tesko ce izdrzat s tobom i 20 dana :mrgreen:
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#37825 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by liaar »

vjeshalica wrote: 04/11/2021 12:55 Đ e uzet povoljno kvalitetan lezaj amortizera FAG ili koji vec samo da je dobar da se ne uzjebuni za pola godine ili 20 dana :lol:
Sarajevo lokacija
Provjeri Simimpex, Školjića i Škoru. Lihvari iz Motorexa naplaćuju duplo u većini slučajeva.
Post Reply