Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#37776 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Zajebava te ovaj posjednik falschwagena.
Ako ne pusta nigdje plocice potrosene i pao nivo. Zamijeni plocice i furaj.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37777 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

aditon wrote: 02/11/2021 08:59 da li će biti potrebno promijeniti kočiono ulje ako je došlo do miješanja?
šalim se ja malo, sretno sa otkrivanjem problema :D
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#37778 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

black_adrian wrote: 02/11/2021 08:51 počela miješati kočiono ulje i antifriz, nalij malo vode iz visočkih piramida u posudu za rashladnu tečnost..
:D :D :D
mali_balon
Posts: 14566
Joined: 12/09/2012 09:57

#37779 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mali_balon »

black_adrian wrote: 02/11/2021 08:51 počela miješati kočiono ulje i antifriz, nalij malo vode iz visočkih piramida u posudu za rashladnu tečnost..
Kako nisko udaraju ovi vauvejci....a svakom zamajac iz dzepa viri

@aditon
Provjeri kocionu tecnost i plocice
User avatar
aditon
Posts: 4661
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#37780 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by aditon »

ja ću svakako odvesti auto na servis, ali kad sam već pisao o problemu na temi, zanima me kakve veze ima indikator ručne kočnice s nivoom kočione tečnosti ili pak s kočionim diskovima. Zar se u tom slučaju ne bi trebala upaliti lampica ABS? Meni ovo viši liči na neki problem s senzorom ili neki prekidač koji je povezan s ručnom kočnicom...u svakom slučaju, moram auto na servis odvesti..
profatr
Posts: 508
Joined: 23/07/2016 07:01

#37781 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by profatr »

aditon wrote: 02/11/2021 14:31 ja ću svakako odvesti auto na servis, ali kad sam već pisao o problemu na temi, zanima me kakve veze ima indikator ručne kočnice s nivoom kočione tečnosti ili pak s kočionim diskovima. Zar se u tom slučaju ne bi trebala upaliti lampica ABS? Meni ovo viši liči na neki problem s senzorom ili neki prekidač koji je povezan s ručnom kočnicom...u svakom slučaju, moram auto na servis odvesti..
Mogu biti i kontakti spojeni na posudu kočione tekućine, otkači ih, očisti i vrati.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#37782 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Neke ljude je sevap oklempati po usima, sami se nude.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#37783 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

NediM17 wrote: 02/11/2021 15:27 Neke ljude je sevap oklempati po usima, sami se nude.
pa dobro ne treba bit seoska varalica, klosar i zaradit na nekom ko ne zna....
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#37784 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

aditon wrote: 02/11/2021 14:31 ja ću svakako odvesti auto na servis, ali kad sam već pisao o problemu na temi, zanima me kakve veze ima indikator ručne kočnice s nivoom kočione tečnosti ili pak s kočionim diskovima. Zar se u tom slučaju ne bi trebala upaliti lampica ABS? Meni ovo viši liči na neki problem s senzorom ili neki prekidač koji je povezan s ručnom kočnicom...u svakom slučaju, moram auto na servis odvesti..
ti moras da znas da za svaku gresku nema zasebnog indikatora na instrument ploci....da je tako imo bi jelku na instrument tabli i svijetlilo bi sve i svasta kad bi svaka greska imala svoj indikator....

zato je indikator "rucne kocnice" indikator i nivoa kocionog ulja i indikator potrosenosti kocionih diskova i podignute rucne i ko zna jos cega sto je u biti vezano za kocnicu .... eto zasto.
User avatar
Rockefeller
Posts: 8709
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#37785 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

NediM17 wrote: 02/11/2021 15:27 Neke ljude je sevap oklempati po usima, sami se nude.
Postene nikad.
Hakiz
Posts: 48413
Joined: 30/07/2015 20:01

#37786 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Hakiz »

NediM17 wrote: 02/11/2021 15:27 Neke ljude je sevap oklempati po usima, sami se nude.
Varalica je varalica. Karakter. Ne treba mu izgovor.
NediM17
Posts: 26452
Joined: 05/11/2009 11:49

#37787 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Pa ljudi sve napisali, objasnili, on svoje pa svoje, senzor pa senzor.
Ok, covjek se ne razumije, pita, ljudi odgovore, lik opet svoje tambura.
Hoces da je senzor, e bice senzor.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#37788 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

aditon wrote: 02/11/2021 08:50 Pozdrav ekipa

jučer mi se upalila lampica, u toku vožnje, za ručnu kočnicu. Isto tako, nakon nekog vremena se i ugasila, pa ponovo upalila...taj trend se nastavio i danas.. Ono što sam primjetio jeste da se upali ako puni smotam, nevažno na koju stranu...ili mi se samo čini da sam "prokužio sistem". O čemu se radi, obzirom da je taj indikator u crvenoj boji, ne želim da rizikujem bilo šta. Da li on signalizira možda nivo kočione tečnosti? Ili je samo neki senzor poludio? U pitanju je je Mazda 6, 2012 god., 2,2 dizel.
kakva je pedala kvacila, da nije cilindar pisno?

Mislim da ti fali tekucine, meni se to jednom palilo kad sam ubrzavao, kocio i motao u krivine, falilo tekucine(bile plocice pri kraju) ;-) , pogledaj to odma...ako nije to onda serucka kontakt na rucnoj...

Sto se tice lampice, tkao je na svakom autu jer crvena ce svakog vozaca prepast, a kocnice su bitne :)

ABS se pali kad ne valja senzor, BCM modul ili ABS pumpa

Image


savjetujem ovlasteni il ako imas dobrog majstora, ove servise i obrte zaobidji jer nemaju pojma o tim autima...
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#37789 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Znaci mazde trose kociono ulje? E svasta…
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#37790 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Sta trose, ako su plocice pri kraju opadne i cim se nagne auto sapdne ispod min i upali lampicu..jbga ako pisa cilindar kvacila ili na jednoj od celjusti kocionih to je to...
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#37791 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

aditon wrote: 02/11/2021 14:31 ja ću svakako odvesti auto na servis, ali kad sam već pisao o problemu na temi, zanima me kakve veze ima indikator ručne kočnice s nivoom kočione tečnosti ili pak s kočionim diskovima. Zar se u tom slučaju ne bi trebala upaliti lampica ABS? Meni ovo viši liči na neki problem s senzorom ili neki prekidač koji je povezan s ručnom kočnicom...u svakom slučaju, moram auto na servis odvesti..
U ovih 20 godina kako vozim dva puta mi se u vožnji palio taj indikator i oba put je u pitanju bio manjak kočione tečnosti u posudi.

Objasnio ti je oruzana_pobuna.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37792 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Kad smo kod toga, rek'o mi mehaničar da mi je užeglo ulje u kočnicama i da treba zamijeniti.

Ima li ko kakvu preporuku ili je svejedno koje ulje ide? Zna li ko koliko treba ulja za Passata 6 fejslift?
User avatar
B6Redhell
Posts: 7822
Joined: 25/12/2010 04:56

#37793 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Dot 4. Bilo koje
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37794 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Hvala :thumbup:
User avatar
B6Redhell
Posts: 7822
Joined: 25/12/2010 04:56

#37795 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

black_adrian wrote: 02/11/2021 18:22 Hvala :thumbup:
Da dobro izraci i komplet promijeni treba ti litar, litar i po najvise..
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#37796 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

black_adrian wrote: 02/11/2021 18:16 Kad smo kod toga, rek'o mi mehaničar da mi je užeglo ulje u kočnicama i da treba zamijeniti.

Ima li ko kakvu preporuku ili je svejedno koje ulje ide? Zna li ko koliko treba ulja za Passata 6 fejslift?
Image
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#37797 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

B6Redhell wrote: 02/11/2021 18:25 Da dobro izraci i komplet promijeni treba ti litar, litar i po najvise..
E super onda, da i to odradim i miran sam narednih 4793.6km koliko je ostalo do malog servisa.
Laplace wrote: 02/11/2021 18:26 Image
i to ide svakako :lol: :lol: :lol:
brazzo19
Posts: 3275
Joined: 25/09/2008 13:43

#37798 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by brazzo19 »

Ne mogu da nadjem ww pa cu ovdje valjda nije problem 
Prilikom voznje i kada ulazim u tunel ili garazu ili kada je ono pred mrak izbaci mi ovo, Golf 7 je u pitanju.

Fault: Automatic Headlight Control??
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#37799 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

brazzo19 wrote: 02/11/2021 19:10 Ne mogu da nadjem ww pa cu ovdje valjda nije problem 
Prilikom voznje i kada ulazim u tunel ili garazu ili kada je ono pred mrak izbaci mi ovo, Golf 7 je u pitanju.

Fault: Automatic Headlight Control??
pa sta moze bit buraz - mos pogledat je l ometa ista senzor, prljavstina, krljustina, pukotina i to je to, mozda osigurac, i mozda i vrlo vjerovatna zamjena senzora :mrgreen:
brazzo19
Posts: 3275
Joined: 25/09/2008 13:43

#37800 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by brazzo19 »

Ne ometa nista, moguce samo da je zato sto sam svjetla namjestio na "automatski" tamo nisu uvijek ukljucena na "kratka" nego zavisno od jacine svejtlosti pali se svjetlo ako i osvjetljenje u autu, cim okrenem sa automatski da su stalno recimo kratka odmah tamo na postavkama na multimediji gdje izbacuje sva upozorenja odmah se ovo ugasi?
Post Reply