Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#47476 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by komsinica_s_drugog »

sherbett wrote: 12/09/2021 14:50
komsinica_s_drugog wrote: 12/09/2021 14:31 Napokon dani bez obaveza, pa sam se prepustila svojoj antistres terapiji.

Kiflice punjene suhim mesom i sirom

Image
Kako ih to namotas da ispadnu tako lijepe?

I daj pliiiz recept za onaj kruh :-D
Od koje god kolicine da pravim kiflice razvucem samo jednu lopticu. Za kiflice sam zakuhala tijesto od 600 gr brasna i samo jednu loptu razvukla u veliki krug, pa sjekla na 24 jednaka dijela. Tako svaki dio bude uzak i dug i jos kad motam povlacim pomalo. Nadam se da sam dobro objasnila, ako nisam potrazit cu neki video.
Evo i recept za hljeb

komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#47477 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by komsinica_s_drugog »

hadzinicasa wrote: 12/09/2021 14:51
komsinica_s_drugog wrote: 12/09/2021 14:46 I drugi put :-D
Hoces i za hljeb? Pazi, pokajat ces se ako odbijes 😍
Necu tenk ju. (I crkni!) izbacila sam skoro potpuno hljeb iz ishrane :) osim somuna iz Logavine :srce: :srce: :srce:
Pa sto, bona? Sad ce zima :lol:
Ma ja, svakako kolac nije kalorican, udri :D :run:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#47478 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by hadzinicasa »

komsinica_s_drugog wrote: 12/09/2021 15:09
hadzinicasa wrote: 12/09/2021 14:51

Necu tenk ju. (I crkni!) izbacila sam skoro potpuno hljeb iz ishrane :) osim somuna iz Logavine :srce: :srce: :srce:
Pa sto, bona? Sad ce zima :lol:
Ma ja, svakako kolac nije kalorican, udri :D :run:
Kolaci su, pak, potpuno druga prica :lol:
#MarijaAntoaneta :skoljka:
User avatar
banjaluka078
Posts: 13199
Joined: 16/01/2007 23:38

#47480 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by banjaluka078 »

zizi505 wrote: 12/09/2021 11:19 @banjaluka078 ostadoše mi oči na ajvaru, odličan je

Salata sa ukiseljenom haringom, cveklom, matovilcem i džemom od dunja, jabuka, đumbira i grožđica

Smokve sa kozjim sirom i drijenom. Nedostajali su mi još orasi za bolji okus
Hvala!

Ovo mi ne bi palo na um napraviti da ne vidjeh ovdje.

Ja poslije miješanja ajvara danas nisam imala ni volje snage za bilo šta osim "gurni pile u rernu". OK, pola pileta i batak. :)

Image
User avatar
banjaluka078
Posts: 13199
Joined: 16/01/2007 23:38

#47481 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by banjaluka078 »

@komsinica_s_drugog , evo mi voda na usta! Izbacila tijesto iz ishrane, ali oči mi ostanu na ekranu svaki put.
:)
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#47482 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by hadzinicasa »

banjaluka078 wrote: 12/09/2021 15:44
zizi505 wrote: 12/09/2021 11:19 @banjaluka078 ostadoše mi oči na ajvaru, odličan je

Salata sa ukiseljenom haringom, cveklom, matovilcem i džemom od dunja, jabuka, đumbira i grožđica

Smokve sa kozjim sirom i drijenom. Nedostajali su mi još orasi za bolji okus
Hvala!

Ovo mi ne bi palo na um napraviti da ne vidjeh ovdje.

Ja poslije miješanja ajvara danas nisam imala ni volje snage za bilo šta osim "gurni pile u rernu". OK, pola pileta i batak. :)

Image
To se kaze: nabila nogom pile u rernu :D
User avatar
banjaluka078
Posts: 13199
Joined: 16/01/2007 23:38

#47483 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by banjaluka078 »

hadzinicasa wrote: 12/09/2021 15:49
To se kaze: nabila nogom pile u rernu :D
Jedino me noga i ne boli! :D
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#47484 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by komsinica_s_drugog »

banjaluka078 wrote: 12/09/2021 15:47 @komsinica_s_drugog , evo mi voda na usta! Izbacila tijesto iz ishrane, ali oči mi ostanu na ekranu svaki put.
:)
Da sam pametna, k'o sto nisam, izbacila bih i ja 😂🙈
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6864
Joined: 01/05/2010 19:03

#47485 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Digla_da_kreci »

cuj nabila nogom pile u rernu :lol: :lol:

evo i kod mene isto :D

Image
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#47486 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by hadzinicasa »

komsinica_s_drugog wrote: 12/09/2021 15:58
banjaluka078 wrote: 12/09/2021 15:47 @komsinica_s_drugog , evo mi voda na usta! Izbacila tijesto iz ishrane, ali oči mi ostanu na ekranu svaki put.
:)
Da sam pametna, k'o sto nisam, izbacila bih i ja 😂🙈
De ti k‘o ja - ne jedem hljeb da bih mogla jesti kolaaacaaaa :D
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#47487 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by komsinica_s_drugog »

hadzinicasa wrote: 12/09/2021 16:07
komsinica_s_drugog wrote: 12/09/2021 15:58

Da sam pametna, k'o sto nisam, izbacila bih i ja 😂🙈
De ti k‘o ja - ne jedem hljeb da bih mogla jesti kolaaacaaaa :D
Teska odluka, ne znam sta mi draze :cry:
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#47488 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by komsinica_s_drugog »

sherbett wrote: 12/09/2021 16:15
komsinica_s_drugog wrote: 12/09/2021 15:08

Od koje god kolicine da pravim kiflice razvucem samo jednu lopticu. Za kiflice sam zakuhala tijesto od 600 gr brasna i samo jednu loptu razvukla u veliki krug, pa sjekla na 24 jednaka dijela. Tako svaki dio bude uzak i dug i jos kad motam povlacim pomalo. Nadam se da sam dobro objasnila, ako nisam potrazit cu neki video.
Evo i recept za hljeb

Hvala ti :-D
Jedino ne razumijem kako si zakuhala tijesto.. Mislis umjesila? To me buni
Da, umijesila. Nas bosanki jezik bez logike :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#47489 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Bloo »

zizi505 wrote: 12/09/2021 11:19 sa ukiseljenom haringom
@Bobi mogu li je banovati? :| :cry:
em riba, em ukiseljena...
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#47490 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Bobi »

Ja ne jedem ribu.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#47491 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by -Chesterfield- »

Chloe wrote: 06/09/2021 18:54 Image

Ništa brže nije moglo.
Inače ujutro sve pripremim (ogulim krompir, ostavim u Tupperware zdjeli zatvoreno, meso mariniram, čak i tepsiju u kojoj ću peći), kad dodjem samo složim i u rernu.
Šta znači Tupperware?
Da se ne naljute ostali forumaši, nekako mi tvoja jela najbolja, a poslije tebe, ove komšinice.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6864
Joined: 01/05/2010 19:03

#47492 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Digla_da_kreci »

-Chesterfield- wrote: 12/09/2021 17:02 Šta znači Tupperware?
Pitaj one engleze sa profesionalnim deformacijama :lol:

sorry, morala sam :mrgreen:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6916
Joined: 04/08/2020 19:22

#47493 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by -Chesterfield- »

Digla_da_kreci wrote: 12/09/2021 17:06
-Chesterfield- wrote: 12/09/2021 17:02 Šta znači Tupperware?
Pitaj one engleze sa profesionalnim deformacijama :lol:

sorry, morala sam :mrgreen:
Ma ne zna ni ona?

Image
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6864
Joined: 01/05/2010 19:03

#47494 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Digla_da_kreci »

probaj pitat guglo za mikrotalasnu posudu pa vidi sta ce ti rec :D
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#47495 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Guadalajara »

Digla_da_kreci wrote: 12/09/2021 17:13 probaj pitat guglo za mikrotalasnu posudu pa vidi sta ce ti rec :D
:oops: :mrgreen:
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6864
Joined: 01/05/2010 19:03

#47496 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Digla_da_kreci »

Guadalajara wrote: 12/09/2021 17:16
Digla_da_kreci wrote: 12/09/2021 17:13 probaj pitat guglo za mikrotalasnu posudu pa vidi sta ce ti rec :D
:oops: :mrgreen:
tako se tepa gugletu :shmizla1:

nego, da nismo skroz u offu, svjeze jagode od neki dan za kolaca a i pola sam zaledila za zimnicu, tako inace radim sa bobicastim vocem.

Image
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 84598
Joined: 03/10/2011 20:11

#47497 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Chloe »

-Chesterfield- wrote: 12/09/2021 17:02
Chloe wrote: 06/09/2021 18:54 Image

Ništa brže nije moglo.
Inače ujutro sve pripremim (ogulim krompir, ostavim u Tupperware zdjeli zatvoreno, meso mariniram, čak i tepsiju u kojoj ću peći), kad dodjem samo složim i u rernu.
Šta znači Tupperware?
Da se ne naljute ostali forumaši, nekako mi tvoja jela najbolja, a poslije tebe, ove komšinice.
Sudje plastično :D u kojem čuvam povrće i hranu općenito. Meni desna ruka u kuhinji. 🤷‍♀️
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#47498 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Guadalajara »

Digla_da_kreci wrote: 12/09/2021 17:32
Guadalajara wrote: 12/09/2021 17:16

:oops: :mrgreen:
tako se tepa gugletu :shmizla1:

nego, da nismo skroz u offu, svjeze jagode od neki dan za kolaca a i pola sam zaledila za zimnicu, tako inace radim sa bobicastim vocem.

Image
Josh fali šlag :D
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6864
Joined: 01/05/2010 19:03

#47499 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Digla_da_kreci »

Guadalajara wrote: 12/09/2021 18:09
Josh fali šlag :D
deder nam ga umuti i to domaci sa bjelancima i metni sliku, nemoj samo da zabushavas ovdje :amazonka: :D
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#47500 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by cLo »

Jeste li znali da se u toku jednog Wimbledon turnira u prosjeku pojede 27 tona jagoda? :D
Post Reply