Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83397
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53926 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

ExNihilo wrote: 31/08/2021 22:23
Oni njih svakako ubijaju, bez obzira šta zakon kaže.
Naravno. Drustveni ugovor je napravljen da ce se zmiriti na takve stvari u zamjenu za ulice bez cuka.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#53927 Re: Zeničani

Post by Digla_da_kreci »

Kikibombona wrote: 31/08/2021 23:20 Ja sam ovo uvijek zvao livača :-)
Ko bi rekao da za jedno jelo postoji 10 naziva :D
Ma jasta, pricala mi je nene dok me ucila kuhati o svim tim razlicitim imenima jela iz razlicitih dijelova BiH. Negdje je (u)livaca ustvari pita sa batacima, negdje je pak sa zeljem (spinatom), tzv. prisnac i tako... :-D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#53928 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Kikibombona wrote: 31/08/2021 23:34 Otac je rodjen u Zen'ci, ali su njegovi starci dosli sa strane. I vjerovatno su oni donijeli naziv livača, posto se cini da jedino ja isti koristim. :D

Livača :D

https://www.kuhar.ba/recept/livaca/

Sada vidim da postoje i nazivi 'izljevusa' i ' razljevusa' :D

...

Inace, previse jedemo tijesto. Za moje nepce ne postoji nista ljepse od domaceg hljeba, ali od kada sam hljeb skroz izbacio iz ishrane, sto je bilo teze nego narkomanu skidanje sa heroina, osjecam se neuporedivo energičnije i jace.
Treba samo tijesto žmariti. I mliječne proizvode. Sve ostalo je prevara. :D
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#53929 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

_BataZiv_0809 wrote: 31/08/2021 23:40
ExNihilo wrote: 31/08/2021 22:23
Oni njih svakako ubijaju, bez obzira šta zakon kaže.
Naravno. Drustveni ugovor je napravljen da ce se zmiriti na takve stvari u zamjenu za ulice bez cuka.
Alba mozda i jeste ubijala. Ovi novi tesko da to rade, sto se i vidi po broju kerova na ulicama jer ih nemaju gdje vise smjestiti.
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#53930 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Ovi iza HAPPY DOGS su Šapa i Dogs trust članovi.

Koliko znam, niko se od njih nije žalio na rad Albe.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#53931 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Casual's wrote: 01/09/2021 08:07 Ovi iza HAPPY DOGS su Šapa i Dogs trust članovi.

Koliko znam, niko se od njih nije žalio na rad Albe.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/fotogra ... /200901128
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#53932 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

ExNihilo wrote: 01/09/2021 00:36
Kikibombona wrote: 31/08/2021 23:34 Otac je rodjen u Zen'ci, ali su njegovi starci dosli sa strane. I vjerovatno su oni donijeli naziv livača, posto se cini da jedino ja isti koristim. :D

Livača :D

https://www.kuhar.ba/recept/livaca/

Sada vidim da postoje i nazivi 'izljevusa' i ' razljevusa' :D

...

Inace, previse jedemo tijesto. Za moje nepce ne postoji nista ljepse od domaceg hljeba, ali od kada sam hljeb skroz izbacio iz ishrane, sto je bilo teze nego narkomanu skidanje sa heroina, osjecam se neuporedivo energičnije i jace.
Treba samo tijesto žmariti. I mliječne proizvode. Sve ostalo je prevara. :D
Nema mesa na svijetu, ne znam kako pripremljenog, da je meni sladje od domaceg hljeba. :D Jos kad tetka napravi male hljepcice, uhvate rumenila i budu hrskavi. :D

Al' bez zezanja, posto tijelo volim dovesti do granice izdrzljivosti, mogu reci da se osjecam minimalno 30% jace od kada ne jedem hljeb (jednom mjesecno pojedem picu ili pitu :D ). Hljeb doprinosi tromosti, uspavnosti. Usporava metabolizam, stvara nadutost.

I lice izgleda ljepse, svjezije, kada se hrana unosi u pravim kombinacijama. Nije organizam deponija u koju mozemo ubacivati sta i kako hocemo bez kratkorocnih i dugorocnih posljedica.

Ja bih predlozio da proguglate 'pravilno kombiniranje hrane', pa nesto od toga probate primijeniti. Tijelo ce vam biti zahvalno. :D
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53933 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Ja_Ja wrote: 01/09/2021 03:44
_BataZiv_0809 wrote: 31/08/2021 23:40

Naravno. Drustveni ugovor je napravljen da ce se zmiriti na takve stvari u zamjenu za ulice bez cuka.
Alba mozda i jeste ubijala. Ovi novi tesko da to rade, sto se i vidi po broju kerova na ulicama jer ih nemaju gdje vise smjestiti.
Cuj šapa da ubija pse pa oni su tvornica pasa, vidis da ih razmnožavaju gore i vracaju na ulice u čoporima.

Samo je najveca budala na svijetu mogao dati šapi azil.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28400
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#53934 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Digla_da_kreci wrote: 01/09/2021 00:27
Kikibombona wrote: 31/08/2021 23:20 Ja sam ovo uvijek zvao livača :-)
Ko bi rekao da za jedno jelo postoji 10 naziva :D
Ma jasta, pricala mi je nene dok me ucila kuhati o svim tim razlicitim imenima jela iz razlicitih dijelova BiH. Negdje je (u)livaca ustvari pita sa batacima, negdje je pak sa zeljem (spinatom), tzv. prisnac i tako... :-D
Plisnac?
User avatar
Sanjarko
Posts: 28400
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#53935 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Sanjarko wrote: 01/09/2021 09:32
Digla_da_kreci wrote: 01/09/2021 00:27

Ma jasta, pricala mi je nene dok me ucila kuhati o svim tim razlicitim imenima jela iz razlicitih dijelova BiH. Negdje je (u)livaca ustvari pita sa batacima, negdje je pak sa zeljem (spinatom), tzv. prisnac i tako... :-D
Plisnac?
https://www.pinterest.ca/pin/451415562631006056/
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#53936 Re: Zeničani

Post by Digla_da_kreci »

Prvi put cujem za plisnac :-D tehnika pravljenja je nesto drugacija i to bi kod nas bilo najslicnije slaganoj zeljanici... uglavnom, bh prisnac ili presnac se dobije kad se umuti brasno (kukuruzno) sa nasjeckanim zelenisem (koprive), izlije u tepsiju i zapece.
Ovako to izgleda: https://www.coolinarika.com/recept/pita ... 42ac12001c
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#53937 Re: Zeničani

Post by phillie »

Ma prisnac je top, samo uz zeljanicu i tikvenjacu nema gladnije hrane :D
DebelinJoe
Posts: 4220
Joined: 03/03/2021 20:06

#53938 Re: Zeničani

Post by DebelinJoe »

Pitanje jednog Sarajlije koji sutra mora poslom u Zenicu?

Gdje u Zenici može slobodno parkirati auto, ono da auto ostane tu jedno pet sati? I da parking besplatan, po mogućnosti? Lokacija, Travnička, Aska Borića, željeznička stanica i okolina?

Unaprijed zahvalan.
Last edited by DebelinJoe on 01/09/2021 14:12, edited 1 time in total.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28400
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#53939 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Digla_da_kreci wrote: 01/09/2021 11:22
Prvi put cujem za plisnac :-D tehnika pravljenja je nesto drugacija i to bi kod nas bilo najslicnije slaganoj zeljanici... uglavnom, bh prisnac ili presnac se dobije kad se umuti brasno (kukuruzno) sa nasjeckanim zelenisem (koprive), izlije u tepsiju i zapece.
Ovako to izgleda: https://www.coolinarika.com/recept/pita ... 42ac12001c
Plisnac moja stara nekad pravila, blitva, brasno i ulje. Evo:

http://www.kucice.hr/index.php/zanimlji ... ak/plisnac
User avatar
Sanjarko
Posts: 28400
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#53940 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

DebelinJoe wrote: 01/09/2021 14:10 Pitanje jednog Sarajlije koji sutra mora poslom u Zenicu?

Gdje u Zenici može slobodno parkirati auto, ono da auto ostane tu jedno pet sati? I da parking besplatan, po mogućnosti? Lokacija, Travnička, Aska Borića, željeznička stanica i okolina?

Unaprijed zahvalan.
Nova Zenica ako bude slobodnog mjesta negdje. Imamo u Ze problem s parkinzima, a pride sad svako ima i vozi auto.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#53941 Re: Zeničani

Post by Bobi »

DebelinJoe wrote: 01/09/2021 14:10 Pitanje jednog Sarajlije koji sutra mora poslom u Zenicu?

Gdje u Zenici može slobodno parkirati auto, ono da auto ostane tu jedno pet sati? I da parking besplatan, po mogućnosti? Lokacija, Travnička, Aska Borića, željeznička stanica i okolina?

Unaprijed zahvalan.
Image
Na ovo oznaceno, imas to koordinate, besplatan, je sljunak sa rupama samo porani ali uvijek se moze naci mjesto. Pored je auto škola uvijek ima neko samo skloni sve iz auta da se ne vidi sta imas unutra :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83397
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53942 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

DebelinJoe wrote: 01/09/2021 14:10 Pitanje jednog Sarajlije koji sutra mora poslom u Zenicu?

Gdje u Zenici može slobodno parkirati auto, ono da auto ostane tu jedno pet sati? I da parking besplatan, po mogućnosti? Lokacija, Travnička, Aska Borića, željeznička stanica i okolina?

Unaprijed zahvalan.
4 KM dnevna karta, prike :shock:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#53943 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Bobi wrote: 01/09/2021 14:44
DebelinJoe wrote: 01/09/2021 14:10 Pitanje jednog Sarajlije koji sutra mora poslom u Zenicu?

Gdje u Zenici može slobodno parkirati auto, ono da auto ostane tu jedno pet sati? I da parking besplatan, po mogućnosti? Lokacija, Travnička, Aska Borića, željeznička stanica i okolina?

Unaprijed zahvalan.
Image
Na ovo oznaceno, imas to koordinate, besplatan, je sljunak sa rupama samo porani ali uvijek se moze naci mjesto. Pored je auto škola uvijek ima neko samo skloni sve iz auta da se ne vidi sta imas unutra :D
Image
Prati ovu tamniju plavu rutu od ulaza u Zenicu sjever, ne ulazi na juzni ulaz.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53944 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Na Željezničkoj uvijek ima mjesta na platou, kad mogu svi može i on.

A i Bata što kaže, ako neće na plato džaba imaš parking uvijek prazan, dnevna 4 markice.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83397
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53945 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Vala za 4 KM se ne bih zajebavao, ali to sam samo ja. Za te pare u centru Sa moze parkirat maximalno 2 sata.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53946 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

DebelinJoe wrote: 01/09/2021 14:10 Pitanje jednog Sarajlije koji sutra mora poslom u Zenicu?

Gdje u Zenici može slobodno parkirati auto, ono da auto ostane tu jedno pet sati? I da parking besplatan, po mogućnosti? Lokacija, Travnička, Aska Borića, željeznička stanica i okolina?

Unaprijed zahvalan.
Plati parking, sta je problem.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53947 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

DebelinJoe wrote: 01/09/2021 14:10 Pitanje jednog Sarajlije koji sutra mora poslom u Zenicu?

Gdje u Zenici može slobodno parkirati auto, ono da auto ostane tu jedno pet sati? I da parking besplatan, po mogućnosti? Lokacija, Travnička, Aska Borića, željeznička stanica i okolina?

Unaprijed zahvalan.
I ja ga u Sarajevu platim uvijek, sta se sugas radi 3-4 marke. Ostavite koju marku u Zenici ccc
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#53948 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

mislio sam pomoc al necu.... naplacuju u sarajevu sve zivo i sve pare odose tamo i dodje suga iz saaaarajeva da pita dje se parkira dzaba..... mene bi bilo stid....
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#53949 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Dobro, nemojte vrijeđati čovjeka. :D Nikad ne znaš kome je marka velika, pa makar bio i iz Sarajeva.

Joe, ako možeš priuštiti, plati parking, poguraj nas, svaka marka je dobro došla našem izgaženom gradu, a i auto će ti biti sigurnije.

Ako ne možeš, dobro ti nama došao, a za parking ćeš se već snaći. :bih:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#53950 Re: Zeničani

Post by Bobi »

A jebote ljudi :lol: .
Post Reply