Naravno. Drustveni ugovor je napravljen da ce se zmiriti na takve stvari u zamjenu za ulice bez cuka.
Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83381
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
- Digla_da_kreci
- Posts: 6857
- Joined: 01/05/2010 19:03
#53927 Re: Zeničani
Ma jasta, pricala mi je nene dok me ucila kuhati o svim tim razlicitim imenima jela iz razlicitih dijelova BiH. Negdje je (u)livaca ustvari pita sa batacima, negdje je pak sa zeljem (spinatom), tzv. prisnac i tako...Kikibombona wrote: ↑31/08/2021 23:20 Ja sam ovo uvijek zvao livača![]()
Ko bi rekao da za jedno jelo postoji 10 naziva![]()
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#53928 Re: Zeničani
Treba samo tijesto žmariti. I mliječne proizvode. Sve ostalo je prevara.Kikibombona wrote: ↑31/08/2021 23:34 Otac je rodjen u Zen'ci, ali su njegovi starci dosli sa strane. I vjerovatno su oni donijeli naziv livača, posto se cini da jedino ja isti koristim.![]()
Livača![]()
https://www.kuhar.ba/recept/livaca/
Sada vidim da postoje i nazivi 'izljevusa' i ' razljevusa'![]()
...
Inace, previse jedemo tijesto. Za moje nepce ne postoji nista ljepse od domaceg hljeba, ali od kada sam hljeb skroz izbacio iz ishrane, sto je bilo teze nego narkomanu skidanje sa heroina, osjecam se neuporedivo energičnije i jace.
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#53929 Re: Zeničani
Alba mozda i jeste ubijala. Ovi novi tesko da to rade, sto se i vidi po broju kerova na ulicama jer ih nemaju gdje vise smjestiti._BataZiv_0809 wrote: ↑31/08/2021 23:40Naravno. Drustveni ugovor je napravljen da ce se zmiriti na takve stvari u zamjenu za ulice bez cuka.
- Casual's
- Posts: 6722
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#53930 Re: Zeničani
Ovi iza HAPPY DOGS su Šapa i Dogs trust članovi.
Koliko znam, niko se od njih nije žalio na rad Albe.
Koliko znam, niko se od njih nije žalio na rad Albe.
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#53932 Re: Zeničani
Nema mesa na svijetu, ne znam kako pripremljenog, da je meni sladje od domaceg hljeba.ExNihilo wrote: ↑01/09/2021 00:36Treba samo tijesto žmariti. I mliječne proizvode. Sve ostalo je prevara.Kikibombona wrote: ↑31/08/2021 23:34 Otac je rodjen u Zen'ci, ali su njegovi starci dosli sa strane. I vjerovatno su oni donijeli naziv livača, posto se cini da jedino ja isti koristim.![]()
Livača![]()
https://www.kuhar.ba/recept/livaca/
Sada vidim da postoje i nazivi 'izljevusa' i ' razljevusa'![]()
...
Inace, previse jedemo tijesto. Za moje nepce ne postoji nista ljepse od domaceg hljeba, ali od kada sam hljeb skroz izbacio iz ishrane, sto je bilo teze nego narkomanu skidanje sa heroina, osjecam se neuporedivo energičnije i jace.![]()
Al' bez zezanja, posto tijelo volim dovesti do granice izdrzljivosti, mogu reci da se osjecam minimalno 30% jace od kada ne jedem hljeb (jednom mjesecno pojedem picu ili pitu
I lice izgleda ljepse, svjezije, kada se hrana unosi u pravim kombinacijama. Nije organizam deponija u koju mozemo ubacivati sta i kako hocemo bez kratkorocnih i dugorocnih posljedica.
Ja bih predlozio da proguglate 'pravilno kombiniranje hrane', pa nesto od toga probate primijeniti. Tijelo ce vam biti zahvalno.
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#53933 Re: Zeničani
Cuj šapa da ubija pse pa oni su tvornica pasa, vidis da ih razmnožavaju gore i vracaju na ulice u čoporima.Ja_Ja wrote: ↑01/09/2021 03:44Alba mozda i jeste ubijala. Ovi novi tesko da to rade, sto se i vidi po broju kerova na ulicama jer ih nemaju gdje vise smjestiti._BataZiv_0809 wrote: ↑31/08/2021 23:40
Naravno. Drustveni ugovor je napravljen da ce se zmiriti na takve stvari u zamjenu za ulice bez cuka.
Samo je najveca budala na svijetu mogao dati šapi azil.
- Sanjarko
- Posts: 28396
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#53934 Re: Zeničani
Plisnac?Digla_da_kreci wrote: ↑01/09/2021 00:27Ma jasta, pricala mi je nene dok me ucila kuhati o svim tim razlicitim imenima jela iz razlicitih dijelova BiH. Negdje je (u)livaca ustvari pita sa batacima, negdje je pak sa zeljem (spinatom), tzv. prisnac i tako...Kikibombona wrote: ↑31/08/2021 23:20 Ja sam ovo uvijek zvao livača![]()
Ko bi rekao da za jedno jelo postoji 10 naziva![]()
![]()
- Sanjarko
- Posts: 28396
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#53935 Re: Zeničani
https://www.pinterest.ca/pin/451415562631006056/Sanjarko wrote: ↑01/09/2021 09:32Plisnac?Digla_da_kreci wrote: ↑01/09/2021 00:27
Ma jasta, pricala mi je nene dok me ucila kuhati o svim tim razlicitim imenima jela iz razlicitih dijelova BiH. Negdje je (u)livaca ustvari pita sa batacima, negdje je pak sa zeljem (spinatom), tzv. prisnac i tako...![]()
- Digla_da_kreci
- Posts: 6857
- Joined: 01/05/2010 19:03
#53936 Re: Zeničani
Prvi put cujem za plisnac
Ovako to izgleda: https://www.coolinarika.com/recept/pita ... 42ac12001c
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#53937 Re: Zeničani
Ma prisnac je top, samo uz zeljanicu i tikvenjacu nema gladnije hrane 
-
DebelinJoe
- Posts: 4218
- Joined: 03/03/2021 20:06
#53938 Re: Zeničani
Pitanje jednog Sarajlije koji sutra mora poslom u Zenicu?
Gdje u Zenici može slobodno parkirati auto, ono da auto ostane tu jedno pet sati? I da parking besplatan, po mogućnosti? Lokacija, Travnička, Aska Borića, željeznička stanica i okolina?
Unaprijed zahvalan.
Gdje u Zenici može slobodno parkirati auto, ono da auto ostane tu jedno pet sati? I da parking besplatan, po mogućnosti? Lokacija, Travnička, Aska Borića, željeznička stanica i okolina?
Unaprijed zahvalan.
Last edited by DebelinJoe on 01/09/2021 14:12, edited 1 time in total.
- Sanjarko
- Posts: 28396
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#53939 Re: Zeničani
Plisnac moja stara nekad pravila, blitva, brasno i ulje. Evo:Digla_da_kreci wrote: ↑01/09/2021 11:22Prvi put cujem za plisnactehnika pravljenja je nesto drugacija i to bi kod nas bilo najslicnije slaganoj zeljanici... uglavnom, bh prisnac ili presnac se dobije kad se umuti brasno (kukuruzno) sa nasjeckanim zelenisem (koprive), izlije u tepsiju i zapece.
Ovako to izgleda: https://www.coolinarika.com/recept/pita ... 42ac12001c
http://www.kucice.hr/index.php/zanimlji ... ak/plisnac
- Sanjarko
- Posts: 28396
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#53940 Re: Zeničani
Nova Zenica ako bude slobodnog mjesta negdje. Imamo u Ze problem s parkinzima, a pride sad svako ima i vozi auto.DebelinJoe wrote: ↑01/09/2021 14:10 Pitanje jednog Sarajlije koji sutra mora poslom u Zenicu?
Gdje u Zenici može slobodno parkirati auto, ono da auto ostane tu jedno pet sati? I da parking besplatan, po mogućnosti? Lokacija, Travnička, Aska Borića, željeznička stanica i okolina?
Unaprijed zahvalan.
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 37999
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#53941 Re: Zeničani
DebelinJoe wrote: ↑01/09/2021 14:10 Pitanje jednog Sarajlije koji sutra mora poslom u Zenicu?
Gdje u Zenici može slobodno parkirati auto, ono da auto ostane tu jedno pet sati? I da parking besplatan, po mogućnosti? Lokacija, Travnička, Aska Borića, željeznička stanica i okolina?
Unaprijed zahvalan.

Na ovo oznaceno, imas to koordinate, besplatan, je sljunak sa rupama samo porani ali uvijek se moze naci mjesto. Pored je auto škola uvijek ima neko samo skloni sve iz auta da se ne vidi sta imas unutra
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83381
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#53942 Re: Zeničani
4 KM dnevna karta, prikeDebelinJoe wrote: ↑01/09/2021 14:10 Pitanje jednog Sarajlije koji sutra mora poslom u Zenicu?
Gdje u Zenici može slobodno parkirati auto, ono da auto ostane tu jedno pet sati? I da parking besplatan, po mogućnosti? Lokacija, Travnička, Aska Borića, željeznička stanica i okolina?
Unaprijed zahvalan.
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 37999
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#53943 Re: Zeničani
Bobi wrote: ↑01/09/2021 14:44DebelinJoe wrote: ↑01/09/2021 14:10 Pitanje jednog Sarajlije koji sutra mora poslom u Zenicu?
Gdje u Zenici može slobodno parkirati auto, ono da auto ostane tu jedno pet sati? I da parking besplatan, po mogućnosti? Lokacija, Travnička, Aska Borića, željeznička stanica i okolina?
Unaprijed zahvalan.
Na ovo oznaceno, imas to koordinate, besplatan, je sljunak sa rupama samo porani ali uvijek se moze naci mjesto. Pored je auto škola uvijek ima neko samo skloni sve iz auta da se ne vidi sta imas unutra![]()

Prati ovu tamniju plavu rutu od ulaza u Zenicu sjever, ne ulazi na juzni ulaz.
-
Sydnor
- Posts: 1849
- Joined: 08/02/2019 09:04
#53944 Re: Zeničani
Na Željezničkoj uvijek ima mjesta na platou, kad mogu svi može i on.
A i Bata što kaže, ako neće na plato džaba imaš parking uvijek prazan, dnevna 4 markice.
A i Bata što kaže, ako neće na plato džaba imaš parking uvijek prazan, dnevna 4 markice.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83381
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#53945 Re: Zeničani
Vala za 4 KM se ne bih zajebavao, ali to sam samo ja. Za te pare u centru Sa moze parkirat maximalno 2 sata.
-
kuglanje_ze
- Posts: 1278
- Joined: 17/02/2020 11:29
#53946 Re: Zeničani
Plati parking, sta je problem.DebelinJoe wrote: ↑01/09/2021 14:10 Pitanje jednog Sarajlije koji sutra mora poslom u Zenicu?
Gdje u Zenici može slobodno parkirati auto, ono da auto ostane tu jedno pet sati? I da parking besplatan, po mogućnosti? Lokacija, Travnička, Aska Borića, željeznička stanica i okolina?
Unaprijed zahvalan.
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#53947 Re: Zeničani
I ja ga u Sarajevu platim uvijek, sta se sugas radi 3-4 marke. Ostavite koju marku u Zenici cccDebelinJoe wrote: ↑01/09/2021 14:10 Pitanje jednog Sarajlije koji sutra mora poslom u Zenicu?
Gdje u Zenici može slobodno parkirati auto, ono da auto ostane tu jedno pet sati? I da parking besplatan, po mogućnosti? Lokacija, Travnička, Aska Borića, željeznička stanica i okolina?
Unaprijed zahvalan.
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#53948 Re: Zeničani
mislio sam pomoc al necu.... naplacuju u sarajevu sve zivo i sve pare odose tamo i dodje suga iz saaaarajeva da pita dje se parkira dzaba..... mene bi bilo stid....
- ExNihilo
- Posts: 17072
- Joined: 23/01/2008 07:05
- Location: In the sheltering shade of the forest
#53949 Re: Zeničani
Dobro, nemojte vrijeđati čovjeka.
Nikad ne znaš kome je marka velika, pa makar bio i iz Sarajeva.
Joe, ako možeš priuštiti, plati parking, poguraj nas, svaka marka je dobro došla našem izgaženom gradu, a i auto će ti biti sigurnije.
Ako ne možeš, dobro ti nama došao, a za parking ćeš se već snaći.
Joe, ako možeš priuštiti, plati parking, poguraj nas, svaka marka je dobro došla našem izgaženom gradu, a i auto će ti biti sigurnije.
Ako ne možeš, dobro ti nama došao, a za parking ćeš se već snaći.
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 37999
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#53950 Re: Zeničani
A jebote ljudi
.
