Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#53751 Re: Zeničani

Post by Digla_da_kreci »

ExNihilo wrote: 27/08/2021 10:57 S kim ćeš sad biti. :skoljka:
:lol:
a ne znam, imam raje tu i uvijek se mogu javiti nekome kada dodjem. Iako volim i sama sjesti, kao u Amiciju. :D

eto, moglo se organizovati kakvo forumsko druzenje, ima zainteresovanih. :thumbup:
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53752 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

_BataZiv_0809 wrote: 27/08/2021 11:05
ExNihilo wrote: 27/08/2021 10:57

S kim ćeš sad biti. :skoljka:
+1
kuglanje_ze wrote: 27/08/2021 11:05
Imali su odličnu kuhinju... Krušna peć čini čuda.
Nema toga vise je li?
Biće, biće...
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53753 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

Digla_da_kreci wrote: 27/08/2021 11:15
ExNihilo wrote: 27/08/2021 10:57 S kim ćeš sad biti. :skoljka:
:lol:
a ne znam, imam raje tu i uvijek se mogu javiti nekome kada dodjem. Iako volim i sama sjesti, kao u Amiciju. :D

eto, moglo se organizovati kakvo forumsko druzenje, ima zainteresovanih. :thumbup:
Dobar je Amicci... Pojeo sam tamo tonu piletine.

Može druženje
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83400
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53754 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Amici najlosija pizza ikad
User avatar
BlackCaviar
Posts: 1155
Joined: 05/06/2010 16:36

#53755 Re: Zeničani

Post by BlackCaviar »

Ja_Ja wrote: 26/08/2021 20:56 Hajde evo jedna pozitivna. Posto nisam vidio da li je @Nivelacija postavljao nesto na tu temu. Na proslosedmicnoj akciji ciscenja grada prikupljeno je 3500 vreca smeca i ucestvovalo je oko 800 volontera.

Pozitivno je sto se ocistilo, pozitivno je sto se odradilo, a najpozitivnije je sto se odazvao veci broj ljudi nego sto je ocekivano. Slijedece godine se nadam da ce biti 5000 ljudi. Ovo su lijepe i pozitivne stvari koje mogu dovesti do promjene pa i toga da se za par godina ovi isti ljudi skupe na rostilju da ne moraju nista da rade jer ce svijest ako bog da, da proradi :)


Svi se bune stalno se o politici prica, coek napise post o lijepom dogadjaju sto se desio u gradu, ovdje niko ni mukajet, vec se odmah pokake kako tesko da od toga bude ista ubuduce hahah

Da je i Safet tako razmisljao, ne bi nikad ni uspio skupit 800 ljudi i sve fino izorganizovati i svaka mu cast na tome.

Ovom akcijom se ocistilo dosta, ali opet se nije posteno ni zagrebalo. Ucestvovao sam, vidio sam koje kolicine smeca su prisutne tu, u prirodi sam stalno itd

Fazon ove akcije nije bio da se ocisti.. veca je poenta bila da se pokaze da se stvara kriticna masa ljudi kojima je dosta pasjaluka, seljakluka, parkiranja auta na spomenik, paljenja onih drvenih kucica itd. i da je ovo samo pocetak osvjestavanja ljudi.

Po meni, u iducem periodu treba da se pocne raditi na pritisku vlasti da se ovo pitanje pocne rijesavati zakonski, kaznama logicno.
Last edited by BlackCaviar on 27/08/2021 11:22, edited 1 time in total.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#53756 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Konačno će se forumska druženja preseliti u Zenicu, nakon što su zenički moderatori napravili hostile takeover foruma.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6915
Joined: 04/08/2020 19:22

#53757 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

ExNihilo wrote: 27/08/2021 11:22 Konačno će se forumska druženja preseliti u Zenicu, nakon što su zenički moderatori napravili hostile takeover foruma.
Piši naški :D

Image
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53758 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

_BataZiv_0809 wrote: 27/08/2021 11:21 Amici najlosija pizza ikad
Pizza u Frateliju, a u Amicci piletina. Dragi Bata malo reda 😀
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53759 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Mene zovite kad budete htjeli u ZS da se družimo uz tuzlake 0.33 i note Šemse Suljaković. Poslije sedme ako na koga krenem srpom - nije do mene.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83400
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53760 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kuglanje_ze wrote: 27/08/2021 11:57
_BataZiv_0809 wrote: 27/08/2021 11:21 Amici najlosija pizza ikad
Pizza u Frateliju, a u Amicci piletina. Dragi Bata malo reda 😀
I Fratelli se sunovratio sa pizzom poslije zatvaranja. Ne znam jesu li dosli sebi. A nekad sam zivio od njihove pizze.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53761 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

Ko hoće dobru pizzu nek ode u Corner.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53762 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

_BataZiv_0809 wrote: 27/08/2021 12:22
kuglanje_ze wrote: 27/08/2021 11:57

Pizza u Frateliju, a u Amicci piletina. Dragi Bata malo reda 😀
I Fratelli se sunovratio sa pizzom poslije zatvaranja. Ne znam jesu li dosli sebi. A nekad sam zivio od njihove pizze.
Nisam znao, davno sam zadnji put bio. Šteta, vrh je bila pizza.

Znači, sad Corner, opet preko puta zapadne tribine BP. Najbolje stvari u gradu su vezane za ulicu Aska Borića, znam po sebi 🤗
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83400
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53763 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Mozda su se sad popravili Fratelisti, probat cu kad ne budem puno gladan. U oktobru 2020. su bili ocajni. Diavolo ko da su ga pravili u siptarskoj pekari.

Corner mi je ok, nis spesl, znam gazdu pa odem radi reda.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#53764 Re: Zeničani

Post by Truba »

Svira vam bora corba u ovom centru
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#53765 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Nisu se popravili. :D
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#53766 Re: Zeničani

Post by Sydnor »

_BataZiv_0809 wrote: 27/08/2021 12:49 Corner mi je ok, nis spesl, znam gazdu pa odem radi reda.
A gdje ima bolja ili jednako dobra u Zenici? Osim Caballa i Mea Culpe koja je ustvari Caballo 2.
Imao sam priliku dovest dvoje ljudi iz vana koji su malte ne odrasli u zemlji pizze i ostali su odusevljeni hranom u Corneru. A vole pojest i zive u 20 puta vecem gradu i nisu mogli vjerovat da ovdje ima tako ukusne klope.
kuglanje_ze
Posts: 1278
Joined: 17/02/2020 11:29

#53767 Re: Zeničani

Post by kuglanje_ze »

_BataZiv_0809 wrote: 27/08/2021 12:49 Mozda su se sad popravili Fratelisti, probat cu kad ne budem puno gladan. U oktobru 2020. su bili ocajni. Diavolo ko da su ga pravili u siptarskoj pekari.

Corner mi je ok, nis spesl, znam gazdu pa odem radi reda.
Ideš li na svadbu? Vrijeme nam je krenuti...
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6915
Joined: 04/08/2020 19:22

#53768 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

Treba nekada i grah smazati, a ne samo pizze.

Image
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#53769 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

BTW dobar izgleda
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6915
Joined: 04/08/2020 19:22

#53770 Re: Zeničani

Post by -Chesterfield- »

oruzana_pobuna wrote: 27/08/2021 14:07 :thumbup: :thumbup: :thumbup:

BTW dobar izgleda
Ovao je onaj grah komo :D
Što je tek izvađen iz zelenih mahuna.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83400
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53771 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Sydnor wrote: 27/08/2021 13:18
_BataZiv_0809 wrote: 27/08/2021 12:49 Corner mi je ok, nis spesl, znam gazdu pa odem radi reda.
A gdje ima bolja ili jednako dobra u Zenici? Osim Caballa i Mea Culpe koja je ustvari Caballo 2.
Imao sam priliku dovest dvoje ljudi iz vana koji su malte ne odrasli u zemlji pizze i ostali su odusevljeni hranom u Corneru. A vole pojest i zive u 20 puta vecem gradu i nisu mogli vjerovat da ovdje ima tako ukusne klope.
Nemam pojma prike, nisam neki gurman, sustinski ja jedem samo sto moram tj. da ne crknem od gladi :D

Kad hocu nekog iz vana odvesti na veceru to bude ili u Dubrovnik ili Trubadur ili Hotel Zenicu.

Inace pizza ti je nagora u Italiji, bas kao sto su i cevapi najgori u Sarajevu/Bascarsiji :P

Najgoru pizzu u zivotu, za koju je ona iz Klasa kod drveta sa zvakama specijalitet sam upravo pojeo u rimskom kvartu Trastevere, poznatom po restoranima jel :skoljka:
kuglanje_ze wrote: 27/08/2021 13:39
Ideš li na svadbu? Vrijeme nam je krenuti...
Evo vjezbam u autu Heroinaaaa Sebijaaaaa!!! Bakire, Bakire, Bakire Bakire Bakire...
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#53772 Re: Zeničani

Post by oruzana_pobuna »

ma volim ga vako supenast - sad bi tenderu smazo vruceg
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#53774 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Nesto kad bolje skontam Zenici fali jedan dobar restoran sa nasim jelima, punjene paprike, grah i to..ovo sto ima sve srednja zalost od rasima do tapasa, paviljona, ali ova asistencija na unze iz Sarajeva sto ovdje blizu mene zivi kada ima predavanja na medicini se kune u tapas kod crkve, nema kae ni u Sarajevu. Meni bezze
User avatar
Distortion
Posts: 3208
Joined: 08/09/2007 19:56

#53775 Re: Zeničani

Post by Distortion »

Restoran na Benzinskoj pumpi Brkic u Blatusi je sasvim OK. Znam da neobicno zvuci BP i restoran ali Brkic stalno ulaze i to i trudi se da digne na neki nivo. Ja nisam bio ali su mi dvije kolegice rekle da je odlicno. Bez primjedbi na uslugu, hranu. U sklopu restorana je i igraonica za djecu sto Zenici nedostaje. Ja zbog djece svugdje i ne sjedam gdje mi nije prakticno :mrgreen:
Last edited by Distortion on 27/08/2021 21:20, edited 3 times in total.
Post Reply