Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#47251 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by suspect_zero »

Image

Mali neće rižu pa njemu kljukuša :oops:
suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#47252 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by suspect_zero »

Sa akšamom je nastupila Hidžretska nova godina, da vam je hairli i u zdravlju :)

Image

Image


Image

Kod mene u mahali običaj i komšijama podijeliti.

Image
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#47253 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Sanabija »

suspect_zero wrote: 08/08/2021 20:57 Sa akšamom je nastupila Hidžretska nova godina, da vam je hairli i u zdravlju :)

Image

Image


Image

Kod mene u mahali običaj i komšijama podijeliti.

Image
Divno
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#47254 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Sanabija »

Image
Image
Image

Bila godisnjica mature pa sam morao da nahranim narod
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#47255 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by samsonsam »

suspect_zero wrote: 08/08/2021 20:57 Sa akšamom je nastupila Hidžretska nova godina, da vam je hairli i u zdravlju :)


Image
:thumbup: domacinski :izet:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#47256 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by samsonsam »

Sanabija wrote: 09/08/2021 21:19
Image
Image

Bila godisnjica mature pa sam morao da nahranim narod
lele bato,svaka cast majstore :thumbup:
User avatar
samsonsam
Posts: 1820
Joined: 18/09/2008 01:19

#47257 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by samsonsam »

sta su se svi nesto usutili? ...kuha li se sta ili svi gladuju? :mrgreen: ..vrijeme odmora,sta li je :?

Image
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#47258 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Sanabija »

samsonsam wrote: 11/08/2021 16:32 sta su se svi nesto usutili? ...kuha li se sta ili svi gladuju? :mrgreen: ..vrijeme odmora,sta li je :?

Image
Danas cemo nesto :)
Ma bravo!
suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#47259 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by suspect_zero »

samsonsam wrote: 11/08/2021 16:32 sta su se svi nesto usutili? ...kuha li se sta ili svi gladuju? :mrgreen: ..vrijeme odmora,sta li je :?

Image
Ideja za sutra :thumbup: ...nabacaš svašta u tepsiju pa u rernu i bjež' iz kuhinje :lol:
Šta ti je ovo sitno posuto, ove neke male kuglice...koji je to začin?

@Sanabija koja je ovo riba, može li se skuša ovako spremati?
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#47260 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by BJB »

hadzinicasa wrote: 26/07/2021 17:16
suspect_zero wrote: 26/07/2021 16:59

Pregledala i ovaj i još par verzija :oops: i meni svaka komplikovana :cry: ....svakom ko pravi ova srkletli jela svaka čast :thumbup: ...ja ću puding napraviti :oops:
Ovo smlatis bona za pola sata, ja je pravila jer je pravo lagano i brzo :)
Slično Karpatima po sastavu, kremi i korama, samo što ova "poravna kore"..Karpati su jednostavniji. Ovo su Karpati koji glume da su Medovik. :D
User avatar
vazi
Posts: 8853
Joined: 07/04/2010 15:31

#47261 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by vazi »

wewa wrote: 07/08/2021 20:51
vazi wrote: 09/07/2021 08:55 @wewa , unuk ukrašavao , kaže dosta je jagoda pa kad mu izvadim u tanjir dodam pored još koju…

Često je pravim s tim da sada pravim manju količinu šlaga a od žumanjaka napravim poslasticarsku kremu i stavim je prije šlaga.

Aferim za oboje, a baska za pomoćnika ❤️
Čuh da još ljudi pravi kremu, moraću i ja probati aBd 😘
:kiselavoda:
User avatar
vazi
Posts: 8853
Joined: 07/04/2010 15:31

#47262 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by vazi »

samsonsam wrote: 08/08/2021 11:44
Sanabija wrote: 05/08/2021 20:44 Image
Image
:thumbup:

...Pitamo ih: "Ljudi, dokle?"
Kažu: "Čekaj, još šnenokle...
samo fale rezanci s makom ;-) :mrgreen:
Svaka čast !
User avatar
Sanabija
Posts: 1571
Joined: 13/03/2019 21:53

#47263 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Sanabija »

suspect_zero wrote: 15/08/2021 01:34
samsonsam wrote: 11/08/2021 16:32 sta su se svi nesto usutili? ...kuha li se sta ili svi gladuju? :mrgreen: ..vrijeme odmora,sta li je :?

Image
Ideja za sutra :thumbup: ...nabacaš svašta u tepsiju pa u rernu i bjež' iz kuhinje :lol:
Šta ti je ovo sitno posuto, ove neke male kuglice...koji je to začin?

@Sanabija koja je ovo riba, može li se skuša ovako spremati?
Pastrmka, dinstana u bijelom vinu sa ruzmarinom, lovorom i bijelim lukom pred kraj. Naravno da moze i skusa, mislim da bi njoj bolje odgovaralo crno vino
User avatar
Toto
Posts: 8193
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#47264 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Toto »

suspect_zero wrote: 08/08/2021 20:50 Image

Mali neće rižu pa njemu kljukuša :oops:
ko daje mene pit"o :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 65066
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#47265 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by BarbaDue »

Mogu li malom prišlepati :mrgreen:
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#47266 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Zoya »

Ima li neko recept za ašuru?

Ašura for dummies :skoljka:

Trebala bih sutra u džamiji da napravim, rekla sam da hoću, a nisam nikada pravila, pa eto, pomozite mi ako možete :kiselavoda:
suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#47267 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by suspect_zero »

Zoya wrote: 16/08/2021 20:23 Ima li neko recept za ašuru?

Ašura for dummies :skoljka:

Trebala bih sutra u džamiji da napravim, rekla sam da hoću, a nisam nikada pravila, pa eto, pomozite mi ako možete :kiselavoda:
Evo pripremam sastojke :) ....nema ti tu neki univerzalni recept...ideš od 7 pa naviše šta imaš/želiš.
suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#47268 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by suspect_zero »

Image

Image

Evo od prošle godine nađoh slike, ove će biti haman isto...možda koji sastojak gore-dole.
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#47269 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Zoya »

Pa kako, šta? :lol:
Mora kod mene biti precizno i u gram. Koliko vremena kuhati? Šta prvo ubaciti, šta poslije, šta je najpametnije na kraju?


Grah, pšenica? Mora li i to?
suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#47270 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by suspect_zero »

Može grah, riža, žitarice, kukuruz....ja ne stavljam jer se meni lično ne sviđaju te kombinacije.

Ja ovako, veliku šerpu i onda prvo trećinu vode, orašaste proizvode i oko pola kg.šećera, malo kuha na laganoj vatri (3-4 podesim) onda miješam svako malo.
Kasnije dodajem kandirano i sušeno voće i cimet, karanfilćiće i vaniliju....dolijem vode i drugu trećinu i dodam još oko pola kg.šećera....opet miješam čitavo vrijeme dok ne dobije određenu gustinu....kasnije dodajem svježe i zaleđeno voće i dolijem još vode
Polako miješam i pazim da ne počne kipiti...teško se čisti :oops: ....smanji na 2 i neka onda polako krčka dok se fino ne sjedini.

Ovo je sve individualno, ja ne volim ni da mi je rijetko ni pregusto...a i sastojke biram ono što većina voli jer se haman sve podijeli.

Valjda sam ti nekako pomogla. :-D
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#47271 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Zoya »

Pomogla si puno. Srce si. Hvala :kiss:
suspect_zero
Posts: 27982
Joined: 11/10/2008 21:45

#47272 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by suspect_zero »

Zoya wrote: 16/08/2021 22:03 Pomogla si puno. Srce si. Hvala :kiss:
Ma ništa, ne možeš fuliti...nemoj da te buni količina sastojaka, staviš više onoga čega imaš a nečeg samo da se broji....pistacije ove godine kila 29 km u mercatoru, biće ih samo u tragovima, baš ko one godine kada su bademi bili 40 km :oops: ....ne znam sravih li tada i 100 gr :lol:

Hairli bilo pravljenje i slikaj nam :kiss:
immuno
Posts: 2041
Joined: 07/04/2010 11:05

#47273 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by immuno »

Evo upravo zavrsila hasure ( ja tako naucila da kazem) mirise citava kuca. Zoyo nemoj brinuti stvarno nije tesko. Vazno je dosta zacina cimt, karanfilcic, vanilija, suhi a moze I svjezi limun, malo djumbira ( ja stavim mljeveni malo) zitarice, orasi razni, voce suho I na kraju svjeze. Kazu makar u 3 kuce podijeliti pa eto ko pravi nek pocasti I druge. Hairli❤️
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#47274 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Zoya »

Ne mogu sliku postaviti, ali ide. Miriše pravo lijepo 👌 hvala vam žene :kiss:


P. S. Što se ne može slika postaviti? De riješite ovo, vi, moderacijo.
@Bobi
@gentoo
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#47275 Re: Sta ste danas, vi licno, kuhali (s fotografijama)

Post by Bobi »

Zoya wrote: 17/08/2021 19:40 Ne mogu sliku postaviti, ali ide. Miriše pravo lijepo 👌 hvala vam žene :kiss:


P. S. Što se ne može slika postaviti? De riješite ovo, vi, moderacijo.
@Bobi
@gentoo
Provjerio, sve je ok. Koji problem ti se javlja?
Post Reply