Starije generacije multitronica su bile dosta lose, je ne bih rizikovao.RagibUzoriti wrote: ↑16/08/2021 09:51Predobri generalno.vincitomnia wrote: ↑16/08/2021 09:35 Pozz ljudi....
Audi a6 2.7 tdi, kako su se pokazali ti motori? Na koje stvari obratiti paznju?
Imao sam davno nekad jednog sa 190 KS( facelift),odlican motor.
Ako izuzmemo problem sa plasticnim klapnama usisa,nikakvih vise problema znanih nisu imali.
Ako uzmes taj motor,i odlucis da ga zadrzis za sebe,makni mu klapne usisa i miran si narednih hiljada km.
Mjenjac automatski je ZFov i nema nekih mahana kao sto neko rece.
pozz
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#36401 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8006
- Joined: 20/01/2011 11:10
#36402 Re: Pitamo Mehanicare ?
Za 4000 kn možeš eventualno "solidnog" Yugu kupiti.Optimist wrote: ↑16/08/2021 09:46Moze, gledaj 2008 i mladje.Marinkica wrote: ↑16/08/2021 09:27 Ekipa pitanje, da li se moze nac solidan auto za gradsku voznju, do cca 4.000 kn, znaci cisto do posla s posla trgovine, gradska voznja, na sto obratiti paznju pri kupovini, naravno ici ce osoba koja popravlja aute dugi niz godina, al opet volio bih i ja znati, ono tipa ako je regan godinu dana, znaci da je tehnicki proso i da bi trebalo s njim bit sve oke?? Hvala pozz, i da kupujem prvi autoDa li uzeti dizela ili benzinca?....naravno rijec je o starijim modelima...
Grande Punto, Fiesta, Corsa, Aveo, Clio, mozda i Getz.
Koje god da nadjes u boljem stanju kupi. Auta su jednostavna i ne bi trebalo da boli glava poslije.
Ako je u KM-ovima, onda možda naletiš na nešto od ovog gore (ali mlađe od 2008. za te pare teško da ćeš naći nešto da valja).
Benzin obavezno, jer će te od starog dizela zaboliti glava.
-
avijon
- Posts: 1840
- Joined: 20/08/2012 22:10
#36403 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako je quattro tiptronic je, ako je predjii pogon multitronic je i zaobidji.
-
Marinkica
- Posts: 20
- Joined: 17/07/2021 21:50
#36404 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma nesto tipa 2000. godiste, da je ispravno i u voznom stanju
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
-
Marinkica
- Posts: 20
- Joined: 17/07/2021 21:50
#36407 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma da tako nesto da je u voznom stanju dok ne zaradim pa ne kupim nesto bolje, da me ne iznevjeri bar prvih god dvije, posudujem od punca on je na moru pa se vraca sad ce njemu trebat, tak da moram nesto kupit za osobne potrebe
- kabal1337
- Posts: 13449
- Joined: 11/02/2012 21:08
#36408 Re: Pitamo Mehanicare ?
za 500 eura mozes samo kupiti sebi problem. Razumijem u neku ruku, ako znas pa mozes sam/a na vozilu uraditi neke servise al drugacije nema smisla.
-
vincitomnia
- Posts: 49
- Joined: 16/09/2012 16:58
#36409 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala svima na odgovorima
Da li je bio quattro ili prednji pogon, i ima li tu neke bitne razlike?RagibUzoriti wrote: ↑16/08/2021 09:51Predobri generalno.vincitomnia wrote: ↑16/08/2021 09:35 Pozz ljudi....
Audi a6 2.7 tdi, kako su se pokazali ti motori? Na koje stvari obratiti paznju?
Imao sam davno nekad jednog sa 190 KS( facelift),odlican motor.
Ako izuzmemo problem sa plasticnim klapnama usisa,nikakvih vise problema znanih nisu imali.
Ako uzmes taj motor,i odlucis da ga zadrzis za sebe,makni mu klapne usisa i miran si narednih hiljada km.
Mjenjac automatski je ZFov i nema nekih mahana kao sto neko rece.
pozz
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36410 Re: Pitamo Mehanicare ?
za te pare nema nista sto ce ti dvije godine raditi bez kvara. Samo je stvar koliko je moguc slucaj teskog kvara i koliko kosta opravka uobicajenih kvarova. Ako nista, imas redovno odrzavanje u rasponu 40-50 eura godisnje.
Nemamo mi dovoljno podataka ni o cjenama na HR trzistu, niti o dostupnosti određenih zamjenskih dijelova. Također klimatski uslovi u tvom gradu i sl.
Edit: zapravo sad sam otišao na njuskalo.hr i nevjerovatno koliko je Opel Corsa B skuplja nego na trzistu u BiH.
Sve kilometraze blizu 300.000. a svaka preko 1000 eura.
Ima jedna u Borongaju za 650 i mozda je to najrealnija cijena koju sam vidio, mada je to zapravo grob i bunar bez dna.
-
TLOP
- Posts: 358
- Joined: 23/01/2020 11:12
#36412 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da prvo razjasnimo jel mislila na 4000 kuna ili maraka al greskom ukucala kn umjesto km
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#36413 Re: Pitamo Mehanicare ?
vincitomnia wrote: ↑16/08/2021 11:11 Hvala svima na odgovorima
Da li je bio quattro ili prednji pogon, i ima li tu neke bitne razlike?RagibUzoriti wrote: ↑16/08/2021 09:51
Predobri generalno.
Imao sam davno nekad jednog sa 190 KS( facelift),odlican motor.
Ako izuzmemo problem sa plasticnim klapnama usisa,nikakvih vise problema znanih nisu imali.
Ako uzmes taj motor,i odlucis da ga zadrzis za sebe,makni mu klapne usisa i miran si narednih hiljada km.
Mjenjac automatski je ZFov i nema nekih mahana kao sto neko rece.
pozz
Quattro.
Razlika u pogonu i mjenjacu
-
jelleMania
- Posts: 858
- Joined: 29/09/2020 09:18
#36414 Re: Pitamo Mehanicare ?
I meni cudno ...jer za 4000 kn bukvalno ne mozes kupiti nista , pogotovo da je ispravno
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36415 Re: Pitamo Mehanicare ?
U HR fakat ne mozes.jelleMania wrote: ↑16/08/2021 12:08I meni cudno ...jer za 4000 kn bukvalno ne mozes kupiti nista , pogotovo da je ispravno
-
jelleMania
- Posts: 858
- Joined: 29/09/2020 09:18
#36416 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ni kod nas za 1000 km ne mozes , a da nemas nista ulozit u njega i da prodje tehnicki ...pogotovo kod njih ...romobil na struju jedinodrug_profi wrote: ↑16/08/2021 12:10U HR fakat ne mozes.jelleMania wrote: ↑16/08/2021 12:08
I meni cudno ...jer za 4000 kn bukvalno ne mozes kupiti nista , pogotovo da je ispravno
- drug_profi
- Posts: 65437
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36417 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma eto kod nas bi mozda mogao naletiti na nesto sto je registrovano i uslovno ispravno, ako se vlasniku ne da peglati sa prodajom.
Ja sam prodao ovakvu Corsu B prije dvije godine za 1200 maraka. tehnicki ispravna sa solidnim All season GY gumama.
Standardne boljke: servo volana, protruli pragovi, klima, senzor radilice.
Prodao prvom koji je je ponudio cijenu blisku trazenoj. Meni 100-200 marka nije igralo ništa. Samo sam htio da se riješim auta viška.
Ja sam prodao ovakvu Corsu B prije dvije godine za 1200 maraka. tehnicki ispravna sa solidnim All season GY gumama.
Standardne boljke: servo volana, protruli pragovi, klima, senzor radilice.
Prodao prvom koji je je ponudio cijenu blisku trazenoj. Meni 100-200 marka nije igralo ništa. Samo sam htio da se riješim auta viška.
-
jelleMania
- Posts: 858
- Joined: 29/09/2020 09:18
#36418 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam ...za te pare bolje bi joj bilo uzet elektricni romobil ....vise ce kilometara proci , manje ce je glava boliti i vise ce para ustediti za pravo auto 
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36420 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo 3.0. Quattro. Od dizela.vincitomnia wrote: ↑16/08/2021 09:35 Pozz ljudi....
Audi a6 2.7 tdi, kako su se pokazali ti motori? Na koje stvari obratiti paznju?
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#36421 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nikakva konstrukcijska razlika izmedju 2.7 i 3.0 ( u smislu da jedan ima probleme drugi ne)STARx wrote: ↑16/08/2021 13:21Samo 3.0. Quattro. Od dizela.vincitomnia wrote: ↑16/08/2021 09:35 Pozz ljudi....
Audi a6 2.7 tdi, kako su se pokazali ti motori? Na koje stvari obratiti paznju?
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36422 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mjenjac.RagibUzoriti wrote: ↑17/08/2021 09:54Nikakva konstrukcijska razlika izmedju 2.7 i 3.0 ( u smislu da jedan ima probleme drugi ne)
ps. posjedovali a6 2.7 2010 facelift. Prednji pogon. Imao kvar na mjenjacu. 9000km placeno u asi. 2015-16godine.
3.0 240tak ks 500nm quattro pogon.
2.7 190tak ks 450tak nm
Ovakva auta trose minimalno 10litara po gradu, a kupci takvih ne trebaju da se zamaraju potrosnjom. Auto je tesko preko 1.5tona. Registracija u 50km. Puno bolji ugodjaj u 3.0 sa quattro pogonom, a narocito zimi. Pouzdaniji automatski mjenjac u 3.0 quattro nego 2.7 prednji pogon, a i ne vidim svrhu prednjeg pogona na a6 modelu.. 2.7 je promasaj, kao i kod mercedesa 200, 250, 270, 280..
-
artur morgan
- Posts: 3705
- Joined: 30/04/2020 19:47
#36423 Re: Pitamo Mehanicare ?
A6 4f sa 2.7 tdi V6 motorom od pogona moze biti sa prednjim a moze i sa quattro pogonom kao 3.0 tdi.
Od mjenjaca tu su rucni, multitronic i tiptronic u kombinaciji sa quattro pogonom ( koji dolazi i kod 3.0 tdi motora )
Izmedju samih motora 2.7 tdi i 3.0 tdi nema razlike u pouzdanosti u konstrukciji osim u snazi ta dva motora.
Bolji osjecaj je 3.0 tdi ali isto tako 2.7 tdi ide bolje od 2.0 tdi
Od mjenjaca tu su rucni, multitronic i tiptronic u kombinaciji sa quattro pogonom ( koji dolazi i kod 3.0 tdi motora )
Izmedju samih motora 2.7 tdi i 3.0 tdi nema razlike u pouzdanosti u konstrukciji osim u snazi ta dva motora.
Bolji osjecaj je 3.0 tdi ali isto tako 2.7 tdi ide bolje od 2.0 tdi
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#36424 Re: Pitamo Mehanicare ?
Brkas lubenice i krompir.STARx wrote: ↑17/08/2021 15:05Mjenjac.RagibUzoriti wrote: ↑17/08/2021 09:54
Nikakva konstrukcijska razlika izmedju 2.7 i 3.0 ( u smislu da jedan ima probleme drugi ne)
ps. posjedovali a6 2.7 2010 facelift. Prednji pogon. Imao kvar na mjenjacu. 9000km placeno u asi. 2015-16godine.
3.0 240tak ks 500nm quattro pogon.
2.7 190tak ks 450tak nm
Ovakva auta trose minimalno 10litara po gradu, a kupci takvih ne trebaju da se zamaraju potrosnjom. Auto je tesko preko 1.5tona. Registracija u 50km. Puno bolji ugodjaj u 3.0 sa quattro pogonom, a narocito zimi. Pouzdaniji automatski mjenjac u 3.0 quattro nego 2.7 prednji pogon, a i ne vidim svrhu prednjeg pogona na a6 modelu.. 2.7 je promasaj, kao i kod mercedesa 200, 250, 270, 280..
Pricamo o 2.7 190 KS i 3.0 225 KS,oba sa quattro pogonom.
Sta sad izvodis i navodis neke mahane vezano za mjenjace i pogone. Motor kao motor 190 KS ( facelift) predobar .
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36425 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne brkam nista. Pricamo o a6 c6 facelift. Nije isti mjenjac na 2.7 i 3.0, osim ako su oba quattro. Ako jesu, besmislena je kupovina 2.7. 190 konja ima, a 3.0 240. Pricam o modelu sa 176kw. Nigdje nisam naveo da je motor kao motor los, samo da nema svrhe kupovati taj motor kad je bolja opcija 3.0. Registracija ista, potrosnja ista. Odrzavanje isto. Razlika od 50ks itekako osjetna.RagibUzoriti wrote: ↑18/08/2021 07:39
Brkas lubenice i krompir.
Pricamo o 2.7 190 KS i 3.0 225 KS,oba sa quattro pogonom.
Sta sad izvodis i navodis neke mahane vezano za mjenjace i pogone. Motor kao motor 190 KS ( facelift) predobar .
Tako isto je sa ml 280 cdi, narod se zaleti misli jeftinija registracija, dovoljno konja, manje trosi. A nista nije tacno, bolja opcija je 320cdi. Opet ponavljam, nije motor smece. Za isto para mozes dobiti vise.
I da, v6 sa rucnim mjenjacem se ne kupuje. Savjet ko misli kupovati, nek prvo proba.
