Svaki dan ih po nekoliko na cesti vidimSnake Eyes wrote: ↑13/08/2021 20:35 Jesam li ja jedini koji mrzi ratkape na tockovima? Lagane su, da li imalo uticu na balans tocka?
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#36376 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
made_in_sarajevo
- Posts: 6963
- Joined: 06/05/2013 23:05
#36377 Re: Pitamo Mehanicare ?
Treba mi pomoc svih mehanicara svijeta
. Planiram da uzmem passat b7 2013, 2.0tdi 125kW karavan. Jel njega fulilo ovo sa diznama, uljnom pumpom i crkavanjem turba ili je bolje da ganjam 1.6 tdi, 2.0 tdi 103kW ili da ipak uzmem citroena picasso i da mi avi govore kako ce sve crknuti na njemu? 
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#36378 Re: Pitamo Mehanicare ?
Cini mi se da su ti fordovi imali problema sa bobinama, a i kablove zamijeni.gadnel wrote: ↑13/08/2021 17:27Ne bi znao reci za kablove. Znam samo ovo sto su mi na racun stavili. Radio sam mali servis + ove popravke za svjecice (na racunu pise svjecita + dihtung poklopca ventila).
Pravo da ti kazem imam osjecaj da se nisu nesta ni trudili. Rekao sam da se problem desava kada se motor zagrije, a gledajuci stanje goriva ne bi rekao da su makli sa parkinga.
Sto se tice simptoma - auto se pretezno pocne tresti. Od kako imamo vozilo desi se da nekad na semaforu dok sam u leeru obrtaji variraju izmedju 800-1000, sa nekim impulsima gdje padne na 800 uz vibraciju, pa se vrati na 1000. Ovo sve dok je klima upaljena. Ovo nam je prvi Ford pa ne znam jel mozda normalno, ali auto je znatno slabije u odnosu na drugo vozilo koje imamo (Yaris, 2011, 1.33 benzinac). Tamo gdje yarisom u cetvrtoj idem uz brdo uz umjeren gas bez problema, moram sa Fiestom u trecoj sa gasom do daske. Oba auta su ~73 kW (+/- 1 kW, morao bi provjeriti).
Probat cu unitrade, mozda oni skontaju sta je problem. Hvala
Imas odlican forum, ford klub Srbija, registruj se i pitaj tamo.
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#36379 Re: Pitamo Mehanicare ?
made_in_sarajevo wrote: ↑14/08/2021 07:53 Treba mi pomoc svih mehanicara svijeta. Planiram da uzmem passat b7 2013, 2.0tdi 125kW karavan. Jel njega fulilo ovo sa diznama, uljnom pumpom i crkavanjem turba ili je bolje da ganjam 1.6 tdi, 2.0 tdi 103kW ili da ipak uzmem citroena picasso i da mi avi govore kako ce sve crknuti na njemu?
![]()
Sve sto je na vozilu moze i crknuti, ali taj model je bio dobar, bez onih mahana od modela ranije.
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#36380 Re: Pitamo Mehanicare ?
125kw tedeji obratit paznju na dpef
-
Qwerty1234
- Posts: 1278
- Joined: 27/05/2021 09:57
#36381 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima li neki majstor koji bi, prilikom zamjene ulja, skinuo i karter te zamjenio gumicu na uljnjoj pumpi?
Zvao sam par servisa ali niko nece to da radi.
Valjda ima posla dosta a ne mogu naplatiti to adekvatno.
Multijet 2.0 99kw -Fiat sedici
Zvao sam par servisa ali niko nece to da radi.
Valjda ima posla dosta a ne mogu naplatiti to adekvatno.
Multijet 2.0 99kw -Fiat sedici
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36382 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dino u jukicevoj je tata za fiat, alfu..Qwerty1234 wrote: ↑14/08/2021 14:14 Ima li neki majstor koji bi, prilikom zamjene ulja, skinuo i karter te zamjenio gumicu na uljnjoj pumpi?
Zvao sam par servisa ali niko nece to da radi.
Valjda ima posla dosta a ne mogu naplatiti to adekvatno.
Multijet 2.0 99kw -Fiat sedici
https://www.google.com/maps/place/Auto+ ... 18.4035905
-
Qwerty1234
- Posts: 1278
- Joined: 27/05/2021 09:57
#36383 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imas kakav kontakt?STARx wrote: ↑14/08/2021 14:17Dino u jukicevoj je tata za fiat, alfu..Qwerty1234 wrote: ↑14/08/2021 14:14 Ima li neki majstor koji bi, prilikom zamjene ulja, skinuo i karter te zamjenio gumicu na uljnjoj pumpi?
Zvao sam par servisa ali niko nece to da radi.
Valjda ima posla dosta a ne mogu naplatiti to adekvatno.
Multijet 2.0 99kw -Fiat sedici
Edit
Ne vidjeh da si stavio lokaciju.
Hvalaa
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36384 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne radi vikendom, nista prije ponedeljka. Mozes i svratit dole, ako ti je usput. Moja preporuka za njega..Qwerty1234 wrote: ↑14/08/2021 14:18Imas kakav kontakt?
Edit
Ne vidjeh da si stavio lokaciju.
Hvalaa
-
Qwerty1234
- Posts: 1278
- Joined: 27/05/2021 09:57
#36385 Re: Pitamo Mehanicare ?
Usput je pa svratim.STARx wrote: ↑14/08/2021 14:20Ne radi vikendom, nista prije ponedeljka. Mozes i svratit dole, ako ti je usput. Moja preporuka za njega..Qwerty1234 wrote: ↑14/08/2021 14:18
Imas kakav kontakt?
Edit
Ne vidjeh da si stavio lokaciju.
Hvalaa
Hvala
-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36386 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nema na cemu..
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#36387 Re: Pitamo Mehanicare ?
Odvalis ga pajserom i rahat. Ha ja...
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#36388 Re: Pitamo Mehanicare ?
Suzuki Swift 2008. Godina 1,3 benzin presao 150.000km.
Kakva su auta? Motor? Kada se radi veliki servis ako nije do sad uradjen? Ima li mana?
Kakva su auta? Motor? Kada se radi veliki servis ako nije do sad uradjen? Ima li mana?
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#36389 Re: Pitamo Mehanicare ?
jel neko mozda vozio ili ima iskustva sa 1.0 motorom Skoda Citigo? kupovina u pitanju, pa da priupitam cijenjeno forumasko pucanstvo, hvala
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#36390 Re: Pitamo Mehanicare ?
@EasyMan
Motor japanski benzinac 16v sa lancOm, najbolji dio tog auta, nepoderiv
Kazu da mjenjac moze biti problematican, znaju otici neki lezajevi. Kvacilo kazu visoko hvata i teze ide ubacivanje u rikverc.
Ostalo standardica, jeftina plastika, cvrcak tamo, cvrcak 'vamo.
Potrosnja po gradu moze ici i do cenera, na otvorenom se spusti do 6.
Sve u svemu zabavan autic za voziti ako je to oko mjenjaca uredno.
Jbg. kol'ko para tol'ko muzike.
Motor japanski benzinac 16v sa lancOm, najbolji dio tog auta, nepoderiv
Kazu da mjenjac moze biti problematican, znaju otici neki lezajevi. Kvacilo kazu visoko hvata i teze ide ubacivanje u rikverc.
Ostalo standardica, jeftina plastika, cvrcak tamo, cvrcak 'vamo.
Potrosnja po gradu moze ici i do cenera, na otvorenom se spusti do 6.
Sve u svemu zabavan autic za voziti ako je to oko mjenjaca uredno.
Jbg. kol'ko para tol'ko muzike.
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#36391 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala, otprilike sam tako nesto i ja iscackao na netu. Prijateljica kupuje, a djeluje mi skroz ok auto. Hvala jos jednomNediM17 wrote: ↑15/08/2021 12:10 @EasyMan
Motor japanski benzinac 16v sa lancOm, najbolji dio tog auta, nepoderiv
Kazu da mjenjac moze biti problematican, znaju otici neki lezajevi. Kvacilo kazu visoko hvata i teze ide ubacivanje u rikverc.
Ostalo standardica, jeftina plastika, cvrcak tamo, cvrcak 'vamo.
Potrosnja po gradu moze ici i do cenera, na otvorenom se spusti do 6.
Sve u svemu zabavan autic za voziti ako je to oko mjenjaca uredno.
Jbg. kol'ko para tol'ko muzike.
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#36392 Re: Pitamo Mehanicare ?
Isprobati mjenjac, kvacilo, ako je to uredno slobodno kupiti.
Ima i verzija 4x4, nisu puno skuplji kao polovni a to u Bosni vrijedi.
Ima i verzija 4x4, nisu puno skuplji kao polovni a to u Bosni vrijedi.
- Laplace
- Posts: 14706
- Joined: 19/11/2012 18:37
-
Marinkica
- Posts: 20
- Joined: 17/07/2021 21:50
#36394 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ekipa pitanje, da li se moze nac solidan auto za gradsku voznju, do cca 4.000 kn, znaci cisto do posla s posla trgovine, gradska voznja, na sto obratiti paznju pri kupovini, naravno ici ce osoba koja popravlja aute dugi niz godina, al opet volio bih i ja znati, ono tipa ako je regan godinu dana, znaci da je tehnicki proso i da bi trebalo s njim bit sve oke?? Hvala pozz, i da kupujem prvi auto
Da li uzeti dizela ili benzinca?....naravno rijec je o starijim modelima...
-
vincitomnia
- Posts: 49
- Joined: 16/09/2012 16:58
#36395 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pozz ljudi....
Audi a6 2.7 tdi, kako su se pokazali ti motori? Na koje stvari obratiti paznju?
Audi a6 2.7 tdi, kako su se pokazali ti motori? Na koje stvari obratiti paznju?
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#36396 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tu ti je po meni veci problem mjenjac jer se sa tim motorom koliko znam ugradjivao multitronic koji nije pozdan kao tiptronic. Ako je sa rucnim mjenjacem onda bi izbor bio mnogo laksi.vincitomnia wrote: ↑16/08/2021 09:35 Pozz ljudi....
Audi a6 2.7 tdi, kako su se pokazali ti motori? Na koje stvari obratiti paznju?
-
vincitomnia
- Posts: 49
- Joined: 16/09/2012 16:58
#36397 Re: Pitamo Mehanicare ?
Automatik je mjenjacmirsek wrote: ↑16/08/2021 09:40Tu ti je po meni veci problem mjenjac jer se sa tim motorom koliko znam ugradjivao multitronic koji nije pozdan kao tiptronic. Ako je sa rucnim mjenjacem onda bi izbor bio mnogo laksi.vincitomnia wrote: ↑16/08/2021 09:35 Pozz ljudi....
Audi a6 2.7 tdi, kako su se pokazali ti motori? Na koje stvari obratiti paznju?
- Optimist
- Posts: 15529
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#36398 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moze, gledaj 2008 i mladje.Marinkica wrote: ↑16/08/2021 09:27 Ekipa pitanje, da li se moze nac solidan auto za gradsku voznju, do cca 4.000 kn, znaci cisto do posla s posla trgovine, gradska voznja, na sto obratiti paznju pri kupovini, naravno ici ce osoba koja popravlja aute dugi niz godina, al opet volio bih i ja znati, ono tipa ako je regan godinu dana, znaci da je tehnicki proso i da bi trebalo s njim bit sve oke?? Hvala pozz, i da kupujem prvi autoDa li uzeti dizela ili benzinca?....naravno rijec je o starijim modelima...
Grande Punto, Fiesta, Corsa, Aveo, Clio, mozda i Getz.
Koje god da nadjes u boljem stanju kupi. Auta su jednostavna i ne bi trebalo da boli glava poslije.
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#36399 Re: Pitamo Mehanicare ?
Onda je vjerovatno multitronic.
I ja gledam a6 i radije cu ici na 3.0 tdi ili benzin nego na multitronic.
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#36400 Re: Pitamo Mehanicare ?
Predobri generalno.vincitomnia wrote: ↑16/08/2021 09:35 Pozz ljudi....
Audi a6 2.7 tdi, kako su se pokazali ti motori? Na koje stvari obratiti paznju?
Imao sam davno nekad jednog sa 190 KS( facelift),odlican motor.
Ako izuzmemo problem sa plasticnim klapnama usisa,nikakvih vise problema znanih nisu imali.
Ako uzmes taj motor,i odlucis da ga zadrzis za sebe,makni mu klapne usisa i miran si narednih hiljada km.
Mjenjac automatski je ZFov i nema nekih mahana kao sto neko rece.
pozz

