Nije ovo nista. Sve je jos u granicama normale, cak i ako bi dosla do 100 i cak da malo predje. Vazno je da ne prokuha. Ako prokuha onda se stvaraju zracni dzepovi koji naprave helac. A prokuhati nece ako je antifriz u sistemu i ako je sistem pod pritiskom. Zato i jeste oznaceno crveni podiok ako su ovi ranije navedeni uslovi ispunjeni. Glavna zastita od prokuhavanja nije antifriz vec pritisak u sistemu. Ispravan pritisak pomjera tacku kljucanja za 20-ak stepeni.el_bake007 wrote: ↑09/08/2021 21:16 Danas je bilo uzasno vruce i nakon voznje od nekih kilometar-dva uzbrdo je temperatura motora pocela da se penje, dosla do ovog nivoa,klima je bila upaljena pa je bilo i vece opterecenje. Nisam strucan ali mislim da nebi mi smjela ovoliko prosetati iznad 90,jednom mi se je ovo desilo i ranije , cuje se ventilator kako se upali i vrti i onda pocne obarati ali isto kao da termostat kasno otvori
U normalnoj voznji po ravnom se ovo ne desava,ostaje manje vise zakovana na 85-90. G12+ je u autu, star godinu ipo, ne fali ga nimalo.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
preludezalude
- Posts: 7011
- Joined: 07/03/2012 00:09
#36276 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
uzemljivac
- Posts: 78
- Joined: 26/04/2014 22:14
- Location: pravo, druga lijevo
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#36278 Re: Pitamo Mehanicare ?
Čemu glupiranje ? Ono što je na shopu ne mora značiti da je to sve što ova trgovina ima
Ima i te poznate marke ako nisi znao, nazovi, pitaj za cijenu pa ćeš se uvjeriti sam
I DA, nije reklama, a vi kako god hoćete, "Tvrdoglav kao magarac."
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#36279 Re: Pitamo Mehanicare ?
trw je kurčina od kvalitete za dijelove ovjesa.
- konektovan
- Posts: 51442
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#36280 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koji je ovo bibi???el_bake007 wrote: ↑09/08/2021 21:16 Danas je bilo uzasno vruce i nakon voznje od nekih kilometar-dva uzbrdo je temperatura motora pocela da se penje, dosla do ovog nivoa,klima je bila upaljena pa je bilo i vece opterecenje. Nisam strucan ali mislim da nebi mi smjela ovoliko prosetati iznad 90,jednom mi se je ovo desilo i ranije , cuje se ventilator kako se upali i vrti i onda pocne obarati ali isto kao da termostat kasno otvori
U normalnoj voznji po ravnom se ovo ne desava,ostaje manje vise zakovana na 85-90. G12+ je u autu, star godinu ipo, ne fali ga nimalo.
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#36281 Re: Pitamo Mehanicare ?
neki opel ?
- Optimist
- Posts: 15528
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#36282 Re: Pitamo Mehanicare ?
Corsa C ili Meriva.
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#36283 Re: Pitamo Mehanicare ?
Opel combo?
Sve u svemu mala kmtraza
Sve u svemu mala kmtraza
- kabal1337
- Posts: 13447
- Joined: 11/02/2012 21:08
#36284 Re: Pitamo Mehanicare ?
Oem krajnice za vag
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#36285 Re: Pitamo Mehanicare ?
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#36286 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ti ko neka dva "mehanicara" neki dan u Motorexu.hladan.preminger wrote: ↑10/08/2021 10:38
ja sam ramena stavljao njihova, diskove i pločice i sve je za kurac.
Ja dosao da kupim diskove i disk plocice i trazim nesto od boljih marki. I pitam za cijene Zimmerman,TRW,Brembo i kontam sta mi je najbolja opcija.
Javlja se jedan od te dvojice i veli meni,sta ce ti Zimmerman,to ti je smece. Haj rekoh dobro.
A on dosao u Motorex i trazi gumigeling za Ficu...
Reci za TRW diskove i disk plocice da su k.... je malo vise neozbiljno
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#36287 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja sam se razočarao, ramena kao da su od plastike, prolupaju čas posla. cijena im je žara, a kvalitet vrlo loš. poslije njih kupim neke obične i evo traju duže od trw-a, a više nego duplo jeftiniji.RagibUzoriti wrote: ↑10/08/2021 11:37Ti ko neka dva "mehanicara" neki dan u Motorexu.hladan.preminger wrote: ↑10/08/2021 10:38
ja sam ramena stavljao njihova, diskove i pločice i sve je za kurac.
Ja dosao da kupim diskove i disk plocice i trazim nesto od boljih marki. I pitam za cijene Zimmerman,TRW,Brembo i kontam sta mi je najbolja opcija.
Javlja se jedan od te dvojice i veli meni,sta ce ti Zimmerman,to ti je smece. Haj rekoh dobro.
A on dosao u Motorex i trazi gumigeling za Ficu...
Reci za TRW diskove i disk plocice da su k.... je malo vise neozbiljno![]()
zadnji diskovi se pokrivili nakon 30% potrošenosti. a non stop škripali. prednji su za sad ok, ali i oni često škripe.
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#36288 Re: Pitamo Mehanicare ?
haver iz srednje danas mi govori zamijenio set zupčastog na Astri na 250 000 km. Ja gledam i pomalo se čudim jesam li budala što sam na 120 000 uradio zamjenu. Kaže mi hladno da je fabrički set kvalitetniji i nema potrebe mijenjati prije. 
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#36289 Re: Pitamo Mehanicare ?
1.Haver ti opasan hazarderstudiorum_tuzlaensis wrote: ↑10/08/2021 12:01 haver iz srednje danas mi govori zamijenio set zupčastog na Astri na 250 000 km. Ja gledam i pomalo se čudim jesam li budala što sam na 120 000 uradio zamjenu. Kaže mi hladno da je fabrički set kvalitetniji i nema potrebe mijenjati prije.![]()
2.Jel haver prvi vlasnik vozila da je sigurno bio fabricki set na njemu?
- drug_profi
- Posts: 65422
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36290 Re: Pitamo Mehanicare ?
Promijenio je to neko njemu prije nego je dosao u posjed tog auta.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83484
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#36291 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma 100%
- drug_profi
- Posts: 65422
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36292 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne znam bi li lanac ostao 250.000 a da se ne razvuce.
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#36293 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kada se radi veliki servis na Peugeotu 1.6 HDI 84KW 2014. God? Trenutna kilometraza 140.000km.
Cini mi se da je kod Amara u Mazdi isti motor pa bi on mogao znati.
Cini mi se da je kod Amara u Mazdi isti motor pa bi on mogao znati.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83484
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#36294 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da mi neko kaze da na autu nije mijenjan zupcasti 250 milja kilometara, ne bih ga smio ni upaliti, a kamoli vozati.
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#36295 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja nekad davno imao Citroena C5 2011 godina,prodao ga sa 248 hiljada ,nikad mu remen nije zamjenjen bio._BataZiv_0809 wrote: ↑10/08/2021 12:51Da mi neko kaze da na autu nije mijenjan zupcasti 250 milja kilometara, ne bih ga smio ni upaliti, a kamoli vozati.
Lik ga vozio jos 4 godine iza mene najmanje,nije mu radio servis.
Bas nedavno vidim da je bacen na otpad. Sigurno motor rikavela
- Optimist
- Posts: 15528
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#36296 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel ono za PSA motore bio neki interval zamjene zupcastog 10god ili 240k km po fabrickoj specifikaciji?
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#36297 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod nekih 180 kod drugih 240.
Valjda zavisno od motora,podneblja,servisne mreze ,khurca palca...
Valjda zavisno od motora,podneblja,servisne mreze ,khurca palca...
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#36298 Re: Pitamo Mehanicare ?
...bosanca....
- drug_profi
- Posts: 65422
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36299 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da, ali na Astri nema intervala preko 120K
Na starijim je bilo i na 70K
Na starijim je bilo i na 70K
- konektovan
- Posts: 51442
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu

,klima je bila upaljena pa je bilo i vece opterecenje. Nisam strucan ali mislim da nebi mi smjela ovoliko prosetati iznad 90,jednom mi se je ovo desilo i ranije , cuje se ventilator kako se upali i vrti i onda pocne obarati ali isto kao da termostat kasno otvori