Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
adodbr
- Posts: 351
- Joined: 17/09/2017 16:33
#36201 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam danas pored puta sreo 5 auta prema Bjelasnici sve redom dignute haube otvorena vrata :/
- B6Redhell
- Posts: 7815
- Joined: 25/12/2010 04:56
#36202 Re: Pitamo Mehanicare ?
Luftaju ih.. valjda na čistom zraku 
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#36203 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja konto sutra na Bjelu, sada me tačno strah.

-
STARx
- Posts: 2094
- Joined: 24/11/2020 19:21
#36204 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nako komsntarisem sta ima.
-
EasyMan
- Posts: 2033
- Joined: 30/11/2020 16:31
#36205 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bolje ti je bilo da si prijavio post nego da gubis vrijeme
-
NediM17
- Posts: 26442
- Joined: 05/11/2009 11:49
- B6Redhell
- Posts: 7815
- Joined: 25/12/2010 04:56
#36207 Re: Pitamo Mehanicare ?
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
-
NediM17
- Posts: 26442
- Joined: 05/11/2009 11:49
#36209 Re: Pitamo Mehanicare ?
Francuske kante odmah planu, dok "azijske nakaze" nemaju tih problema, grdni a pouzdani. 
- drug_profi
- Posts: 65418
- Joined: 16/07/2012 16:00
#36210 Re: Pitamo Mehanicare ?
A opel strune od vlage dok prođe kroz maglu, al se makar ne moze zapalit.
-
milejovic1971
- Posts: 1766
- Joined: 09/08/2018 08:13
#36211 Re: Pitamo Mehanicare ?
aaa okkk....veliko hvala...uradicu kako si rekao, navodno je sve radjeno po servisnoj knjizici, svako 60 000 km servis mjenjaca...meni to dodje za 30 000 a i tada veliki servispajero wrote: ↑07/08/2021 16:33Sa mjenjacem nikad ne znas. Trebas prvo provjeriti istoriju i da li je i kada i na koliko mjenjano ulje u mjenjacu. Ako hoces da bas budes siguran odes u Posusje kod Jerke i on ti napravi servis mjenjaca tj promjenji ulje...filter...ili sta vec ide.
Sto se tice servisa ni sam vise nisam siguran. Posebno za Mostar. Imas na FB grupu Ford Klub Bosna i Hercegovina pa mozes tamo pitati. Imas tamo momka koji se zove Almir Veledar. Mislim da mu otac drzi servis dizni na ulazu u Mostar preko puta INA pumpe. Mozes i njega pitati...Sretno.
-
_someone
- Posts: 302
- Joined: 18/08/2013 09:32
#36212 Re: Pitamo Mehanicare ?
Audi a4 b8, kvacilo jucer u toku dana dva puta nije htjelo odvojiti u prvoj, morao ga nogom vratiti gore nekako. Prije 5, 6 godina je zamjenjeno ono sve sto se tice kvacila, izaslo oko dvije hiljade cini mi se. Sta ocekivati, nece valjda opet biti nesto tako skupo. Inace desilo se u prvoj samo, kasnije u toku voznje normalno sve.
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#36213 Re: Pitamo Mehanicare ?
cilindar mjenjaca ili kvacila provjeriti.......
-
_someone
- Posts: 302
- Joined: 18/08/2013 09:32
#36214 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jos malo cu otici na servis, da ne znas slucajno cijenu toga, jel skupo ako bude to
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
#36215 Re: Pitamo Mehanicare ?
najjeftinije je da ti to prodas pa kupis jugu ficu ladu opel kadett eto... oni nemaju to... ostace ti para i neces morat na forum da ti bacaju kasike...
ljutio se ne ljutio al to je ciganluk.... vozis b8 i dumas jel skup servis.... samo eto sta ce komsiluk rec...
-
_someone
- Posts: 302
- Joined: 18/08/2013 09:32
#36216 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sigurno si omiljen u drustvu sa takvim razmisljanjem. Hvala na pomoci, javicu ovdje sta je ako neko bude imao isti belaj da zna sta ocekivati
-
oruzana_pobuna
- Posts: 1756
- Joined: 15/04/2021 11:24
- Location: Prdimahovljani
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
#36218 Re: Pitamo Mehanicare ?
Je li ko imao iskustva sa DPFom da mu pali regeneraciju kad god krene? Ja jučer na kućicama za AP, upali regeneraciju rekoh taman da ga spržim do Sarajeva i da odradi fino. Dođem u Sarajevo, ugasim auto pred prodavnicom, krenem i opet radi regeneraciju. Rekoh haj normalno ono dva puta radi. Dođem u drugu prodavnicu, ugasim auto kad je završilo regeneraciju, vratim se kad opet radi regeneraciju. I danas evo 4 puta se regeneriše i svaki put sam sačekao da odradi. Stvarno pazim kako vozim, po gradu isto na višim obrtajima vozim, na otvorenog pogotovo, ne štedim na gorivu, sipam aditive. Šta sad da radim kad servis gdje održavam auto uglavnom ne radi danas? Jebi ga, moram ga gasit u sred regeneracije ne mogu svaki put čekat da odradi 15min.
-
NediM17
- Posts: 26442
- Joined: 05/11/2009 11:49
#36219 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nemoj ici u prodavnice. 
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
-
NediM17
- Posts: 26442
- Joined: 05/11/2009 11:49
#36221 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sto bi Ciro rek'o, rekuperir'o se. 
- black_adrian
- Posts: 4564
- Joined: 15/02/2021 13:32
- Location: Medeno Polje
- Vozim: vjetar
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#36223 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jebo vas više taj DPF i regeneracija, ima li iko od vas dizelaša da je rahat što se toga tiče?!

- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#36224 Re: Pitamo Mehanicare ?
tdci ti je dobar u tome,jer mu je DPF iza turbine odma,a nema ad blueva i urea 


Last edited by Evolution_IV on 08/08/2021 13:14, edited 1 time in total.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83435
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#36225 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije ni benzin bez mana, ali dizel je haman puno zajebanija rabota.
