Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

adodbr
Posts: 351
Joined: 17/09/2017 16:33

#36201 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by adodbr »

Ja sam danas pored puta sreo 5 auta prema Bjelasnici sve redom dignute haube otvorena vrata :/
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#36202 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Luftaju ih.. valjda na čistom zraku :D
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#36203 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Ja konto sutra na Bjelu, sada me tačno strah.
:lol:
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#36204 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by STARx »

EasyMan wrote: 07/08/2021 15:17
STARx wrote: 07/08/2021 14:33 Pregledo par dijelova za mercedes vozila, allah zna kakvi su ovo proizvodjaci. Nikad cuo.. Drzat se provjerenog.. Lemforder, meyle, textar, trw, blueprint, febi..
Nemoj zajebavat, ovo je "dobronamjeran" savjet, nije reklama :-)

Ne znam zasto dopustaju ovakvo jeftino reklamiranje.
Nako komsntarisem sta ima. :D Meni je van pameti dati za oscilirajuce rame 70km, a no name brand. Kad za 110 mogu naci trw, a ako sam pri parama meyle hd za 140 ili lemforder za 210km. Platis ovaj no name dio, platis ruke, prolupa za par mjeseci i placas opet..
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#36205 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by EasyMan »

STARx wrote: 07/08/2021 20:44
EasyMan wrote: 07/08/2021 15:17

Nemoj zajebavat, ovo je "dobronamjeran" savjet, nije reklama :-)

Ne znam zasto dopustaju ovakvo jeftino reklamiranje.
Nako komsntarisem sta ima. :D Meni je van pameti dati za oscilirajuce rame 70km, a no name brand. Kad za 110 mogu naci trw, a ako sam pri parama meyle hd za 140 ili lemforder za 210km. Platis ovaj no name dio, platis ruke, prolupa za par mjeseci i placas opet..
Bolje ti je bilo da si prijavio post nego da gubis vrijeme :D
NediM17
Posts: 26442
Joined: 05/11/2009 11:49

#36206 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

adodbr wrote: 07/08/2021 20:35 Ja sam danas pored puta sreo 5 auta prema Bjelasnici sve redom dignute haube otvorena vrata :/
Bilo ih je danas i uz Karaulu od dvichina, preko fordova C max do aVdija Q5. Zaljeva ga dijasporac hladnom vodom na hajr cesmi ne bi li se aVdija dozv'o. :lol:
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#36207 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

NediM17 wrote: 07/08/2021 21:30
adodbr wrote: 07/08/2021 20:35 Ja sam danas pored puta sreo 5 auta prema Bjelasnici sve redom dignute haube otvorena vrata :/
Bilo ih je danas i uz Karaulu od dvichina, preko fordova C max do aVdija Q5. Zaljeva ga dijasporac hladnom vodom na hajr cesmi ne bi li se aVdija dozv'o. :lol:
A veliš nije bilo azijskih nakaza i francuskih kanti. :wink: :D
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#36208 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

B6Redhell wrote: 07/08/2021 21:47
NediM17 wrote: 07/08/2021 21:30

Bilo ih je danas i uz Karaulu od dvichina, preko fordova C max do aVdija Q5. Zaljeva ga dijasporac hladnom vodom na hajr cesmi ne bi li se aVdija dozv'o. :lol:
A veliš nije bilo azijskih nakaza i francuskih kanti. :wink: :D
Samo njemački premiumi.
NediM17
Posts: 26442
Joined: 05/11/2009 11:49

#36209 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Francuske kante odmah planu, dok "azijske nakaze" nemaju tih problema, grdni a pouzdani. :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65418
Joined: 16/07/2012 16:00

#36210 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

A opel strune od vlage dok prođe kroz maglu, al se makar ne moze zapalit.
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#36211 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by milejovic1971 »

pajero wrote: 07/08/2021 16:33
milejovic1971 wrote: 05/08/2021 17:35

Mostar
Sa mjenjacem nikad ne znas. Trebas prvo provjeriti istoriju i da li je i kada i na koliko mjenjano ulje u mjenjacu. Ako hoces da bas budes siguran odes u Posusje kod Jerke i on ti napravi servis mjenjaca tj promjenji ulje...filter...ili sta vec ide.

Sto se tice servisa ni sam vise nisam siguran. Posebno za Mostar. Imas na FB grupu Ford Klub Bosna i Hercegovina pa mozes tamo pitati. Imas tamo momka koji se zove Almir Veledar. Mislim da mu otac drzi servis dizni na ulazu u Mostar preko puta INA pumpe. Mozes i njega pitati...Sretno.
aaa okkk....veliko hvala...uradicu kako si rekao, navodno je sve radjeno po servisnoj knjizici, svako 60 000 km servis mjenjaca...meni to dodje za 30 000 a i tada veliki servis
_someone
Posts: 302
Joined: 18/08/2013 09:32

#36212 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _someone »

Audi a4 b8, kvacilo jucer u toku dana dva puta nije htjelo odvojiti u prvoj, morao ga nogom vratiti gore nekako. Prije 5, 6 godina je zamjenjeno ono sve sto se tice kvacila, izaslo oko dvije hiljade cini mi se. Sta ocekivati, nece valjda opet biti nesto tako skupo. Inace desilo se u prvoj samo, kasnije u toku voznje normalno sve.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#36213 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

cilindar mjenjaca ili kvacila provjeriti.......
_someone
Posts: 302
Joined: 18/08/2013 09:32

#36214 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _someone »

oruzana_pobuna wrote: 08/08/2021 11:30 cilindar mjenjaca ili kvacila provjeriti.......
Jos malo cu otici na servis, da ne znas slucajno cijenu toga, jel skupo ako bude to
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#36215 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

_someone wrote: 08/08/2021 11:32
oruzana_pobuna wrote: 08/08/2021 11:30 cilindar mjenjaca ili kvacila provjeriti.......
Jos malo cu otici na servis, da ne znas slucajno cijenu toga, jel skupo ako bude to
najjeftinije je da ti to prodas pa kupis jugu ficu ladu opel kadett eto... oni nemaju to... ostace ti para i neces morat na forum da ti bacaju kasike...

ljutio se ne ljutio al to je ciganluk.... vozis b8 i dumas jel skup servis.... samo eto sta ce komsiluk rec...
_someone
Posts: 302
Joined: 18/08/2013 09:32

#36216 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _someone »

Sigurno si omiljen u drustvu sa takvim razmisljanjem. Hvala na pomoci, javicu ovdje sta je ako neko bude imao isti belaj da zna sta ocekivati
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#36217 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by oruzana_pobuna »

_someone wrote: 08/08/2021 12:10 Sigurno si omiljen u drustvu sa takvim razmisljanjem. Hvala na pomoci, javicu ovdje sta je ako neko bude imao isti belaj da zna sta ocekivati
ja sam kurcina i nemam drustva.....
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36218 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

Je li ko imao iskustva sa DPFom da mu pali regeneraciju kad god krene? Ja jučer na kućicama za AP, upali regeneraciju rekoh taman da ga spržim do Sarajeva i da odradi fino. Dođem u Sarajevo, ugasim auto pred prodavnicom, krenem i opet radi regeneraciju. Rekoh haj normalno ono dva puta ​radi. Dođem u drugu prodavnicu, ugasim auto kad je završilo regeneraciju, vratim se kad opet radi regeneraciju. I danas evo 4 puta se regeneriše i svaki put sam sačekao da odradi. Stvarno pazim kako vozim, po gradu isto na višim obrtajima vozim, na otvorenog pogotovo, ne štedim na gorivu, sipam aditive. Šta sad da radim kad servis gdje održavam auto uglavnom ne radi danas? Jebi ga, moram ga gasit u sred regeneracije ne mogu svaki put čekat da odradi 15min.
NediM17
Posts: 26442
Joined: 05/11/2009 11:49

#36219 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Nemoj ici u prodavnice. :mrgreen:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36220 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

NediM17 wrote: 08/08/2021 12:32 Nemoj ici u prodavnice. :mrgreen:
U pravu si :lol: Evo sad sam sačekao regeneraciju, otišao na pumpu, nasuo goriva, krenem i nije pokrenuo regeneraciju :mrgreen:
NediM17
Posts: 26442
Joined: 05/11/2009 11:49

#36221 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Sto bi Ciro rek'o, rekuperir'o se. :lol:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#36222 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by black_adrian »

:lol: :lol: :lol:
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#36223 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Jebo vas više taj DPF i regeneracija, ima li iko od vas dizelaša da je rahat što se toga tiče?!
:gunjastajl:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#36224 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

tdci ti je dobar u tome,jer mu je DPF iza turbine odma,a nema ad blueva i urea :izet:

Image
Last edited by Evolution_IV on 08/08/2021 13:14, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83435
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#36225 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by _BataZiv_0809 »

Nije ni benzin bez mana, ali dizel je haman puno zajebanija rabota.
Post Reply